Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Bistveno vprašanje seveda je, zakaj so trgovine odprte od ponedeljka do petka od jutra do 16.ure. A nismo v glavnem takrat v službah? Brezposelni pa kaj preveč nimajo za zapravljati. Trgovine naj bodo torej odprte od 16.do 21.ure, ob sobotah in nedeljah pa 9. do 21. ure. Je že eden zgoraj nekaj takega opozoril, pa ste kar spregledali. Zakaj?

Sem zato, da so trgovine ODPRTE.

Res bi bilo lepo, če bi si vsi priznali, sa smo si različni, in imamo različne potrebe in želje.

Recimo: delam v zelo specifičnem gostinsko/storitvenem poslu, ki zahteva celega človeka. Da delam petke in svetke mi ni problem. Del mojega dela je tudi to, da delam takrat ko vsi ostali počivate, žurate ali ste na dopustih. Ni panike. Imam svoje frej dni, krasnega šefa in sodelavce, že posel sam je tak, da šibki in jamravčki odpadejo.

Ko pa zaključim, pa hočem še kaj v trgovino skočit, pa verjemite, da sem hudo hvaležna za to, da štacune laufajo, ob nedljeah, če bi še dlje, bi to bilo zakon. Pač nismo vsi Slovenci taki, da delamo od 8 do 16. NEHAJTE NAM UTRUJAT. Delamo, mi vsi. Če kaj ne štima, se mora firma sama zmenit

24h/dan, 7 dni v tednu ziher ne delaš in če delaš na petke in svetke, skači po štacunah ob ostalih dnevih….

Jaz imam rada v nedeljo trgovine odprte, da lahko bolj brez stresa in udobneje nakupujem. Bi bila pa pripravljena plačat kakšnih 2-5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več za nedeljski nakup, kar bi šlo prodajalkam direkt v žep. Po mojem mnenju bi bil nedeljski šiht najbolj zaželjen.
Pri veterinarjih je podobno, vikend ali nočno tarifo imajo višjo, a si vesel, da lahko plačaš in dobiš pomoč, ko jo rabiš.

Verjemite da smo tudi zaposleni v trgovini samo ljudje z dušo in tudi potrebo po počitku. Če bi se nam pri plači poznalo da delamo nedelje in nadure. Pritiski z vseh strani, nasmejan in prijazen do strank moraš biti in velikokrat smo tarče nadutih ljudi, ki se znašajo nad nami zaradi svojih osebnih težav. Dvomim da se upa kdo stresat nad uslužbenko v banki. Trgovec z minimalno plačo pa vso slabo voljo ljudi pokasira. Nismo edini, ki delamo ob nedeljah in praznikih. So tudi drugi poklici od policistov, soferjev, zdravstva, gasilcev itd, samo mislim da ne moremo primerjat tega s trgovino glede nujnosti obratovanja. Pa verjemite da bi vsak z veseljem delal, če bi nas delodajalci vsaj malo cenili. Nekateri se jezite ker vam ponujamo dodatne artikle, drugi se jezite ob vprašanju za kartico zvestobe trgovine v kateri ravnokar nakupujete itd. Vse to so samo navodila delodajalca in se jih moramo držati. Verjemite da ni niti malo prijetno da smo vsiljivi. Nočemo biti a moramo če hočemo obdržati službo. In ko vas lepo pozdravimo se zavedajte da tudi mi imamo svoje težave in skrbi katere moramo skriti za osmehom samo da se vi kot stranke v trgovini dobro počutite in da mi imamo lahko službo.

Pa ti je prišlo na misel, da prepoved dela ob nedeljah ne bo rešilo problema, ki ga imaš?
Ker tvoj problem ni delo ob nedeljah, ampak prenizka cenjenost, prenizka plača, iskanje lukenj v delovni zakonodaji…….
To te moti manj od tega, da delaš ob nedeljah? Misliš, da boš delala kaj manj ur tedensko, če ukinejo nedeljo?

Mimogrede. Na šihtu moramo vsi skriti težave, ne samo ti.

24h/dan, 7 dni v tednu ziher ne delaš in če delaš na petke in svetke, skači po štacunah ob ostalih dnevih….[/quote]

Pisarniški fikusi spet ne razumejo, kako zgleda privleči se izmozgan zvečer domov, čeprav je štacuna še odprta.

24h/dan, 7 dni v tednu ziher ne delaš in če delaš na petke in svetke, skači po štacunah ob ostalih dnevih….[/quote]

Pisarniški fikusi spet ne razumejo, kako zgleda privleči se izmozgan zvečer domov, čeprav je štacuna še odprta.[/quote]

Hja potem se bo pa za vprašat, kakšne delovne pogoje in odnos do delavcev (sodelavce) imate pri vas v službi? Če ste pri vas izmozgani (in očitno se pritožujete, kot je iz tvojih postov razbrati), bi bilo dobro najprej (tudi) pri vas urediti par zadev. Da morda tudi vi ne bi bili zadirčni, da bi doživeli, kaj pomeni projeten delavski odnos in vzdušje. Saj to je tisto slovensko: če jaz trpim in se mi ne da potegniti za svojo rit, naj še pa drugi. Bože ne daj, da kdo komu pomaga, bom kar oba polil z gnojnico po glavi. … ajej …

Število prodajaln in njihov odpiralni čas je izredno dobro merilo koliko je neki narod bebav in len.

Pisarniški fikusi spet ne razumejo, kako zgleda privleči se izmozgan zvečer domov, čeprav je štacuna še odprta.[/quote]

Hja potem se bo pa za vprašat, kakšne delovne pogoje in odnos do delavcev (sodelavce) imate pri vas v službi? Če ste pri vas izmozgani (in očitno se pritožujete, kot je iz tvojih postov razbrati), bi bilo dobro najprej (tudi) pri vas urediti par zadev. Da morda tudi vi ne bi bili zadirčni, da bi doživeli, kaj pomeni projeten delavski odnos in vzdušje. Saj to je tisto slovensko: če jaz trpim in se mi ne da potegniti za svojo rit, naj še pa drugi. Bože ne daj, da kdo komu pomaga, bom kar oba polil z gnojnico po glavi. … ajej …[/quote]

Kdo koga z gnojnico po glavi? preberi še 1x, kaj ji je napisala in kdo se je začel pritoževati.

24h/dan, 7 dni v tednu ziher ne delaš in če delaš na petke in svetke, skači po štacunah ob ostalih dnevih….

Takoj. Ko bomo tudi ostali imeli zagarantiran 8-urni delovnik. Aja, pa brez prepirov prodajalk za delo ob nedeljah, to pa njih vprašajte.

Torej, ti trdiš, da delaš od ponedeljka do petka od 7h do 22h, vsako soboto pa od 8h do 22h, in zato potrebuješ trgovine ob nedeljah?

Kolk maš plače, 10k?

Raje vprašaj prodajalke, če so za, da so štacune odprte 8 ur na dan brez vikendov in praznikov. Se to tiče bolj njih kot mene.

Jaz hočem, da so odprte še dlje, da bo imelo več ljudi službo. Ja, če bi vaša klerofašistična obveljala, bi lakho kar 1/7 vseh trgovk na cesto zabrisali.

Itak je nujno, da je odrpto v nedeljo, da imajo tisti, ki vse ostale dni pridno delajo, KDAJ ŠANSO IT V TRGOVINO. Sicer bi morali svoje delo prestavit na nedeljo iz npr. petka, da bi imeli takrat čas it v trgovino po nujne stvari. In rdeča kapica v nebesih potem nič bolj srečna ne bi bila, če bi namesto trgovk delal pač gradbenik.

Raje imam ljudi v trgovinah kakor v bližnji okolici pohodniško rekreacijskih centrih.

Bolje je, da so ljudje v kletkah trgovin, v ujetništvu. Tam zapravljajo in s tem se država redi. Celoten družbeni standard.

Jaz sem za zaprtje trgovin ob nedeljah, če bodo zato prodajalci imeli bolj kvalitetno življenje, več časa za družino, prijatelje …

Priznam, da tudi kdaj grem ob nedeljah v trgovino, ampak lahko pa tudi ne grem.

Proti. Sem raje zato da so zaprte dopoldne med tednom in odprte vsako popoldne do 23h, seveda tudi v nedeljo.

Malo heca, ampak veliko resnice. Ce lahko zdravniki, gasilci in majhni obrtiki delamo v nedeljah, ne razumem zakaj ena trgovka s 3 letno izobrazbo ne more?

To bi morali narediti že takrat, ko je bil referendum za to, saj je bil skor 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za zaprtje. Zdej pa ob ponedeljkih in torkih več trgovcev v trgovini kot kupcev.

Ob nedeljah imam toliko drugega dela, da trgovine ne obiščem nikoli, tudi ob sobotah ne!
Tudi na referendumu sem bila za zaprtje, pa……


Meni je čisto vseeno.
Načeloma ob nedeljah počnem kaj drugega kot hodim po štacunah, tistih parkrat na leto, ko pa le grem kaj kupit, se mi zdi, da gredo mnogi v štacuno na nedeljski izlet.
Se tudi vidi, kako eni ne morejo brez štacun, ko je pred vsakimi prazniki polno vprašanj v zvezi z delovnim časom trgovin. Jaz sem še iz časov, ko je bilo ob nedeljah vse zaprto, ob sobotah konec šopinga ob 13. uri, včasih smo bili zaradi praznikov tudi po 2 ali 3 dni brez trgovin … pa smo preživeli.
Sicer pa, v Italiji je cele nedelje vse odprto, v Avstriji že ob sobotah prej zaprejo, ob nedeljah je vse zaprto … ljudje se prilagodimo vsemu. Se mi pa zdi, da je v Sloveniji dosti več stvari za poštimat kot je delovni čas trgovin …

Se popolnoma strinjam. Je pa bilreferendum za to in ga ne upoštevajo žal

Kako lepo se je vtikati v življenje drugih in jim odrejati kako naj živijo! Kdaj naj delajo, kdaj naj nakupujejo, v kaj moraji verovati, kako morajo biti oblečeni ….
Osebno sicer ne hodim v trgovine ob nedeljah (imam možnost to “opraviti” druge dni), a glede na dejstva (polne trgovine ob nedeljah) je veliko takih, ki jim to ustreza. Ko jih ne bo več (ali pa zanemarljivo malo), bodo tudi trgovine zaprte.
Težko delo trgovcev – zopet je na nas samih, da jim ga olajšamo. Smo z njimi prijazni, če nam nekaj “vsiljujejo” lepo rečemo “Ne, hvala” in se ves čas zavedamo, da so le ljudje, zmotljivi (ko nam vrnejo premalo drobiža), morda celo “v slabem mode-u”.
In vsak si svoje delo sam izbira – glede na svoje možnosti in želje. Trgovci morda nimajo ravno najlažjega dela (delovni čas, “tečne” stranke., zahtevno vodstvo ….), a vsak poklic/Delo ima pač svoje minuse. Naj se javijo tisti, ki jim je njihova služba vedno v užitek. Seveda so tudi taki, a me je strah, da jih je malo.

Jaz najraje šopingiram ob nedeljah. Rad imam tudi vsak dan svež kruh.

Čeprav grem tudi jaz v nedeljo v štacuno, mi ne bi prav nič manjkalo, če bi bila zaprta. Jaz to delam izključno iz razvade, največkrat kupim samo kaj za nedeljsko kosilo… popolnoma vseeno. če bi na to pomislil v soboto ali petek. Razvada.

New Report

Close