Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vam jaz povem kako je bit muslimanka s hidžabom v Sloveniji

Vam jaz povem kako je bit muslimanka s hidžabom v Sloveniji

Odgovor na objavo uporabnika
999780, 22.03.2024 ob 20:04

Odgovor na objavo uporabnika
aiša525, 22.03.2024 ob 19:55

Zelo težko. Vsi te buljijo, dobivaš grde komentarje, službe ne dobiš. Pa sem rojena in šolana tukaj, imam končano fakulteto. Zakaj ste tako nestrpni? Zakaj vas moti ruta na glavi katero so nosile tudi vaše babice?

Mi se moramo v vaši domovini prilagajati vaši kulturi. Če tega ne zmorete, je bolje, da ostanete doma.

Sicer pa mene osebno vaša ruta ne moti, rada potujem a arabski svet in se iz spoštovanja do druge kulture vedno dostojno zakrijem.

Odgovor na objavo uporabnika
Povej tvoj razlog, 22.03.2024 ob 20:26

Klobuki in pokrivala v starih časih so bili zaradi mode. Moja omika si je ruto zavezala, ko je šla v štalo, da se ji ni toliko navzel vonj na lase, prav tako, da je ni napihalo v ušesa. Zdaj pa izobražena Aiša povej razlog, zakaj jo nosite ve, tudi v zaprtih prostorih, tudi v bazen? Bo verjetno kar držalo, da zaradi moških, da jih ne bi privlačile in izzivale in to v 21.stoletju!, ko veselo uporabljate iphone, hodite na plastične operacije, si tetovirate obrvi, umetne trpalnice direkt kot za v bordel.

Hidžab nosim zaradi ljubezni, spoštovanja in vere do Stvaritelja. Nihče me ni v to prisilil, moja mama sploh ne nosi hidžaba. Tako sem se sama odločila in sem ponosna na to. Vem, da mi bo nekoč povrnjeno vse kar sem prestala zaradi te odločitve.

Ta fotografinja mi je rekla ja zakaj mas pa kapo? 😂

Jst mam kapo in kapuco… bradurina je tu… oke zelene… obraz bjel…

Allahu akbar!

Drgac sem slisal da kao ni vecje kusnje kot za lepega cloveka..

Kaj vecino zensk unici? Mislim da je hadis zato… lepota… hafis mislim da je ne zeni zenske zarad lepote ker jo lepota lahko unici…

Je drgac in blagoslov in prekletstvo… vidis lepemu zavidajo.

To je za u 4 stene ne pa za ulco… prvo moras bit u takem stanju, vrednote na mestu pa me lahko vidis… ne pa v takem stanju ki ga Bog prepoveduje… dejansko tole vase stanje Bo ne dovoli. Ne dovoli da ste tako… verjetno da vas sjebe… budaletine jedne.

In ce si ti vsakemu dostopen, za vsakega poln sijaj.. to zame ni vredno. Se be cenis… al kako si potem kr vsakemu dostopen?

samo ti ne boš obdarjena s koliko že devicami?

Ti si  samo in samo navadna ženska, ničvredna tvojemu Alahu ,torej ne pričakuj nobene pohvale , kaj šele nagrade.

Bi rada bila mučenica? Boš pognala v zrak nas, grde,grde pse neverne?

Daj se že zbudi, fanatičarka.

Oh, joj, ne travmiraj. Vesela bodi, da nisi v kateri izmed držav s šeriatskim pravom. Buljenje ni nič v primerjavi z bičanjem ali kamenjanjem do smrti ali pa samo še pretepanjem, ker si pokazala pramen las. Tukaj se lahko preseravaš in se igraš, da si nekaj posebnega, po vrhu pa se še smiliš sama sebi, ker te ljudje gledajo. Ti povem nekaj? Samo razvajena si. V muslimanskih državah bi ti že pokazali, kje ti je mesto, in da nimaš pravice niti razmišljati, niti čutiti, sploh še ne smoliti sama sebi, še najmanj pa se pritoževati. Veš, kaj ste ženske v islamu. Nič več od hodeče maternice in posode za praznjenje polnih jajc.

Odgovor na objavo uporabnika
aah, 22.03.2024 ob 20:39

samo ti ne boš obdarjena s koliko že devicami?

Ti si  samo in samo navadna ženska, ničvredna tvojemu Alahu ,torej ne pričakuj nobene pohvale , kaj šele nagrade.

Bi rada bila mučenica? Boš pognala v zrak nas, grde,grde pse neverne?

Daj se že zbudi, fanatičarka.

HIjab oz ruta kakorkoli ze… je skupek visokih moralnih in eticnih vrednot.

Al sta bi vi o tome znali🤔

🤣

Tudi nune imajo ruto IN KVA ZDEJ?

Odgovor na objavo uporabnika
999780, 22.03.2024 ob 20:33

Sicer pa mene osebno vaša ruta ne moti, rada potujem a arabski svet in se iz spoštovanja do druge kulture vedno dostojno zakrijem.

Evo kura zahojena, zakaj se pa oni ne bi nam prilagodili ko so pri nas v znak spoštovanja naše kulture, ti si povedala samo to da si brezglava kura !

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno655, 22.03.2024 ob 20:41

Oh, joj, ne travmiraj. Vesela bodi, da nisi v kateri izmed držav s šeriatskim pravom. Buljenje ni nič v primerjavi z bičanjem ali kamenjanjem do smrti ali pa samo še pretepanjem, ker si pokazala pramen las. Tukaj se lahko preseravaš in se igraš, da si nekaj posebnega, po vrhu pa se še smiliš sama sebi, ker te ljudje gledajo. Ti povem nekaj? Samo razvajena si. V muslimanskih državah bi ti že pokazali, kje ti je mesto, in da nimaš pravice niti razmišljati, niti čutiti, sploh še ne smoliti sama sebi, še najmanj pa se pritoževati. Veš, kaj ste ženske v islamu. Nič več od hodeče maternice in posode za praznjenje polnih jajc.

STari… ve na zahodu ste to. Resno mislim. Ne da te kajlam. Sej sem pisal zadnjic. Stari ve na zahodu ste reve. Reve stari. Kao pravice svoboscine…

Lej… ce hoces v easy.. brez obvez… prakticiras zahodni nacin odnosa… v islamu ne mores tako.

Vidis vaso hcero ne rabis porocit. Od muslimana moras… vidis ti skaces iz bluda u blud… una dokler se poroci pa loci Bog ne daj, od enega samega, ti si jih ze 10 nastepala… nikakve obaveze do tebe..  ti si za praznjenje jajc. Ve na zahodu. In pol se zbudis v 40 praznih rok, cela onegavljena, necistaitd.. sploh nimas niv s cimer bi uveljavljala svoje zahteve.

Odgovor na objavo uporabnika
Povej tvoj razlog, 22.03.2024 ob 20:32

Me pa še nekaj zanima, a med spolnim odnosom si lahko snamete ruto?

Nesramno in provokativno vprašanje, vendar bom odgovorila.

Muslimanka seveda ne nosi hidžaba pred možem. Lahko ga sname pred ostalimi ženskami in pred moškimi, ki so ji mahremi. Mahrem pomeni moški, ki ji je prepovedan, da bi se poročila z njim. To so oče, sin, vnuk, dedek, brat, nečak, stric. Pred vsem ostalimi mora imeti hidžab in ne sme se z njimi osamiti.

V islamu je vse logično in določeno. V tem je njegova lepota.

Jst ce hocem izkoriscat zenske, me islam omejuje… idemo fino moderno.

Jel tako popči? Jednoj lazes… drugu varas… trecoj laznu nadu dajes… četvrtu nabijes na onu stvar pa je šutneš ona pa naj se potem snalazi… jel tako? Olajsas se in jo vrnes ocetu v oskrbo taksno, pa naj jo on ma in jo tako potem ozeni.

 

Točno, že iz spoštovanja do naše kulture bi lahko snela ruto, pri nas si se lahko svobodno izobraževala, v zahojenih radikalnih muslimanskih drzavah niti iz hiše ne bi smela brez moškega, o šoli bi lahko samo sanjala. In potem se ti sprasuješ, zakaj te nikjer ne povabijo na razgovor. Morda pa oni na razgovoru za sluzbo spoštujejo tvoj muslimanski svet in so videli, da si prišla brez moskega, razumes point.

Odgovor na objavo uporabnika
bozomon, 22.03.2024 ob 20:46

STari… ve na zahodu ste to. Resno mislim. Ne da te kajlam. Sej sem pisal zadnjic. Stari ve na zahodu ste reve. Reve stari. Kao pravice svoboscine…

Lej… ce hoces v easy.. brez obvez… prakticiras zahodni nacin odnosa… v islamu ne mores tako.

Vidis vaso hcero ne rabis porocit. Od muslimana moras… vidis ti skaces iz bluda u blud… una dokler se poroci pa loci Bog ne daj, od enega samega, ti si jih ze 10 nastepala… nikakve obaveze do tebe..  ti si za praznjenje jajc. Ve na zahodu. In pol se zbudis v 40 praznih rok, cela onegavljena, necistaitd.. sploh nimas niv s cimer bi uveljavljala svoje zahteve.

Božo, se tabo ne bomo izgubljali besed in časa. Ti si kar poišči svojo muslimansko hodečo maternico, boksarsko vrečo in posodo za praznjenje. Na zahodu se ženske bolj cenijo. So samozadostne, svobodne, izobražene, so se zmožne same preživljati, one imajo moškega samo, če so srečne z njim, če ga ljubijo, če on njih ljubi, ne tako kot pri vas, ko dobesedno kupite nevesto, ona pa nima druge izbire, kot da je z vami, čeprav vas prezira. Izobrazba in emancipacija = svoboda. Edino svoboda pa lahko prinese pravo, iskreno ljubezen. Vse ostalo je samo posel, prostitucija. Če kupiš ženo in jo preživljaš, je isto, kot če plačaš prostitutko. Ona ni prostovoljno s tabo, te ne ljubi. Ona je s tabo, ker jo plačuješ in ker nima kam.

Sem Slovenka in priznam, da sprva nisem najbolje razumela tega z rutami, zdaj pa imam prijateljice muslimanske in ugotavljam, da se pač nekatere boljše počutijo z ruto, ne gre za to, da bi jim moški težili. Osebno se mi zdijo pisani hijabi na luštnih, malo našminkanih dekletih, lepi. Pri hijabu se vidi ves obraz. Muslimanske so zelo urejene, ponosne in čiste, vsaj te, ki jih poznam jaz (iz osmih različnih držav).

Slovenke smo veliko bolj ponižne, lažno skromne, zakompleksane in neurejene.

Enkrat sem v slovenski gostilni objela prijateljico z ruto, ljudem so skoraj spodnje čeljusti v župo s knedli padle. Res smo malce za luno, v Nemčiji in drugod pogosto vidiš ženske z ruto, ki delajo v trgovinah in drugje najbrž tudi.

Sem mlajša in mojih znancev muslimanov ni motilo, ko sem imela vijoličen pramen in strgane kavbojke.

Tako, zdaj me pa spljuvajte, osebnih izkušenj najbrž ne priznavate, veljajo le predsodki.

Odgovor na objavo uporabnika
Radovedna176, 22.03.2024 ob 20:53

Sem Slovenka in priznam, da sprva nisem najbolje razumela tega z rutami, zdaj pa imam prijateljice muslimanske in ugotavljam, da se pač nekatere boljše počutijo z ruto, ne gre za to, da bi jim moški težili. Osebno se mi zdijo pisani hijabi na luštnih, malo našminkanih dekletih, lepi. Pri hijabu se vidi ves obraz. Muslimanske so zelo urejene, ponosne in čiste, vsaj te, ki jih poznam jaz (iz osmih različnih držav).

Slovenke smo veliko bolj ponižne, lažno skromne, zakompleksane in neurejene.

Enkrat sem v slovenski gostilni objela prijateljico z ruto, ljudem so skoraj spodnje čeljusti v župo s knedli padle. Res smo malce za luno, v Nemčiji in drugod pogosto vidiš ženske z ruto, ki delajo v trgovinah in drugje najbrž tudi.

Sem mlajša in mojih znancev muslimanov ni motilo, ko sem imela vijoličen pramen in strgane kavbojke.

Tako, zdaj me pa spljuvajte, osebnih izkušenj najbrž ne priznavate, veljajo le predsodki.

itak da ja !

Odgovor na objavo uporabnika
aiša525, 22.03.2024 ob 20:51

Nesramno in provokativno vprašanje, vendar bom odgovorila.

Muslimanka seveda ne nosi hidžaba pred možem. Lahko ga sname pred ostalimi ženskami in pred moškimi, ki so ji mahremi. Mahrem pomeni moški, ki ji je prepovedan, da bi se poročila z njim. To so oče, sin, vnuk, dedek, brat, nečak, stric. Pred vsem ostalimi mora imeti hidžab in ne sme se z njimi osamiti.

V islamu je vse logično in določeno. V tem je njegova lepota.

Aha torej z namenom pred drugimi moskimi, da jih ne bi zapeljala in to v 21.stoletju, ko uporabljate iz razvitega sveta vso mozno tehnologijo. Pa kdo in kaj vas sili v naš svet, v našo kulturo, če vidis, da te vsi grdo gledamo.

Nimata veze ruta ali klobuk. Veze ima kaj je v buči, ki jo zakrivata klobuk ali ruta.

Sj imate nuno pa imate policaja. Oba imata zakrito glavo. Ampak na eni strani imate pošteno žensko na drugi strani pa oboroženega prodanega debila.

Naše babice so kot mlade nosile pokrivala za v cerkev – seveda tiste ki so rinile tja –  sicer pa ne.   Njihove rute NIKOLI niso prekrivale vseh las, linija na čelu je bila odkrita, lasje so bili vidni….  bile so izraz spoštovanja do vstopa v cerkev in ne nekega skrivanja ženske na cesti  zaradi vere.

Stare ženske so pa vedno imele rute,ker v tistih časih se pač kape niso nosile.   Čez noč obvezno čepice, čez dan rute. Enako moški, saj najbrž poznaš spalne čepice, pa to, ane.

Če greš danes v dom starostnikov, vidiš da ima kar nekaj starih žensk kapo, pa nima to nobene veze z vero, ampak z zdravstvenim stanjem starega človeka, kateremu je hitro hladno v glavo, četudi ni nobenega mraza.  Enako vidiš pri bolnikih s težkimi boleznimi, npr. onkološkimi.  Jih pač zebe, kar je normalno za njihovo stanje.

Primerjava z “našimi babicami” in temi muslimanskimi noricami je sick.  Te muslimanske babe nosijo pokrivala zaradi vere, spolnosti.  Linija rute prekriva linijo las na čelu, ženske izgledajo kot zaviti kiti v tistih rutah…  rute tako nizko na čelu jim pogršajo celo obraz, da ne bi slučajno kakšna muslimanska potrebna  opica dobila željo po naskoku.  Gremo se zakrit do sredine čela in gremo izgledat kot neka napihnjena spaka…. In ti zdaj trdiš, da je to normalno za 21. stoletje?

 

Evo darci je tu… nek ti posta tist dokumentarec o telegoniji… okrog uro traja… dalsi video…

Pa se zamisli sledece…

Cesa se obvarjujes ce poslusas Boga in v kaj zapades in cemu se izpostavljas ce poslusas drugo stran 😈

Pise “sami sebi nepravdu cinite”

Ti povem zakaj, ce nimas toliko v glavi, da bi pogruntala sama.

 

Ker preziramo religijo, ki leta 2024 zenskam prepoveduje voznjo. Prepoveduje solanje. Puncke poroca s plesnivimi starimi arabci. Kjer z zenskami delajo kot s psom. Pa ne samo zenskami, tudi drugimi ljudstvi na svojem ozemlju. Ki jim suzenjstvo in uboj na zivalski nacin predstavlja normalnost leta 2024.

 

In ve, zadekane slovenke, rojene nezadekanim materam ste najhujse. Hinavke, da vecjih ni. V drzavi z vsemi pravicami, izobrazene, pri denarju se izfuravate s simbolom represije, zaradi katerega komaj 1000 km stran umirajo zenske zaradi enostavnih dejanj, ki so vam samoumevna. Ste nasle boga, ja. Nasopajte si raje brazilsko rit ali botoks v ustnice, ce tako hudo zelite izstopati.

 

Vsakic, ko vidim slovenko zadekano vem, da je bodisi zabita ko hlod ali pa prepotentna avsa.

 

Sram vas je lahko. Resnicno, zenska je zenski najvecji vrag.

 

Samo upam lahko, da ko vas bodo hoteli vasi deci zapret v sobe, prepovedali vasim hceram solanje, vas kamenjali na trgu ker ste govorile s kom,… Da bo takrat sploh se kdo, ki se bo temu zoperstavil.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Povej tvoj razlog, 22.03.2024 ob 20:57

Aha torej z namenom pred drugimi moskimi, da jih ne bi zapeljala in to v 21.stoletju, ko uporabljate iz razvitega sveta vso mozno tehnologijo. Pa kdo in kaj vas sili v naš svet, v našo kulturo, če vidis, da te vsi grdo gledamo.

Ne, ni tako enostavno. Gre za to, da se je potrebno izogibati vsemu kar bi lahko vnašalo motnje v družbi, ki bi lahko omejevale vernike pri mislih o veri in molitvi, kar je prvenstveno vsakemu muslimanu.

Odgovor na objavo uporabnika
ne nabijaj, 22.03.2024 ob 21:00

Naše babice so kot mlade nosile pokrivala za v cerkev – seveda tiste ki so rinile tja –  sicer pa ne.   Njihove rute NIKOLI niso prekrivale vseh las, linija na čelu je bila odkrita, lasje so bili vidni….  bile so izraz spoštovanja do vstopa v cerkev in ne nekega skrivanja ženske na cesti  zaradi vere.

Stare ženske so pa vedno imele rute,ker v tistih časih se pač kape niso nosile.   Čez noč obvezno čepice, čez dan rute. Enako moški, saj najbrž poznaš spalne čepice, pa to, ane.

Če greš danes v dom starostnikov, vidiš da ima kar nekaj starih žensk kapo, pa nima to nobene veze z vero, ampak z zdravstvenim stanjem starega človeka, kateremu je hitro hladno v glavo, četudi ni nobenega mraza.  Enako vidiš pri bolnikih s težkimi boleznimi, npr. onkološkimi.  Jih pač zebe, kar je normalno za njihovo stanje.

Primerjava z “našimi babicami” in temi muslimanskimi noricami je sick.  Te muslimanske babe nosijo pokrivala zaradi vere, spolnosti.  Linija rute prekriva linijo las na čelu, ženske izgledajo kot zaviti kiti v tistih rutah…  rute tako nizko na čelu jim pogršajo celo obraz, da ne bi slučajno kakšna muslimanska potrebna  opica dobila željo po naskoku.  Gremo se zakrit do sredine čela in gremo izgledat kot neka napihnjena spaka…. In ti zdaj trdiš, da je to normalno za 21. stoletje?

 

Debil nune tudi v javnosti nosijo “ruto” pokrivalo. S tem kažejo, da pripadajo veri.

Ženske muslimanke nosijo pokrivalo in kažejo da pripadajo veri.

Medtem ko ene ženske nosijo mini krilo in kažejo da pripadajo kurcu.

A bo?

Kot ti pravi… vnaša motnje v druzbo.. vidis v iranu pravijo korupcijo..

Eto nisu nosile rute… kakva vam je noša?😂

Halo osle brijejo iz vas. To kar zdej vidis… nikol se tako ni pocelo. Vidis v unem posterju EU 2002 mate kockaste glave na slikah. To je to. Pise veliko jezikov en glas… zadnjic parada ponosa, njihov slogan veliko skupnosti en boj.

Nenennenenene  e e ene nenenen

 

Sami fanatiki. Eni čist fanatično v veri in nekem duhu, drugi čist nč in brez duha. Tako eni kot drugi pa bi ene in druge pobijali. FANATIKI PSIHOPATI

Eto ce ne vnasa motenj… korupcije… dej eno 20 letnico v minicu zraven moza… pa da se tam špona…

Itekako bi ti bilo motece… ce je moz malo na mestu bi itekako tudi njega motilo… ej z ocmi bi jo prebijala… kaj delas tu, poberi se.

 

New Report

Close