Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Torbica za 8.000

Torbica za 8.000

Odgovor na objavo uporabnika
Ooo, 27.03.2023 ob 11:13

Statusni simboli, s katerimi visoko plačujejo samozavest.

Enkrat testirali samozavest manekenk, oblečene v vrečo za smeti in hoja po modni pisti…moraš imeti močno in prvo samozavest da to lahko nosiš na pisti pred mnozico.

Tiste vreče so zgledale dosti bolje kot marsikatera cunja za ne tako mali denar. Tud material je bil verjetno zelo podoben :)))))

Po moje se niti ne gre za to da “navadni” ljudje prepoznajo vrednost torbice ampak si kupi enostavno zato ker lahko. Kot je tebi 80 eur je njej 8000. Tisti ki nima se sprašuje zakaj bi za torbico dal 80 če se dobi tudi za 10.

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 27.03.2023 ob 10:29

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 27.03.2023 ob 10:12

Največja možna kozlarija pod soncem imeti tako reč, pa naj gre za cunjo, uro, čevlje, torbico.

NE MORE biti tolk kvalitetna, da je vredna takega denarja, za 8k kupiš že vozen avto, pa kaj vam je.  Jaz imam določeno zgornjo mejo, koliko res kvaliteten izdelek po moji oceni LAHKO stane, če upoštevaš materiale, izdelavo itd. In to je v primeru oblačil, obutve in dodatkov lahko par sto evrov in niti centa več. Vse kar je več, plačuješ samo nek prestiž, pomemben samo v neki skrajno majhni in zaprti skupini ljudi, kamor nas velika večina hvala bogu ne paše (in v mojem primeru ne želi pasati)

Replika kaj naj jaz z voznim avtom za 8 jurjev*? Moz ima dva veliko drazja od 8, jaz enega,tudi veliko drazjega od 8 in se tega ne uporabljam kaj veliko. Kaj ce nam se en avto*? Raje si torbico kupim ali lep kos zlatega nakita.

normalno

saj gre za tvojo potrebo, da celemu svetu pokažeš, da si LAHKO kupiš taško za 8 jurjev.

pri nakupih te sorte gre izključno za POTREBO da svetu pokažeš, kaj lahko imaš. da jim lahko pokažeš, da si nekaj več, ker si lahko nekaj več privoščiš. če si kupiš avto za 8 jurjev, si navaden kmet. taška za osem jurjev pa pomeni nobleso.

 

gre pač za klasicizem, za izkazovanje svoje presežne vrednosti. sploh ni nujno, da ti je izdelek všeč. všeč ti je zaradi cene in ne zaradi izdelka samega.

 

vse luksuzne dobrine se prodajajo zaradi tega. niti slučajno niso objektivno vredne toliko, koliko jim vrednost daje cenovna nalepka.

Hči bogatunov!! Mati znana predavateljica na tuji prestižni fakulteti za medicino. Denarja imajo kot Kitajska smeti!!

Odgovor na objavo uporabnika
Ooo, 27.03.2023 ob 09:58

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 27.03.2023 ob 09:24

Poskusi in bos videla. Seveda je razlika. Izdelava je vrhunska, materiali vrhunski. Nosijo se tudi vrhunsko. Zakaj pa ne, ce lahko*?  Zakaj pa nekateri kupujejo drage mobitele, racunalnike itd.

Kako pa se nosi vrhunsko?

Razumem, da udobni čevlji ki jih imaš obute občutiš…

Kako pa občutiš, da se torbica nosi vrhunsko?

Hehe, dobra 🙂

Torbice so tudi po miljon oz. par miljonov.

Določene so odlična naložba. Kupiš za 15, prodaš za 25 naslednji dan :).

Moja CC, dobila za zaključen doktorat je sedaj vredna ene 5x več kot je bila nakupna cena pred desetletjem.

Niso vredne (realno) takega denarja. Ampak da pa primerjaš fake in plastično sranje z ročno šivano usnjeno torbo recimo….
Zadnja leta je sicer groza ker so vse z logoti. Cigansko. Ampak to očitno ljudje želijo. Izgledati kot reklamni pano. Sem pa tja se še najde kaj lepega in kakovostnega. Firence recimo dobiš čudovite usnjene torbice za sprejemljivo ceno.

p.s.
Kraljica je večinoma nosila torbice, ki so samo jurja, dva 🙂

Ampak niti ena ni odgovorila v čem so te torbice boljše, da so 100x dražje od kvalitetnih torbic in 1000x dražje od cenenih torbic.

Torej je zaključek tak: na svetu je veliko butastih ljudi, ki imajo dosti denarja in to kupijo.

Recimo imamo dve povsem enaki torbici. Na eno prilepijo nalepko neznane firme in cena bo 80€, na drugo nalepijo znamko neke znane firme, ki jih tu naštevate in bo 8000€. V resnici sta pa enaki.

Bravo tistim, ki jim uspe tako udirat neumneže, da plačujejo znamko :).

Za ogled Wuitton a je treba v vrsto. Večina torbic nima cen. Pikčaste so v modi. Bila, tako iz firbca. Cene se gibljejo od 4.000 in dalje.

Odgovor na objavo uporabnika
za torbičarke, 27.03.2023 ob 09:06

V temi o cigančici ene noro hvalite torbice za 8.000. Dajte še nam nevednicam pojasniti kakšne so te torbice? Zlate?

Pa, ko ena torbičarka nosi tako torbico, a je kaj užaljena, ker nihče ne ve, da njena torbica ni 80€, ampak 8.000?

Kam pa grejo dame s takimi torbicami, da ljudje vendarle prepoznajo njihovo vrednost? Na večerjo s kraljem, kraljico? Tam bi mogoče kdo vedel?

To preprosto je fetiš. Orgazem za tako osebo, ki to torbico ima. Ker ga raje doživi tako, kot dejansko v reali 🙂 Pripadnost modnim ikona inicialkam.

Jaz takih torbice in zlatnine nimam.  ne maram, nenosim, nisem pristaš. Imam pa en delovni pripomoček, ki je vreden 5 takih torbic za 8 jurjev.

Odgovor na objavo uporabnika
Bags, 27.03.2023 ob 13:10

Za ogled Wuitton a je treba v vrsto. Večina torbic nima cen. Pikčaste so v modi. Bila, tako iz firbca. Cene se gibljejo od 4.000 in dalje.

Kaj je pa wuitton? 🙂

BTW nobene vrste za te torbice. Sploh z logoti. To resno samo rusinje ipd. nosijo. Ceneno do amena. Noben z vsaj malo okusa ne bo tega kupil. Največ ponaredkov le teh. Cigansko do amena. Ni ne lepo, ne moderno, ne elegantno, ne uporabno v večini primerov, še manj pa kakovostno zadnja leta. Če ti je že tako všeč, kdo ve iz kakšnega razloga, kupiš rabljeno. Kjer je usnje se že postaralo in so še kakovostne torbe delali. Zadnja leta so LV in CC v riti kar se kakovosti tiče.

Seveda je velika razlika v kvaliteti med torbo za 80 in 8000. Ženske, ki so vdarjene na to, takoj vidijo. Ena Kelly ali Birkin od Hermèsa ne izgubi na ceni, prej obratno. Je pa to isti hec, kot moški s švicarskimi urami. Poglejte malo cene… Ne moreš pa potem primerjati kvalitete te ure in ene za 50 €.

Odgovor na objavo uporabnika
za torbičarke, 27.03.2023 ob 12:46

Ampak niti ena ni odgovorila v čem so te torbice boljše, da so 100x dražje od kvalitetnih torbic in 1000x dražje od cenenih torbic.

Torej je zaključek tak: na svetu je veliko butastih ljudi, ki imajo dosti denarja in to kupijo.

Recimo imamo dve povsem enaki torbici. Na eno prilepijo nalepko neznane firme in cena bo 80€, na drugo nalepijo znamko neke znane firme, ki jih tu naštevate in bo 8000€. V resnici sta pa enaki.

Bravo tistim, ki jim uspe tako udirat neumneže, da plačujejo znamko :).

Gre samo za imidž, pripadnost modni ikoni v glavi take uporabnice, ker se s tem postavi samo virtualno v glavi na nek kastni nivo, višji od povprečja: gre za pripadnost tistim inicialkam, ki so prepoznane v javnosti, slediti temu toku velikih začetnic in logotipov, ki so na površju že desetletja, stoletja ( LV, Chanel,. Gucci, Prada, D&G, ipd). In pa marekting teh blagovne znamk – to stane in to plača tak kupec, ne pa ravno neke uh in oh kvalitete – oglaševanje, pojavnost,  reklamno kapanijo, da se imidž imena ohranja. Plačevanja marketinga in oglaševanja take znamke.

 

Prav tako se te torbice za par jurjev šivajo v Aziji – sicer pod boljšim nadzorom iz boljših materialov, amšak šiva jih prav tako poceni azijska delovna sila ponavadi. In šivi morajo biti natančni nič sfaljenega. Kar pa je lahko včasih pri kakšni torbici za 50 ali 100 EUR.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8282, 27.03.2023 ob 13:20

Seveda je velika razlika v kvaliteti med torbo za 80 in 8000. Ženske, ki so vdarjene na to, takoj vidijo. Ena Kelly ali Birkin od Hermèsa ne izgubi na ceni, prej obratno. Je pa to isti hec, kot moški s švicarskimi urami. Poglejte malo cene… Ne moreš pa potem primerjati kvalitete te ure in ene za 50 €.

Saj to ja veš, da ti tudi Hermésova & Co torbica razpade po nekje 5-7ih letih – pravo usnje – se luska, lupi, kosmiči, plastika pa še prej – tudi zaradi UV svetlobe in temperaturnih razlik… Strojena koža je mrtva. Četudi jo redno mažeš s sredstvi za nego. Se “skosmiči, zluska”, robovi se zgulijo, ročaji se zgulijo… 🙂 Nič ni trajno in večno.

Odgovor na objavo uporabnika
Takole384, 27.03.2023 ob 09:21

Tiste teme nisem brala, ampak torbice dejansko lahko dosegajo večmiljonske vrednosti. Določeni ljudje se posvečajo tem vsebinam in točno vejo, kaj je in koliko je vreden kakšen kos. Podobno kot za čevlje. Če nisi v tem, potem tega ne razumeš, kar ni nič narobe.

10 najdražjih torbic https://www.lofficielusa.com/fashion/most-expensive-luxury-handbags-hermes-birkin-chanel-louis-vuitton

Prejšnji teden sem v Italiji v izložbi Louis Vuitton videla torbico za skoraj 4k€, bila je edini kos v izložbi, narejeni samo zanjo. Ni se mi zdela nič posebnega. Res pa je da podobne fake torbice dobiš na tržnicah za par €. Kako kdo na daleč oceni ali je kos original ali ne pa ne bi vedla.

V Italiji, Španiji, xrugih prestolnicah so ulice trgvoih prestižnih znamk ..

In veš zakaj je cena tako navita tej torbici, ki jo ti v izložbi vidiš?

Ker stane najemnina ogromno na tej lokaciji za to štacuno in to izložbo. IN ker je treba tudi vsaj 6 zaposlenih plačat.  Je portir na vratih ( ponavadi je kar črnec, da je čimcenejši za plačat), še najmanjši strošek 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 27.03.2023 ob 13:24

Saj to ja veš, da ti tudi Hermésova & Co torbica razpade po nekje 5-7ih letih – pravo usnje – se luska, lupi, kosmiči, plastika pa še prej – tudi zaradi UV svetlobe in temperaturnih razlik… Strojena koža je mrtva. Četudi jo redno mažeš s sredstvi za nego. Se “skosmiči, zluska”, robovi se zgulijo, ročaji se zgulijo… 🙂 Nič ni trajno in večno.

Daj zresni se. Jaz imam od mami poročno torbico (usnjeno), stara je čez 50 let in se nič ne luska in razpada. Imam tudi kovček od očeta, star skoraj 50 let isto usnjen, nič ne razpada in se lušči. Večina mojih dražjih torbic je 10+ let starih. Ene še kot nove. Hermes torbica niti približno ne razpade, če bi ti bi ti dali novo :). 10+ let stare imajo višjo ceno kot nove v trgovini. Ker nove pač ne moreš dobit, oz. zelo težko. Marketinška fora. Po tvoje pa razpade :). Brat ima kavč star 20+ let usnjen. Vsak dan več riti gor, pa nič ne razpada. V bistvu je z leti lepši. Usnje je lepše z leti. No vsaj meni.

Nobena torba ni vredna 8k ali več. Tudi tiste vaše plastične niso vredne 80e. Dobro usnjeno torbo (ročno šivano) dobiš že za cca 500e. Unikat. Če želiš pa znamko pa pač plačaš premium za to. Velja za vse stvari, ne samo za torbice. Primerjati torbico za 8k z torbico za 80e je pa glupost. Kot bi primerjal zidano vilo na karibski obali s šotorom :). Kar jasno ne pomeni da tista za 8k ni precenjena in ne plačaš v večini znamke. Ampak da so pa po kakovosti iste je pa bedarija totalna. Seveda pa ni taka razlika da bi upravičila ceno. Ker ljudje markiranih stvari ne kupujejo samo zaradi kakovosti. Ker kakovost se dobi ceneje. Pa še unikatno lahko.

Odgovor na objavo uporabnika
glupost, 27.03.2023 ob 14:07

Daj zresni se. Jaz imam od mami poročno torbico (usnjeno), stara je čez 50 let in se nič ne luska in razpada. Imam tudi kovček od očeta, star skoraj 50 let isto usnjen, nič ne razpada in se lušči. Večina mojih dražjih torbic je 10+ let starih. Ene še kot nove. Hermes torbica niti približno ne razpade, če bi ti bi ti dali novo :). 10+ let stare imajo višjo ceno kot nove v trgovini. Ker nove pač ne moreš dobit, oz. zelo težko. Marketinška fora. Po tvoje pa razpade :). Brat ima kavč star 20+ let usnjen. Vsak dan več riti gor, pa nič ne razpada. V bistvu je z leti lepši. Usnje je lepše z leti. No vsaj meni.

Nobena torba ni vredna 8k ali več. Tudi tiste vaše plastične niso vredne 80e. Dobro usnjeno torbo (ročno šivano) dobiš že za cca 500e. Unikat. Če želiš pa znamko pa pač plačaš premium za to. Velja za vse stvari, ne samo za torbice. Primerjati torbico za 8k z torbico za 80e je pa glupost. Kot bi primerjal zidano vilo na karibski obali s šotorom :). Kar jasno ne pomeni da tista za 8k ni precenjena in ne plačaš v večini znamke. Ampak da so pa po kakovosti iste je pa bedarija totalna. Seveda pa ni taka razlika da bi upravičila ceno. Ker ljudje markiranih stvari ne kupujejo samo zaradi kakovosti. Ker kakovost se dobi ceneje. Pa še unikatno lahko.

Ti se zresni.

Jasno ti more bit, da te “poročne torbice” tvoje mame ne “goniš”  vsaj 8 mesecev na leto 🙂 MOrda jo uporabiš vsake kvatre, potem jo pa shraniš v omaro, na temno in suho. Verjetno se ti ne svaljka po obešalniku na hodniku.

In ja, kot je ena zapisala – za nekatere so to zbirateljski primerki – kar pa pomeni, da je ne nosiš redno, da jo imaš novo, zapakirano, fetišistično na varnem.  Ker brez skrbi, torbica neke blagovne zveneče znamke pridobiva na vrednosti samo, če je nevožena, neobrabljena, nima znakov uporabe 🙂

 

Enako, k,ot dobra kvalitetna mehanska ura ali pa original zaprta škatla zbirateljskih Lego kock, posebne serije 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 27.03.2023 ob 14:16

Ti se zresni.

Jasno ti more bit, da te “poročne torbice” tvoje mame ne “goniš”  vsaj 8 mesecev na leto 🙂 MOrda jo uporabiš vsake kvatre, potem jo pa shraniš v omaro, na temno in suho. Verjetno se ti ne svaljka po obešalniku na hodniku.

In ja, kot je ena zapisala – za nekatere so to zbirateljski primerki – kar pa pomeni, da je ne nosiš redno, da jo imaš novo, zapakirano, fetišistično na varnem.  Ker brez skrbi, torbica neke blagovne zveneče znamke pridobiva na vrednosti samo, če je nevožena, neobrabljena, nima znakov uporabe 🙂

 

Enako, k,ot dobra kvalitetna mehanska ura ali pa original zaprta škatla zbirateljskih Lego kock, posebne serije 🙂

In še to: določena roba, ki je bila narejena 20, 30, 40, 50  let nazaj, ja res – je bila kvalitetna. Današnja pač ni več.

Tudi prestižnih imen ne več, vsaj večina – kvaliteta, materiali niso enaki, čeprav je usnje osnovna surovina -ker so drugačni postoški obdelave, manj mikronska debelina, ipd…. Ker je narejeno vse tako, da mora se čimprej novo kupit – Dober primer je bela tehnika. Všasih nam je Gorenje tehnika mehanska delala po 25 let, zdaj elekotrnika je pa narejena samo za določeno število ciklov ponovitev. – zakaj? Da se prozivodni trakovi vrtijo, skladišča oraznijo in da imajo delavci in prodajalci tako lahko plačo. Kam pa pridejo proizvajalcci, če bi vsa bela tehnika delala po 25+ let, kot včasih?  Na kant…..Use your common sence.

Torej greš v BIH, kupiš torbe z imeni, ki jih tule naštevaš in si oh in sploh modna ikona.

A Dašika tudi v BIH nabavlja?

Odgovor na objavo uporabnika
torej greš, 27.03.2023 ob 15:36

Torej greš v BIH, kupiš torbe z imeni, ki jih tule naštevaš in si oh in sploh modna ikona.

A Dašika tudi v BIH nabavlja?

Si samo eno patetično bitje s fejk plastično robo. Ampak če si domišljaš da fajn zgledaš kot reklamni pano si pa kar privošči. Nisi pa nikakršna fashion ikona s tem. Samo cenena novoletna jelka 🙂

Pa dobro, eni imajo več denarja, eni manj. Če ga imaš premalo in si želiš drago torbico, idi pa zasluži in si kupi. Če bi se pol toliko časa kot se ukvarjali s fovšijo, namenili idejam, kako zaslužiti, bi bilo vsem boljše.

Tule gor ste napisale katere znamke so oh in sploh. Zdaj pa mi povejte kako naj vem ali imajo ženske, ki imajo torbice s temi znamkami, ponaredke ali pa je ta pravo?

Verjetno je tega dosti po Slo pa verjetno sami ponaredki, a ne?

15 let sem nosila skoraj vsak dan Lancelovo torbico za jurja pa pol, celo padla z njo. Lepša, kot nova. Sem jo podarila hčerki, ker mi je bila malo težka (torbica, ne hči 🙂)

Odgovor na objavo uporabnika
me zanima756, 27.03.2023 ob 18:10

Tule gor ste napisale katere znamke so oh in sploh. Zdaj pa mi povejte kako naj vem ali imajo ženske, ki imajo torbice s temi znamkami, ponaredke ali pa je ta pravo?

Verjetno je tega dosti po Slo pa verjetno sami ponaredki, a ne?

Imaš tega polno na Youtube- vtipkaj npr.: How to recognize fake Gucci

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+recognize+faik+gucci+bag

 

Ali pa npr. How to recognize fake Hermes Birkin & Kelly bag:

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+recognize+fake+Hermes+bag

 

How to spot fake Luis Vuitton bag or purse:

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+spot+fake+Luis+Vuitton+bag+or+purse

 

 

Kot otroci smo punce sanjale, da bi bile rade princese, fantje astronavti. Danes sem vesela, da živim povsem navadno življenje, kjer niso bistvene ne torbice, ne cunje. Samo mirno in relativno udobno življenje

Jaz tako robo nabavljam v Bosni. Potem pa na Bolhi naprej prodajam. Tako kot je rekla, Daška, to je investicija. V Bosni za par mark, tu prodam za par sto evrov. Pa sem jaz zadovoljna, kupci pa tudi, ker so tako poceni dobili hudo znamko.

New Report

Close