Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj niste darovali za Krisa?

Zakaj niste darovali za Krisa?

To ni moraliziranje. To je dejstvo. Naj ima vsak veliko denarja, vsem privoščim. Ko ga pa nimajo, pomagamo mi, ki ga imamo. Vedno. Pomagamo znanstvenikom, da lahko naredijo zdravilo, ki tebe takoooooo boli. In naj te, naj te jeza pozre. Žal nesrečnež. Za take kot si ti, nikoli ne bo zdravila. Nikoli.
[/quote]
Za 5 evrov pa toliko pameti! Vso premoreš sama ali tudi kaj deliš. Očitno to drugo. Si jo pa očitno kupila za 5 evrov, pa še teh ni vredna.

To ni moraliziranje. To je dejstvo. Naj ima vsak veliko denarja, vsem privoščim. Ko ga pa nimajo, pomagamo mi, ki ga imamo. Vedno. Pomagamo znanstvenikom, da lahko naredijo zdravilo, ki tebe takoooooo boli. In naj te, naj te jeza pozre. Žal nesrečnež. Za take kot si ti, nikoli ne bo zdravila. Nikoli.
[/quote]
Že iz tvojega načina pisanja vidim da si dobra manipulatorka. Glede na to kako si agresivna v svojih besedah ti bo v tem primeru nekaj padlo v žep. In kako ti pomagaš znanstvenikom,da naredijo zdravilo?Denar pa verjetno služiš z manipuliranjem.Zakaj se še Telekom ne odpove svoji tarifi v dober namen v tem primeru?Jaz ne rabim zdravila.,ker se ne pustim zmesti takim manipulatorjem kot si ti.Najbolj moralizirate tisti ki ste najbolj pokvarjeni in bi lastno mater izkoristili za svoj zaslužek.


Na žalost nič ne veš! Preberi si kaj! Zaračunan je bil davek, ki pa se v tem primeru ne odvaja! Kar sta Telemach in Telekom tudi pojasnila. Torej ne moreš razumet!
[/quote]

Davek se ne odvaja?Se pravi lahko nekdo 1,10 eur da tudi v svoj žep,če je društvo registrirano kot NEPRIDOBITNA dejavnost ker je s tem oproščeno plačila davka. Z drugimi besedami bi lahko rekli da člani društva poberejo samo “provizijo”.

Davek se ne odvaja?Se pravi lahko nekdo 1,10 eur da tudi v svoj žep,če je društvo registrirano kot NEPRIDOBITNA dejavnost ker je s tem oproščeno plačila davka. Z drugimi besedami bi lahko rekli da člani društva poberejo samo “provizijo”.
[/quote]

Telekom pojasnjuje: »Uporabnikom se pri preverjanju informativne porabe (če pošljejo SMS PORABA na 1919) namreč prikaže znesek SMS-donacije z DDV (22 odstotkov), čeprav so donacije obdavčene po stopnji 0 odstotkov. Na mesečnem računu bo uporabnikom zaračunan le znesek v višini 5 EUR (stopnja DDV je 0 odstotkov),« zagotavlja Prešernova. Kot še dodaja, pri SMS-donacijah nikoli ne zaračunavajo dodatnih stroškov, saj se zavedajo, kako pomembno je, da tisti, ki sredstva potrebuje, ta dobi v celoti.

Ko še je zbiralo za tistega z nogico, ko so ga v Ameriki operirali, sem prispevala. Lansko leto na bolniški polnih 5 mesece, potem po 4 ure, 2 mes. spet na polni bolniški, sedaj spet po 4 ure, posledično je manj denarja, stroški pa isti. Jesti pa moram in mi tudi 5€ veliko pomeni. Zato. V takem primeru postaviš sebe na prvo mesto, če že sam nisi dovolj pri zdravju.

Ker bi zato morala poskrbeti država. Zakaj že plačujemo davke in 2 zdravstvena zavarovanja? Zato da milijoni in milijarde kar izginjajo brez, da bi kdo zato odgovarjal. Fuj! Kmalu boste lahko zbirali za upokojence, medicinske sestre, za obleko in čevlje vojakov, za policiste… Politiki ala Janković, Pahor in ostali se vam bodo pa prek tvja in neta smejali. In dajali denar v slabo banko, banke, Adrio…

Se strinjam in verjamem da je mnogo takih, samo ne govorijo o tem, ker bodo napadeni s strani blaženih donatorjev. To kar se zdaj dogaja, ta histerija, to so sami pozitivci, nerealni optimisti. To drugačno mnenje ni negativnost ampak razmišljanje s svojo glavo, zdrava pamet. Super da se daruje, otrok bo zaradi tega zdravila mogoče lahko dihal sam, ampak životarjenje bo vseeno za celo družino.

Takih otrok je še nekaj v sloveniji, zakaj ni nekega fonda za vse?
[/quote]
Tudi meni gre na živce histerija in da se vsi dobre delajo. Vseeno pa je treba zbrati, zato se požvižgaš na histerijo dobrotnikov.

Ravno včeraj darovati, še svoji hčerki sem omenila na kratko o vsem in ko sem se prijavila v spletno banko, me je skoraj kap. Do plače na računu manj kot 20e. :=( tako da žal ni šlo. Bom ob nakazilu donirala 5e, čeprav jih sama prav rako krvavo potrebujem.

Zato, ker ne verjamem v to zgodbo, zamudili so rok za preizkus tega zdravila, sedaj bi radi denar od ljudi, ne verjamem, da bo zdravilo pomagalo in ga cudezno ozdravilo, zato ker je se veliko drugih otrok, ki prav tako nujno potrebujejo denar. In seveda spet bodo nekateri obogateli.

Niso zamudili rok, temveč je to proces, ki traja nekaj časa. V ZDA je zdravilo že registrirano, v Evropi pač še ne. Otrok pa mora zdravilo dobiti preden je star 2 leti in do takrat zagotovo to zdravilo še ne bo odobreno v Evropi. Na novo ne bo obogatel ne bo nihče. Farmacevtska industrija pa je itak že bogata.


Napiši do kdaj je bil ta rok: A to veš,da je mamica fantka dala testirati za učinkovitost zdravila, torej da so delalli v pregled kri otročka, da bi ugotovili ali morebiti ima protitelesa, ki bi zavirala učinkovitost zdravila in so ugotovili, da jih nima in da je primeren kandidat za prejem zdravila. Kakor sem prebrala v članku so te preglede delali v poletju.
Torej niso začeli prej zbirati nič, dokler niso bili prepričani,da lahko zdravilo fantku pomaga.
In zdaj so začeli z zbiranjem.
res ste eni nesramni. če niste darovali pač niste, samo,da pa blatite ljudi in njihove iskrene namene, to pa je podlo.

Mi smo darovali, z moževega računa sem v zadnjih dneh nekajkrat naklikala po 100 eur, z mojega samo 1x, mama je darovala 50 eur, hči 20, to je to.
Kolikor pa vidim, je očitno je med Slovenci še dovolj dobrih in srčnih ljudi, ki pomagajo. Nekaj keša se je že nabralo, nekaj se ga še bo.

Naj mali borec ozdravi, to je vse, kar je pomembno…

Nisem ker ne morem z mojo skromno penzijo še sama komaj preživim, 40 let sem delala in prispevala vse državi, vedno plačujem davke in zavarovanja, ko pa pridem v lekarno mi pa reče, ja veste gospa samo to zdravilo je plačljivo, sram me je da sem delala in živim v taki državi, kjer za elito v vrhu človek ni vreden nič!

Zakaj mora vsak preživeti? Če pustijo dojenčka umreti, lahko starši z enoletno odsotnostjo z dela (škode za 25k€) naredijo novega, 2,5mio pa se lahko uporabi za rešitev večih življenj, še posebej 30 letnih izobražencev, ki bodo skozi življenje največ doprinesli družbi.

Sliši se grdo, ampak ne moremo rešiti vseh. Na podlagi spodobnosti, izobrazbe in dohodka bi morale biti vzpostavljene tudi čakalne vrste, ne pa da nekdo, ki v državno blagajno nosi milijone, umre za rakom, ker je moral počakati, da pred njim pozdravijo enega brezdomca.


Bog ne daj da ti kdo zbije otroka na cesti, nobenega zdravnika ni ta klicat, ker skoda to zdravit, prevec stroskov po tvoje itak lahko novega naredis.
Al pa bog ne daj da ti mama zboli, kaj bos to zdravil, skoda metat dnar stran, ker je itak kadilka in sama sebe zastruplja. Recimo bobu nob po tvoje kaj bi skodo delal in izgubo in zdravili tvojega otroka, ce ti itak lahk novega naredis in kaj bi zdravil zensko ki itak sama,sebe zastruplja. To je metanje dnarja stran, itak ne morejo vsi preživet po tvoje.
Taka gnusna je tvoja logika, obsedenec z denarjem. O ljudeh govorimo. Ti si edini stroj tukaj ocitno, ker samo stroj lahko tak sestavek skup spravi kot si ga ti.

Jaz ne premišljujem preveč, poskusil pa le sem, od 5 EUR ne bom umrl, pač bom šel 1x manj na pijačo…. sploh pa s kakšno žensko – se mi zdi, da imam več od tega, da sem poskusil nekomu pomagati, kot se dobiti s kakšno prezahtevnico, ki misli, da s povprečnim moškim ne bo srečna, tam pa ljudje umirajo…

Sem izključno za samoprispevke in to direktno na račun družine.
In sem proti, da zdravilo v vrednosti 2.500.000,00 eur plača zavarovalnica.
Ni mi jasna visoka cena zdravila in ni garancije, da je dovolj ena doza.
Problem je v tem, sa za ta denar lahko rešijo 100 in več drugih težkih problemov, ki jih nihče ne propagira.

Sem izključno za samoprispevke in to direktno na račun družine.
In sem proti, da zdravilo v vrednosti 2.500.000,00 eur plača zavarovalnica.
Ni mi jasna visoka cena zdravila in ni garancije, da je dovolj ena doza.
Problem je v tem, sa za ta denar lahko rešijo 100 in več drugih težkih problemov, ki jih nihče ne propagira.
[/quote]

ehm. A vi ljudje kaj berete ali samo na brzino par stavkov preletite in si iz tega naredite kar eno svojo mineštro informacij?

Ne da ni garancije, da je dovolj ena doza. Edini način odmerjanja, na katerega se to zdravilo daje, je ENA DOZA. Ta je ena, edina in povsem dovolj. Res pa je, da zaenkrat še ni garancije, ali bo šloveku rešila življenje ali ne. Ampak pri tem tudi dvojna, trojna ali tisočerna doza ne bo pomagala. Če ta ena ne bo. Ampak če to eno prejme, ima vsaj možnost, sicer pa je nima.

Zato, ker se zase nimam dovolj in se tezko prebivam denarno skozi mesec. 5€ je malo. A meni pomeni veliko trenutni. Rada pomagam.
1x sem darovala za enega fantka, glede njegovih nog je potreboval operacijo v tujini. Takrat sem lahko darovala. Zdaj sem pa sama zbolela in sem na tesnem z denarjem.

Pri nas smo darovali…vsaj eno in edino upanje , da otroku zdravilo pomaga. Me pa jezi , da ti farmacevtski lobiji nas nategujejo do konca in navijajo cene v nebo. Razumem , da je razvoj enega takega zdravila dolgotrajen in finančno zahteven proces…vendar za razvoj teh raziskovalnih namenov prispevajo državni fondi, ki denar vlagajo v inštitute, kjer so ti strokovnjaki zaposleni. Da bi v evropi prav kmalu registrirali to zdravilo se pa ni za bat, ker se zavarovalnicam pač ne gre , da bi taka draga zdravljenja plačali.

pred dvema tednoma je izumitelj mulekularnega filtra v pogovoru z Jožetom Možino na vprašanje “Kdaj bodo patake terapije dostopne pri nas” odgovoril, vprašajte ministra za zdravjetorej filter je naš produkt, tega podjetnika pa je država hotela zamenjati z Avstrijo za tovarno magna.
Moram priznati da sem se veličine genetskega inžiniringa zavedel šele tedaj, samo z eno infuzijo ti lahko povsem zjebejo ali pa na novo popravijo DNK zapis, to dejansko pomeni da v kolikor imaš dovolj denarja te lahko pomladijo in večno življenje je že možno.
Vi pa zamaške zbirate, saj vem da se zamaški ne zbirajo več, način je pa isti, na drugi strani pa jankoviču 29 miljonov, v Adrijo bodo vrgli 100 miljonov, karavanke bodo preplačane 50 miljonov, drugi tir 500 miljonov, nuklearka2 miljardo..
Torej naj take primere finacira zavarovanje.

A se se lahko donira? Kje?

Upam, da bo od vsakega par evrov pomagalo.Želim mu okrevanje. Sprašujem pa se, kako je z ostalimi Krisi v Sloveniji. Sigurno jih je veliko (ni nujno, da je ista bolezen).

Kaksno zivljenje pa bo imel ta Kris, tudi, ce ozdravi, bo celo zivljenje kazal nekdo s prstom nanj, ves zate smo pa zbirali 2 miljona zdaj nam neki dolgujes nazaj, sploh tistim “revnim”.
Si bo sel kupit nov avto, pa bodo spet vsi v luftu od fovsije, da bi namesto avta raje vrnil kaj bogim ljudem. Ne hvala, jaz si ne zelim takega zivljenja, da si potem skoz nekomu nekaj dolzan in vsi s prstom nate kazejo. Tezko je to..

Prostovoljni prispevki so, naj bi bili. Sigurno bo čutil veliko hvaležnost, dolžan pa ne bo nikomur (upam, da mu bodo to povedali).

New Report

Close