Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vam jaz povem kako je bit muslimanka s hidžabom v Sloveniji

Vam jaz povem kako je bit muslimanka s hidžabom v Sloveniji

Zelo težko. Vsi te buljijo, dobivaš grde komentarje, službe ne dobiš. Pa sem rojena in šolana tukaj, imam končano fakulteto. Zakaj ste tako nestrpni? Zakaj vas moti ruta na glavi katero so nosile tudi vaše babice?

Zakaj se čudiš, da te gledamo,kot čudo, ki ne paše v to okolje?

Praviš,da si izobražena, torej bi morala razumeti, da si videti tujek (ne tujec) v tem okolju.

Saj niti ne poskušaš razumet, kaj?

Babica je živela v drugem času, ko so bile drugačne navade ljudi.

Odgovor na objavo uporabnika
aiša525, 22.03.2024 ob 19:55

Zelo težko. Vsi te buljijo, dobivaš grde komentarje, službe ne dobiš. Pa sem rojena in šolana tukaj, imam končano fakulteto. Zakaj ste tako nestrpni? Zakaj vas moti ruta na glavi katero so nosile tudi vaše babice?

Mi se moramo v vaši domovini prilagajati vaši kulturi. Če tega ne zmorete, je bolje, da ostanete doma.

Praviš da si domača, zakaj za vraga se moraš neprilagojeno obnašati, pokliči svojo (s)falilo naj ti ona najde službo pri svojem NVO-ju, aja neeeeeeeeee, ona ima tisto samo zase , za svoj biznis.

Ne seri, da so naše babice nosile rute. Še prababice ne, pa nisem več mlada. Oblači in obnašaj se okolju primerno. Zaenkrat je tu še civilizirana Evropa. Če ti ni kaj všeč, se pa komot spelješ med tvoje alahovce, kjer ne boš imela nobenih težav.

Razen tega ženske takrat rut niso nosile zaradi morilske vere, ampak, ker so bile tako po običajih bolj urejene. Pa še to so nosile samo preproste žene.

Noben župnik  ni tega zahteval in v Svetem pismu to ni pisalo. Pač običaj preprostih žensk, predvsem starejših.

Ti pa ga nosiš, ker želiš poudarjati vero.

Jebo te bog, v 21 Stoletju se greš mlada , kao izobražena zamotavat?

Brez veze, škoda nadaljnih besed.

Ali mi lahko razložite zakaj točno vas moti ruta na moji glavi? Ali vas moti tudi kapa ali klobuk?

Ti kar čuvaj svojo kulturo in vero. Slovenci smo tolerantni in ljubeči ljudje.

Kokoši je odprl temo, vi pa nasedate stokrat obdelani temi. Jah, petek je.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne seri, 22.03.2024 ob 20:05

Ne seri, da so naše babice nosile rute. Še prababice ne, pa nisem več mlada. Oblači in obnašaj se okolju primerno. Zaenkrat je tu še civilizirana Evropa. Če ti ni kaj všeč, se pa komot spelješ med tvoje alahovce, kjer ne boš imela nobenih težav.

So, stari… lej zadnjic sem mimogrede videl en posnetek dveh upokojenk… zih 80-90.. tisto prav statost jih je nacela… slovenke… slovensko pesem sta prepevali… obe ruto na glavi…

Ne spomnim se kaj je to bilo… neki na fb…

Ce pogledas film boter… poglej sceno ko je vito kao majhen… pogreb..  funeral…

Isto en posnetek… iz 1929… oz 30… kao neki vintage videos ampak dal so barvo… v new yorku… eni ne vidis las. Eni. Vse majo pokrivalo. Ti ga bom nasel.

Če bi verske inštitucije s svojim delovanjem in zgledom, spodbujale zgolj dobre lastnosti, učile lepe in koristne molitev, potem bi ne bi bilo sovraštva med ljudmi različnih ras, veroizpovedi.

Ker pa se borijo za nadvlado nad drugačnimi, za denar, oblast, pri tem imajo krvave roke, mnogi vse povezano z vero zavračajo in prezirajo.

Sama sem za solidarno sobivanje različnih in za mešane skupnosti, kjer vsak prispeva po svojih najboljših močeh. Samo za zdaj je to utopija.

Odgovor na objavo uporabnika
bozomon, 22.03.2024 ob 20:11

So, stari… lej zadnjic sem mimogrede videl en posnetek dveh upokojenk… zih 80-90.. tisto prav statost jih je nacela… slovenke… slovensko pesem sta prepevali… obe ruto na glavi…

Ne spomnim se kaj je to bilo… neki na fb…

Ce pogledas film boter… poglej sceno ko je vito kao majhen… pogreb..  funeral…

Isto en posnetek… iz 1929… oz 30… kao neki vintage videos ampak dal so barvo… v new yorku… eni ne vidis las. Eni. Vse majo pokrivalo. Ti ga bom nasel.

ja, pač stari cajti, najbolj zadrte podeželanke. Naj bi bili mimo ti časi, ne?

In zakaj skrivati lase žensk pod ruto? Ste musliči tako šibke volje, da bi takoj posilili eno, ki ima odkrite lase? V čem je štos pokrivanja las? Pokrij si ti svojo betico!

https://m.youtube.com/shorts/BfF_WyuoKnU

Lej ne samo te ki se šetajo. Eno zensko mi najdi z odkrito glavo. Je ni…

Pa nima veze z islamom… direktno pac.. jst ko sem videl to… gledam… lej lej… vid vid stari… ene ni z odkrito glavo.

Odgovor na objavo uporabnika
aiša525, 22.03.2024 ob 20:08

Ali mi lahko razložite zakaj točno vas moti ruta na moji glavi? Ali vas moti tudi kapa ali klobuk?

Moti nas, ker s tem simbolno kažeš prezir do naših navad. Za Slovenko pomeni zakrivanje las, obraza oz omejevanje pri oblačenju ponižanje, neenakopravnost, zatiranje s strani moških, družbe in religije. Tega nočemo nikoli več, smo imeli to pred 100 leti in ne sprejmemo nikoli več.

Odgovor na objavo uporabnika
bozomon, 22.03.2024 ob 20:15

https://m.youtube.com/shorts/BfF_WyuoKnU

Lej ne samo te ki se šetajo. Eno zensko mi najdi z odkrito glavo. Je ni…

Pa nima veze z islamom… direktno pac.. jst ko sem videl to… gledam… lej lej… vid vid stari… ene ni z odkrito glavo.

dej budala, to so bili časi mode klobukov! Tudi vsi moški so nosili klobuke, budala.

Povej, zakaj tvoja vera uči pokrivanje ženskih las? Kaj je tako groznega na njih, da jih ne morete gledat?

Odgovor na objavo uporabnika
what, 22.03.2024 ob 20:14

ja, pač stari cajti, najbolj zadrte podeželanke. Naj bi bili mimo ti časi, ne?

In zakaj skrivati lase žensk pod ruto? Ste musliči tako šibke volje, da bi takoj posilili eno, ki ima odkrite lase? V čem je štos pokrivanja las? Pokrij si ti svojo betico!

A zdej pa kao dopuscas moznost?

LEj… it is the hearth indeed.

Zakaj pa bi mela odkrito glavo? Kaj bi flirtala? Ti bi bla lepa? Hihihi huhuhu… neresna bla?

 

 

Razumem da ti je težko. Ampak vprašaj se, kako bi gledali na naše mlade punce, ki nosijo trendovske tope in strgane kavbojke v muslimanskih deželah?

Kaj bi naredili z njimi? Kamenjali?

Odgovor na objavo uporabnika
what, 22.03.2024 ob 20:18

dej budala, to so bili časi mode klobukov! Tudi vsi moški so nosili klobuke, budala.

Povej, zakaj tvoja vera uči pokrivanje ženskih las? Kaj je tako groznega na njih, da jih ne morete gledat?

LEj… pise en gor kao zatiranje… to je dobro zate. Vse to kar pise je za tvojo korist.

Jst mam drgac skoz kapo. Brado mam tudi… in jst mam zamenjan videz. Nisem tako mamljiv… drugace zgledam pac. Odbijajoc… vidis hudic manj lahko dela.

Pa se to ti bom povedal. Ce si lep. In obenem se pameten… ti vidis da izrazanje seksapila, nonstop poln sijaj nosi vec minusov kot pa plusov…

Ves kako jst pravim… oblecen sem kot sem oblecen da ne ranim custev drugih… jst sm zahvaljujoc Bogu lahko med najlepsimi v soseski… pa nisem… da kot pravim ne ranim… vecina zensk ze tako hoce mene… svoje stanovanje… ne delam… uzivam fala Bogu… partije lahko delam vsak dan… nic se ne eksponiram pa so kot lazar ki ga posolis…zdej da bi se firmirano nosu… rihtu se… poln sijaj… pa stari to bi jih slomilo… cist bi jih skrhal…

In ce gledamo poslanstvo… a ti bi to pocela na zemlji? Tak pecat bi pustila? Vidis to je zame neresno… kva bi??? Hihihi huhuhu pa flirtala?

Odgovor na objavo uporabnika
modrojezero, 22.03.2024 ob 20:17

Moti nas, ker s tem simbolno kažeš prezir do naših navad. Za Slovenko pomeni zakrivanje las, obraza oz omejevanje pri oblačenju ponižanje, neenakopravnost, zatiranje s strani moških, družbe in religije. Tega nočemo nikoli več, smo imeli to pred 100 leti in ne sprejmemo nikoli več.

Kaj točno ima moj hidžab in moja vera veze s tem? Hidžab nikakor ne pomeni zatiranja, prav nasprotno, zame je to simbol svobode, ljubezni in miru v duši. Jaz nikomur z mojim hidžabom in z mojo vero ne škodujem, Sem prijazna oseba, miroljubna, vsem želim le dobro, tako so me vzgojili moji starši. A nazaj dobivam prezir in sovraštvo. Zakaj?

Klobuki in pokrivala v starih časih so bili zaradi mode. Moja omika si je ruto zavezala, ko je šla v štalo, da se ji ni toliko navzel vonj na lase, prav tako, da je ni napihalo v ušesa. Zdaj pa izobražena Aiša povej razlog, zakaj jo nosite ve, tudi v zaprtih prostorih, tudi v bazen? Bo verjetno kar držalo, da zaradi moških, da jih ne bi privlačile in izzivale in to v 21.stoletju!, ko veselo uporabljate iphone, hodite na plastične operacije, si tetovirate obrvi, umetne trpalnice direkt kot za v bordel.

Večina muslimank rojenih v Sloveniji je emancipiranih in si ne dovoli, da jih bradači visoki 165 zavijajo v rjuhe. Punce so pametne in se držijo stran od fanatikov.

Z zavijanjem muslićk v rjuhe se je začelo z izgonom bivšega muftija Osmana Đogića, ki je bil zmeren in dober človek ter menjavo islamske teokracije z radikalno vahabitsko salafitsko smerjo na čelu z Nevzetom. Zadekanke so bile plačane, saj ni enostavno hoditi ovit v rjuhe po razgretem ljubljanskem betonu.

Problem islamske skupnosti v Sloveniji je, da ni neodvisna, ampak privesek radikalnega Sarajeva. Pomemben prispevek k radikalizaciji je dal tudi naš šerif, ki je dovolil zalivskim vahabitom zgraditi džamijo. Če oni financirajo potem tudi upravljajo.

Tudi Slobenija gre po poti Danske, Švedske, Belgije, Nemčije, Francije, Anglije, kjer je islamska skupnost ločena od domicilne družbe in jo upravljajo radiklalni kleriki po strogem šerijatu.

Namesto da naše obveščevalne agencije lovijo po Ljubljani ruske vohune, naj se raje ukvarjajo z bradači v skrajšanih hlačah.

Zadnjic sem se sel slikat…

Pravi ona… 😂

Zelo lep!

Ova bi opet mlada bila… 😂

A ves… puscas prostor hudicu..  odpiras mu vrata…

Kako zgleda pogovor med dvema ki sta zadivljena z videzom drug drugega? Neresno zame. dejansko hudic dela.

In se to… jst se ne eksponiram v reali… sem najraje najnizji in najgrsi… na videz. Najraje mam da ti mene vidia kot nizjega. A ves… ker folk je glup… tko masko sname… vidim kje so prioritete… vrednosti… ker ce zablestim sledi presenecenje… in to grenko… tko bos pa fous…

Eto sta je od tebe… al me gledas nizje al si pa fous… in kaj ces s takim… manje zlo je da me vidi kot nizjega ker potem vsaj ne dela proti meni.

Me pa še nekaj zanima, a med spolnim odnosom si lahko snamete ruto?

Odgovor na objavo uporabnika
Povej tvoj razlog, 22.03.2024 ob 20:26

Klobuki in pokrivala v starih časih so bili zaradi mode. Moja omika si je ruto zavezala, ko je šla v štalo, da se ji ni toliko navzel vonj na lase, prav tako, da je ni napihalo v ušesa. Zdaj pa izobražena Aiša povej razlog, zakaj jo nosite ve, tudi v zaprtih prostorih, tudi v bazen? Bo verjetno kar držalo, da zaradi moških, da jih ne bi privlačile in izzivale in to v 21.stoletju!, ko veselo uporabljate iphone, hodite na plastične operacije, si tetovirate obrvi, umetne trpalnice direkt kot za v bordel.

ČLouk še replika je rekla da so ble rute… kako je rekla nekako da so vse kao tete nosile oz da redko kera teta ni mela rutke… se rekla je da gres v cerkev in da prestejes kipe in nastejes te z odkrito glavo…

New Report

Close