Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Čudi me, da smo tako revna država, čeprav imamo trgovine odprte na petek in svetek. Le kako uspeva Avstriji, Nemčiji in vsem drugim državam, ki imajo normalen delovni čas trgovin.[/quote]

To je pa bolj zaradi migrantov, ker so jih uvozili.

Čudi me, da smo tako revna država, čeprav imamo trgovine odprte na petek in svetek. Le kako uspeva Avstriji, Nemčiji in vsem drugim državam, ki imajo normalen delovni čas trgovin.[/quote]

Nemčija nima zveznega zakona za to, v nekaterih nemških deželah so odprte v nedeljo. Švedska ima odprto v nedeljo, Britanija isto, tudi ZDA. To niso uspešne države? Ravno po Avstriji se je treba zgledovat? Domovina Hitlerja in Fritzla je edina normalna?

Nizozemska ima odprto v nedeljo, Irska ima odprto v nedeljo, Španija, Belgija tudi, Danska tudi same nenormalne države

To, da ima prodajalka potem prosti dan v naslednjem tednu, ne drži kar tako na splošno. Namreč, če delodajalec plača 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadomestilo, potem ti pripada, če ti pa plača 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, potem ti pač ne in delaš brez počitka. Na primer…včeraj sem delala popoldne, do devetih zvečer, domov sem prišla ob desetih, danes pa sem morala biti ob sedmih že na delovnem mestu. Ja, vem, tudi inšpektor za delo bi imel tule veliko dela….Tudi v naslednjem tednu ne bom imela nobenega prostega dneva, ker mi delodajalec pač plača 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadomestilo, kar v mojem primeru v everčkih pomeni cca 22€. Torej, tudi za nas prodajalce ni problem nedeljsko delo, problem je višina plačila tega dela. Verjemite, če bi bilo dobro plačano, bi se teple katera bo delala v nedeljo, ker pa smo, vsaj pri nas, samo štiri, pomeni, da delaš vsako drugo nedeljo…brez prostih dni v tednu.. Ampak, ker sem Slovenka, ..ne jamram…temveč sem vesela vsakega kupca, ki pride v našo trgovino, saj to pomeni, da bo nekaj zapravil in od tega je odvisna tudi moja plača….

Sama sem trgovka.Ko delam popoldne sem do 21:30 v sluzbi,tudi soboto.Nato delam se vsako drugo nedeljo od 6:30 – 15:30 otroka tako vsaki drugi teden,ne vidim nic.Je naloga narejena ali ne to nikogar ne zanima.In ja delam za minimalca,se zajamcene minimalne place ne dobim.Vsak mesec imam na placilni listi 80€ razlike do minimalne place. Delam za 560€ 6 dni na teden,ter vsako drugo nedeljo.Tudi malice nikoli v 5-ih letih nisem imela 15 min v kosu,kaj sele pol ure….in ja definitivno sem za zaprtje trgovin ob nedeljah

Če se trgovine zaprejo v nedeljo, imaš nekje 1/14 ali 7 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti, da te zaradi tega odpustijo.


A ne bi bila rajsi za visjo placo in vec zaposlenih, da bi se razporedili v normalen delovni cas?
Samo vprasam…

Danes bila trgovina nabito polna nakupovalcev. Na blagajnah je bilo mešano – nekaj stalnih in nekaj študentov.

Za normalno placo,bi pristala tudi nato. Samo pri nas nihce noce delati,vsak ki pride na razgovor,rece da za tako majhno placo nebo delal. Da ne govorim o krsitvah poslovodij za katere mislim,da delodajalec sploh ne ve. Nihce si ne upa nic,ker vsi vemo kaj nas potem caka. Da se nadure kar zbrisejo, podalsujemo brez da te kdo vprasa ali lahko ali ne. Dopusta imamo vsi se toliko,kdaj se bo izkoristil-mislim da bo kar zapadel.

A pri vseh teh zlorabah delodajalcev je problem nedeljski delovni čas? Tako pa je, ker ste tiho, vse požrete in ste zadovoljne s tistimi 560 eur! Noben referendum o nedeljskem delu ne reši dejanskega problema!

Zakaj? Saj trgovci ne bodo nič manj zaslužili.

niti ne.
pač pa imaš nekje 1/14 ali 7 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti, da boš bolje postrežen.

Zakaj? Saj trgovci ne bodo nič manj zaslužili.[/quote]

Ker za manj delovnega časa rabiš manj zaposlenih.

Zakaj? Saj trgovci ne bodo nič manj zaslužili.[/quote]

Če ne bi nič manj zaslužili, potem nihče ne bi imel odprto v nedeljo, ker trgovci zaenkrat še delajo za profit.

Zakaj? Saj trgovci ne bodo nič manj zaslužili.[/quote]

Če ne bi nič manj zaslužili, potem nihče ne bi imel odprto v nedeljo, ker trgovci zaenkrat še delajo za profit.[/quote]

En je odprl, ker je bil pohlepen, potem so tudi drugi, da jim prvi ne bi prevzel strank. Izgube pa nimajo, ker prodajalke zaradi tega nimajo nič večje plače, niti jih niso zaposlili več.

Hm, kot prodajalec bi bil zelo vesel, da mi ne bi bilo potrebno delati ob nedeljah. Kot sočlovek, pa glede na današnjo delovno nedeljo, lahko rečem, da HVALA BOGU za odprte trgovine. Glede na vzhičenosti ljudi, staršev, njihovih otrok, ki obiskujejo trgovine, vam povem, da bi se v trenutku zaprtja trgovin ob nedeljah oz. s skrajšanjem delovnega časa, drastično povečala količina nasilja v družinah, pedofilija, nekrofilija, in še kakšna filija…

Zakaj? Saj trgovci ne bodo nič manj zaslužili.[/quote]

Ker za manj delovnega časa rabiš manj zaposlenih.[/quote]

za boljšo postrežbo pa več.
sposobnih in pošteno plačanih…

Če ne bi nič manj zaslužili, potem nihče ne bi imel odprto v nedeljo, ker trgovci zaenkrat še delajo za profit.[/quote]

En je odprl, ker je bil pohlepen, potem so tudi drugi, da jim prvi ne bi prevzel strank. Izgube pa nimajo, ker prodajalke zaradi tega nimajo nič večje plače, niti jih niso zaposlili več.[/quote]

Če je odprl zaradi pohlepa, je to samo zato, ker očitno v nedeljo je nek večji profit. Če ni profita, ne more bit odprto zarad pohlepa. To ne bi imelo smisla.

Več delovnega časa zahteva več zaposlenih. Mimo tega ne moreš.

Ker za manj delovnega časa rabiš manj zaposlenih.[/quote]

za boljšo postrežbo pa več.
sposobnih in pošteno plačanih…[/quote]

Pod boljšo postrežbo ljudje štejejo tudi dosegljivost v nedeljo.

Trgovine naj bodo zaprte.


Pa ti nisi normalet. Evo zaradi takih ljudi je pa slovenija v pizdi materni. Gledas samo na svojo korist ker uzivas vikend nekateri od nas pac ne za enga minilanca trudmo zivimo prezivimo. Da bi jaz mel moznost fuknu bi te delat nedelje in bi mi povedal kaj si mislis pol o tem!! Ker zgleda nimas zivljenja familije da morea v nedeljo v trgovino itd. Raje pojdi v naravo. Takim ljudjem jaz recem samo razvajeni kreteni!


Pa ti nisi normalet. Evo zaradi takih ljudi je pa slovenija v pizdi materni. Gledas samo na svojo korist ker uzivas vikend nekateri od nas pac ne za enga minilanca trudmo zivimo prezivimo. Da bi jaz mel moznost fuknu bi te delat nedelje in bi mi povedal kaj si mislis pol o tem!! Ker zgleda nimas zivljenja familije da morea v nedeljo v trgovino itd. Raje pojdi v naravo. Takim ljudjem jaz recem samo razvajeni kreteni![/quote]

Kot da ti kaj manj gledaš na svojo korist? Če bi ti imel proste vikende, ne bi prav nič razmišljal o tistih, ki jih nimajo. Dol bi ti viselo. Ob nedeljah bi hodil okoli in pričakoval, kaj vse bo takrat odprto, da se boš imel kam dat. In če bi bilo vse zaprto, bi pizdil, kakšna zahojena okolica je to, da ni nikjer odprtega nobenega lokala, nobene prireditve, niti dežurne bencinske pumpe odprte.

ja ja kot trgovka sem za zaprtje trgovin ob nedeljah!Hvala bogu je nasa zaenkrat se zaprta ampak samo vprasanje casa do kdaj

En je odprl, ker je bil pohlepen, potem so tudi drugi, da jim prvi ne bi prevzel strank. Izgube pa nimajo, ker prodajalke zaradi tega nimajo nič večje plače, niti jih niso zaposlili več.[/quote]

Če je odprl zaradi pohlepa, je to samo zato, ker očitno v nedeljo je nek večji profit. Če ni profita, ne more bit odprto zarad pohlepa. To ne bi imelo smisla.

Več delovnega časa zahteva več zaposlenih. Mimo tega ne moreš.[/quote]

Prvi je odprl v nedeljo zaradi pohlepa, ostali pa zaradi izgub, ki bi jih imeli zaradi dobička prvega. Zdaj so vsi na istem, kot prej, le da so nastradale prodajalke.


Pa ti nisi normalet. Evo zaradi takih ljudi je pa slovenija v pizdi materni. Gledas samo na svojo korist ker uzivas vikend nekateri od nas pac ne za enga minilanca trudmo zivimo prezivimo. Da bi jaz mel moznost fuknu bi te delat nedelje in bi mi povedal kaj si mislis pol o tem!! Ker zgleda nimas zivljenja familije da morea v nedeljo v trgovino itd. Raje pojdi v naravo. Takim ljudjem jaz recem samo razvajeni kreteni![/quote]

Kot da ti kaj manj gledaš na svojo korist? Če bi ti imel proste vikende, ne bi prav nič razmišljal o tistih, ki jih nimajo. Dol bi ti viselo. Ob nedeljah bi hodil okoli in pričakoval, kaj vse bo takrat odprto, da se boš imel kam dat. In če bi bilo vse zaprto, bi pizdil, kakšna zahojena okolica je to, da ni nikjer odprtega nobenega lokala, nobene prireditve, niti dežurne bencinske pumpe odprte.[/quote]

Jaz pa imam proste vikende in sem za zaprtje trgovin, ker privoščim proste vikende čimvečjemu številu ljudi!

New Report

Close