Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Telesno kaznovanje otrok v Sloveniji prepovedano !

Telesno kaznovanje otrok v Sloveniji prepovedano !

ti ga kar tepi, koza neumna, tvojega troletnika, ja, nauči ga, kako je treba pretepat vsakega, za katerega ne najdeš bolj normalnega načina vzgoje!
ko boš stara, ti bo vračal :)))

kaj boste zdaj naredili, vi revčki ubogi, ki zagovarjate klofute in eno čez rit…. jih boste mlatili skrivaj?

Hujsa od ene cez rit ali usesa navit 1x na leto je dnevno unicevanje samopodobe z besedami kot: nimam te rad/a, zalosten sem, umrla bom zaradi tebe, zaradi tebe se mami in oci kregata, ne bom vec skrbela zate,pustila te bom/poslala te bom drugam, unicil/a si mi zivljenje..pa se tisoc drugih ‘vzgojnih for’ odtegovanja blizine,ljubezni,razumevanja,podpore,gojenje zamer in mascevalnosti. To je veliko bolj bolno in to otroka unici do odrasle dobe in se naprej. Tako..tudi to bi morali kriminalizirati ker unicuje potenciale generacije,ubija duha.

Svojih otrok v življenju nisem in nikoli ne nameravam mlatit. Bodo pa še vedno dobili po prstih in verjetno nekajkrat v življenju po riti.

slaba mati si, če tvojega otroka nič ne boli?

Da pa 30 + letniki s starsi bivakirajo, pa je kriva brezposelnost in to nima veze z odsotnim ali prisotnim telesnim kaznovanjem, o cem govoris?

Brezposelni so pa tisti, ki jih starši niso naučili delavnosti in vztrajnosti. Tisti, ki so jih starši razvajali, namesto da bi jih naučili , da se je v življenju treba potruditi za svojo eksistenco in biti vztrajen, ne pa stokati in jamrati.

Ne razumem vprašanja, je bilo namenjeno meni?

Na dnevniku so rekli, da mu ne smeš vzeti mobitela in ga prisiliti, da odnese smeti?!?


Ne vem, kaj so rekli, ker ne gledam TV, ker če samo pomislim na bolane politike, mi gre na bruhanje.

Vem samo, da bo moj otrok delal tisto, kar mu bom naročil. Dokler bom skrbel za njega. Če bo to nasilje, če bo moral odnesti smeti, ga odpeljem na CSD in naj mafijska država skrbi za njega.

Babe! Kaj dedcu, ki pušča smrdljive štunfe pod posteljo tudi daste eno čez rit?
Je pozabil avto pelat na tehnični – ga skoftate?
Reče, da bo ‘jutri’ popravil roleto – ga tut nabrcate??

Pa ne moreš malo bitje tepst! In to bitje, ki nam največ pomeni!! Itak nam dvigne pokrov. Bi ga lahko kar ‘fental’ – samo takrat se je treba zadržat! In to zmoremo! Saj smo vendar MONKLJE! 🙂

Jaz sem starejša – gor (sva) spravila dva otroka. Kdaj jezna sem ju tudi udarila…. pa vam povem, da sem se potem ful sekirala. Že ko sem šla v službo, zvečer v postelji….. ! Žal mi je bilo vedno!
Otroci to ne sprejemajo tako čustveno (če gre res za foc po riti). Hujše nasilje si bo pa zapomnil! In en dva tri zrastejo – pa vam bo vrnil, onemoglim!!

Moj oče (to pa stara šola) je imel še pas, klečanje v kotu….. niti za eno stvar se ne spomnim, zakaj sem bila kaznovana. Najbrž za jezikanje mami, kakšno slabo oceno v šoli….. Ker očetu nisem upala nič rečt. Niti moja sestra!
Sedel je za mizo….gospodar…. in samo povzdignil glas. Smo vse tri (z mamo) delale, kar je želel. Sovražila sem ga! Je to dobra vzgoja? Da smo se ga z mamo bale?
Danes je oče star! Žal mu je….kar nekaj bi spreminjal za nazaj. Ne moreš, ati! !!! Saj ti nič ne zamerim! Tako je bilo – verjetno je tako dobro za vse nas. Ne sekiraj se!
Kaj bi rad? Da se sekiram še potem, ko boš umrl??

Če si udaril (otroka) – stoj za tem celo življenje!!

Sicer pa to velja za družine. Ne pa za ves svet, ki je okoli nas. Pa ne mi zdaj, da sem nasilna, ker sem kakšno tepeško dobila v otroštvu!! Ajd! 🙂

Ali poznaš tisto anekdoto, ko je oče petih otrok priznal:
“Ko sem bil mlad in nisem imel otrok, sem poznal pet teorij, kako je potrebno otroke vzgajati. Sedaj sem starejši in imam pet otrok, pa nobene teorije več!” Eno je teorija, drugo pa praksa.

Bodoče starše bo treba najprej naučiti, da znajo kaj potrpeti eden z drugim, da ne hodijo narazen zaradi vsakega pasjega dreka in povzročajo s tem travme svojim otrokom. Treba jih bo naučiti, da takrat, ko se odločajo za skupno življenje, ne gledajo samo na to, koliko je eden ali drugi seksi in ne razmišljajo samo o tem, kaj mora partner vse narediti, da bo MENI lepo. Da bodo začeli razmišljati še to, kaj lahko JAZ naredim, da bo družina funkcionirala. Da ne razmišljajo samo o tem, kako prijetni so skoki čez plot (velja za oba spola) ali posedanje za šankom vse popoldneve (velja zanj). Da pogovor ni to, da nekomu stalno najedaš, ga poučuješ, ponižuješ (velja zanjo). Če se starši obnašajo kot zreli ljudje, potem največkrat še ena čez rit ni potrebna. In pametni starši prav dobro vedo, kdaj je otrok presegel vse meje in je potreben skrajni ukrep – ena čez rit ali malo za ta sladke. Brez, da jim neka Anja Kopač Mrak soli pamet. Normalno pa je, da vsi normalni obsojamo pretepanje in nasilje, ki ima za posledico telesno poškodbo. To so vedeli že naši starši in stari starši, ko se tale Anja še rodila ni.

Veselite se, doker se lahko, najboljse da zagovorniki udarcev kar en drugega tepete, ki v tem tako uzivate, ker vlada doslej ni prepovedala telesnega kaznovanja, saj je zakon sele v pripravi, samo osnutek je! Ta zakon poleg tega sankcij sploh nima, zato se nevladne organizacije s takim zakonom sploh ne strinjajo. Meni se zdi dobro samo, da imajo vso odgovornost sodisca in da ne bo mogla ena brezvezna nesposobna socialna delavka izvrsiti odvzema otroka zaradi x brezveznega in morda celo laznivega razloga.

Ko mu bo starš rekel, naj pospravi za seboj, pospravi svojo sobo, bo rekel, da ne bo, ker je siljenje v delo prepovedano.
Ker nisem slišala definiranih pojmov, kaj naj bi točno kaj določevalo. In obstaja velika možnost, da se bodo vloge počasi začele obračati in bodo otroci postajali počasi avtoriteta.

bo, da bo manj, mnogo manj novorojenčkov ….
pa bomo veseli migrantov, da bo kdo delal za naše socialce JU/JS, penzije ….

Mislim, da bi bilo najprej potrebno ločiti, da je pretepanje eno, (samo) ena po riti 2x na leto pa nekaj drugega. Pa še to pri mlajšem otroku. Pedagogi imajo celo neko starostno omejitev, do kdaj ena po riti v bistvu ne škodi otroku. Mislim, da tam nekje do 10 leta, ampak nisem sigurna. Se pa od doktrine razlikuje.
Osebno ne bom nikoli pozabila, kako nam je priznan psiholog, na delavnicah o vzgoji otrok, razlagal, da se ni potrebno počutit slabe, če smo otroku, ki je hotel skočit pod avto dali eno po riti. Torej takrat, ko je ogroženo zdravje oz varnost oz. ko bi lahko s svojimi dejanji sebi ali drugim povzročili bolečino če že ne kaj več. Tudi starši smo ljudje, in kot taki tudi nismo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, nismo stroji, in včasih se naši otroci učijo tudi na tak način, torej da dobijo kakšno po riti. Jaz zaradi tega ne mislim imeti slabe vesti.

in to sama ministra … koliko otrok je že za.je.bala ???

To so rekli? Ni problema. Telefon bo sam dal, bo že vedel zakaj, smeti bo pa tudi odnesel, ko bodo polne ali prej, če bo smrdelo.

Ja, navajajo naloge sodišča. Mogoče so samoumevno povezali nasilje v družini v povezavi s Kazenskim zakonikom. kar bi bilo sicer vredno omembe ali druge omembe, ki govorijo v to smer.

Daj zastopi, ženska! Nobeden tu ne govori o mlatenju. Ampak – ko lepo rečeš enkrat, dvakrat, desetkrat – pa se mulc dela, kot da si dim – mu potem daš eno na rit ali ga pocukaš za ta sladke in mu še enkrat ponoviš, kaj bi od njega rad, da te sploh sliši – a to je nasilje? Ker klofuta okoli ušes je pa lahko že nevarna, lahko udariš preveč, to je že moja stara mama vedela.

Žal mi je, če je bil pri vas tako strog režim, tega ne podpiram in tega v normalnih družinah več ni – vsaj jaz ne vem za take primere. Če pa je, pa tega noben zakon ne bo preprečil. Je pa veliko preveč moledovanja s strani staršev, da mulc naredi osnovno, kar lahko – pomaga v gospodinjstvu, skrbi za svoje stvari – kateri otrok pa to sam od sebe rad dela? Mislim, da so redki.
Saj prav v tem je namen, da otrok foc po riti vzame čustveno, češ: zdaj je pa mam res jezna, se moram poboljšati.

Hruške in jabolka mešate, ljudje. Nihče ne zagovarja prestroge vzgoje in starši niso za to na svetu, da bi se jih otroci bali. Morajo jih pa spoštovati in ubogati, ker starši pripravljajo otroke na življenje. Danes pa razvajena mularija samo poseda ali hodi na treninge in tečaje in celonočne žurke – ker vse to jim baje pripada, ta stari se pa lahko na pol prekoljejo, da jim vse to omogočijo. V zahvalo pa mulci še svoje sobe ne pospravijo. Če mora mula pri 13-tih kaj malega skuhati ali mulc pokidati sneg, je pa to že nasilje. Ko mukoma doštudirajo in sploh ne znajo nič delati, je pa država kriva, ker jim ne da služb. Takih, kjer bi nadaljevali lagodno življenje za dobro plačo in se preseravali, kam bodo šli na dopust. Se opravičujem izjemam, ampak te izjeme gotovo niso bile deležne šlampaste vzgoje.

Ena lofka, saj iz tega ne bo nic. Zakon je slab. Samo spogleduje se s prepovedjo nasilja.
Pod nasilje pa ne spada prepoved poslati otroke izpraznit smeti, pac pa drugo tezko delo. Tud prepoved omejevanja gibanja in virtualnih stikov, to pomeni, da ne smes prepovedat otroku sedeti na socialnih omrezjih in ne smes ga zapreti v hiso. Kaj pa potem ostane? In ministrica po drugi strani govori, da tole nima veze s permisivno vzgojo, ampak, na prvo oko je otrok glavni, dela lahko karkoli, ker sam pa nima nobene prepovedi. Starsi se s tem ne bodo strinjali, ni mi jasno, kako je ta vlada potrdila to novelo zakona.


sedanjim otrokom pa takoj odvzemite mobije, tablice, PC.je, žepnine …. dokler zakon še ne velja.
Naj si vse kupijo iz svojega

Kam je uvrščeno gledanje v omaro,če otrok ne želi spati v vrtcu?

Točno tako, čeprav mislim, da je starostna meja nižje. Telesno kaznovanje (to pomeni udarit po prstih, dat 2x po riti, da ploskne) naj bi bilo samo do takrat dokler otrok ni sposoben razumeti, da in zakaj nečesa ne sme. Ker prej ga pač drugače ne moreš zavarovat oz. mu pokazat, da je to, kar je storil povsem nesprejemljivo.

Ljudje tudi mislijo, da taki starši potem nimamo druge sankcije kot dati po riti – je še veliko drugih sankcij, ki nimajo nobene veze s telesnim kaznovanjem, prilagoditi jih je treba prekršku.

Mimogrede, tudi to, da otroku, ki nečesa iz trme ne želi jesti pač ne ponudimo nečesa drugega in dobi isto jed spet pri naslednjem obroku – tudi to je telesno kaznovanje, ker otrok čuti lakoto (telesno nelagodje). Tudi to, da otroka pustimo v vozičku, ko hoče ven, ker je pred tem tekel na cesto, če je bil prost, je telesno kaznovanje. Tudi to, da otroka pustimo nezaščitenega na soncu, ker je npr. trmulil, da se noče namazati je telesno kaznovanje. To gre lahko v nedogled. Uzakonjat prepoved telesnega nasilja je problematično ker moramo takoj past v picajzlanje – kaj točno je telesno kaznovanje, ki je nesprejemljivo, obstajajo olajševalne okoliščine blablabla…

Nekaj takega spraviti v zakon je res nehvaležno delo.

Danes imajo otroci krive hrbtenice in ortopedske probleme zaradi težkih -presežkih sol.torb!!!
Kar se pa kaznovanje tiče ;moje štiri otoke sem postavila v kot ali pa so morali narediti delo ki jim ni dišalo.res me zanima če jih še lahko pošljem v kot da si malo ohladimo glavo.??

Svojih otrok v življenju nisem in nikoli ne nameravam mlatit. Bodo pa še vedno dobili po prstih in verjetno nekajkrat v življenju po riti.[/quote]

Tudi jaz. Plus, ko/če mi bo kdaj kak odraščajoč najstnik poln izvirnih metod poskusa manipulacije in izsiljevanja začel z grožnjami po “prijavi” (kar se, kot slišim, že dogaja), ga bo in to sem jim tudi že dala na znanje, lastnoročno odpeljala na CSD in jim jih prepustila. Pa naj razmišljajo … on in oni. Ker budala in žrtev pač ne mislim biti.

New Report

Close