Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Torbica za 8.000

Torbica za 8.000

Dama ne nosi krzna. Nobena.

Torej ne veš kakšno usnje ali pa nočeš povedat? Domnevam, da ravno tako pridobljeno kot krzno? Ali pa gre celo za usnje zaščitenih živali?

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 27.03.2023 ob 20:02

Seveda placas tudi znamko, ime…logicno, pri vseh stvareh je tako. Samo primerjat neko no name zadevo za 30 evrov z neko za npr. 5000, kjer je podpisan xx z ze uveljavljenim imenom, ze pri sivih in usnju vidis razliko. V prvem primeru je to neko umetno sranje, ce pa ze je pa manj kvalitetno usnje (usnje dobimo od zivali in ni vse usnje enako ) pri drugem si kaj takega ne morejo privoscit da bi zavajali, lahko takoj zaprejo. Tudi embalaza je posebna zgodba in tudi ta stane. A ve sploh veste kako zgleda, ko kupis kaj takega in kako lepo ti to zapakirajo z osebno noto, darilcem. Ja je marketing, placilo imena, embalaza itd. ampak tudi kvaliteten izdelek. Isto je z nakupom drugih drazjih stvari. To kupis za duso in ne zaradi tega da se vazis. Vecina sploh ne ve kaj imas. Pa se nekaj, ne nosis vsak dan iste torbice, izberes tisto ki pase k obleki in priloznosti. Tako kot ne nosis vsak dan istih cevljev. Se enkrat take torbice so nalozba, ste ze slisali za ljubitelje oz.zbiratelje. Ne zbirajo se samo znamke :))

jep

bogato plačaš, da naredijo vtis nate, k objektivni kvaliteti izdelka pa te stvari ne prispevajo. listek s ceno je v tvoje osebno zadovoljstvo. ker ti piha na ego, da si taka asica, da lahko vržeš na tisoče evrov, denar, s katerim bi lahko ena druga družina preživela pol leta, za eno torbico, ki bo večino tvojega življenja preživela v omari. s 7 jurji in pol plačaš ta tvoj občutek večvrednosti nad drugimi

Veš Yram, recimo Eskimi nosijo tjuljnje kože kot oblačilo. Ljubka žival, ki jo ubijajo. AMpak razlika je med njimi in slovenskimi krznarkami. KOt prvo zgoraj je hudo mrzlo, to rabijo. Kar je pa bistveno: oni ubijejo žival in vse njene dele porabijo, delno za hrano, delno tudi za oblačila.

Slovenske krznarke pa usnjarke pa nosijo krzno, usnje, ko to ni potrebno od živali, ki jih gojijo posebej za modo, za krvavo modo. Njihovo meso pa zavržejo.

Recimo goveje usnje: govedo se porabi meso, kosti za prehrano, ljudi in živali. Usnje se porabi za čevlje, izdelke.

Kaj pa usnje tvojih torbic? GOveje usnje nikakor ni tako drago. Torej? Gojijo živali posebej za tvoje torbice ali gre pa za zaščitene živali?

@yram Moraš pa imeti kar pusto življenje, da ti materialne dobrine napolnijo dušo. Meni igranje kitare ob kakšnem jezeru, komaj čakam poletje.

Ampak dobro, ljudje smo različni.

@Čebela_adela

To je (((meščanstvo))) Slovenije, pa to. Mi smo pa preprosteži.

Odgovor na objavo uporabnika
Čebela_adela, 27.03.2023 ob 20:52

jep

bogato plačaš, da naredijo vtis nate, k objektivni kvaliteti izdelka pa te stvari ne prispevajo. listek s ceno je v tvoje osebno zadovoljstvo. ker ti piha na ego, da si taka asica, da lahko vržeš na tisoče evrov, denar, s katerim bi lahko ena druga družina preživela pol leta, za eno torbico, ki bo večino tvojega življenja preživela v omari. s 7 jurji in pol plačaš ta tvoj občutek večvrednosti nad drugimi

Na ta poceni sentimenti pa mene ne mores. Takole te bom vprasala, verjetno imas v familiji koga (brat, sestra, stric, teta, prababa…nima veze) ki kaj rabi financnega- morda si resuje stanovan.prob. pa nima dovolj, morda rabi avto pa mu manjka in mora po kredit v banko, morda nima za nov pralni stroj, elektriko, terapijo, poloznice, morda je trenutno brez sluzbe in komaj spaja kraj s krajem. Itd. Si delila z njimi svoj dohodek, svoje premozenje…no pri nas ni nobenega takega v familiji, ker mi delimo kar imamo, vsi po vrsti in vsak po svojih zmoznostih. Mene so naucili, da se dobrodelnost zacne v tvoji hisi in pri tvoji krvni liniji (tud prizenjeni ), ce bi vsak pomagal svojim revezem, tujih revezev ne bi bilo. Najprej poskrbite za svoje potem pa se delajte heroje pri neki xy druzini. Ce boste “dobrodelnezi” delali tako, xy tujih revnih druzin ne bo.

aja

pa še nekaj

 

zakaj je za birkin bilo treba čakat 6 let?

ker ko pridemo do jet seta, nobena cena ni ovira. če ima lahko vsaka igralka, vsaka starleta, vsaka sponzoruša, ki ima milijarderja za sugar daddyja na voljo 10 – 50 jurjev viška, da si lahko nabavi torbico, kje je potem ekskluzivnost? kje je tisti občutek, da si nekaj boljšega, ker imaš nekaj, kar drugi ne morejo dobit?

no tu pa potem pride v upoštev čakalna lista. in je dolgo bila, dokler pohlep pri hermesu ni prevladal in so si rekli, da bodo dali torbico a ma glih vsaki, ki bo hotela plačat tako ceno zanjo. in so jih začeli masovno proizvajat

 

ampak hej, vi še vedno plačujete zanje, kot da bi bile redke ko dež v sahari, čeprav jih je po second hand shopih na tisoče

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 27.03.2023 ob 21:05

Na ta poceni sentimenti pa mene ne mores. Takole te bom vprasala, verjetno imas v familiji koga (brat, sestra, stric, teta, prababa…nima veze) ki kaj rabi financnega- morda si resuje stanovan.prob. pa nima dovolj, morda rabi avto pa mu manjka in mora po kredit v banko, morda nima za nov pralni stroj, elektriko, terapijo, poloznice, morda je trenutno brez sluzbe in komaj spaja kraj s krajem. Itd. Si delila z njimi svoj dohodek, svoje premozenje…no pri nas ni nobenega takega v familiji, ker mi delimo kar imamo, vsi po vrsti in vsak po svojih zmoznostih. Mene so naucili, da se dobrodelnost zacne v tvoji hisi in pri tvoji krvni liniji (tud prizenjeni ), ce bi vsak pomagal svojim revezem, tujih revezev ne bi bilo. Najprej poskrbite za svoje potem pa se delajte heroje pri neki xy druzini. Ce boste “dobrodelnezi” delali tako, xy tujih revnih druzin ne bo.

hecno, nihče ti ni rekel, da moraš svoj denar raztalat revežem. govorim o tem, da si z njim kupuješ občutek večvrednosti. je pač očitno to tisto, kar ti manjka in kar ti je največ vredno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Jahman, 27.03.2023 ob 21:00

@yram Moraš pa imeti kar pusto življenje, da ti materialne dobrine napolnijo dušo. Meni igranje kitare ob kakšnem jezeru, komaj čakam poletje.

Ampak dobro, ljudje smo različni.

Žal pa je ta njena moda krvava. Vidi le sebe, revežev, ki pa šivajo torbice za pest riža pa ne vidi. Ne vidi niti živali, ki jih kruto pobijajo za njene muhe.

Seveda placas tudi znamko, ime…logicno, pri vseh stvareh je tako. Samo primerjat neko no name zadevo za 30 evrov z neko za npr. 5000, kjer je podpisan xx z ze uveljavljenim imenom, ze pri sivih in usnju vidis razliko.

In ta razlika se giblje, kot so ti napisali med 30 in 300 €, kakovost glede materiala se tam ustavi. Vse kar je nad tem, je prestiž in nič drugega. A niste gledali tiste dokumentarne oddaje o eni šivalnici nekje v Gvatemali ko pride ISTA roba, popolnoma isto blago, ki ga potem razdelijo na dva dela, en del za eno no name firmo, drugi del za prestižno Saint Laurent. Delajo isti delavci, oz. se menjavajo, ista fabrika, samo pri SL morajo biti malo pazljivejši pri šivih, ni vse kar okej, pol pa našijejo gor različne embleme, kroje imajo drugačne kot v tisti no name, in to je to. Oddaja je bila zelo poučna in je pokazala, da je v bistvu kvaliteta ISTA kot pri neki drugi znamki, štos je samo v tem, kot že povedano zgoraj, da bo SL to tržil v najbolj prestižnih trgovinah, z dobro plačanimi prodajalci, v prestižnem delu mesta in to seveda stane. Pa še vedno jih ogromno dobička ostane, ker uni reveži dol so točno za pol dolarja na uro bolje plačani če delajo za SL kot če delajo za no name.

Plačaš samo preseravanje ekipe SL, ampak ti pa dobro dene, če veš, da lahko španciraš z grozno drago torbo okrog, raja pa tega ne zmore, ane? To se pa tudi plača. Sploh ker praviš, da si drugače brezposelna oz. “imaš svoj vir dohodka”, ampak ne hodiš v službo. Pol se pa uštimaš pa imaš občutek, da si veliko več od unih, ki se vsakodnevno zajebavajo na šihtu, hehe. Neprecenljivo!

Odgovor na objavo uporabnika
pa saj, 27.03.2023 ob 21:21

Seveda placas tudi znamko, ime…logicno, pri vseh stvareh je tako. Samo primerjat neko no name zadevo za 30 evrov z neko za npr. 5000, kjer je podpisan xx z ze uveljavljenim imenom, ze pri sivih in usnju vidis razliko.

In ta razlika se giblje, kot so ti napisali med 30 in 300 €, kakovost glede materiala se tam ustavi. Vse kar je nad tem, je prestiž in nič drugega. A niste gledali tiste dokumentarne oddaje o eni šivalnici nekje v Gvatemali ko pride ISTA roba, popolnoma isto blago, ki ga potem razdelijo na dva dela, en del za eno no name firmo, drugi del za prestižno Saint Laurent. Delajo isti delavci, oz. se menjavajo, ista fabrika, samo pri SL morajo biti malo pazljivejši pri šivih, ni vse kar okej, pol pa našijejo gor različne embleme, kroje imajo drugačne kot v tisti no name, in to je to. Oddaja je bila zelo poučna in je pokazala, da je v bistvu kvaliteta ISTA kot pri neki drugi znamki, štos je samo v tem, kot že povedano zgoraj, da bo SL to tržil v najbolj prestižnih trgovinah, z dobro plačanimi prodajalci, v prestižnem delu mesta in to seveda stane. Pa še vedno jih ogromno dobička ostane, ker uni reveži dol so točno za pol dolarja na uro bolje plačani če delajo za SL kot če delajo za no name.

Plačaš samo preseravanje ekipe SL, ampak ti pa dobro dene, če veš, da lahko španciraš z grozno drago torbo okrog, raja pa tega ne zmore, ane? To se pa tudi plača. Sploh ker praviš, da si drugače brezposelna oz. “imaš svoj vir dohodka”, ampak ne hodiš v službo. Pol se pa uštimaš pa imaš občutek, da si veliko več od unih, ki se vsakodnevno zajebavajo na šihtu, hehe. Neprecenljivo!

Torej ko pridejo torbe ven, je torba od NN (no name) vrednejša točno za 4 dolarjev več kot torba od YSL. Vse ostalo je isto, material, cvirn, zaponke, na torbo YSL našijejo gor še un njihov emblem, na uno drugo pa nič. Ko pridejo ven te borše, je ves material za eno torbo + delo delavcev vredno točno 12 dolarjev!! Pri YSL pa 16 dolarjev! Če prištejejo še mašine (hlajenja itak ni), šefe, ki jih nadzirajo itd., pridejo na torbo na 14 in 18 dolarjev, tako je bilo povedano. Pa je to bilo kvalitetno usnje, obe torbi iz mehkega govejega usnja, kupljenega v Bangladešu.

No, zdaj si pa predstavljaj, koliko keša na to nabijejo eni, koliko pa drugi. Že no name firma, ki proda eno tako boršo za 70 € mastno profitira. YSL pa svoje torbe prodaja od jurja do 8 jurjev. Da imajo taki kot ti občutek, kako krasno kvaliteto nosijo za razliko od sosede Micke, ki ma nek cenen pofl. Seveda je fajn, da ne veš, da sta v bistvu isti, dizajn malo drugačen, to je pa tudi vse.

Jaz ne rabim hodit v sluzbo. Razlika med vami in mano je ta, da jaz delim s svojimi, vi se pa pobijate za kos njive, hkrati pa meni ocitate, da nisem dobrodelna in da prevec zapravljam- svojega. Beri pozorno, moje je, ce zazgem vse skupaj je se vedno moje. Se enkrat koliko ste dali sorodniku, ki nima npr.za placat poloznice, za otrokom placat malico v soli, morda nima za zdr.pregled, ker ima slabo penzijo itd.  Ko boste doma dobrodelni se pa lahko pogovarjamo, do takrat pa lahko noc.

Torbice, NFT-ji, kripto, nepremičnine… To so nahajpane zadeve, umetno se dviguje cena ker ljudje to povezujejo s tem, da vstopijo v to igro še pravi čas, dokler cene rastejo in jim investicija raste, da potem za več prodajo kot so kupili. Začnejo s temi igricami bogataši, influencerji – ker se lahko preseravajo, reveži jih pa nato začnejo posnemat in se tudi zakreditirajo v upanju da nekoč pride pravi trenutek za njih.

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 27.03.2023 ob 21:51

Jaz ne rabim hodit v sluzbo. Razlika med vami in mano je ta, da jaz delim s svojimi, vi se pa pobijate za kos njive, hkrati pa meni ocitate, da nisem dobrodelna in da prevec zapravljam- svojega. Beri pozorno, moje je, ce zazgem vse skupaj je se vedno moje. Se enkrat koliko ste dali sorodniku, ki nima npr.za placat poloznice, za otrokom placat malico v soli, morda nima za zdr.pregled, ker ima slabo penzijo itd.  Ko boste doma dobrodelni se pa lahko pogovarjamo, do takrat pa lahko noc.

No, ja, to da preveč zapravljaš, je očitno dejstvo.:) Nihče ti ne očita, da rabiš svoj denar, pravijo ti, da ga je nesmiselno uporabljati za plačevanje blagovne znamke, ki nima veze s kvaliteto in tem, kaj dejansko za to dobiš. Če ti v tem vidiš smisel, je zato, ker pač hočeš tako ali drugače izstopati, morda samo v svojih mislih, ne na zunaj. Seveda pa lahko svoj denar porabiš za kar želiš. Če bi tukaj kdo pisal, da ima preveč keša in ga vsak teden nekaj zažge, bi mu najbrž tudi rekli, da je budala. In samo to ti hočejo dopovedati.:) Imaš pa seveda pravico, da to počneš, nihče ti ne brani.

Nesmiselno*? Nesmiselno bi bilo, ce me jutri po nekem slucaju avto zbije in se stegnem. Nic ni, niti je skoda denarja, skoda bi bilo mene. Tud ce se jutri stegnem mojim otrokom in mozu nic ne bo manjkalo- financno. Za tasco bojo moral isto fin.skrbet ( ali pa se vrnem in jim vse po spisku…:)) ima mizerijo od penzije), ce bo kdo od razsirjene familije kaj rabil bojo dali. Skoda in nesmisel a bejz no bejz. Skoda je samo mene in mojih, nobene druge skode ni. Ves kaj je se skoda, ce tvoj sorodnik nima za poloznice, ti imas in nic ne das. Banda brezobrazna, mene ste nasli.

žižiži samo svojim dajeste, druge bi pustiu umret

Torbice za 8.000 € in več danes niti ne moreš kar tako kupit – sploh če so to kake res priznane in drage znamke. Rabiš imet prej kako zadevo že v zbirki, da ti jo sploh prodajo (podoben koncept kot nakup Ferrarija). Ogromno jih take torbice kupi, nikoli ne odpre ampak čez nekaj časa (npr. leto) proda za jurja ali dva več, ker tem luksiznim dobrinam cena raste. Nekateri v Sloveniji s tem precej zaslužijo, kupujejo pa večinoma pri italijanskim dealerjih.

Moje mnenje sicer: 100 € je preveč za torbico, kaj šele 8.000 €. Res sm srečen, da nism baba, za kaj vse je babobje prpravleno dat dnar.

še enkrat. nihče ti ne dirigira, kaj naj ti počneš s svojim denarjem. samo govorimo o tem, kakšna je realna vrednost stvari, za katero daš ti 8-10 jurjev.

 

ljudje z denarjem kupujemo različne stvari. jaz recimo varnost, udobje, užitke. ti pač nekaj drugega.

in vse, kar imaš dobrega o sebi za povedat je to, koliko imaš denarja, kak ti ni treba delat in kakšno postavo imaš…. po eni strani se mi smiliš. ker pojma nimaš, kako fajn je počet za denar nekaj, v čem uživaš in te izpolnjuje…

 

eh ja no, to je pač taka visoka družba in njim je 8000 jurjev za torbico toliko, kot vam 80 ali pa še manj. ne ukvarjajo se one s tem, da je drago, imajo 1000X več denarja kot ve, ali pa mož, nima veze..Samo glejte Hollywood, te oddaje po tv o bogatih gospodinjah, za zajtrk si kupi torbico za 10 jurjev, za kosilo pa avto za 200000 jurjev..To je čisto drug nivo..Ne rabijo te firme nas slovence za prodat svojo robo. Na svetu je tolk bogatih ljudi, da je treba za kakšne od teh  torbic čakat in jo naroči, je ne dobiš kar takoj..Za par deset jurjev.

hec je, da tist, ki je pa premožen bo pa po svetu hodil oblečen v ponošene cunje in ne bo kazal, da veliko ima. Reven pa ravno obratno, tista ilizija oz. občutek je ta, ki ga spretni trgovci znajo izkoristit.

Če že gledam, ja torbe iz Firenc do meje 400 eur, več je pa preseravanje. No edino firma Chloe ima lepe torbe iz pravega gladkega usnja pa emblem ni velik. Ne maram velikih emblemov.

Kako zanimivo. Yram in vse ostale, ki tako vneto zagovarjajo odličnost torbic za 8 jurjev, povsem spregledajo vprašanja o tipu usnja, kako ga pridbijo, kaktere živali pobijajo v ta namen ali tudi zaščitene ali ne ali jih ekstra za te torbice goijo… to pa niso prijetna vprašanja glede tako odličnih torbic.

Tudi neprijetna vprašanja glede otrok in drugih revežev, ki za par evrov na dan šivajo njihove torbice… Yram se hvali kako pomaga svojim sorodnikom. Pozablja pa, da na račun njenega brezglavega potrošnitva nekje v AZiji ljudje delajo za male pare, da se lahko ona afna. Pa razlaga okrog kako ona pomaga revežem. Hm, mogoče res pomaga svoji sestrični, nečaku… ampak uničuje pa tiste uboge Azijce. Da ne govorimo o živalih.

Ampak seveda, ob takih odličnih torbicah človek ne sme postavljat takih grdih vprašanj.

Vsi pametni kot sto vragov. Nekomu je 8k isto kot vam 8e. Ne razmišlja o tem sploh. Nekaterim je 8k manj kot vam 8e. Kupijo kar jim je všeč. Ali pa iz kateregakoli razloga že. Nima veze. Se vas ne tiče. Ok če se počutite bolj poduhovljeni ali karkoli že ker tega ne kupujete (niti niste zmožni) tudi prav. Fajn za vas. Manj škode drugače delajo kot budale, ki kupujete 20+ majic za 2e in vsako sezono nove plastične čevlje za 10e in jih čez par mesecev v smeti vržete.

Odgovor na objavo uporabnika
za torbičarke, 28.03.2023 ob 10:35

Kako zanimivo. Yram in vse ostale, ki tako vneto zagovarjajo odličnost torbic za 8 jurjev, povsem spregledajo vprašanja o tipu usnja, kako ga pridbijo, kaktere živali pobijajo v ta namen ali tudi zaščitene ali ne ali jih ekstra za te torbice goijo… to pa niso prijetna vprašanja glede tako odličnih torbic.

Tudi neprijetna vprašanja glede otrok in drugih revežev, ki za par evrov na dan šivajo njihove torbice… Yram se hvali kako pomaga svojim sorodnikom. Pozablja pa, da na račun njenega brezglavega potrošnitva nekje v AZiji ljudje delajo za male pare, da se lahko ona afna. Pa razlaga okrog kako ona pomaga revežem. Hm, mogoče res pomaga svoji sestrični, nečaku… ampak uničuje pa tiste uboge Azijce. Da ne govorimo o živalih.

Ampak seveda, ob takih odličnih torbicah človek ne sme postavljat takih grdih vprašanj.

Otroci pač ne šivajo Hermes torbic ipd.. Šivajo jih odrasli krojači v italiji in franciji (zelo redki in zelo dobro plačani btw). Usnje vsi vemo kako se pridobiva. Nagnusno je ja. Veš kaj je še nagnusno? Otroci in ljudje ki delajo za en dolar tvoje 20e torbice. In te iste torbice na smeteh čez pol leta ko razpadejo. In tvoje gate, hlače, čevlje….vse na smetiščih. Plastika. Strupene barve. Delajo jih dobesedno sužnji. Masovno. Masovno dobavljajo na zahod. Zahod masovno kupuje. In to konča na smeteh. Hermes torbica naredi krepko manj škode kot tvoja 20e torbica. Pa še na smeteh ne konča vsake par mesecev.

New Report

Close