Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Telesno kaznovanje otrok v Sloveniji prepovedano !

Telesno kaznovanje otrok v Sloveniji prepovedano !

Samo ene stvari ne štekam. Če je dve čez rit tako učinkovita metoda vzgoje in upravljanja z ljudmi – zakaj bi jo omejevali samo na otroke? Šef ti gre na jetra – dve čez rit. Kolegica prinese narobe sendvič – dve čez rit. Prijatelj zamudi – dve čez rit. Da o odnosh doma niti ne govorim, ker je že en pred mano imel dovolj dobre predloge. No, zakaj ne? Zakaj samo veliko manjše od sebe, ki se ne morejo braniti?

In, mimogrede, ljudje, ki so zafuranli svet, vključno z IS in podobnimi kreteni, so v največji meri produkt metode dve čez rit. Bi rekla, če takole pogledam po svetu, da se ni ne vem kako obneslo.

Polona31 06 Jul 2016 11:52
Kot skrajni ukrep ena čez rit. Nikakor pa ne klofuta.

http://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11019123&p=11134446#p11134446


Pri tebi se tudi nekaj ni obneslo, da si brez pameti.
Sankcioniranje se prilagaja osebi. Otroka ne boš denarno kaznoval, kot te kaznuje policaj, če narediš prekršek.

Mentalni invalidi skačete v luft od veselja za še eno čredno omejitev in popolnoma brezvezen in nepotreben zakon, po drugi strani ste pa iste brezumne podivjane ovce podprle in vzpodbudile nepojmljivo nasilje na vsakem koraku, družbo pripeljale na rob propada in na sam začetek tako krvave vojne, ki jo svet še ni videl.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Je že 10 let od osnovne šole zame, pa sem bila vsa leta odličnjakinja, vzorna učenka… in to brez batin ali vzgojnih doma. Če so bili nesporazumi ali sem trmarila, smo se pogovorili in se je vse rešilo. Mojim staršem na govorilne ure sploh ni bilo treba hodit.

Vsi sadisti samo iščete izgovore za fizično kaznovanje, ker vam je to lažje počet kot se z otrokom res ukvarjat in ga učit. Doma ali v šoli.

a če ga udariš, manj boli, kot če bi ga pustil, da ga avto povozi?

Lepo da vsaj priznaš. Kajti če prav razumem si pa sedaj že stara mačka v izobraževanju, pa še sedaj očitno nisi doumela kaj pomeni zaušnica. Ali pa kakor berem po prstih.

aveš tko na oko, bi človek od ene prfokse stare koke pričakoval popolnoma drugo pisanje… Npr v stilu, da bi država lahko namesto preprečevanja nasilja z zakoni in denarjem namenjenim za operativno odkrivanje, delala na preventivi npr zakonsko predpisala šolo za vzgojo otrok pred njihovim spočetjem, sankcije za starše “problematičnih”otrok, ustanovila operativne centre za preventivno vzgajanje, šole za ločitev,…………..

Nasploh tvoje pisanje kot učiteljice vsaj meni povzroča obračanje želodca… sprašujem se kako nekdo ki dnevno dela z otroki, ni sposoben doumeti preprostega dejstva, da kazen ni naravna. Pri nobeni drugi obliki življenja namreč ne moreš najti kazni razen pri človeku. Povsod drugje najdeš le logične posledice.

Prosim ne jemlji osebno, samo kot primer sem te izpostavila. Kajti očitno je vaše izobraževanje le pranje možganov od zdrave kmečke pameti. V bistvu ste z diplomo v roke dobili potrdilo da ste nori. Potrebni posebnih tretmajev po principu iz rok v usta v neokrnjeni naravi brez vsakih pripomočkov. Tisti ki bi preživel en cikel narave, bi šele bil vreden vgajanja mladih ljudi.

če imaš kaj časa, in si znaš um umiriti, ti predlagam meditacijo na temo kaznovanja življenja, ki je v fazi učenja. Če najdeš logiko, se ti bom tukaj javno opravičila za tole moje pisanje.

Jaz jo namreč ne… Še v pasjih šolah ne vzgajajo s kaznovanjem…

Je že 10 let od osnovne šole zame, pa sem bila vsa leta odličnjakinja, vzorna učenka… in to brez batin ali vzgojnih doma. Če so bili nesporazumi ali sem trmarila, smo se pogovorili in se je vse rešilo. Mojim staršem na govorilne ure sploh ni bilo treba hodit.

Vsi sadisti samo iščete izgovore za fizično kaznovanje, ker vam je to lažje počet kot se z otrokom res ukvarjat in ga učit. Doma ali v šoli.[/quote] Umsko se pa kljub vsemu nisi dovolj razvila, sicer bi razumela, da je to le hrana za neumno čredo, zakon o nasilju je bil dovolj in danes imamo malo večje probleme kot je ta, ki sploh ni problem.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Svojih otrok v življenju nisem in nikoli ne nameravam mlatit. Bodo pa še vedno dobili po prstih in verjetno nekajkrat v življenju po riti.[/quote]

Tudi jaz. Plus, ko/če mi bo kdaj kak odraščajoč najstnik poln izvirnih metod poskusa manipulacije in izsiljevanja začel z grožnjami po “prijavi” (kar se, kot slišim, že dogaja), ga bo in to sem jim tudi že dala na znanje, lastnoročno odpeljala na CSD in jim jih prepustila. Pa naj razmišljajo … on in oni. Ker budala in žrtev pač ne mislim biti.[/quote]

aha, uboga žrtev boš, če ti prepovejo mlatit svojega otroka

Žaliti ni potrebno, sicer nam boste še dali misliti, da so v vaši idealni vzgoji vseeno kje pogrešili. Sadisti namreč počnejo ravno to, kar ste navedli, pa zato še niso vsi, ki dajo otroku po riti sadisti. To je nekako tako, kot če bi rekli: “Krave jedo travo, zato so vse živali, ki jedo travo, krave.”

Otroci so zelo različni, prav tako kot smo si zelo različni tudi odrasli. Ravno iz tega razloga je rešitev “one size fit all” – pa naj gre za zakonodajo ali za šolski sistem – smešna. Telesno kaznovanje ne izpodriva ukvarjanja z otrokom in učenja, ampak pogosto tudi obratno ne. Starš, ki mu je telesno kaznovat otroka LAŽJE kot alternativa res nima kaj uporabljati telesne kazni, ker je nekaj fundamentalnega zamočil; ko udariš otroka mora bolj boleti tebe, kakor njega. Zdaj seveda govorimo zgolj in samo o starševstvu, ne šolanju – v šolah fizičnega kaznovanja v klasičnem pomenu besede pač ne sme biti in tja tudi ne sodi.

odlicno bi bilo, ce bi vsi, ki si zelijo otrok, morali na psiho teste, ki bi izlocili norce iz vrst starsev

iz vaših odgovorov lahko zaključim, da smo fejst moteni vsi, ki ne pretepamo otrok 🙂

dajte se raje začet ukvarjat z otrokom kot z osebo, mu biti dober vzor, ne pa nasilnik!

odlicno bi bilo, ce bi vsi, ki si zelijo otrok, morali na psiho teste, ki bi izlocili norce iz vrst starsev

Tudi jaz. Plus, ko/če mi bo kdaj kak odraščajoč najstnik poln izvirnih metod poskusa manipulacije in izsiljevanja začel z grožnjami po “prijavi” (kar se, kot slišim, že dogaja), ga bo in to sem jim tudi že dala na znanje, lastnoročno odpeljala na CSD in jim jih prepustila. Pa naj razmišljajo … on in oni. Ker budala in žrtev pač ne mislim biti.[/quote]

aha, uboga žrtev boš, če ti prepovejo mlatit svojega otroka[/quote]Glavno je da ti ne boš več, ker ti je bil to edini problem v življenju in je zdaj rešen, vse bistveno za življenje in sploh obstoj je pa v polnem cvetu. :-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

aha, uboga žrtev boš, če ti prepovejo mlatit svojega otroka[/quote]Glavno je da ti ne boš več, ker ti je bil to edini problem v življenju in je zdaj rešen, vse bistveno za življenje in sploh obstoj je pa v polnem cvetu. :-)))[/quote]

predlagam ti, da se malo sfockaš!

Kaj ko bi ti šla po deset dek pameti in potem poštudirala, da je sramotno, da se v takih časih ukvarja s tovrstnimi pizdarijami, ki ne spremenijo ali doprinesejo ničesar in da vam je to hrana , ki vam zamegljuje še tisto edino delujočo celico, da bi videli, da smo v takem dreku, da ni šans, da bi se več izkopali iz njega, sploh pa ne s tako neumno čredeo, ki jo tvorite.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kaj ko bi ti šla po deset dek pameti in potem poštudirala, da je sramotno, da se v takih časih ukvarja s tovrstnimi pizdarijami, ki ne spremenijo ali doprinesejo ničesar in da vam je to hrana , ki vam zamegljuje še tisto edino delujočo celico, da bi videli, da smo v takem dreku, da ni šans, da bi se več izkopali iz njega, sploh pa ne s tako neumno čredeo, ki jo tvorite.[/quote]

in če bomo pretepali otroke, bo takoj boljše?

Mi gre kar na smeh – kazen ni naravna? Imate doma morda kake domače živali, ki so imele kdaj mladiče? Kazen (telesna) je pri vzgoji namreč povsem naravna že pri perutnini, kaj šele pri sesalcih. Govorim iz izkušenj, živim na kmetiji.

Nimam 30 let delovnih izkušenj, ne – veliko manj. Zato je še veliko bolj žalostno, da se starši, ki so tudi 10 let starejši od mene obupani obračajo name v upanju, da bom jaz pri njihovih pubertetnikih dosegla tisto, česar oni ne znajo. Ne zato, ker jih niso tepli, da ne bo pomote; preprosto zato, ker so poslušali strokovnjake (začeli so namreč vzgajati v času, ko je bila permisivna vzgoja na višku popularnosti, zdaj že dolgo vemo, koliko škode povzroči) in otrokom niso postavili nikakršnih meja. V puberteti ljudje preizkušamo meje – to je v naši naravi in je nujno potrebno za razvoj. Ampak če meja nikoli ni bilo, je rezultat resnično boleč za vse udeležene in škoda včasih nepovratna.

Se pa podpišem pod Vaše alternative za zapravljanje davkoplačevalskega denarja – gre za izvrstne predloge, o katerih šolniki pogosto debatiramo (šola za starše, vzgojno svetovanje, operativni centri itd.). Spodbujam vas, da vaše politično odločanje usmerite v to in se pridružite nam učiteljem, mogoče nam kdaj uspe izboljšati to godljo, v katero se je spremenil naš šolski sistem.

Dobronameren namig: mislim, da bi veliko več dosegli, če bi do ljudi pristopili spoštljivo in odprte glave, tudi oz. predvsem do tistih, s katerimi se ne strinjate. Z žaljivim, nespoštljivim (tikanje, izrazi, poimenovanja) pristopom namreč v očeh večine zrelih ljudi izničite svoje sicer odlične argumente.

Kaj ko bi ti šla po deset dek pameti in potem poštudirala, da je sramotno, da se v takih časih ukvarja s tovrstnimi pizdarijami, ki ne spremenijo ali doprinesejo ničesar in da vam je to hrana , ki vam zamegljuje še tisto edino delujočo celico, da bi videli, da smo v takem dreku, da ni šans, da bi se več izkopali iz njega, sploh pa ne s tako neumno čredeo, ki jo tvorite.[/quote]

in če bomo pretepali otroke, bo takoj boljše?[/quote]Saj jih tud zdaj ne, je že vse bilo do sedaj uzakonjeno. to je le hrana za poplnoma neumne, da vas odvrne stran od reale, ki pa je dejanskjo ansilna in še mnogo več.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Polona31 06 Jul 2016 11:52
Kot skrajni ukrep ena čez rit. Nikakor pa ne klofuta.

http://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11019123&p=11134446#p11134446%5B/quote%5D

Se opravičujem, tukaj sem se nerodno izrazila in uporabila izraz “prilepiti eno okrog ušes” kot sinonim za telesno kaznovanje, čeprav konkretna oblika (zaušnica) seveda ni primerna. Če pozorno pogledate temo, boste videli, da sem v kasnejši objavi jasno specificirala kaj obsega telesno kaznovanje otrok:

Jaz pa k temu KOT SOLZA CISTEMU ZAKONU prilagam dve vprasanji; v bistvu sprasujem trenutno najbolj pametne ljudi v slovenski vladi, ki so toliko casa trmarili, da so dosegli svoj cilj in so oni v bistvu kot neki RAZVAJENI TRMASTI MULCI V SLOVENIJI-stevilka 2:
1. Ali lahko glede na NOV ZAKON-visek skupkov slovenske pameti, od svojega otroka zahtevam, da vsak dan tudi proti svoji volji cim dlje sedi za racunalnikom, ne glede, kaj dela in s cim se ukvarja, da imam jaz zato pred njim cim vec miru in osebne svobode, oziroma, da se cim manj ukvarjam z njim? Me zanima, ce je to mogoce kaznivo, ali spada pod telesno kaznovanje, ker mora sedeti pod mus na tistem stolu, ki je ze ves zvit, za racunalnikom? No saj ni tako hudo, mu dovolim vmes tudi iti spat in da pride v kuhinjo po hrano, ampak takrat ze postanem nervozna, ce se dlje casa mota po kuhinji in si oddahnem, ko spet odide za racunalnik. Mislim, da pa nima nic proti taki moji obravnavi in mu je kar vsec, tako, da se ne cuti ravno kaznovan.

2. Kako je z otroci, katerih starse preganja policija zaradi raznih poneverb, korupcij, jim opravlja preiskave v stanovanjih, v katerih so tudi otroci, ki verjetno ob takih prilikah dozivijo stres, ki po mnenju raznih protagonistov zoper mucenje otrok, stres za otroka predstavlja ze, ce se oce in mama malo bolj glasno prepirata o obletnici njune zveze ali podobno. Moje mnenje je, da bi takim starsem, ki so kriminalci in zivijo v stresu sami, otroke nujno morali vzeti in jih dati v rejo postenim ljudem, ker iz goljufa se nikoli ni nobeden postal vzgojitelj.

Meni pa na jok ob tvojem pisanju…

Lej ti razložim v čem je razlika med vikanjem in tikanjem: Tikanje je operativno dejanje, ki sogovorniku v svojem bistvu sporoča; priznavam ti enakovrednost, enakopravnost. Zato se prijatelji, partnerji, ljubimci,….. ne vikajo.

Vikanje pa je operativno dejanje, ki sogovorniku v svojem bistvu sporoča, ste v prednosti, dajem vam prednost, priznavam vam večjo vrednost od sebe. Pa naj bo to izobrazba, družbeni status, delovno mesto,……….

aveš, ker se pa na netu držimo neglede na norme in neformalno, pa je osnovno pravilo, da se tikamo…

Kure in njihove kazni… Torej trdiš, da kure ki se tukaj mnogokrat kavsate do kosti, se v bistvu kaznujete? In če je tako, mi znaš razložiti zakaj? Pa ne menda da zato, ker ena kura razmišlja tako druga pa drugače???

Kar se tiče tvojega dobronamernega namiga: a ti ko nekam potuješ na drugače govoreče področje, tam z ljudmi komuniciraš v svojem jeziku?
Enako je z vami norci. Če potujem v vašo prazno betico se vam moram prilagoditi, da sploh zaznate da, vam želim nekaj povedati. To pa je najlažje storiti tako, da se počutite npr žaljene. Aveš ker to je tako; norec-bebec ne ve da ne ve posledično se ni sposoben niti odločati, le s svojo oprano-prazno betico sledi svojim čistilcem, tj izobrazbi. Drugače je z idiotom, on ve da nekaj ve, pa se se odloči za slabšo možnost.

Napacno si zmisljujes, ali ti to namerno pri tebi? Predlagatelj je Ministrstvo za delo, druzino in socialne zadeve, predlagateljica, med drugim je ministrica dr. Anja Mrak Kopač, ki uje tudi sama mati.[/quote]

Očitno zelo zelo slaba mati.[/quote]

Spet imaš sebe, baje izjemno tolerantno in prilagodljivo osebo, za referenco vsega in vsemu. Brez skrbi, da smo dobri starši, ki se nismo še nikoli dotaknili svojih otrok z namenom fizičnega maltretiranja, pa so ti otroci zrasli v izjemno odgovorne osebe. Smo ponosni na to in otroci hvaležni za dobro vzgojo.

Pardon- izobraževalcem.

Izobrazba pa je njihovo čistilno sredstvo.

Zanimiv pogled. Osebno vikam vse odrasle osebe dokler me ne prosijo drugače. Tudi sodelavce, s katerimi smo si definitivno enakovredni in tako tudi mislimo. Lahko potem sklepam, da ste eni tistih, ki natakarje in čistilke tikate, od njih pa pričakujete da vas vikajo, ker ste pač po izobrazbi, družbenem statusu in delovnem mestu več vredni od njih? Mi boste oprostili, če se bom držala kar svoje navade in vikala vse odrasle, ne glede na izobrazbo, družbeni status in delovno mesto, da bo jasno, da vse cenim enako in nobenih nimam za več ali manj vrednih od sebe. Vi seveda kar vikajte svoje nadrejene in tikajte vse ostale – upam, da ne boste kdaj imeli smole in bo vaš nekdanji podrejeni postal vaš šef.

Zanima me, kje bi to osnovno pravilo lahko prebrala. Meni se komunikacija namreč zdi komunikacija.

Če boste objavo, na katero apelirate, pozorno prebrali, boste opazili, da sem vas uprašala po domačih živalih, ki so imele mladiče – torej o živalih, ki so pred vami vzgajale svoje mlade. Zagotavljam vam, da tako koklja, kot zajklja in koza svoje mladiče telesno kaznujejo. S tem sem želela ovreči vašo trditev, da je telesno kaznovanje nenaravno, saj še živali tega ne počenjo. Iskanje paralel pri odraslih je pač odmik od teme in za debato irelevantno.

Na tako nizek nivo pa se ne spuščam, zato bo to moj zadnji odgovor na vaše objave, če bo nivo komunikacije ostal isti.

New Report

Close