Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Telesno kaznovanje otrok v Sloveniji prepovedano !

Telesno kaznovanje otrok v Sloveniji prepovedano !

Uffff, kakšen traktat……. :)))

Pa saj sva ti že vsaj dva napisala, da verjameva, da si kljub svojim ‘fockam’ vsega spoštovanja vredna oseba. Kaj bi še rada? Kdo ti je očital mlatenje, lepo te prosim?

Verjetno se pa strinjaš, da je večji uspeh vzgojiti otroka brez ‘fock’, brez katerih baje ne gre. Ali pač ne in se boš raje virtualno stepla z nami na smrt?

Vsi hodite iz ene skrajnosti v drugo.
Nihče se ne vpraša, ko vas bodo čez 5-10 let tepli otroci, kaj boste storili. Nasilnih najstnikov je že sedaj veliko, še več jih bo.
Pa ne zagovarjam tepeža kot edino pravilno orodje, le včasih po riti, ko lepa beseda ne zaleže ter takoj stisk in objem naredita čudeže.
V svojem otroštvu sem bila tepena 3x, vedno zasluženo. Oče pa me je potem vzel v naročje in potolažil. Nobenih travm nimam, z očetom pa sva v dobrih odnosih že ves čas.

Prmejdun, da če bi bila še enkrat mlada, se ne bi več odločila imeti otroke, saj je to postalo že nevarno. Ena po riti ali pa hiter prijem otroka za roko, da ti ne steče na cesto, pa greš v zapor! Ni čudno, da je toliko parov, ki življenje posvetijo raje čemu drugemu, kot tej nevarnosti, ki se ji reče družina. In vse več takih parov bo, če jim bo zakonodaja takole krojila življenje.

Temu, hči-mama-babica, se pa reče namerna dezinterpretacija in delanje slona iz muhe.

V mojih otroških letih je bilo kajenje po javnih krajih nekaj čisto normalnega. V našem dvigalu je celo visel napis ‘Prosimo, da ne mečete cigaretnih ogorkov na tla’. 🙂 Zakonodaja kadilcem ni krojila življenja. Ne dvomim, da so se ob sprejemanju zakonov, ki omejujejo kajenje, kadilci zgražali na vse kriplje in se počutili osebno napadeni. Lep primer užaljenosti na smrt je Svetlana Makarovič. Danes je nekajenje v javnih zaprtih prostorih stvar najosnovnejše omike.

Kaj mislis s tem rogom?

Da pa 30 + letniki s starsi bivakirajo, pa je kriva brezposelnost in to nima veze z odsotnim ali prisotnim telesnim kaznovanjem, o cem govoris?[/quote]

To pa sploh ni res 30+ letniki pri starših imajo službe, samo so preleni da bi sami kaj naredili (mamice jim kuhajo in perejo, …) njim se pač ne da, “zakaj bi če ni treba”, plačo pa seveda porabijo samo zase.

Ko je bila moja hči stara 8 let, so imeli v šoli pogovor s socialno delavko na temo nasilja v družini in telesnega kaznovanja.
Prišla je domov in je demonstrativno povedala, da naju (starša) bo prijavila, če jo bova tepla in da ima tudi ona svoje pravice.
Razložil sem ji, da ni problema, da je nikoli ne bom udaril, če se bomo lahko zmenili za pravila, red in kdo kaj naredi v družini, če pa bo povzročala težave in trmarila, kljub dogovoru pa jih bo še vedno dobila čez rit.
Na to je rekla: “Prav, vaju bom pa prijavila!”
In sem ji rekel: “Ti samo prijavi, pa še malo več povej, da bi prijava zalegla, da te bodo potem dodelili kaki rejniški družini…”
Od takrat naprej smo se vse lepo zmenili in ni so bili redki momenti, ko je bilo potrebno povzdigniti glas, kaj šele tepsti.
V bistvu je ta zakon lahko balzam za odnose v družini, le uporabiti ga je potrebno pravilno.

Moji znanki, ki je dala čez državno rejništvo z vsem kar ta pojav spremlja, korupcija lokanega okolja, kjer se rejniki in delavci CSD, ki jih nadzirajo, poznajo in sobivajo po principu ti meni otroka jaz tebi polno vrečo klobas, sem predlagala, naj začne organizirati plačana predavanja o svojih izkušnjah v rejniški družini, vzgojnih in “vzgojnih” prijemov v njihovi družini ter nadzor CSD-jev nad nasiljem v rejniških družinah.

Če bo ta zakon sprejet, se bodo predavanja z izkušnjami iz prve roke, odlično obiskana s strani staršev in otrok, ki bi imeli tendenco prijavljanja svojih staršev.

Ok, avtorica, tvoj prispevek je bil sicer super napisan, ampak hkrati klasičen primer kako se ne držati fokusa teme. Tako funkcionira večina ljudi, zato debate nimajo ne repa ne glave.

Debata je bila je o tem, ali je focanje tepež ali ne. Vse ostalo je za to debato irelevantno. Ne ostajaš na temi, ampak jo poljubno širiš na tisoč manjših tematik. Tako je skoraj nemogoče replicirat brez dolgih litanij, ampak bom poskusila in spregledala dejstvo, da me žališ, ker me smatraš za nekompetentno sogovornico, pa še malo pokroviteljska si. Ampak bom zignorirala to ali pa dodala svoj ščep pokroviteljstva, da boš videla da je nepotreben in neprijeten. Svoje odgovore dopišem spodaj …


Kaj za vraga ima to veze s tem, ali se otroka focne ali ne? Ja, nasilja med odraslimi je ogromno, to dejstvo je grozno in stanje nesprejemljivo … ampak oprosti “tepežkanje” mularije prav nič ne pripomore k temu, da bi se nasilje odraslih začelo zmanjševat. Si lahko poštena in razmisliš, če morda le nimam prav? Vsaj poskusi, brez da streljaš puščice kar v naprej.


Kaj ima spet brutalno nasilje neuravnovešenih ljudi veze s točno to temo? In kako to misliš, kje smo bili? Zdraven verjetno ne, ti pa verjetno tudi ne?, zato je tvoje pisanje bolj kot ne, le neka nepotrebščina, ki podpihuje razpravo v negativno smer, ne doprinese pa prav nič konkretnega k temu, da bi bilo v prihodnosti karkoli drugače. In ne, nismo vsi take prpe, da bi šli stran ali zagrnili rolete, ko se v naši bližini odvija nasilje.

… Torej kako si nas drzneš kar vsepoprek obsojati, da smo ob nasilju drugih stisnili rep med noge?! Pa od kod ti to, kdo si ti, da si drzneš dajati take hude sodbe? Ali se čitaš, kako paradoksalno nastrojena in pasivno agresivna si? Vdihni, pomiri se … Ali si prepričana, da res veš, koga imaš na drugi strani?


Ja, to je predmet razprave. In eni zmoremo recimo ostati fokisirani na ta predmet razprave … za razliko od tebe recimo, ki mešaš jabolka in hruške, še preden si kaj povedala. Tako delujejo naši politiki, pa glej kje smo.

Se popolnoma strinjam. Absolutno. Ampak spet nima to nobene veze s “focanjem”.

Kdo pravi, da je to OK? Seveda ni OK in še nikogar nisem prečitala, da bi rekel, da je to okej … Torej si si kar nekaj izmislila. Res kar malo po svoje verbalno lutaš, brez kakršne koli osnove 🙂 Fokus bejbi, fokus.

Se absolutno strinjam s tabo. Nevem zakaj nas samske mešaš v to in kakšne veze ima to s focanjem.

Vidiš, spet se strinjava, ampak SPET to nima nobene veze s focanjem … Mater, koliko tem si pomešala v eno. Fokus?! :))

SPET potegnila si skupaj stvari, ki sploh ne grejo skupaj. Vse te tvoje litanije nimajo kontekstualno ne repa ne glave (čeprav se seveda s večino absolutno strinjam) in ne pašejo v to temo. Odpri temo KAJ JE NASILJE pa boš imela tam prostor za vse te razprave, ki bodo več kot relevantne.

Dejstvo je, da imaš nekje v sebi slabo vest in iščeš tisoče izgovorov in na videz rdečih niti, s katerimi skupaš svoj feler prikazati manjši in manj pomemben, ko ob bok postaviš brutalno nasilje, zlorabe, slabo hrano, etc. Potem tvoja “foca” deluje čisto nebogljena.

Pa ti ni treba tega početi, ker te nihče ne obsoja. Nihče ne pravi, da si slaba mati. Jaz te razumem od kod izhajaš in kakšni so tvoji argumenti – ti pa nočeš sprejeti tega, da nekateri pa ne funkconiramo tako. Torej si ti napadalna, ni nismo. Samo se napadeno počutiš, ker imaš slabo vest.

Mene žal ne boš peljala scat. Sori. Pa ne jezi se toliko, ker ti nihče nič noče.

Katerega datuma bo pa tole postalo veljavno ?

ce je to cez dva meseca mu bom moral dati vec klofut
vsaki dan do tega datuma da bi jih doloceno mero dobil
vse do 18 leta .Jutri zjutraj bom zacel z klofutami z pasom
z brcami v rit in mu zavit usesa da se spomne smrkavec
vse dokler bo doma da ga nima srat …
Vse dokler sem se— mu bom moral roke pa noge polomit da
nebi od doma pobrisal in zacel krasti ko mu bo lakota ker nebo
mame da mu da moj denar na skrivno —-ohhh kolko bom
se vec dela imel z tem smrkavcem da mu vse tole v glavo zabijem .

Evo evo zdaj pa vemo kdo muci nase smrkavce

to so ti nasi stari komunisti ki tepejo po otrocih

to bo pa treba takoj policiji najavit da bi vam dala

enga policajca v vsak razret da vam tudi usesa zavija

vam kriminalcem ki pretepate nase mulce ..

Nasilje ni rešitev

Nasilje ni rešitev
[/quote]

Odvisno; obstajajo situacije, kjer nasilje je rešitev.


Kaj za vraga ima to veze s tem, ali se otroka focne ali ne? Ja, nasilja med odraslimi je ogromno, to dejstvo je grozno in stanje nesprejemljivo … ampak oprosti “tepežkanje” mularije prav nič ne pripomore k temu, da bi se nasilje odraslih začelo zmanjševat. Si lahko poštena in razmisliš, če morda le nimam prav? Vsaj poskusi, brez da streljaš puščice kar v naprej.


Kaj ima spet brutalno nasilje neuravnovešenih ljudi veze s točno to temo? In kako to misliš, kje smo bili? Zdraven verjetno ne, ti pa verjetno tudi ne?, zato je tvoje pisanje bolj kot ne, le neka nepotrebščina, ki podpihuje razpravo v negativno smer, ne doprinese pa prav nič konkretnega k temu, da bi bilo v prihodnosti karkoli drugače. In ne, nismo vsi take prpe, da bi šli stran ali zagrnili rolete, ko se v naši bližini odvija nasilje.

… Torej kako si nas drzneš kar vsepoprek obsojati, da smo ob nasilju drugih stisnili rep med noge?! Pa od kod ti to, kdo si ti, da si drzneš dajati take hude sodbe? Ali se čitaš, kako paradoksalno nastrojena in pasivno agresivna si? Vdihni, pomiri se … Ali si prepričana, da res veš, koga imaš na drugi strani?


Ja, to je predmet razprave. In eni zmoremo recimo ostati fokisirani na ta predmet razprave … za razliko od tebe recimo, ki mešaš jabolka in hruške, še preden si kaj povedala. Tako delujejo naši politiki, pa glej kje smo.

Se popolnoma strinjam. Absolutno. Ampak spet nima to nobene veze s “focanjem”.

Kdo pravi, da je to OK? Seveda ni OK in še nikogar nisem prečitala, da bi rekel, da je to okej … Torej si si kar nekaj izmislila. Res kar malo po svoje verbalno lutaš, brez kakršne koli osnove 🙂 Fokus bejbi, fokus.

Se absolutno strinjam s tabo. Nevem zakaj nas samske mešaš v to in kakšne veze ima to s focanjem.

Vidiš, spet se strinjava, ampak SPET to nima nobene veze s focanjem … Mater, koliko tem si pomešala v eno. Fokus?! :))

SPET potegnila si skupaj stvari, ki sploh ne grejo skupaj. Vse te tvoje litanije nimajo kontekstualno ne repa ne glave (čeprav se seveda s večino absolutno strinjam) in ne pašejo v to temo. Odpri temo KAJ JE NASILJE pa boš imela tam prostor za vse te razprave, ki bodo več kot relevantne.

Dejstvo je, da imaš nekje v sebi slabo vest in iščeš tisoče izgovorov in na videz rdečih niti, s katerimi skupaš svoj feler prikazati manjši in manj pomemben, ko ob bok postaviš brutalno nasilje, zlorabe, slabo hrano, etc. Potem tvoja “foca” deluje čisto nebogljena.

Pa ti ni treba tega početi, ker te nihče ne obsoja. Nihče ne pravi, da si slaba mati. Jaz te razumem od kod izhajaš in kakšni so tvoji argumenti – ti pa nočeš sprejeti tega, da nekateri pa ne funkconiramo tako. Torej si ti napadalna, ni nismo. Samo se napadeno počutiš, ker imaš slabo vest.

Mene žal ne boš peljala scat. Sori. Pa ne jezi se toliko, ker ti nihče nič noče.
[/quote]

Jaz sama sem bila vedno proti nasilju. Nikoli se nisem dotaknila otroka, niti sama nisem bila vzgajana z nasiljem. Se spomnim, kako sem bila ogorčena nad prijateljico, ki je sinu dala 2 s kuhalnico po riti, potem, ko je bil nemogoč ves dopoldan in celo namerno delal škodo.
Potem sem pa enkrat poslušala nekega psihologa, ki je v intervjuju povedal, da je psihično nasilje nad otrokom hujše od fizičnega, saj pusti trajnejše in bolj globoke posledice na otrokovi psihi kot ena po ta zadnji. Rekel je tudi, da se veliko staršev sploh ne zaveda, kdaj izvajajo nad otrokom psihično nasilje. In sem začela razmišljati in premlevati svoje in tuje izkušnje in sem prišla do zaključka, da se s psihologom strinjam.
Ti, ki ti odgovarjam, po napisanem imam občutek. da si sama mojstrica očitkov in podobnega psihičnega nasilja.

Bil sem zelo poreden kot mulc, recimo vse tja od rojstva pa do zadnjega razreda oš. Ampak vsakič, ko sem kaj takega všpičil, kar mi je takrat bilo nič takega, pa sem danes še skoraj zgrožen, da sem bil tako divji. Mama, ko je videla, da grejo stvari predaleč, je vzela palico, pa me namlatila kot staro šibje … ampak verjamite, da potem tistega več NIKOLI v življenju nisem naredil. Sem probal kaditi, pa me je mama namlatila, če me ne bi, bi danes zagotovo kadil, za vse batine, ki sem jih dobil in se zraven prejokal kot ne vem kaj, sem ji danes še prav hvaležen!

Gledam svojo hčero … še je nikoli nisem udari in je nikoli ne bom … ampak … kako težko je otroku dopovedati, da nekaj ne sme … Jaz če nisem ubogal, je že priletelo okoli kepe. Tu pa tamali razlagaš kaj ne sme, pa ji 10x rečeš, da ne sme, pa te vseeno gleda v oči, pa počasi dela tisto bedarijo, ki jo misli pač narediti …

Država bo s svojimi zakoni uničila otroke. Idiocracy je na pohodu. Mogoče bodo tistega leta, o katerem letu je že pač v filmu bilo govora, bo človeštvo tako zavrto, da bo tisti, ki bo znal dati kroglo, trikotnik in šestkotnik v pravo odprtino, bo lahko šel še samo za predsednika države.

New Report

Close