Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Torbica za 8.000

Torbica za 8.000

Odgovor na objavo uporabnika
to so finančne igrice, 27.03.2023 ob 21:54

Torbice, NFT-ji, kripto, nepremičnine… To so nahajpane zadeve, umetno se dviguje cena ker ljudje to povezujejo s tem, da vstopijo v to igro še pravi čas, dokler cene rastejo in jim investicija raste, da potem za več prodajo kot so kupili. Začnejo s temi igricami bogataši, influencerji – ker se lahko preseravajo, reveži jih pa nato začnejo posnemat in se tudi zakreditirajo v upanju da nekoč pride pravi trenutek za njih.

jaz ne razumem kako proda rabljeno torbico za več kot jo je kupila… ne razumem…

če bi že kdo hotel dat take dnarje raj kupim novo pol, da imam novo, en pa da dražje kupujem rabljeno… pa itak v lajfu nikol neb dala 8000 za torbico – nikoli…

pa nit nima sam ene kup njih, pa denarnice,  in pol jo vidiš v tisti štacuni tam kao za bogataše s tisto taško, pa saj ni nič drugač oblečena kot navaden smrtnik… za moje pojme celo mal klošarsko… ampak glavn da ona ve da tista taška stane 8000, pa denarnica več jurjev… mislim

razumem,da ima nekdo tolk keša,da se lohk s tem preserava, ker itak ne ve kam ga dat…

ampak da neb imela lastne nepremičnine, živela v najemu in  vsak mesec večkrat hodila kupovat taške in dnarnce za  več jurjev… taki so mi pa trkjnjeni…

ker ta dnar bi raje na stran dajala in kupila bajto… če maš 8000 enkrat na mesec za taško, pol lahko tud za bajto na šparaš

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno278, 28.03.2023 ob 14:43

jaz ne razumem kako proda rabljeno torbico za več kot jo je kupila… ne razumem…

če bi že kdo hotel dat take dnarje raj kupim novo pol, da imam novo, en pa da dražje kupujem rabljeno… pa itak v lajfu nikol neb dala 8000 za torbico – nikoli…

pa nit nima sam ene kup njih, pa denarnice,  in pol jo vidiš v tisti štacuni tam kao za bogataše s tisto taško, pa saj ni nič drugač oblečena kot navaden smrtnik… za moje pojme celo mal klošarsko… ampak glavn da ona ve da tista taška stane 8000, pa denarnica več jurjev… mislim

razumem,da ima nekdo tolk keša,da se lohk s tem preserava, ker itak ne ve kam ga dat…

ampak da neb imela lastne nepremičnine, živela v najemu in  vsak mesec večkrat hodila kupovat taške in dnarnce za  več jurjev… taki so mi pa trkjnjeni…

ker ta dnar bi raje na stran dajala in kupila bajto… če maš 8000 enkrat na mesec za taško, pol lahko tud za bajto na šparaš

Hermes recimo ne moreš kar v trgovino in kupit določene torbice. Moraš druge stvari kupovati in potem ti mogoče ponudijo torbico. Lahko igraš loto v Parizu in jo dobiš. Če imaš srečo. In ja lahko jo čez eno uro prodaš za več kot si jo plačal. Za krepko več. Lahko jo nosiš in rabljeno prodaš za več kot si jo plačal. Ker jih je pač zelo težko dobiti. Je večje povpraševanje kot ponudba. Jasno umetno ustvarjeno. Ljudje so pripravljeni dvojno ceno plačat samo da jo dobijo. To je posel. Ogromno ljudi ima to za službo. Preprodajanje težko dostopnih dobrin. Ne samo torbic. Nekdo, ki je 20 let nazaj kupil hermes kelly, jo lahko danes proda in si kupi zelo fleten avto :). So odlična naložba.

Odgovor na objavo uporabnika
kaj je nerazumljivo, 28.03.2023 ob 14:59

Hermes recimo ne moreš kar v trgovino in kupit določene torbice. Moraš druge stvari kupovati in potem ti mogoče ponudijo torbico. Lahko igraš loto v Parizu in jo dobiš. Če imaš srečo. In ja lahko jo čez eno uro prodaš za več kot si jo plačal. Za krepko več. Lahko jo nosiš in rabljeno prodaš za več kot si jo plačal. Ker jih je pač zelo težko dobiti. Je večje povpraševanje kot ponudba. Jasno umetno ustvarjeno. Ljudje so pripravljeni dvojno ceno plačat samo da jo dobijo. To je posel. Ogromno ljudi ima to za službo. Preprodajanje težko dostopnih dobrin. Ne samo torbic. Nekdo, ki je 20 let nazaj kupil hermes kelly, jo lahko danes proda in si kupi zelo fleten avto :). So odlična naložba.

ne bluzi

včasih je bilo treba čakat na hermes torbico do 6 let. zdaj pa prideš v trgovino in jo kupiš, če jo imajo na zalogi, če je pa nimajo, ti jo pa pošljejo v par dneh. ker so pogruntali, da če je folk tako glup, da HOČE za eno taško, ki je vredna ajd recimo 800 EUR plačat 12 jurjev, pa jih dajmo obrat.

 

kaka loterija lepo te prosim

ne zastopiš poante – če imam 12000 za neko taško in si domišljaš,.da ful investiraš, zraven pa za najemnine oderuške v lj za flat mešeš najemniku, morš bit pač butast sorry

ker ti na drugi strani dra ultra bolj stran odteka kot pa ti zaslužiš na tej torbici

če bi dal vsak mesec 12000 na stran za bajto jo lahko v doglednem lepem času kupiš in ti ni treba oderuških najemnin plačvat za flet in imaš svoj dom… zame krepko boljša naložba – e pa tudi te cene rastejo… če si že pri naložbi

na te taške se pa ne spoznam tolk kolko je treba za ktero čakat… očitn je pač še preveč fu.knjenga folka na tem svetu, da  plačujejo za umetno napihnjene drage taške, medtem ko za žvet nimajo kje in so v tem odvisni od drugih… zraven pa jokcajo, ko se povišajo prispevki za s.p. (zaradi višje povprečne plače v preteklem letu), ker za njih je to tako težko plačat… in grda grda država, ki tolk dnarja pobira… aja za pokojnino seb neb plačala nč, grda država, glavn da je za preseratorske torbice, pol bo pa čez leta jokala, ker bo imela mizerno pokojnino – ker si je zdaj tako malo plačevala in bo spet država grda…

in še bolj absurdno ej da se taka babnica predstavlja za neko ful poznavalko ekonomije, gospodarstva in ravnanja z denarjem…

 

Odgovor na objavo uporabnika
Čebela_adela, 28.03.2023 ob 15:03

ne bluzi

včasih je bilo treba čakat na hermes torbico do 6 let. zdaj pa prideš v trgovino in jo kupiš, če jo imajo na zalogi, če je pa nimajo, ti jo pa pošljejo v par dneh. ker so pogruntali, da če je folk tako glup, da HOČE za eno taško, ki je vredna ajd recimo 800 EUR plačat 12 jurjev, pa jih dajmo obrat.

 

kaka loterija lepo te prosim

Izvoliš potem v trgovino in mi prinesi kelly. Ti dam jurja več zanjo kot boš plačal.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=hermes+paris+lottery

https://www.google.com/search?q=how+to+buy+hermes+kelly&client=firefox-b-d&ei=r-kiZO_aHI2Hxc8P5ueu0Ag&oq=how+to+buy+hermes&gs_lcp=Cgxnd3Mtd2l6LXNlcnAQARgCMgUIABCABDIFCAAQgAQyBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeOgoIABBHENYEELADOhAILhDHARDUAhDRAxCKBRBDOgsIABCABBCxAxCDAToICAAQgAQQsQM6BwgAEIoFEEM6EQguEIAEELEDEIMBEMcBENEDOgUILhCABDoOCC4QgAQQsQMQxwEQrwE6EQguEIAEELEDEIMBEMcBEK8BOgsILhCABBCxAxCDAToOCC4QgAQQsQMQgwEQ1AI6CAguEIAEENQCOgcILhCKBRBDSgQIQRgAUJUGWNouYJw7aAFwAXgAgAGMAYgB0QuSAQQxMy40mAEAoAEByAEIwAEB&sclient=gws-wiz-serp

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno278, 28.03.2023 ob 15:14

ne zastopiš poante – če imam 12000 za neko taško in si domišljaš,.da ful investiraš, zraven pa za najemnine oderuške v lj za flat mešeš najemniku, morš bit pač butast sorry

ker ti na drugi strani dra ultra bolj stran odteka kot pa ti zaslužiš na tej torbici

če bi dal vsak mesec 12000 na stran za bajto jo lahko v doglednem lepem času kupiš in ti ni treba oderuških najemnin plačvat za flet in imaš svoj dom… zame krepko boljša naložba – e pa tudi te cene rastejo… če si že pri naložbi

na te taške se pa ne spoznam tolk kolko je treba za ktero čakat… očitn je pač še preveč fu.knjenga folka na tem svetu, da  plačujejo za umetno napihnjene drage taške, medtem ko za žvet nimajo kje in so v tem odvisni od drugih… zraven pa jokcajo, ko se povišajo prispevki za s.p. (zaradi višje povprečne plače v preteklem letu), ker za njih je to tako težko plačat… in grda grda država, ki tolk dnarja pobira… aja za pokojnino seb neb plačala nč, grda država, glavn da je za preseratorske torbice, pol bo pa čez leta jokala, ker bo imela mizerno pokojnino – ker si je zdaj tako malo plačevala in bo spet država grda…

in še bolj absurdno ej da se taka babnica predstavlja za neko ful poznavalko ekonomije, gospodarstva in ravnanja z denarjem…

 

Ja ljudje s hermes torbicami v najemniških luknjah v ljubljani živijo 🙂

Daj preboli se. Ja torbica je lahko tudi investicija. Isto slike. Avti. Ure. Vse to so boljše investicije kot nepremičnina. Ljudje ki to kupujejo imajo več nepremičnin v večini. Pa ne v sloveniji :). Če je kdo tako butast da si od ust trga za to torbico pa tudi prav. 12k pač ne bo dovolj zanjo. Rabljene so krepko več, nove ni šans da dobi. Tak itak blage veze o financah nima tako da brezveze razglabljat.

Odgovor na objavo uporabnika
Takole384, 27.03.2023 ob 09:21

Tiste teme nisem brala, ampak torbice dejansko lahko dosegajo večmiljonske vrednosti. Določeni ljudje se posvečajo tem vsebinam in točno vejo, kaj je in koliko je vreden kakšen kos. Podobno kot za čevlje. Če nisi v tem, potem tega ne razumeš, kar ni nič narobe.

10 najdražjih torbic https://www.lofficielusa.com/fashion/most-expensive-luxury-handbags-hermes-birkin-chanel-louis-vuitton

Prejšnji teden sem v Italiji v izložbi Louis Vuitton videla torbico za skoraj 4k€, bila je edini kos v izložbi, narejeni samo zanjo. Ni se mi zdela nič posebnega. Res pa je da podobne fake torbice dobiš na tržnicah za par €. Kako kdo na daleč oceni ali je kos original ali ne pa ne bi vedla.

Velika razlika je med dejansko vrednostjo in pa ceno. Če je en kos zelo drag zaradi imena izdelovalca, ne pomeni, da je tudi vreden tega denarja.

Pa to moram biti pa res nora, da si kupim tako torbico, pa cetudi bi imela milijone…. ker torbica je torbica – je le zenski dodatek v katerega spravimo kaksne zenske drobnarije in denar ce ga imamo itd – tista pa ki da’ toliko za eno torbo pa bi se morala zavedat koliko otrok je lacnih, tja bi naj raje namenila odvecen denar ce jo doma “žuli”….

Spomnim se iz nekoč, ko je bila še ena štacuna z zelo zasoljenimi cenami čevljev. Ne npr. ko bi bili sedaj ne 100, ampak 700 in več. In kupi takratna sodelavka neke sandalčke s paščkom. In prijoka v službo, da jih je hotla za v službo obuti in ji je tisti  pašček nekam odpadel. Pol jih pa pokaže, ker jih je nazaj nesla, so bili pa res zgolj za v izložbo. Tako da bi pol lahko rekel, da so vredni zgolj zastonj, saj za v izložbo in gledanje nič ne stanejo. Stara tema pa tudi ne.

Moje mnenje je, da tudi vsi tisti ki imajo toliko neomejenega denarja, da si lahko kupujejo torbice za 8 jurjev in takšna draga oblačila…. pa naj gre za LV, Prado, Diro…. bi bilo bolj normalno in pametno, če bi ta denar raje namenili za reveže in lačne po svetu! Ne pa da se preseravajo. To počnejo le ljudje, ki so pač bolani v glavo!

Jaz bi se raje “razkazovala” s tem, da sem donirala denar, kot pa se hvalila in razkazovala, da imam torbico za tak denar…. Mene bi bilo sram.

No kvaliteta materiala je že res boljša, kot fejk in šivi so lepši in še kaj…. Ampak to pa ne pomeni, da se torbica kaj lažje ali drugače, bolje nosi. To ne pomeni, da je torbica neuničljiva. Tako, kot torbica za 80 eur se lahko torbica za 8 čukov, popraska, strga, odpade kaj dol, poči šiv, se pokvari zadrga…. Tako, da če se mi uniči trobica za 80 eur, mi ne bo tako hudo! Itak, da vsi ljudje, ki pač kupujejo draga oblačila in torbice modnih kreatorjev…. to je pač le zato, da se razkazujejo in pokažejo koliko imajo pod palcem…. Iz izkušenj pa vem, da imaš lahko na sebi obleko, ki je vredna miljone….. diamantn in se ne nosi udobno, ravno nasprotno. Najprej porabiš uro, da jo oblečeš, za to rabiš 2 pomočnici, da ti pomagata, v obleki si lahko le kratek čas, saj se komaj premikaš v njej, niti se ne smeš vsesti, lahko le stojiš in zelo previdno hodiš, na wc ne moreš…. Torej zakaj bi človek imel takšno obleko? Zakaj bi sploh izdelali tako obleko, če je samo za v izložbo? To je pač za preseravanje, za butalce…. zaradi tega, ker se ljudje delajo tako norca….. je vse več revežev na svetu!

Dragi moji. Kupite samo ime in podpirate znamke. Iz lastnih izkušenj vem, da se je delala torba iz istega materiala po istem kroju samo z dodatkom značke tega prestižnega imena. Razlika v ceni…… Ogromna.  Mi smo tisti ki se odločimo ali kupujemo izdelek ali ime. Pa srečno.

Ribica, ne bluzi! Za 2500e dobis cisto novo! Seveda je pa odvisno od modela. Imas vec modelov in vec cen!

Jaz sicer imam pravo Prada torbico, ampak je stara ko zemlja, kljub temu se cisto spodobna, ceprav ne po zadnji modi. To me sploh ne gane, firmirane torbice so vecno nosljive, ne glede na model. Je pa Prada, pa tudi ce stara.

Odgovor na objavo uporabnika
za torbičarke, 27.03.2023 ob 09:06

V temi o cigančici ene noro hvalite torbice za 8.000. Dajte še nam nevednicam pojasniti kakšne so te torbice? Zlate?

Pa, ko ena torbičarka nosi tako torbico, a je kaj užaljena, ker nihče ne ve, da njena torbica ni 80€, ampak 8.000?

Kam pa grejo dame s takimi torbicami, da ljudje vendarle prepoznajo njihovo vrednost? Na večerjo s kraljem, kraljico? Tam bi mogoče kdo vedel?

Večina da vse za drage avte na leasing in živijo v bloku celo življenje in takim je pomembno da so opazni, drugi zbirajo drage ure pa jim je to v veselje…spet tretji pač torbice, ne glede na opaznost. Peščica ima denarja odveč in nimajo niti potrebe se pokazat ampak pač imajo lahko drage stvari brez odrekanja. A je res potrebno spraševati po motivu? Vsakemu svoje. Vsi pa vemo da imajo željo pa izpostavljanju samo tisti ki živijo nad svojimi dejnskimi zmožnostmi.

Trenutno gledam leseno hišo 30m2 za 5590 eurov. To je zame boljše. Teniske moje sem kupil dvojne so pa ene 15 eurov, da pa bi dal več ne pride v poštev.

Torbice gospe Grošelj so precej boljše od Voitonovih.

Izbor torbic v njihovi trgovini v Rimu me je razočaral.

Rada pogledam na modno sceno, kaj je novega.

 

New Report

Close