Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Torbica za 8.000

Torbica za 8.000

V temi o cigančici ene noro hvalite torbice za 8.000. Dajte še nam nevednicam pojasniti kakšne so te torbice? Zlate?

Pa, ko ena torbičarka nosi tako torbico, a je kaj užaljena, ker nihče ne ve, da njena torbica ni 80€, ampak 8.000?

Kam pa grejo dame s takimi torbicami, da ljudje vendarle prepoznajo njihovo vrednost? Na večerjo s kraljem, kraljico? Tam bi mogoče kdo vedel?

Cigani imajo tudi tv za 9.000,00 € in več

Luis Vuitton torbica je okoli 8 jurjev.

 

Tudi če bi po naključju imela tako torbico, bi bila zame neuporabna, ker bi me bilo preveč strah, da mi jo ukradejo ali da jo popacam, strgam, kje pozabim… Že če imam par 100eur v denarnici mi je zoprno hoditi okoli. Kaj šele, da bi s par jurji pod roko paradirala po mestu.

Tiste teme nisem brala, ampak torbice dejansko lahko dosegajo večmiljonske vrednosti. Določeni ljudje se posvečajo tem vsebinam in točno vejo, kaj je in koliko je vreden kakšen kos. Podobno kot za čevlje. Če nisi v tem, potem tega ne razumeš, kar ni nič narobe.

10 najdražjih torbic https://www.lofficielusa.com/fashion/most-expensive-luxury-handbags-hermes-birkin-chanel-louis-vuitton

Prejšnji teden sem v Italiji v izložbi Louis Vuitton videla torbico za skoraj 4k€, bila je edini kos v izložbi, narejeni samo zanjo. Ni se mi zdela nič posebnega. Res pa je da podobne fake torbice dobiš na tržnicah za par €. Kako kdo na daleč oceni ali je kos original ali ne pa ne bi vedla.

Poskusi in bos videla. Seveda je razlika. Izdelava je vrhunska, materiali vrhunski. Nosijo se tudi vrhunsko. Zakaj pa ne, ce lahko*?  Zakaj pa nekateri kupujejo drage mobitele, racunalnike itd.

Ni vprašanje ali obstajajo tako drage torbice ali ne, ampak kakšna razlika je med torbico za 80 in ono za 8000€.

Kakšni materiali so to, da so 100x dražji?

Kako se bolje nosi? Najbolje se nosi nahrbtnik pa je dosti cenejši.

Računalniki: med najcenejšimi in najdražjimi računalniki v prodaji niso tako ogromne razlike. Pri torbicah so pa cene lahko 1000x večje. Pa računalnik cenejši je pač počasnejši, manj zmogljiv, dražji bolj. Cena pa je med enim in drugim samo parkrat večja.

Ne nosimo vsi radi nahrbtnikov. Nekatere imamo rajsi torbice. Je razlika, na pogled, na otip, vonj, material, trpeznost… Saj tudi trg materialov (surovin) ne dosega istih cen, zakaj naj bi jih po tvoje pri koncnemu izdelku -torbicah.

Odgovor na objavo uporabnika
za torbičarke, 27.03.2023 ob 09:37

Ni vprašanje ali obstajajo tako drage torbice ali ne, ampak kakšna razlika je med torbico za 80 in ono za 8000€.

Kakšni materiali so to, da so 100x dražji?

Kako se bolje nosi? Najbolje se nosi nahrbtnik pa je dosti cenejši.

Računalniki: med najcenejšimi in najdražjimi računalniki v prodaji niso tako ogromne razlike. Pri torbicah so pa cene lahko 1000x večje. Pa računalnik cenejši je pač počasnejši, manj zmogljiv, dražji bolj. Cena pa je med enim in drugim samo parkrat večja.

Ti je oseba nad tabo odgovorila. Ni fore, kdor lahko, si jo kupi 🙂 Statusni simbol, ki po moje to niti slučajno ni. Ampak 100 ljudi 100 čudi so včas rekli. Kakor komu paše. Prodajajo se tudi čevlji in to rabljeni za več tisoč €. Pa naj se …

Torej je realna vrednost te torbice za 8 jurčkov v resnici 100, 200€? Ker pa so ljudje, ki se jim gre za prestiž, dajo pač 8 jurčkov, da se lahko hvalijo s statusnim simbolom :).

Me spominja tole na eno prodajalko kavbojk. Sem šla pomerit kavbojke in šele v kabini odkrila ceno, ki je bila adijo pamet. Parkrat dražja kot ostale kavbojke podobnega videza. Jaz pač nisem opazila razlike med tistimi ta poceni in temi ta dragimi. Nisem pa to nič komentirala. Samo rekla sem, da jih ne bom vzela. Prodajalka pa začela nos vihat, vzvišeno razlagat kako oh in sploh so… sem si mislila le, da ona s svojo plačo bolj težko kupi to, kar tako vneto naklada pa se vzvišeno nad mano nosi: češ, da sem uboga para, ker ne morem kupit takih kavbojk. Moja plača pa sigurno 2x toliko kot njena.

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 27.03.2023 ob 09:24

Poskusi in bos videla. Seveda je razlika. Izdelava je vrhunska, materiali vrhunski. Nosijo se tudi vrhunsko. Zakaj pa ne, ce lahko*?  Zakaj pa nekateri kupujejo drage mobitele, racunalnike itd.

Kako pa se nosi vrhunsko?

Razumem, da udobni čevlji ki jih imaš obute občutiš…

Kako pa občutiš, da se torbica nosi vrhunsko?

Odgovor na objavo uporabnika
Ooo, 27.03.2023 ob 09:58

Kako pa se nosi vrhunsko?

Razumem, da udobni čevlji ki jih imaš obute občutiš…

Kako pa občutiš, da se torbica nosi vrhunsko?

mala okrogla meri se počuti 5 cm višja, ko pod pajsko stiska drago torbico, ko čaka moža pred sinagogo (ženske ne smejo not).

Največja možna kozlarija pod soncem imeti tako reč, pa naj gre za cunjo, uro, čevlje, torbico.

NE MORE biti tolk kvalitetna, da je vredna takega denarja, za 8k kupiš že vozen avto, pa kaj vam je.  Jaz imam določeno zgornjo mejo, koliko res kvaliteten izdelek po moji oceni LAHKO stane, če upoštevaš materiale, izdelavo itd. In to je v primeru oblačil, obutve in dodatkov lahko par sto evrov in niti centa več. Vse kar je več, plačuješ samo nek prestiž, pomemben samo v neki skrajno majhni in zaprti skupini ljudi, kamor nas velika večina hvala bogu ne paše (in v mojem primeru ne želi pasati)

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 27.03.2023 ob 10:04

mala okrogla meri se počuti 5 cm višja, ko pod pajsko stiska drago torbico, ko čaka moža pred sinagogo (ženske ne smejo not).

Kdo je okrogel*? Imam 49 kg sem se zjutraj tehtala. Kaksne bedarije ti govoris.

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 27.03.2023 ob 10:12

Največja možna kozlarija pod soncem imeti tako reč, pa naj gre za cunjo, uro, čevlje, torbico.

NE MORE biti tolk kvalitetna, da je vredna takega denarja, za 8k kupiš že vozen avto, pa kaj vam je.  Jaz imam določeno zgornjo mejo, koliko res kvaliteten izdelek po moji oceni LAHKO stane, če upoštevaš materiale, izdelavo itd. In to je v primeru oblačil, obutve in dodatkov lahko par sto evrov in niti centa več. Vse kar je več, plačuješ samo nek prestiž, pomemben samo v neki skrajno majhni in zaprti skupini ljudi, kamor nas velika večina hvala bogu ne paše (in v mojem primeru ne želi pasati)

Replika kaj naj jaz z voznim avtom za 8 jurjev*? Moz ima dva veliko drazja od 8, jaz enega,tudi veliko drazjega od 8 in se tega ne uporabljam kaj veliko. Kaj ce nam se en avto*? Raje si torbico kupim ali lep kos zlatega nakita.

Odgovor na objavo uporabnika
za torbičarke, 27.03.2023 ob 09:06

V temi o cigančici ene noro hvalite torbice za 8.000. Dajte še nam nevednicam pojasniti kakšne so te torbice? Zlate?

Pa, ko ena torbičarka nosi tako torbico, a je kaj užaljena, ker nihče ne ve, da njena torbica ni 80€, ampak 8.000?

Kam pa grejo dame s takimi torbicami, da ljudje vendarle prepoznajo njihovo vrednost? Na večerjo s kraljem, kraljico? Tam bi mogoče kdo vedel?

sem spremljala nekaj časa eno tako na ig… stanovanja lastnega nima, živijo v najemu, drag avto ful, pa torbice kupuje dragih znamk non stop, pa ne sam torbice, denarnice šuhe za 500 e  – navadne natikače poletne, ampak so znamka Chanel.

Trdi,da je zanjo to naložba,da tem stvarem cena raste in da pol ona to drago proda…

dejmo zraven še napisat,da jamra, ko se prispevki za sp povišajo vsako leto, ker se dvigne povprečna plača –  nujno se vžge grda vlada, ki si dvignila prispevke – pa jih ni vlada, ampak je zakon tak spisan že zdavnaj…

ona s težavo baje plača nekaj evrov višje prispevke, ker pol za torbice očitno ni…

tega pa jaz ne razumem.

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 27.03.2023 ob 10:29

Replika kaj naj jaz z voznim avtom za 8 jurjev*? Moz ima dva veliko drazja od 8, jaz enega,tudi veliko drazjega od 8 in se tega ne uporabljam kaj veliko. Kaj ce nam se en avto*? Raje si torbico kupim ali lep kos zlatega nakita.

Razumem, avto sem dala samo za primerjavo, kaj dobiš za določen denar, oziroma uporabno vrednost.

Jaz imam pač odpor do precenjenih stvari in jih iz principa ne kupujem, pa evo, da ti povem, bi jih tudi lahko. Pa nimam veselja.  Če vidim nek artikel, ki ima za moje pojme “našponano ” ceno preko razumnih mej,  jaz tega ne kupim, meni se to zdi neumno.  Kar je ob agresivni prevladi firmirane “kvalitete” res vedno težje.

Vsak ima svoje prioritete kaj si privošči “za dušo” in hb v mojem primeru to niso predrage cunje, čevlji ali torbice, ure, nakit. Ker se ne udeležujeva Lion plesov in elitnih razkazovalnih prireditev, tudi potrebe ni za to.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 27.03.2023 ob 10:26

Kdo je okrogel*? Imam 49 kg sem se zjutraj tehtala. Kaksne bedarije ti govoris.

ja na 150 cm višine je to kar veliko.

se strinjam s tvojim mnenjem.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno278, 27.03.2023 ob 10:45

se strinjam s tvojim mnenjem.

o moj bog forum, bi lahko citiranje enkrat uredili…

z daisy se strinjam in njenim mnenjem v postu, kjer daje primerjavo z avtom.

A ti pa kar ne das miru? Lej ce si ti ne mores ali noces privoscit, pusti.

Lahko sitnaris in odpiras se sto tem, a vedno kazes svojo nerazgledanost. Gre za prestiz in ja, preplacas delo in materiale, ker placas znamko.

Tudi marsikatero drugo znamko preplacas, a se ne usajas tam. Zakaj je vw drazji od skode? Zakaj Ferrari drazji od vwja? To te pa ne muci?

Ce je tebi bedasto, ok, si povedala ze stokrat in tudi zalila ostale. Zdaj ko pa ugotavljas, da si bila ti nevedna, .pa se kar hoces potrditev svojega prav. Ok, ti imas prav, a le zase. Drugi imamo tudi prav, ceprav se ne strinjas z nami

Live and let live. S torbico, nahrbtnikom, brez. Samo pusti ze enkrat, ker nisi vsemogocna in tvoje stalosce je dalec od univerzalne resnice.

Ekonomija nepotrebnih predmetov. V ekonomiji obstajata dva glavna modela: vsi enako revni ali vsi enako bogati. Tisti enako seveda vzemite z rezervo, saj gre za t.i. piramido.

Za to, da smo lahko vsi kolikor toliko bogati je potrebna ekonomija nepotrebnih predmetov. Tako dobimo poklice, ki so siccer povsem nepotrebni. In tako omogočimo distribucijo preko plačevanja za nepotrebne stvari (katerih del je prestiž).

Če ukinemo prestiž, preidemo na t.i. vzdržno ekonomijo, kjer pa je večina (na dnu piramide) enako revnih2, saj se denar ne pretaka dovolj hitro navzdol.

 

Zgolj v razumevanje osnov.

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 27.03.2023 ob 10:40

Razumem, avto sem dala samo za primerjavo, kaj dobiš za določen denar, oziroma uporabno vrednost.

Jaz imam pač odpor do precenjenih stvari in jih iz principa ne kupujem, pa evo, da ti povem, bi jih tudi lahko. Pa nimam veselja.  Če vidim nek artikel, ki ima za moje pojme “našponano ” ceno preko razumnih mej,  jaz tega ne kupim, meni se to zdi neumno.  Kar je ob agresivni prevladi firmirane “kvalitete” res vedno težje.

Vsak ima svoje prioritete kaj si privošči “za dušo” in hb v mojem primeru to niso predrage cunje, čevlji ali torbice, ure, nakit. Ker se ne udeležujeva Lion plesov in elitnih razkazovalnih prireditev, tudi potrebe ni za to.

 

 

Se strinjam, vsak si kupi kar mu je fajn. Npr.meni je vseeno za mobitele, racunalnike, tv. To sploh ne sledim. Zato nimam pojma kaj je dobro, manj dobro, drago, poceni…

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 27.03.2023 ob 10:42

ja na 150 cm višine je to kar veliko.

Jaz imam 169 cm, ne pa 150. Kaj si kar nekaj zmisljujete.

Statusni simboli, s katerimi visoko plačujejo samozavest.

Enkrat testirali samozavest manekenk, oblečene v vrečo za smeti in hoja po modni pisti…moraš imeti močno in prvo samozavest da to lahko nosiš na pisti pred mnozico.

New Report

Close