Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Vprašljive metode

Vprašljive metode

Drži. A pri tem je potrebno obstoječo populacijo ustrezno zaščititi pred pritiskom tujerodnih. To pa v današnjih razmerah že meji na znanstveno fantastiko. 😉
[/quote]

Zakaj že?
Briga me kaj bo že 100 let.

Hja… poglej kako je tam, kjer je rodnost visoka, a ne?
Da ti olajšam pridobivanje podatkov:
Rodnost je visoka pri Amiših, Mormonih, Muslimanih, ortodoksnih Judih… Torej povsod tam, kjer ženske ali nimajo volilne pravice ali pa jim verska določila prepovedujejo izvajanje sicer že pridobljenih pravic.
[/quote]

No saj mene zanima točno to – ali je povečanje rodnosti možno brez kratenja pravic ženskam?

V vseh primerih, ko je on ali ona pri nas zaposlen, ne glede ali ima partner večjo ali manjšo plačo, vzame bolniško ona.
In poznam še dosti primerov, da sta na začetku imela oba podobno plačo, ena pordoniška, druga porodniška, kup neg in on, ki ni bil ob otrocih, ima krepko večjo plačo, ona pa je tam kot na začetku.
Tako, da tipom se splača ogibat negam, bolniškam in to naprtiti ženski. Namreč on bo imel počasi višjo plačo, ona bo obstala na dnu.
[/quote]

Jah… sta se pač tako dogovorila. A bi ti rada zakonsko fiksirala to? Tip pač ne more rodit, zato naj dela. Pa še za dojenčka precej lažje in bolje poskrbi mama. Nepisana meja, ko bi oče morda lahko bolje poskrbel za otroka pa je, ko otrok dopolni 7 let… Neke reči so tudi posledica bioloških razlik.

Drži. A pri tem je potrebno obstoječo populacijo ustrezno zaščititi pred pritiskom tujerodnih. To pa v današnjih razmerah že meji na znanstveno fantastiko. 😉
[/quote]

Kar privede do staranja prebivalstva in končno do izumrtja.
Torej – otrok ne bi imeli, tujcev ne bi uvažali.
Kaj pa bi?

No saj mene zanima točno to – ali je povečanje rodnosti možno brez kratenja pravic ženskam?
[/quote]

Je, ampak ne dokler ženske ne sprejmejo dejstva, da smo biološko različni in da to vpliva tudi na ekonomijo (družinsko in državno) in še marsikaj, tudi na razlike v dojemanju socialnih razlik.

No saj mene zanima točno to – ali je povečanje rodnosti možno brez kratenja pravic ženskam?
[/quote]

Seveda je možno, če moški rodi otroka. Drugače pa ni možno.

Je, ampak ne dokler ženske ne sprejmejo dejstva, da smo biološko različni in da to vpliva tudi na ekonomijo (družinsko in državno) in še marsikaj, tudi na razlike v dojemanju socialnih razlik.
[/quote]

Klinc pa taka ekonomija, kjer je šef samo tisti, ki nosi denar.

Seveda je možno, če moški rodi otroka. Drugače pa ni možno.
[/quote]

Dobra :))

Zakaj že?
Briga me kaj bo že 100 let.
[/quote]

😀
Dobra.
Malo si preračunaj kako je, če k nam pride npr. 100.000 parov, ki imajo v povprečju 6 otrok.
V 20-tih letih nas povozijo le z nataliteto, vpeljejo svojo kulturo in svoje zakone. 😉

Jah… sta se pač tako dogovorila. A bi ti rada zakonsko fiksirala to? Tip pač ne more rodit, zato naj dela. Pa še za dojenčka precej lažje in bolje poskrbi mama. Nepisana meja, ko bi oče morda lahko bolje poskrbel za otroka pa je, ko otrok dopolni 7 let… Neke reči so tudi posledica bioloških razlik.
[/quote]

V glavnem čim več otrok narediti ženski, da bo čim bolj slabo plačo imela, da bo čim bolj odvisna od moškega. Bravo.
Pametna ženska se vsekakor ne bo šla tega.

Dobra :))
[/quote]

Dobra, a resnična.

😀
Dobra.
Malo si preračunaj kako je, če k nam pride npr. 100.000 parov, ki imajo v povprečju 6 otrok.
V 20-tih letih nas povozijo le z nataliteto, vpeljejo svojo kulturo in svoje zakone. 😉
[/quote]

Ja in kaj potem?
To je tako kot pri tebi: dec v službo, baba za štedilnik in otroke rojevat. Tu gor propagiraš sistem, ko naj ženska doma ždi z otroci, dedec pa denar služi. To je čisti muslimanski sistem.

Ne drži. Po 45-tem so velike kmete preprosto razlastili in velikost kmetije omejili.
Kako je to izgledalo vem na primeru mojega deda po materini strani. 😉
[/quote]

Vprašanje, ki se tu postavi je samo kolikšen je bil pri nas delež velikih kmetij pred vojno napram ostalim državam. Ta statistika obstaja in jo je možno dobit tudi na netu. Spomnim se samo, da je bila Slovenija precej zadaj, da o sprejemanju novosti v kmetijstvu pri slovenskem kmetu niti ne govorimo. Slovensko kmetijstvo cenovno ni bilo konkurenčno že pred vojno, razlogi pa ravno v majhnosti kmetij in konzervativizmu.

Klinc pa taka ekonomija, kjer je šef samo tisti, ki nosi denar.
[/quote]

Ne gre za šefovstvo, gre za delitev odgovornosti in prevzemanje le-te za ostale.

😀
Dobra.
Malo si preračunaj kako je, če k nam pride npr. 100.000 parov, ki imajo v povprečju 6 otrok.
V 20-tih letih nas povozijo le z nataliteto, vpeljejo svojo kulturo in svoje zakone. 😉
[/quote]

Alternativa pa je?

Dobra :))
[/quote]

Noseča ženska je dokaj nemočna, mama z malim otrokom tudi. Pa to je za moškega več kot odlično. Taka ženska moškega ne ogroža.
Romunija je imela včasih neke obvezne gienkološke preglede, da ja ne bi katera naredila splav. kontracepcija prepovedana. Pa so pristali tam, kjer so pristali.

V glavnem čim več otrok narediti ženski, da bo čim bolj slabo plačo imela, da bo čim bolj odvisna od moškega. Bravo.
Pametna ženska se vsekakor ne bo šla tega.
[/quote]

Ne čisto… dovolj bi bilo, da ima 3 otroke. Po treh otrocih je še vedno možnost, da nadaljuje s kariero, le startna pozicija se ji žal postavi na začetek.
Pametna ženska najde uravnotežen način. Neumna se pa tega ne gre in počaka na Mohameda, da ji on pove kako bo živela naprej. 😉

Boste videli, s tem zakonom ne bodo nič dosegli. Ker Madžarska je pa vseeno toliko razvita, da rodnost znatno upada, ampak poleg tega se pa ogromno ljudi odseljuje, veliko jih je z državo nezadovoljnih. Vprašanje je, ali si ženske želijo 4 otrok pa si jih ne morejo privoščit, ali si jih niti ne želijo toliko. Ker jaz sem zelo prepričan,da je tole drugo

Ne gre za šefovstvo, gre za delitev odgovornosti in prevzemanje le-te za ostale.
[/quote]

Ta fajne odgovornosti prevezame moški. Ženska pa tiste ta slabe.
Da ne bi slučajno kdaj pomislila, da je ona ta glavna, je treba poskrebeti, da bo imela manjšo plačo kot moški, še bolje: naj bo čim bolj finančno odvisna od moškega.

Ne gre za šefovstvo, gre za delitev odgovornosti in prevzemanje le-te za ostale.
[/quote]

Prevzema odgovornost šef za zaposlene in sposobna oseba za nemočne osebe.
Jaz ne rabim koga, ki bi zame prevzemal odgovornost.

Alternativa pa je?
[/quote]

Trije otroci na žensko, upoštevanje bioloških razlik in možnosti, ki iz tega izvirajo, omejitev priseljevanja in čimvečja samooskrba s hrano.

Prevzema odgovornost šef za zaposlene in sposobna oseba za nemočne osebe.
Jaz ne rabim koga, ki bi zame prevzemal odgovornost.
[/quote]

… ti bo Mohamed razložil kako to gre čez kakih 20 let. 😉

Ne čisto… dovolj bi bilo, da ima 3 otroke. Po treh otrocih je še vedno možnost, da nadaljuje s kariero, le startna pozicija se ji žal postavi na začetek.
Pametna ženska najde uravnotežen način. Neumna se pa tega ne gre in počaka na Mohameda, da ji on pove kako bo živela naprej. 😉
[/quote]

Uf, kar tri otroke bi predpisal. ja super, a ne. Tja do 40tega leta je gotova. Potem pa lahko počasi začne razmišljat o karieri. Če bo sploh kdo želel začetnico pri 40ih s tremi otroki.
Meni je res smešno kaki eni Slovenčki pljuvate po migrantih, sami pa ste še hujši zatiralci otork.

Kaka sreča, da obstaja kontracepcija.
Še bolj smešno pa je, da so portali polni raznih Slovenčkov, ki jokajo, da niti do seksajo ne pridejo, kaj šele do resne veze. Le zakaj ženske ne visijo po portalih in ne jokacajo kako ne dobijo moškega in seksa in resne veze in…?

Mislim, da ene moške izjemno skrbi finančna nedovisnost žensk. Zato bi pa radi jim zdiktirali, da morajo imet tri otroke…

Trije otroci na žensko, upoštevanje bioloških razlik in možnosti, ki iz tega izvirajo, omejitev priseljevanja in čimvečja samooskrba s hrano.
[/quote]

Pa ti si bistveno hujši kot vsi mohamedi skupaj.

Trije otroci na žensko, upoštevanje bioloških razlik in možnosti, ki iz tega izvirajo, omejitev priseljevanja in čimvečja samooskrba s hrano.
[/quote]

Pa ravno prej si pisal, da dvigovanje rodnosti ni odgovor? Zdaj pa kar podvojiti? (sedanja ronost je malo več kot en in pol)
Zelo me pa skrbi tole tvoje “upoštevanje bioloških razlik”, ker si že večkrat pisal čudne stvari o tem.

New Report

Close