Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Telesno kaznovanje otrok v Sloveniji prepovedano !

Telesno kaznovanje otrok v Sloveniji prepovedano !

Mafija bo preko CSD-jev še vedno izvajala nasilje nad majhnimi otroki, kakor je to v primeru obeh dečkov. Pa še kakšen primer bi se našlo. Mafiji ne bo prišel noben zakon do živega. Taki zakoni so za discipliniranje raje.
Modrovati brez zveze o vzgoji otrok je kontraproduktivno. Vsak, ki hoče iz svojega otroka narediti zglednega človeka, ga bo vzgajal po svoje. Tu država nima pravice vsiljevati zakonov.
Na nas pa je, da se taki državi upremo z državljansko nepokorščino. Kar je preveč, je preveč!

Če mislite , da je ena vzgojna klofuta ali čez rit dobra za otroka, ker ni drugega načina je dobra tudi ena vzgojna klofuta za moškega ali žensko, ki jo da partner. Ne bodite hinavci in drugim dovolite klofuto sebi pa ne, ko jo potrebujete.

dobro si to napisala! bravo! še je upanje, da je nekaj pametnih ljudi tu gor

Dve leti star ne razume, da ne sme muciti zivali in brcne macjega mladicka, ker misli, da je igra. Kaj bos storil, ce se ti smeji in mu je cviljenje mucene zivalice zabavno? Za uho potegnil, da bo takoj nehal, ali mu pustil dalje muciti mladicka? Pa recimo da je to pred vsemi zunaj. Ga bos odnesel stran, pa ti bo stekel nazaj in kaj pa potem?

Dve leti star ne razume, da ne sme muciti zivali in brcne macjega mladicka, ker misli, da je igra. Kaj bos storil, ce se ti smeji in mu je cviljenje mucene zivalice zabavno? Za uho potegnil, da bo takoj nehal, ali mu pustil dalje muciti mladicka? Pa recimo da je to pred vsemi zunaj. Ga bos odnesel stran, pa ti bo stekel nazaj in kaj pa potem?[/quote]

odneseš ga še enkrat vstran! odločno poveš, da se to NE DELA!

aja, tebi je lažje otroka mučit 🙂

vidim, da se nič ne naučite
[img]http://www4.slikomat.com/13/0729/a1u-nasilj.jpg[/img]

Dve leti star ne razume, da ne sme muciti zivali in brcne macjega mladicka, ker misli, da je igra. Kaj bos storil, ce se ti smeji in mu je cviljenje mucene zivalice zabavno? Za uho potegnil, da bo takoj nehal, ali mu pustil dalje muciti mladicka? Pa recimo da je to pred vsemi zunaj. Ga bos odnesel stran, pa ti bo stekel nazaj in kaj pa potem?[/quote]

wtf?!
S fizičnim kaznovanjem ga boš učil/a, da se ne sme biti fizično nasilen? Sej to sploh ni nič paradoksalno …

Pač otroka 30x neseš stran in vsakič bolj odločno zahtevaš, da neha in mu skušaš razložit, da NE. Dokler ne dojame in ne neha.

Če pa vi nimate volje tega zdržat in vas prevzame temper, da je treba tamalega klofnit al pa za uho potegnit … potem pa najprej sebe umirite, potem pa učite otroke, da naj ne bodo nasilni do drugih.

Dve leti star ne razume, da ne sme muciti zivali in brcne macjega mladicka, ker misli, da je igra. Kaj bos storil, ce se ti smeji in mu je cviljenje mucene zivalice zabavno? Za uho potegnil, da bo takoj nehal, ali mu pustil dalje muciti mladicka? Pa recimo da je to pred vsemi zunaj. Ga bos odnesel stran, pa ti bo stekel nazaj in kaj pa potem?[/quote]

wtf?!
S fizičnim kaznovanjem ga boš učil/a, da se ne sme biti fizično nasilen? Sej to sploh ni nič paradoksalno …

Pač otroka 30x neseš stran in vsakič bolj odločno zahtevaš, da neha in mu skušaš razložit, da NE. Dokler ne dojame in ne neha.

Če pa vi nimate volje tega zdržat in vas prevzame temper, da je treba tamalega klofnit al pa za uho potegnit … potem pa najprej sebe umirite, potem pa učite otroke, da naj ne bodo nasilni do drugih.[/quote]

30x nesi stran…pa eni trije otroci ki si dajejo korajžo en drugemo…je že 90x….

…alo samska, kdo bo pa skuhal, opral, posodo pomil…..???? Men se zdi, da bo dobro za tvoje zdravje da si samska….resno mislim:(

Mislim da to ni telesna kazen. To ni mucenje otroka. Ce izrazis nezadovoljstvo, podkrepljeno z dotikom, ce ga primes za uho, kaj je v tem hudega, ce otrok takoj razume in ga ne rabis nesti 30 x. Ker taksno dozivetje ponavljanja enega in istega dejanja je v otrokovi pameti tudi lahko doziveto kot psihicno nasilje, kako ves, da ne bi slucajno kasneje psihicno zbolel zaradi prisilnih ponavljajocih misli in dejanj. Ali pa se naj starsu zmesa? Ni cudno, ce so eni tako izcrpani. Na splosno pa bi jaz prepovedala vse udarce.

Dve leti star ne razume, da ne sme muciti zivali in brcne macjega mladicka, ker misli, da je igra. Kaj bos storil, ce se ti smeji in mu je cviljenje mucene zivalice zabavno? Za uho potegnil, da bo takoj nehal, ali mu pustil dalje muciti mladicka? Pa recimo da je to pred vsemi zunaj. Ga bos odnesel stran, pa ti bo stekel nazaj in kaj pa potem?[/quote]

odneseš ga še enkrat vstran! odločno poveš, da se to NE DELA!

aja, tebi je lažje otroka mučit :)[/quote]

Aha. Če ga potem še enkrat ne bo avto zbil.

odneseš ga še enkrat vstran! odločno poveš, da se to NE DELA!

aja, tebi je lažje otroka mučit :)[/quote]

Aha. Če ga potem še enkrat ne bo avto zbil.[/quote]
Privežeš ga na povodec, je manj travmatično kot udarci.

Koza!

wtf?!
S fizičnim kaznovanjem ga boš učil/a, da se ne sme biti fizično nasilen? Sej to sploh ni nič paradoksalno …

Pač otroka 30x neseš stran in vsakič bolj odločno zahtevaš, da neha in mu skušaš razložit, da NE. Dokler ne dojame in ne neha.

Če pa vi nimate volje tega zdržat in vas prevzame temper, da je treba tamalega klofnit al pa za uho potegnit … potem pa najprej sebe umirite, potem pa učite otroke, da naj ne bodo nasilni do drugih.[/quote]

30x nesi stran…pa eni trije otroci ki si dajejo korajžo en drugemo…je že 90x….

…alo samska, kdo bo pa skuhal, opral, posodo pomil…..???? Men se zdi, da bo dobro za tvoje zdravje da si samska….resno mislim:([/quote]

Če ti nisi sposoben umirit dvoletnika/triletnika in ga moraš za uho povlečt, da stori nekaj kar ti želiš, to precej več pove o tebi, kot o meni.

Če se ti bolj mudi posodo prat kot se z lastnim otrokom ukvarjat, hmm, kaj naj rečem. Bad zate. Jaz z mularijo nimam težav, se vse lepo zmenimo.

Pa malo bontona pri komuniciranju ti ne bi škodilo 🙂

30x nesi stran…pa eni trije otroci ki si dajejo korajžo en drugemo…je že 90x….

…alo samska, kdo bo pa skuhal, opral, posodo pomil…..???? Men se zdi, da bo dobro za tvoje zdravje da si samska….resno mislim:([/quote]

Če ti nisi sposoben umirit dvoletnika/triletnika in ga moraš za uho povlečt, da stori nekaj kar ti želiš, to precej več pove o tebi, kot o meni.

Če se ti bolj mudi posodo prat kot se z lastnim otrokom ukvarjat, hmm, kaj naj rečem. Bad zate. Jaz z mularijo nimam težav, se vse lepo zmenimo.

Pa malo bontona pri komuniciranju ti ne bi škodilo :)[/quote]

se mi zdi, da če bi te ta imel blizu, bi te že mlatil

Samski mislijo, da govorimo o številki 20 x ali 30 x. Ne, govorimo o številki 2000 x. In ja, 2001, ko otrok naredi isto življenjsko nevarno traparijo, prileti. In je ne naredi še 2002-tič.
Otrok je rešen, ti pa miren. Gre za življenjsko nevarne situacije. Imam pa 4 otroke, vsak jih je fasal kake dvakrat v življenju. Skoraj vse povezano z vedenjem v avtu in na cesti.
Takele, kot so zgoraj, pa stresajo oni, ki otroke od daleč vidijo vsak drug mesec. Jaz sem bila tudi nekoč tako pametna.
Zdaj so moji otroci skoraj odrasli, odgovorni in, ne boste verjeli, mi dajo prav za tiste parkrat, ko so jih dobili po riti. (Govorimo o focki čez rit. Eni sami. Ne o pretepanju.)

Moja dva otroka pa pač nista nikoli ‘fasala’ ničesar. Sta na pragu polnoletnosti, zrela in odgovorna. Sem ponosen nanju, na svojo vzgojo in verjamem, da sta mi zanjo hvaležna.

Sprijazni se, nisi in ne moreš biti referenca.

Kaj pa bi naredila, če ena focka ne bi delovala?

Kaj pa bi naredila, če ena focka ne bi delovala?[/quote]

Pa je in sem vedela, da bo. Briga me ali sem ali nisem za vas referenca. Otroke imam odrasle in porihtane. Spadajo pa v manjšino. Večina namreč ni porihtana.

Kaj se razburjas … Imamo pac razlicne poglede na “focanje”. Eni ne rabimo izgubit temperja zato, da bo mulc neki dojel. Deal with it.

Nočem biti žaljiva, ampak koliko si jih ti vzgojila? Poglede imamo na različne stvari različne. Se pa pogosto spremenijo, ko se znajdeš v konkretni situaciji. In otroci koreniti spremenijo poglede, čeprav si prej ves pameten kako in kaj delajo drugi narobe in kako ti ne boš in kako boš ah in oh super. In največ zarečenega kruha se poje točno pri vzgoji. Ko ene stvari s prihodom otroka šele zares dojemaš.

Nočem biti žaljiva, ampak koliko si jih ti vzgojila? Poglede imamo na različne stvari različne. Se pa pogosto spremenijo, ko se znajdeš v konkretni situaciji. In otroci koreniti spremenijo poglede, čeprav si prej ves pameten kako in kaj delajo drugi narobe in kako ti ne boš in kako boš ah in oh super. In največ zarečenega kruha se poje točno pri vzgoji. Ko ene stvari s prihodom otroka šele zares dojemaš.[/quote]

Vsem se tovrstni focarski pogledi pač ne spremenijo in tvoje pisanje se bere, kot da ti življenje zdaj zares dojemaš, mi ostali pa ne. 🙂 Pač si na tem področju pogrnila, bog pomagaj. Saj to ne pomeni, da niso tvoji otroci čudoviti in ti ne spoštovanja vredna oseba. Moji starši so tudi mene, tako kot jaz svoje, vzgojili brez fock in sem jim za to prav tako hvaležen.

Nočem biti žaljiva, ampak koliko si jih ti vzgojila? Poglede imamo na različne stvari različne. Se pa pogosto spremenijo, ko se znajdeš v konkretni situaciji. In otroci koreniti spremenijo poglede, čeprav si prej ves pameten kako in kaj delajo drugi narobe in kako ti ne boš in kako boš ah in oh super. In največ zarečenega kruha se poje točno pri vzgoji. Ko ene stvari s prihodom otroka šele zares dojemaš.[/quote]

Vsem se tovrstni focarski pogledi pač ne spremenijo in tvoje pisanje se bere, kot da ti življenje zdaj zares dojemaš, mi ostali pa ne. 🙂 Pač si na tem področju pogrnila, bog pomagaj. Saj to ne pomeni, da niso tvoji otroci čudoviti in ti ne spoštovanja vredna oseba. Moji starši so tudi mene, tako kot jaz svoje, vzgojili brez fock in sem jim za to prav tako hvaležen.[/quote]

…in 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih zatrdno pove isto – da so se pogledi drastično spremenili.

vi nasilniki, še vedno niste odgovorili na vprašanje, če otroke z downovim sindromom tudi pretepate?

Kaj pa bi naredila, če ena focka ne bi delovala?[/quote]

še eno focko, pa focn, pa za lase, pa z glavo v zid … naj ga boli!

če je pa otrok z mlečnimi zobmi, mu zobe razbije … saj mu bodo drugi zrasli

Vsem se tovrstni focarski pogledi pač ne spremenijo in tvoje pisanje se bere, kot da ti življenje zdaj zares dojemaš, mi ostali pa ne. 🙂 Pač si na tem področju pogrnila, bog pomagaj. Saj to ne pomeni, da niso tvoji otroci čudoviti in ti ne spoštovanja vredna oseba. Moji starši so tudi mene, tako kot jaz svoje, vzgojili brez fock in sem jim za to prav tako hvaležen.[/quote]

…in 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih zatrdno pove isto – da so se pogledi drastično spremenili.[/quote]

Pač izgovor za linijo najmanjšega odpora, nepotrpežljivost, neempatijo, duhovno lenobo…, če so ti drastično spremenjeni pogledi izgovor ali ‘pojasnilo’ za telesno kaznovanje. :)))

Nočem biti žaljiva, ampak koliko si jih ti vzgojila? Poglede imamo na različne stvari različne. Se pa pogosto spremenijo, ko se znajdeš v konkretni situaciji. In otroci koreniti spremenijo poglede, čeprav si prej ves pameten kako in kaj delajo drugi narobe in kako ti ne boš in kako boš ah in oh super. In največ zarečenega kruha se poje točno pri vzgoji. Ko ene stvari s prihodom otroka šele zares dojemaš.[/quote]

Vsem se tovrstni focarski pogledi pač ne spremenijo in tvoje pisanje se bere, kot da ti življenje zdaj zares dojemaš, mi ostali pa ne. 🙂 Pač si na tem področju pogrnila, bog pomagaj. Saj to ne pomeni, da niso tvoji otroci čudoviti in ti ne spoštovanja vredna oseba. Moji starši so tudi mene, tako kot jaz svoje, vzgojili brez fock in sem jim za to prav tako hvaležen.[/quote]

Eh eh razume kaj želim povedati. Hvala za prispevek.

Sploh ni pomembno, koliko sem jih vzgojila in ali sploh kakšnega – vem kakšna sem, kakšna načela imam, kakšno je moje znanje o vzgoji in nasilju (fizičnem ali čustvenem), kaj povzroča, zakaj je nepotrebno, kaj to pove o meni itd.

Preden se spet razburiš, ne obsojam, ti verjamem, da si krasna mama. Samo imava pač drugačni stališči okoli focanja (in še česa verjetno).

New Report

Close