Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Jaz pa privoščim vsem ljudem, da lahko gredo v trgovino v nedeljo, ker nisem egoist.

Če je odprl zaradi pohlepa, je to samo zato, ker očitno v nedeljo je nek večji profit. Če ni profita, ne more bit odprto zarad pohlepa. To ne bi imelo smisla.

Več delovnega časa zahteva več zaposlenih. Mimo tega ne moreš.[/quote]

Prvi je odprl v nedeljo zaradi pohlepa, ostali pa zaradi izgub, ki bi jih imeli zaradi dobička prvega. Zdaj so vsi na istem, kot prej, le da so nastradale prodajalke.[/quote]

Prodajalke so nastradale tako, da je zdaj približno 7 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več delovnih mest za njih, ker več delovnega časa zahteva več zaposlenih.

Če je odprl zaradi pohlepa, je to samo zato, ker očitno v nedeljo je nek večji profit. Če ni profita, ne more bit odprto zarad pohlepa. To ne bi imelo smisla.

Več delovnega časa zahteva več zaposlenih. Mimo tega ne moreš.[/quote]

Prvi je odprl v nedeljo zaradi pohlepa, ostali pa zaradi izgub, ki bi jih imeli zaradi dobička prvega. Zdaj so vsi na istem, kot prej, le da so nastradale prodajalke.[/quote]

Na istem ne morejo bit zaradi impulzivnih nakupov in ljudi, ki potujejo skozi slovenijo v nedeljo. Ni fizično možno, da bi v sedmih dneh zbrali isto profita kot v šestih. Enostavno se bo vedno našel nekdo, ki bo nekaj kupil, če ima tisti trenutek šanso, potem pa nikoli več. Ker ljudje ne kupujejo vedno racionalno, ampak impulzivno.

Da ne rečem, koliko pokvarljive robe ima tako boljše šanse, da se proda in koliko manj robe se na ta račun vrže stran. Samo butelj lahko trdi, da je v šestih dneh isto profita kot v sedmih.

Prvi je odprl v nedeljo zaradi pohlepa, ostali pa zaradi izgub, ki bi jih imeli zaradi dobička prvega. Zdaj so vsi na istem, kot prej, le da so nastradale prodajalke.[/quote]

Prodajalke so nastradale tako, da je zdaj približno 7 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več delovnih mest za njih, ker več delovnega časa zahteva več zaposlenih.[/quote]

Ali pa so preprosto bolj obremenili obstoječe prodajalke in jim brisali nadure.

PA tudi si ne delajo trgovine samo same sebi konkurence. Prej so od nedelje več pobrale črpalke in gostilne, danes jim pa nekaj odščipnejo trgovine. Ker jaz se lahko odločim ali grem po pir v gostilno, na pumpo ali v trgovino (lahk pa grem tud domov vodo pit, če ni nič odprto). Prej sem se v nedeljo lahko odločil samo za pumpo ali gostilno, danes lahko grem namest tega v trgovino – in ima trgovina več profita kot prej.

Tako zgleda konkurenca, jebat ga. ČE niste pripravljeni na to, si pa socializem nazaj izvolite.

Prodajalke so nastradale tako, da je zdaj približno 7 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več delovnih mest za njih, ker več delovnega časa zahteva več zaposlenih.[/quote]

Ali pa so preprosto bolj obremenili obstoječe prodajalke in jim brisali nadure.[/quote]

Tega ne moreš početi v nedogled, to so jim že prej do maksimuma.

za boljšo postrežbo pa več.
sposobnih in pošteno plačanih…[/quote]

Pod boljšo postrežbo ljudje štejejo tudi dosegljivost v nedeljo.[/quote]

sem bil zadnjič, pa ne v nedeljo, v znani dosegljivi trgovini z gradbenim in razno raznim materialom na rudniku v lublani.
na dosegljivega prodajalca sem čakal deset minut…

Prvi je odprl v nedeljo zaradi pohlepa, ostali pa zaradi izgub, ki bi jih imeli zaradi dobička prvega. Zdaj so vsi na istem, kot prej, le da so nastradale prodajalke.[/quote]

Na istem ne morejo bit zaradi impulzivnih nakupov in ljudi, ki potujejo skozi slovenijo v nedeljo. Ni fizično možno, da bi v sedmih dneh zbrali isto profita kot v šestih. Enostavno se bo vedno našel nekdo, ki bo nekaj kupil, če ima tisti trenutek šanso, potem pa nikoli več. Ker ljudje ne kupujejo vedno racionalno, ampak impulzivno.

Da ne rečem, koliko pokvarljive robe ima tako boljše šanse, da se proda in koliko manj robe se na ta račun vrže stran. Samo butelj lahko trdi, da je v šestih dneh isto profita kot v sedmih.[/quote]

Ljudje ne kupujejo iracionalno in impulzivno samo ob nedeljah, ampak vse dni v letu. In če vedo, da bodo trgovine v nedeljo odprte, ne bodo mnogi leteli v soboto popoldan basat vozičke z vsem, kar mislijo, da bi jim lahko zmanjkalo do ponedeljka in kupovali tone neumnosti, ampak gredo malo bolj ležerno v štacune v nedeljo in kupijo manj iracionalnih traparij. Na zalogo so nakupi lahko še bolj neracionalni kot pri sprotni potrošnji.

Pod boljšo postrežbo ljudje štejejo tudi dosegljivost v nedeljo.[/quote]

sem bil zadnjič, pa ne v nedeljo, v znani dosegljivi trgovini z gradbenim in razno raznim materialom na rudniku v lublani.
na dosegljivega prodajalca sem čakal deset minut…[/quote]

Odkar so trgovine odprte tudi ob nedeljah, je manj dosegljivih prodajalcev, kot jih je bilo prej. Logično, novih niso zaposlovali, obstoječe so prerazporedili na 7 dni, namesto na 6.

sem bil zadnjič, pa ne v nedeljo, v znani dosegljivi trgovini z gradbenim in razno raznim materialom na rudniku v lublani.
na dosegljivega prodajalca sem čakal deset minut…[/quote]

Odkar so trgovine odprte tudi ob nedeljah, je manj dosegljivih prodajalcev, kot jih je bilo prej. Logično, novih niso zaposlovali, obstoječe so prerazporedili na 7 dni, namesto na 6.[/quote]

vem.
zakaj pa bi jih, tisti ki kupujejo ob nedeljah imajo itak čas!

Res je, ne bodo manj zaslužili, bodo pa rabili manj ljudi za isti zaslužek, dodatni zaposleni pa k zaslužku ne bodo prinesli.

Jaz bi vsem v izčrpavajočih in slabo plačanih službah svetoval, da začnete na bolniške hodit. Kar pogumno. nima si smisla počasi in zanesljivo uničevati zdravja, ker si ga boste uničili še precej pred odrešujočo penzijo, vseeno pristali v dolgotrajnem bolniškem staležu, morda celo v bolnišnici, takrat pa ne bo nobene zahvale za minulo delo, ampak samo tuhtanje, kako bi se vas čim prej znebili.

Prodajalke so nastradale tako, da je zdaj približno 7 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več delovnih mest za njih, ker več delovnega časa zahteva več zaposlenih.[/quote]

Ali pa so preprosto bolj obremenili obstoječe prodajalke in jim brisali nadure.[/quote]
Res je. Sem imela takrat, ko so začeli odpirat ob nedeljah nekaj sorodnikov trgovcev. Niso zaposlili nobenega novega. Jih je pa tako malo, da bi jih bilo premalo tudi, če bi zaprli ob nedeljah.

Ali pa so preprosto bolj obremenili obstoječe prodajalke in jim brisali nadure.[/quote]
Res je. Sem imela takrat, ko so začeli odpirat ob nedeljah nekaj sorodnikov trgovcev. Niso zaposlili nobenega novega. Jih je pa tako malo, da bi jih bilo premalo tudi, če bi zaprli ob nedeljah.[/quote]

Aha, do odprtih nedelj so vas pa ujčkali, pa so meli brezveze več zaposlenih, čeprav bi vam lahko še ure nategnili in koga odpustili? Ne verjamem.

Odkar so trgovine odprte tudi ob nedeljah, je manj dosegljivih prodajalcev, kot jih je bilo prej. Logično, novih niso zaposlovali, obstoječe so prerazporedili na 7 dni, namesto na 6.[/quote]

vem.
zakaj pa bi jih, tisti ki kupujejo ob nedeljah imajo itak čas![/quote]

Zato ker prodajalke niso sfolgale še več časa preždeti v trgovini, ker so bile že pred nedeljami izkoriščene do limita. Zato.

Na istem ne morejo bit zaradi impulzivnih nakupov in ljudi, ki potujejo skozi slovenijo v nedeljo. Ni fizično možno, da bi v sedmih dneh zbrali isto profita kot v šestih. Enostavno se bo vedno našel nekdo, ki bo nekaj kupil, če ima tisti trenutek šanso, potem pa nikoli več. Ker ljudje ne kupujejo vedno racionalno, ampak impulzivno.

Da ne rečem, koliko pokvarljive robe ima tako boljše šanse, da se proda in koliko manj robe se na ta račun vrže stran. Samo butelj lahko trdi, da je v šestih dneh isto profita kot v sedmih.[/quote]

Ljudje ne kupujejo iracionalno in impulzivno samo ob nedeljah, ampak vse dni v letu. In če vedo, da bodo trgovine v nedeljo odprte, ne bodo mnogi leteli v soboto popoldan basat vozičke z vsem, kar mislijo, da bi jim lahko zmanjkalo do ponedeljka in kupovali tone neumnosti, ampak gredo malo bolj ležerno v štacune v nedeljo in kupijo manj iracionalnih traparij. Na zalogo so nakupi lahko še bolj neracionalni kot pri sprotni potrošnji.[/quote]

To ni iracionalno, tisti, ki vnaprej razmišlja, ponavadi ni iracionalen. Iracionalen je tisti, ki rabi zdaj, takoj. Če je zaprto, pa ne more.


Res je. Sem imela takrat, ko so začeli odpirat ob nedeljah nekaj sorodnikov trgovcev. Niso zaposlili nobenega novega. Jih je pa tako malo, da bi jih bilo premalo tudi, če bi zaprli ob nedeljah.[/quote]

Aha, do odprtih nedelj so vas pa ujčkali, pa so meli brezveze več zaposlenih, čeprav bi vam lahko še ure nategnili in koga odpustili? Ne verjamem.[/quote]
Ja, najbrž so me še kaj ujčkali, sem bila še otrok. Drugega pa ne razumem, mogoče preberi še enkrat napisano.

Aha, do odprtih nedelj so vas pa ujčkali, pa so meli brezveze več zaposlenih, čeprav bi vam lahko še ure nategnili in koga odpustili? Ne verjamem.[/quote]
Ja, najbrž so me še kaj ujčkali, sem bila še otrok. Drugega pa ne razumem, mogoče preberi še enkrat napisano.[/quote]

Ne rabim jaz še enkrat brat napisanega, če ti ne razumeš napisanega. Ne verjamem ti, da te niso že pred odprtimi nedeljami obremenili do maksimuma in na račun tega nekoga odpustili. Zaposleni niso nikoli imeli lufta več, vedno so max izkoriščeni.

To ni nobena skrivnost, da bi se tukaj prepirali, če je res. Lahko potrdijo ljudje, ki so bili takrat zaposleni ali ljudje, ki so hodili v trgovino. Jaz seveda ne govorim za vse trgovine, mogoče so kje tudi zaposlovali. To ni nobena huda matematika, kot je nekdo v temi računal. Jih je tako malo, da gre že dnevna smena komaj skozi. Kjer je trgovina na nedeljo zaprta, so pač doma, kjer je odprta pa delajo po 3, 4 tedne brez prostega dneva. Tudi to se da preverit tako, da greš vsak dan v trgovino. Jaz sem. Spet najbrž (upam!) ne povsod.


Ja, najbrž so me še kaj ujčkali, sem bila še otrok. Drugega pa ne razumem, mogoče preberi še enkrat napisano.[/quote]

Ne rabim jaz še enkrat brat napisanega, če ti ne razumeš napisanega. Ne verjamem ti, da te niso že pred odprtimi nedeljami obremenili do maksimuma in na račun tega nekoga odpustili. Zaposleni niso nikoli imeli lufta več, vedno so max izkoriščeni.[/quote]

Seveda so jih že prej obremenili, zdaj se pa ne sekirajo, če je samo en prodajalec za skladišče in prodajo. Ga pač v trgovini 1 uro ni, koga briga, če kupec čaka na informacije. Naj si poišče sam in gre plačat na blagajno.

Mene so zaposlili ravno zaradi nedelje. Mi je tudi delodajalec tako povedal. Itak pa ne delam vsako nedeljo, pa tudi če bi, me ne bi pretirano motilo, bi pač imela nek drug dan frej. Sem samo hvaležna za službo, brez nedelje je morda ne bi imela.

New Report

Close