Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Torbica za 8.000

Torbica za 8.000

Odgovor na objavo uporabnika
Lekaj, 27.03.2023 ob 11:18

Po moje se niti ne gre za to da “navadni” ljudje prepoznajo vrednost torbice ampak si kupi enostavno zato ker lahko. Kot je tebi 80 eur je njej 8000. Tisti ki nima se sprašuje zakaj bi za torbico dal 80 če se dobi tudi za 10.

a ti razumeš osebo, ki joka da nima svojega stanovanja, da živi v najemu, kupuje si pa torbice za 8000 e na vsaka dva meseca vsaj eno, če ne še pogosteje

jaz ne razumem sorry

Drugače pa. Tajska vas vabi:   🙂

 

En dober, precej realistični video ženske iz “target grupe” originalov, ki je šla kupovat na Tajskem ponaredke, z razlogom:

v 10. minuti videa poda svoje mnenje glede “statusa” nošnje originala in fejka 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 27.03.2023 ob 18:30

Drugače pa. Tajska vas vabi:   🙂

 

En dober, precej realistični video ženske iz “target grupe” originalov, ki je šla kupovat na Tajskem ponaredke, z razlogom:

v 10. minuti videa poda svoje mnenje glede “statusa” nošnje originala in fejka 🙂

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno278, 27.03.2023 ob 18:27

a ti razumeš osebo, ki joka da nima svojega stanovanja, da živi v najemu, kupuje si pa torbice za 8000 e na vsaka dva meseca vsaj eno, če ne še pogosteje

jaz ne razumem sorry

To je odvisnost, zasvojenost s statusnimi simboli – taka navzen navideznica s tako torbo se samo hoče približati taki “eliti”, v katero pa ne sodi nikakor, morda niti nikoli nikoli ne bo sodila, pripadala. tako si poteši samo svoje tiste lačne sanje in želje – s tako torbico.  Ker drugače ne dosega standarda takih, ki si lahko take torbice kupujejo spotoma na npr. Via Monte Napoleone ulici v Milanu, kamor jih pripelje zasebni voznik  v limuzini in jih čaka pred trgovino, da opravijo nakup – na milanski ulici najbolj prestižnih prodajaln statusnih simbol oblačil, torb, ur, nakita, obutve….

 

Enako, kot so eni taki low ali mid class odvisni od alkota, drog, hrane, so take low ali mid class  wanna be superior class odvisne od brendiranih torbic. Doma pa beda in krediti za zidovi.

Odgovor na objavo uporabnika
nabavljam v bih, 27.03.2023 ob 18:25

Jaz tako robo nabavljam v Bosni. Potem pa na Bolhi naprej prodajam. Tako kot je rekla, Daška, to je investicija. V Bosni za par mark, tu prodam za par sto evrov. Pa sem jaz zadovoljna, kupci pa tudi, ker so tako poceni dobili hudo znamko.

Nikoli ne bi kupila torbice za 8.000 eurov. Če že ne bi vedela, kam z denarjem, bi ga raje dala za humanitarni namen. Za torbico je pomembno, da je dovolj velika, dovolj trpežna, da ima ustrezno razporejene predale in da je lepa…

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 27.03.2023 ob 18:39

ne pusti pripopat Yputube linka:

Skopirajte si – s pikami med prvimi tremi spodnjimi besedami:

www youtube com/watch?v=khZ8Lr471JI

 

Hja, ti služiš na davku na naivnih, ko  preprepodajaš fejke po par sto eur. Enako, kot v eni sosednji temi o Malinca proizvodih teče debata. Davek na naivne, podlegajoče statusnim simbolom , makari za fejk ceno. Se pač znajdeš, nihče te ne obtožuje 🙂

 

Dokler bo povpraševanje večje od ponubne, bo to še vedno laufalo.

 

Me zanima, koliko takih bi kupilo tako enako torbico od temnopoltega Nigerijca, ki na beli rjuhi na tuyrističnih točkah v Italiji prodajajo na cesti….. IN ko se med seboj obvestijo, ko je policija za vogalom- hop v culo navežejo in zbežijo za drug vogal….   Siva ekonomija je oboja, amšak Nigerijcu pa bolj privoščim, za bolji život…. Ker tak spi v nasrtanitvenem centtru, ti imaš pa vsaj verjetno toplo posteljo in topel obrok vsak dan.

Mi je smešno, kako se folk tukaj hvali, da kupuje čevlje za 1200 eur, torbice za 8000 eur. S tem se razkrijete, da ste bedaki. Normalen pameten človek ne šel kupovati tako drage stvari, ki ti ne bodo služile več kot par let. Lahko kupite isto kvaliteto za maksimalno 100-200 eur.

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 27.03.2023 ob 09:50

Ne nosimo vsi radi nahrbtnikov. Nekatere imamo rajsi torbice. Je razlika, na pogled, na otip, vonj, material, trpeznost… Saj tudi trg materialov (surovin) ne dosega istih cen, zakaj naj bi jih po tvoje pri koncnemu izdelku -torbicah.

Joj, daj ne nakladaj! Kupuje se znamka in to je vse. Pomen je v prestižu in ne v kvaliteti! In samo zato so ti kosi toliko dražji od drugih! Gre za snobizem, ki se kupuje.

So iz bolj kvalitetnih materialov in predvidevam da se ne zgulijo hitro..

Sicer tok denarja ne bi dala, men je cist okej tud torbica iz h&m, nikol nism bla na firme, kupim po potrebi.. pa da me kdo v.lj po glavi kresne in spizdi drago torbico.. e nisem js za to 😁

Odgovor na objavo uporabnika
pa saj, 27.03.2023 ob 18:56

Joj, daj ne nakladaj! Kupuje se znamka in to je vse. Pomen je v prestižu in ne v kvaliteti! In samo zato so ti kosi toliko dražji od drugih! Gre za snobizem, ki se kupuje.

Tako je snobizem,  ne tako očem javnosti očitno izpeljano kastno razslojevanje in dajanje na znanje, da se s to pripadnostjo nekateri imajo  za nekaj več od ostalih.  Gre za čisto kastno pripadnost in klasificiranje v ta kastni rang in nič drugega. Izgovor na kvaliteto je samo “mašilo “. 🙂

Razen, če je za to ceno (8000 eur) nek soliden rabjen avto, ki ti bo služil vsaj 15 let. Treba je gledat ROI (return on investment.

Pah, moje mnenje je, če si privošči Birkin CC LV naj. Denar mora krožiti.

So pa smešne nekatere, ki natakne nase neke firme, pa tud če je kos 10.000, če vam ne paše, vam ne paše. Včasih racajo v nekih čevljih, tako, da že boli ko jo gledaš.

Jaz nosim 2nd hand, pa me včasih katera vpraša katera znamka je…

Ni mi mar, če se dobro počutim v oblačilih.

Ste pomislili, da vse te znamke sivajo otroci, v nemogočih razmerah za drobiž ali samo za hrano?

Za moje pojme, je vse krvavo, če vse to drago plačate in mirno spite… pač. Lahko noč in eno…za pomoč

Kaj je z vami narobe*? Seveda da obstajajo razlike. Ze ce das nase majico iz kasmirja namesto plastike se obcuti razlika. Enako je s cevlji, torbicami, oblacili itd. Razlika je med avti, tehniko, hrano, gradbenimi materiali, kozmetiko, pohistvom…ma vse kar si lahko zamislis. Samo bedak trdi, da je vse enako. Ne ni. Pa se nekaj, ne kupujemo vse torbic  ali cesarkoli ze za druge (da bi nas drugi obcudovali), kupimo zase, za duso in ker lahko, ker nam finance to dopuscajo. Oblecem se zase, oblecem kar mi lepo stoji, kar mi je udobno in oblacila iz dobrih materjalov. Enako dobro in kvalitetno kupim tudi otrokom, ne sparam. Tista, ki nabija o kitajcih ki delajo za pest riza, tudi za vaso brezvezno robo iz slabih in cenenih materialov ki smrdijo ze na pol metra delajo za pest riza, razen ce hodite nagi. Kaksno snobovstvo neki. Dejte se zresnit.

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 27.03.2023 ob 19:32

Kaj je z vami narobe*? Seveda da obstajajo razlike. Ze ce das nase majico iz kasmirja namesto plastike se obcuti razlika. Enako je s cevlji, torbicami, oblacili itd. Razlika je med avti, tehniko, hrano, gradbenimi materiali, kozmetiko, pohistvom…ma vse kar si lahko zamislis. Samo bedak trdi, da je vse enako. Ne ni. Pa se nekaj, ne kupujemo vse torbic  ali cesarkoli ze za druge (da bi nas drugi obcudovali), kupimo zase, za duso in ker lahko, ker nam finance to dopuscajo. Oblecem se zase, oblecem kar mi lepo stoji, kar mi je udobno in oblacila iz dobrih materjalov. Enako dobro in kvalitetno kupim tudi otrokom, ne sparam. Tista, ki nabija o kitajcih ki delajo za pest riza, tudi za vaso brezvezno robo iz slabih in cenenih materialov ki smrdijo ze na pol metra delajo za pest riza, razen ce hodite nagi. Kaksno snobovstvo neki. Dejte se zresnit.

Kake pa ti kvakaš.

Nobena, ampak res nobena torbica ni vredna 8 jurjev. Pa saj niso iz zlata.

Če smatraš, da so toliko vredne, daj povej iz kakšnega materiala so, da je to tak izjemno drag material? Me res zanima.

ja.

je razlika med torbico za 15 eur, torbico za 50 eur in torbico za 300 eur

tu pa se zviševanje kakovosti neha. recimo pri ceni torbice, kakovost raste ali naj bi rastla nekje do 300-400 EUR. kar pa plačaš nad tem zneskom, pa ni dodana kakovost, ampak sporočilo, ki ga hočeš s tem, da torbico kupiš, podat drugim

jaz imam in lahko potrošim

torbica za 8 jurjev ni po kvaliteti več vredna, kot torbica za 300 evrov. ni. obe lahko uporabljaš na isti način, sta enako vzdržljivi in enako estetski.

ampak tista za 300 eur ne bo vsem kričala, da imaš višek denarja.

 

razlika v kakovosti gre do neke meje. najdražji luksuzni izdelki pa niso tako dragi, ker so tako bolj kakovostni, ampak, ker so statusni simbol. ker jih ljudje kupujejo zato, da se lahko pokažejo z denarjem. ker računa na banki ne morejo razkazovat. pa bi ga, če bi ga mogli.

Odgovor na objavo uporabnika
Čebela_adela, 27.03.2023 ob 19:39

ja.

je razlika med torbico za 15 eur, torbico za 50 eur in torbico za 300 eur

tu pa se zviševanje kakovosti neha. recimo pri ceni torbice, kakovost raste ali naj bi rastla nekje do 300-400 EUR. kar pa plačaš nad tem zneskom, pa ni dodana kakovost, ampak sporočilo, ki ga hočeš s tem, da torbico kupiš, podat drugim

jaz imam in lahko potrošim

torbica za 8 jurjev ni po kvaliteti več vredna, kot torbica za 300 evrov. ni. obe lahko uporabljaš na isti način, sta enako vzdržljivi in enako estetski.

ampak tista za 300 eur ne bo vsem kričala, da imaš višek denarja.

 

razlika v kakovosti gre do neke meje. najdražji luksuzni izdelki pa niso tako dragi, ker so tako bolj kakovostni, ampak, ker so statusni simbol. ker jih ljudje kupujejo zato, da se lahko pokažejo z denarjem. ker računa na banki ne morejo razkazovat. pa bi ga, če bi ga mogli.

Pametno napisano. Nekako tako velja tudi pri oblačilih.

Odgovor na objavo uporabnika
za torbičarke, 27.03.2023 ob 19:51

Pametno napisano. Nekako tako velja tudi pri oblačilih.

to velja za čisto vse stvari na svetu

 

Meri, meni zato, da ne povem, koliko imam na bančnih računih, ni treba nosit namesto tega tašn za par jurjev 🙂

 

Ja, te torbice za 8.000 končne cene pa delajo točno tako in prav tako  za pest riža, kot  tiste za 5 EUR ali pa 300 EUR. ISti ljudje. Samo drug cvirn se vtakne, druga šablona in 100% ravni šivi morajo bit.

 

 

Dejtvo je, da se plačuje marketing, kastna pripadnost in pa seveda člene v verigi za njihovo marekting provizijo za eno tako “tašno” za par jurjev končne MPC. In ker je vmes v tej verigi od tistega revčka, ki jo zašije za pest riža  v Aziji in do štacune na  npr. Fith Avenue Street v NYC, kjer je najemnina prostora ziher 20K USD na mesec, pa 6 zaposlenih, pa portir na vratih, da ti jih odpre ko vstopiš in izstopiš, ali celo odklene, če individualno noter spuščajo, cel kup odjemnih zaslužkarjev. Marketing.

 

Ampak res pa  me zanima, kaj je to fino nošenje take torbice – a tole , da se takole afna v svoji garderobi omari ?

www youtube com/watch?v=SSlfDYI3UuQ

Pišuka, imam pa že raje enega John Deer traktorja za 200K pri bajti…. Imam več koristi od tega in še večja frajerka  sem lahko poleg vsega, sploh pozimi, ko zapade pol metra snega in bi me vsi sfehtali, naj jim pomagam splužit v parih minutah pol metra novozapadlega 🙂

Seveda placas tudi znamko, ime…logicno, pri vseh stvareh je tako. Samo primerjat neko no name zadevo za 30 evrov z neko za npr. 5000, kjer je podpisan xx z ze uveljavljenim imenom, ze pri sivih in usnju vidis razliko. V prvem primeru je to neko umetno sranje, ce pa ze je pa manj kvalitetno usnje (usnje dobimo od zivali in ni vse usnje enako ) pri drugem si kaj takega ne morejo privoscit da bi zavajali, lahko takoj zaprejo. Tudi embalaza je posebna zgodba in tudi ta stane. A ve sploh veste kako zgleda, ko kupis kaj takega in kako lepo ti to zapakirajo z osebno noto, darilcem. Ja je marketing, placilo imena, embalaza itd. ampak tudi kvaliteten izdelek. Isto je z nakupom drugih drazjih stvari. To kupis za duso in ne zaradi tega da se vazis. Vecina sploh ne ve kaj imas. Pa se nekaj, ne nosis vsak dan iste torbice, izberes tisto ki pase k obleki in priloznosti. Tako kot ne nosis vsak dan istih cevljev. Se enkrat take torbice so nalozba, ste ze slisali za ljubitelje oz.zbiratelje. Ne zbirajo se samo znamke :))

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 27.03.2023 ob 20:01

Meri, meni zato, da ne povem, koliko imam na bančnih računih, ni treba nosit namesto tega tašn za par jurjev 🙂

 

Ja, te torbice za 8.000 končne cene pa delajo točno tako in prav tako  za pest riža, kot  tiste za 5 EUR ali pa 300 EUR. ISti ljudje. Samo drug cvirn se vtakne, druga šablona in 100% ravni šivi morajo bit.

 

 

Dejtvo je, da se plačuje marketing, kastna pripadnost in pa seveda člene v verigi za njihovo marekting provizijo za eno tako “tašno” za par jurjev končne MPC. In ker je vmes v tej verigi od tistega revčka, ki jo zašije za pest riža  v Aziji in do štacune na  npr. Fith Avenue Street v NYC, kjer je najemnina prostora ziher 20K USD na mesec, pa 6 zaposlenih, pa portir na vratih, da ti jih odpre ko vstopiš in izstopiš, ali celo odklene, če individualno noter spuščajo, cel kup odjemnih zaslužkarjev. Marketing.

 

Ampak res pa  me zanima, kaj je to fino nošenje take torbice – a tole , da se takole afna v svoji garderobi omari ?

www youtube com/watch?v=SSlfDYI3UuQ

Pišuka, imam pa že raje enega John Deer traktorja za 200K pri bajti…. Imam več koristi od tega in še večja frajerka  sem lahko poleg vsega, sploh pozimi, ko zapade pol metra snega in bi me vsi sfehtali, naj jim pomagam splužit v parih minutah pol metra novozapadlega 🙂

Atikin

Ma jaz res ne kupujem zaradi drugih. Jaz kupim zase, ampak samo tisto kar mi je vsec, tud doma sem oblecena lepo, pa me noben ne vidi. Kdo vraga me bo videl. Jaz imam rada lepe in kvalitetne obleke, zlat nakit- nase nikoli ne dam kica. Enako je s torbico ali je usnje ali pa nic. Moja mama je bila oz. je vedno lepo oblecena, moja stara mama je bila, njena mama prav tako itd. Edino krzna pa ne nosim, ceprav ga je moja stara mama nosila in to take drage, izbrane kose, cevlje po narocilu, obleke, klobuke. No tako fina pa nisem. Kupim kar mi je cool in da pase na moja leta.

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 27.03.2023 ob 20:02

Seveda placas tudi znamko, ime…logicno, pri vseh stvareh je tako. Samo primerjat neko no name zadevo za 30 evrov z neko za npr. 5000, kjer je podpisan xx z ze uveljavljenim imenom, ze pri sivih in usnju vidis razliko. V prvem primeru je to neko umetno sranje, ce pa ze je pa manj kvalitetno usnje (usnje dobimo od zivali in ni vse usnje enako ) pri drugem si kaj takega ne morejo privoscit da bi zavajali, lahko takoj zaprejo. Tudi embalaza je posebna zgodba in tudi ta stane. A ve sploh veste kako zgleda, ko kupis kaj takega in kako lepo ti to zapakirajo z osebno noto, darilcem. Ja je marketing, placilo imena, embalaza itd. ampak tudi kvaliteten izdelek. Isto je z nakupom drugih drazjih stvari. To kupis za duso in ne zaradi tega da se vazis. Vecina sploh ne ve kaj imas. Pa se nekaj, ne nosis vsak dan iste torbice, izberes tisto ki pase k obleki in priloznosti. Tako kot ne nosis vsak dan istih cevljev. Se enkrat take torbice so nalozba, ste ze slisali za ljubitelje oz.zbiratelje. Ne zbirajo se samo znamke :))

Ah ne no….

Kate Spade ali pa Marc Jacobs  ali C: Louboutin, to so moje kar priljubljene znamke trpežnih torbic sicer- original fizično lahko kupim znižano iz npr. 2.500-3.000  USD na  340-400 USD…. Nieman Marcus Last Call ali Sax  OFF 5TH ( discount Sax Fith). Nič ofucano, nič zmahano. Original, tudi redne modele.   Pa tudi pod razno nisem tako nora , da bi si jo kupila za 2K USD po redni ceni. Ker toliko me pa ne “srbi”, da bi jo morala imet po tej ceni, za toliko iz taglavne vitrine iz taglavne designer šoping ulice. Če jo lahko imam za 3x nižji znesek, isto.

Kdor nosi krzno, ni fin, ampak butast in krut.

Torej so te torbice iz usnja. Katero usnje je pa tako drago, da lahko pride cena torbice 8 jurjev?

Je to ista fora kot pri krznu? Ko posebej za babe, ki nosijo krvave plače, gojijo živali in jih posebej za te babe ubijajo na krut način?

Gre za tako usnje?

Jaz ne nosim krzna, nikoli nisem. Tudi previsokih pet ne nosim. Krzno je nosila babica, to je bilo takrat normalno, vsaka ki je dala kaj nase je imela krznarja tako doma kot cez mejo. Moja stara mama je bila dama, da si jo lahko iskal. Ustimana od glave do pete. Ze takrat je imela parfume ki jih pri nas sploh ni bilo. Tko da ne zalit moje pokojne babice. Glede usnja pa pogugli, da se malo izobrazis.

New Report

Close