Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsaj na pogrebih bi lahko pustili nabirko v zakristiji

Vsaj na pogrebih bi lahko pustili nabirko v zakristiji

ne vem kaj se bunite.
nekdo se je odločil za neko ceremonijo, ki vključuje vnaprej znane elemente.
v resnici je tako, da pri obredu pogreba ne pobirajo v pušco, ampak je to sestavni del maše.
seveda vrli monovci tega niti slučajno ne ločijo.
nihče ni prisiljen naročiti nobenega obreda, udeleženci niso prisiljeni ničesar dati, torej ne vem v čem je problem. Razumela bi, da bi se katoliki sami delu tega obreda uprli.
Ali pa da poveste naročnikom obreda, da vas zaradi ugovora vesti do pušce ne bo na pogreb.

Očitno to le niso vnaprej znani elementi, če še ti zanje ne veš, drugi so pa jih doživeli, a?

Ne, pobiranje prav gotovo ni sestavni del PLAČANE in naročene pogrebne maše, kar očitno nekatere župnije celo upoštevajo in ljudem vsaj med pogrebom dajo mir s tem.
Eni smo večkrat poudarili, da gre za obred IN mašo, a ker je večina pokopališč zraven cerkve in je maša hkrati s pogrebom, ljudje to vidijo kot enovit obred.

Okej, če je to sestavni del maše, zakaj tukaj eni pravijo, da tega nikoli niso doživeli?
Očitno je to precej poljubni del maše.

Religije so najbolj pokvarjene institucije. Ni večjega zla, ne more obstajati, večje zlo. Za človeka, za naravo, za živali. Ne prenesem vernikov niti od daleč.

Ne, pobiranje prav gotovo ni sestavni del PLAČANE in naročene pogrebne maše, kar očitno nekatere župnije celo upoštevajo in ljudem vsaj med pogrebom dajo mir s tem.
Eni smo večkrat poudarili, da gre za obred IN mašo, a ker je večina pokopališč zraven cerkve in je maša hkrati s pogrebom, ljudje to vidijo kot enovit obred.
[/quote]

vse maše so plačane (sedaj se bo šele usulo, ker najbrž tega dežurne velkomarce ne vedo) in naročene (lahko v cerkvi pokukate v kakšna oznanila, da boste vedele za kaj se sploh gre).
Maša je hkrati s pogrebom, če to naročnik želi, ni pomembno kje cerkev stoji.
Očitno imajo muslimani prav, ko žensk na pogreb sploh ne pustijo.

vse maše so plačane (sedaj se bo šele usulo, ker najbrž tega dežurne velkomarce ne vedo) in naročene (lahko v cerkvi pokukate v kakšna oznanila, da boste vedele za kaj se sploh gre).
Maša je hkrati s pogrebom, če to naročnik želi, ni pomembno kje cerkev stoji.
Očitno imajo muslimani prav, ko žensk na pogreb sploh ne pustijo.
[/quote]

Super, eno prave barve.
Če bi ženskam prepovedali iti k mašam, verkev propade v enem mesecu – ravno ženske največ denarja znosijo farjem – in evo kako se jim to vrača. S takimle odnosom.

vse maše so plačane (sedaj se bo šele usulo, ker najbrž tega dežurne velkomarce ne vedo) in naročene
[/quote]

To pa ni res. Tukaj primer ene župnije, spodaj je tabelca maš. Je zelo očitno, katera je plačana in katera ne.

Na pogrebih, porokah, praviloma ni lepo pobiranja, ker je storitev že PLAČANA, če že kdo želi, je dovolj puščic po cerkvi , in naj vrže tistih svojih 10 evrov. Prevelika pogoltnost odvrača vernike iz cerkve, kristus nas pa uči skromnosti.

Super, eno prave barve.
Če bi ženskam prepovedali iti k mašam, verkev propade v enem mesecu – ravno ženske največ denarja znosijo farjem – in evo kako se jim to vrača. S takimle odnosom.
[/quote]

eh kje pa, bolj kot ena vera ženske zatira, bolj so te navdušene nad njo.
to je kot brazilska depilacija, bolj kot boli peesdo smukat, bolj bodo ženske zagovarjale, da to počnejo zaradi sebe:)

To pa ni res. Tukaj primer ene župnije, spodaj je tabelca maš. Je zelo očitno, katera je plačana in katera ne.
[/quote]

tudi za dober namen je plačana, samo je skrivnost za kaj. maše niso samo za mrtve:)

Ampak, da so pa pri vseh svinjarijah vedno iste krote zraven in se tudi ti isti še kot ljudje izkažejo za najslabše, je pa tudi višek! Nesrečna naša zemljica, kaj moraš prenašati in mi s tabo. 🙁

tudi za dober namen je plačana, samo je skrivnost za kaj. maše niso samo za mrtve:)
[/quote]

Ne drži, dostikrat napišejo kaj tako splošnega, ko ni plačnika, pa še par drugih for imajo, mi je iz prve roke povedal župnik pred leti. Razen če je lagal.

Itak, da kažejo. To so največji lažnivci.

eh kje pa, bolj kot ena vera ženske zatira, bolj so te navdušene nad njo.
to je kot brazilska depilacija, bolj kot boli peesdo smukat, bolj bodo ženske zagovarjale, da to počnejo zaradi sebe:)
[/quote]

Se ti pozna, da si nazadnje žensko samo na sliki vidu.

Tole tvoje darovanje je takole: DARUJ ALI PRANGER! Skratka, Replika ima prav.
[/quote]

in zakaj potem med mašo visita (Ti in Replika) v cervi? Maša je za tiste, ki jim kaj pomeni – ne pa za zijala prodajati!!
Si jo lahko ogledata izven termina maše.
da bi vama “mamico plodil (aka je.bal ma.ter) firbci neprilagojeni.

kje in kaj točno tebe srbi, da se vtikaš v kar zanikaš?

in zakaj potem med mašo visita (Ti in Replika) v cervi? Maša je za tiste, ki jim kaj pomeni – ne pa za zijala prodajati!!
Si jo lahko ogledata izven termina maše.
da bi vama “mamico plodil (aka je.bal ma.ter) firbci neprilagojeni.
[/quote]

Jaz bom delala točno tako, kot bom hotela, noben de.bil z mona mi ne bo diktiral, kaj lahko in česa ne. Dojami že nekrat – če še sebe in svojega življenja ne znaš v red spraviti, si zadnji, ki bi lahko komu kaj govoril.
Fakof.

Jaz bom delala točno tako, kot bom hotela, noben de.bil z mona mi ne bo diktiral, kaj lahko in česa ne. Dojami že nekrat – če še sebe in svojega življenja ne znaš v red spraviti, si zadnji, ki bi lahko komu kaj govoril.
Fakof.
[/quote]
potem pa sprejmi, da drugi delajo tako, kot je po njihovo ☺☺☺ ti košaro molijo pod nos


potem pa sprejmi, da drugi delajo tako, kot je po njihovo ☺☺☺ ti košaro molijo pod nos
[/quote]

Glede na to, da še nikomer nisem tiste košare potisnila nekam kamor sonce ne sije, sem očitno sprejela. Lahko pa mirno ŠE ENKRAT povem, da mi ni všeč. In kaj zdaj?

Ne drži, dostikrat napišejo kaj tako splošnega, ko ni plačnika, pa še par drugih for imajo, mi je iz prve roke povedal župnik pred leti. Razen če je lagal.
[/quote]

Večina večjih župnij ima plačanih več maš, kot jih duhovnik lahko opravi. Vsaka maša je samo za en namen. Če je somaševanje več duhovnikov, je lahko namenov toliko, kot je somaševalcev. Ena nedeljska je neplačana za župljane. Vsak duhovnik mora vsak dan imeti vsaj eno sveto mašo. Če maš kje nimajo dovolj, jih dobijo od tam, kjer jih imajo viška (in tudi darove zanje). Če jih vseeno ni, duhovnik mašuje po svojem namenu. Teh seveda nihče ne plača.

Glede na to, da še nikomer nisem tiste košare potisnila nekam kamor sonce ne sije, sem očitno sprejela. Lahko pa mirno ŠE ENKRAT povem, da mi ni všeč. In kaj zdaj?
[/quote]

meni so recimo gelish nohti najbolj nagravžna stvar na svetu, pa zato ne hodim v salone razlagat, naj jih bebkam ne delajo več. Ti imaš problem, ker tvoji svojci, prijatelji naročujejo storitve, ki tebi niso všeč. Jajc, da bi se temu uprla nimaš, kokodakaš pa tukaj gor o stvari, o kateri nimaš pojma. Pa čeprav so eni jasno razložili zakaj se gre, se začneš pa izgovarjat na okus.
Če nekaj ni po tvojem okusu, ne hodi. Če misliš, da je tvoj okus najbolj pomembna stvar na svetu.

meni so recimo gelish nohti najbolj nagravžna stvar na svetu, pa zato ne hodim v salone razlagat, naj jih bebkam ne delajo več. Ti imaš problem, ker tvoji svojci, prijatelji naročujejo storitve, ki tebi niso všeč. Jajc, da bi se temu uprla nimaš, kokodakaš pa tukaj gor o stvari, o kateri nimaš pojma. Pa čeprav so eni jasno razložili zakaj se gre, se začneš pa izgovarjat na okus.
Če nekaj ni po tvojem okusu, ne hodi. Če misliš, da je tvoj okus najbolj pomembna stvar na svetu.
[/quote]

Daleč od tega, da bi jaz hodila po farovžih in komu diktirala, kaj naj počne in česa ne. Da pa je tole javni forum, namenjen temu da vsak pove svoje MNENJE, ti pa ne potegne?
Tudi ti imaš pravico do svojega, naj bo še tako bebavo.

Daleč od tega, da bi jaz hodila po farovžih in komu diktirala, kaj naj počne in česa ne. Da pa je tole javni forum, namenjen temu da vsak pove svoje MNENJE, ti pa ne potegne?
Tudi ti imaš pravico do svojega, naj bo še tako bebavo.
[/quote]

mnenje se pove enkrat, ti pa kokodakaš čez 9 strani.

mnenje se pove enkrat, ti pa kokodakaš čez 9 strani.
[/quote]

Boljš čez 9 strani, kot pod devetimi nicki, tko kot ti.

New Report

Close