Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

… in tudi to je čisto res.

Referendumi in zapovedovanje na to temo so brezveze. Če ne bo kupcev, ne bo odprtih trgovin. Tisti ki ste hudi proti v nedeljo odprtim trgovinam – bojkotirajte jih.
Če hočete pomagati zaposlenim tam, pa se sprehajajte pred trgovinam s transparenti in osveščajte kupce, naj ne hodijo noter.
Saj bi delovalo.[/quote]
Jaz pa ne vem, če bi delovalo. Poskusi kdaj stati pred kakšno trgovino s transparenti. Te bo hitro kašen varnostnik prišel odstranit od tam, če mu lastnik tako naroči. Če se boš upiral pa te bo odpeljala policija.

… in tudi to je čisto res.

Referendumi in zapovedovanje na to temo so brezveze. Če ne bo kupcev, ne bo odprtih trgovin. Tisti ki ste hudi proti v nedeljo odprtim trgovinam – bojkotirajte jih.
Če hočete pomagati zaposlenim tam, pa se sprehajajte pred trgovinam s transparenti in osveščajte kupce, naj ne hodijo noter.
Saj bi delovalo.[/quote]
Jaz pa ne vem, če bi delovalo. Poskusi kdaj stati pred kakšno trgovino s transparenti. Te bo hitro kašen varnostnik prišel odstranit od tam, če mu lastnik tako naroči. Če se boš upiral pa te bo odpeljala policija.[/quote]

Zakaj bi pa nekdo drug stal pred štacuno? Naj prodajalci, če jim je tako hudo. Ampak v bistvu zganjajo histerijo ravno tisti, ki niso prodajalci…

to je razlog, da se ne udeležim nobenega referenduma več.
pa še kakšnih 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podobno mislečih…

Ja lahko delajo vse nedelje, dobijo plače pa prav toliko kot če ne….žalostno…ampak dokler država dopušča da se izživljajo na trgovcih bo tako. Minimalca dobijo ne glede na popoldansko delo ali nedeljsko ali nadure….plača je ista…se že tako obračuna da je izkupiček enak

… in tudi to je čisto res.

Referendumi in zapovedovanje na to temo so brezveze. Če ne bo kupcev, ne bo odprtih trgovin. Tisti ki ste hudi proti v nedeljo odprtim trgovinam – bojkotirajte jih.
Če hočete pomagati zaposlenim tam, pa se sprehajajte pred trgovinam s transparenti in osveščajte kupce, naj ne hodijo noter.
Saj bi delovalo.[/quote]
Jaz pa ne vem, če bi delovalo. Poskusi kdaj stati pred kakšno trgovino s transparenti. Te bo hitro kašen varnostnik prišel odstranit od tam, če mu lastnik tako naroči. Če se boš upiral pa te bo odpeljala policija.[/quote]

Seveda bi delovalo – samo ne smeš pristopit k stvari neumno / naivno;

Stati je treba na javni površini in ne na lastniški parceli trgovine. Shod je treba prijaviti. Pripravljen je treba imeti telefon s številkami novinarjev, imeti nekoga ki posname od daleč, če se dogaja kaj takšnega da te pridejo odstranit in po možnosti ob sebi odvetnika – ali pa vsaj njegovo številko na hitrem klicanju v telefonu.

Mogoče v kakšni privat štacuni, sicer pa ni tako.

Mogoče v kakšni privat štacuni, sicer pa ni tako.[/quote]
n katere so v slo družbene oz državne trgovine? al da vprašam takole, katere štacune v slo niso privat? razen samopostrežne nlb in zdravstvene blagajne ? v šparu delajo nedelje, in to za min plačao, Mercator isto sranje: in potem bi še stranke nasmešek na ustih? saj nisi tam zato, da bi bile prijazne in dam jim čisto prav


država dopušča ker DRŽAVI tako ustreza; boli državo in poslance ( posrance) za državljane; se Tomička kurči po parlamentu in zganja cirkus zaradi prostotrgovinskih sporazumov, naj pokaže hrbtenico in se odreče 1/2 poslanske plače, pa Mesec; poln gobec sociale in pravic, a poslansko plačao vsak mesec vzamejo+ dodatke;

… in tudi to je čisto res.

Referendumi in zapovedovanje na to temo so brezveze. Če ne bo kupcev, ne bo odprtih trgovin. Tisti ki ste hudi proti v nedeljo odprtim trgovinam – bojkotirajte jih.
Če hočete pomagati zaposlenim tam, pa se sprehajajte pred trgovinam s transparenti in osveščajte kupce, naj ne hodijo noter.
Saj bi delovalo.[/quote]
Jaz pa ne vem, če bi delovalo. Poskusi kdaj stati pred kakšno trgovino s transparenti. Te bo hitro kašen varnostnik prišel odstranit od tam, če mu lastnik tako naroči. Če se boš upiral pa te bo odpeljala policija.[/quote]

Problem je, da besede bojkot ne razumeš. Za bojkot ne rabiš nobenih transparentov in nikjer stat. Enostavno ne kupuj v nedeljo, to je bojkot. Če pa drugi ne bomo bojkotirali, pa imaš pač smolo. Ne moreš drugih ljudi kontrolirat in jim vsiljevat svoje volje, sprijazni se že.


pa še to, smisel referenduma ni bil, da bi se trgovine zaprle ob nedeljah , šlo se je zato, da nedeljsko delo ne more biti izenačeno ( plačano) kot delo med tednom; enaka anomalija je recimo pri zdravnikih, ki izkoriščajo sistem dežurstev namesto, da se enostavno uvede termin rednega dela, zakaj pa recimo zdravnik ne bi mogel delati redno delo v soboto ob 13 h? tudi policisti delajo v nedeljo normalno in ne zgolj dežurajo, saj me razumete
in še to, v hoferju in Lidlu so trgovke dostojno plačane zato jim ni problem delat, ker vsihodimo v službo zaradi denarja, tudi človekoljubi v belem


Kako ti uspe natrositi toliko laži in nesmislov v nekaj vrsticah??


Kako ti uspe natrositi toliko laži in nesmislov v nekaj vrsticah??[/quote]
pa me ti popravi? ali policisti v sobot in nedeljo delajo redno ali dežurajo? ali zrdavniki delajo redno ali dežurajo? in koliko so plačana dežurstva in koliko redno delo


Kako ti uspe natrositi toliko laži in nesmislov v nekaj vrsticah??[/quote]
pa me ti popravi? ali policisti v sobot in nedeljo delajo redno ali dežurajo? ali zrdavniki delajo redno ali dežurajo? in koliko so plačana dežurstva in koliko redno delo[/quote]
Pusti miličarje pa dohtarje.
Referendum je bil zato, da bi bile štacune zaprte ob nedeljag in praznikih. Rezultat je znan tebi in meni. Kdo se ga ne drži tudi veva! V tistih dveh štacunah, ki ju omenjaš so plačani bedno!


pa me ti popravi? ali policisti v sobot in nedeljo delajo redno ali dežurajo? ali zrdavniki delajo redno ali dežurajo? in koliko so plačana dežurstva in koliko redno delo[/quote]
Pusti miličarje pa dohtarje.
Referendum je bil zato, da bi bile štacune zaprte ob nedeljag in praznikih. Rezultat je znan tebi in meni. Kdo se ga ne drži tudi veva! V tistih dveh štacunah, ki ju omenjaš so plačani bedno![/quote]

P.s. Sicer pa beri moj prvi post v tej temi!


Pusti miličarje pa dohtarje.
Referendum je bil zato, da bi bile štacune zaprte ob nedeljag in praznikih. Rezultat je znan tebi in meni. Kdo se ga ne drži tudi veva! V tistih dveh štacunah, ki ju omenjaš so plačani bedno![/quote]

P.s. Sicer pa beri moj prvi post v tej temi![/quote]
dobro veš zakaj je bil referendum, šlo se ja za pristisk sindikatov na delodajalce, ki so itak vedeli kaj bo storilo Ustavno sodišče, kar je edino pravilno; gre se za svobodno gospodarsko pobudo, kdor želi imeti trgovino odprto v nedeljo naj jo ima, ampak, ne more biti nedelja enako plačana kot ponedeljek, drugače pa ukinimo vikende in naj bo vsak dan enak za vse, petek in svetek; v hoferju in Lidlu imajo poštene plače, poznam dve poslovodji tam in sta obe zadovoljni z plačo, je pa res da delata na polno vseh 6 ur ko sta tam

Seveda bodo imeli bolj kvalitetno življenje, sploh tista 1/7, ki bodo ostali na cesti, bodo imeli časa, da se ven ne bodo videli.

Nimam nobenih problemov z tem, da bi bile trgovine zaprte v nedeljo.Bi že preživel nedeljo brez obiska trgovin, vendar se bojim za delovna mesta trgovcev. Sem za konkretno plačilo, oziroma dostojen dodatek, v primeru dela v nedeljo.Trgovci si zaslužijo boljše plačilo, osnovna plač, plus dodatki.

Seveda bodo imeli bolj kvalitetno življenje, sploh tista 1/7, ki bodo ostali na cesti, bodo imeli časa, da se ven ne bodo videli.[/quote]
butara, saj zaradi tega če bodo trgovine zaprte v nedeljo ne bo manj zaposlenih; že zdaj delajo v trgovinah z min št zaposlenih in z študentarijo, zmanjšalo se bo število študentarije če bo do tega prišlo

Seveda bodo imeli bolj kvalitetno življenje, sploh tista 1/7, ki bodo ostali na cesti, bodo imeli časa, da se ven ne bodo videli.[/quote]
butara, saj zaradi tega če bodo trgovine zaprte v nedeljo ne bo manj zaposlenih; že zdaj delajo v trgovinah z min št zaposlenih in z študentarijo, zmanjšalo se bo število študentarije če bo do tega prišlo[/quote]
Ja a studentarija si pa ne rabi kupit hlac in knjig? Nekdo bo v vsakem primeru ostal brez dohodka in to gotovo ne bo lastnik trgovine.


butara, saj zaradi tega če bodo trgovine zaprte v nedeljo ne bo manj zaposlenih; že zdaj delajo v trgovinah z min št zaposlenih in z študentarijo, zmanjšalo se bo število študentarije če bo do tega prišlo[/quote]
Ja a studentarija si pa ne rabi kupit hlac in knjig? Nekdo bo v vsakem primeru ostal brez dohodka in to gotovo ne bo lastnik trgovine.[/quote]
in nato pridemo do spina, ki se ga poslužujejo lastniki kapitala; trgovine niso odprte zato, ker bi oni želeli imeti dobiček, bohnedaj, trgovine so odprte zato, da imajo delavci delo in s tem dohodek, lastniki kapitala imajo itak dovolj, zarad njih so lahko trgovine ob nedeljah zaprte; odprte so zgolj zaradi delavcev in ljudi, ki se ob nedeljah nimajo kam dati in študentarije, da začne cenit študij, da ne konča kot trgovec in če si zato še lahko plača potovanje in kupi kako knjigo toliko bolje;
stvar je taka; odprtje trgovine je stvar lastnika; ampak delo v nedeljo in praznik ne more biti plačano enako kot delovni dan med tednom in v tem je bila srž problema in bistvo referenduma o zaprtju trgovin

Ne, res, lumpenproletarci, ne it delat! Bo nqjbolje za Vse! Vi boste doma ob nedeljah, pa stacune bodo zaprte!

Fak no, se premalo je nezaposlenih in prevelika je sociala…

Zelo, zelo redko se zgodi, da grem v trgovino ob nedeljah. V glavnem kupujem med tednom, doma imam vedno kakšno rezervo, kruh imam v zamrzovalni skrinji, ali pa ga spečem.
Zaradi mene so trgovine lahko komod zaprte.
Lahko pa bi trgovski centri sklenili dogovor, da bi bil eno nedeljo odprt Hofer, naslednjo Merkator, nato Lidl, nato Spar …
Sicer pa – v socializmu smo vsi preživeli brez problemov – ob nedeljah so bile vse trgovine zaprte, v soboto pa je bilo odprto samo do 12.00 ure.
Denar je tisti, ki vse to pelje naprej. Baje je ob nedeljah veliko prometa.

P.s. Sicer pa beri moj prvi post v tej temi![/quote]
dobro veš zakaj je bil referendum, šlo se ja za pristisk sindikatov na delodajalce, ki so itak vedeli kaj bo storilo Ustavno sodišče, kar je edino pravilno; gre se za svobodno gospodarsko pobudo, kdor želi imeti trgovino odprto v nedeljo naj jo ima, ampak, ne more biti nedelja enako plačana kot ponedeljek, drugače pa ukinimo vikende in naj bo vsak dan enak za vse, petek in svetek; v hoferju in Lidlu imajo poštene plače, poznam dve poslovodji tam in sta obe zadovoljni z plačo, je pa res da delata na polno vseh 6 ur ko sta tam[/quote]
Pa človek, ti lažeš sam sebi! Desne stranke in RKC so bili pobudniki referenduma. Zato da bodo ljudje imeli družinsko življenje (karkoli so že mislili s tem), pa da bodo družine lahko v nedeljo pri maši! Sindikati so se prislinili šele na koncu!
Poslovodje v nizkocenovnikih so plačani dokaj solidno zato, da “gajžlajo” podrejene!


Ja a studentarija si pa ne rabi kupit hlac in knjig? Nekdo bo v vsakem primeru ostal brez dohodka in to gotovo ne bo lastnik trgovine.[/quote]
in nato pridemo do spina, ki se ga poslužujejo lastniki kapitala; trgovine niso odprte zato, ker bi oni želeli imeti dobiček, bohnedaj, trgovine so odprte zato, da imajo delavci delo in s tem dohodek, lastniki kapitala imajo itak dovolj, zarad njih so lahko trgovine ob nedeljah zaprte; odprte so zgolj zaradi delavcev in ljudi, ki se ob nedeljah nimajo kam dati in študentarije, da začne cenit študij, da ne konča kot trgovec in če si zato še lahko plača potovanje in kupi kako knjigo toliko bolje;
stvar je taka; odprtje trgovine je stvar lastnika; ampak delo v nedeljo in praznik ne more biti plačano enako kot delovni dan med tednom in v tem je bila srž problema in bistvo referenduma o zaprtju trgovin[/quote]

To ni noben spin, ker tega sploh ni rekel nihče. Trgovine imajo več dobička, če so odprte tudi v nedeljo, prav tako rabijo več zaposlenih, če so odprte tudi v nedeljo. Zaposlene stiskajo in izkoriščajo in v ponedeljek in v nedeljo v vsakem primeru isto. Če se jim pa odpiralni čas zmanjša za 1/7, pa zadeve mal preorganizirajo in slej ko prej odpustijo 1/7 delovne sile, ker je pač ne rabijo več toliko, logično.

Če vsi zaprejo trgovine v nedeljo, bo pač na ta račun dobiček imel nekdo, ki jih takrat odpre. Tako je to, če imaš nedeljsko nišo brez konkurence.

Maškaram ne paše, da ljudje nosijo dnar v trgovino namesto njim za meglo.

New Report

Close