Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj si ene ne želite otrok?

Zakaj si ene ne želite otrok?

Super.
Ob vseh teh zapisih končno ena mama, ki je res prava mama. Ki ni rojevala zato, da bodo otroci skrbeli zanjo. Lepo je prebrati take razumne ljudi.

In ti, ki se imaš za tako ustvarjalno, delavno in oh in sploh koristno in dobro osebo, potem praviš, da nočeš imet otrok?
Ja, če ti nisi primerna za otroke imet, ki se imaš za super bejbo, kdo pa je pol sploh primeren?
Govoriš, da so mamice z otrokom neodgovorne osebe in da one nebi smele imet otrok, v isti sapi pa lapaš, da si ti pa odgovorna oseba in da ravno za to, ker si odgovorna, ne maraš imet otrok.
Büdalo!
[/quote]

Po splošnih kriterijih, tudi glede na to kakšne matere dejansko imamo v Sloveniji, sem jaz več kot primerna za mamo.
Ampak gre za MOJO ODLOČITEV oz. NAJINO ODLOČITEV . Ne odločitev širše družbe.

In ne, en govorim o tem, da so mamice neodgovorne osebe. Govorim o tem, da ne moremo posplošit, da vsaka mama, pač zato, ker je mama, ni neodgovorna oseba. Malce drugače torej.

Na žalost je kar precej mater neodgovornih. Poglejte malo po osnovnih šolah s čim vse se morajo ukvarjat danes učiteljice.

In za tiste, ki še vedno ne razumete, govorim samo o tem, da biti ali en biti mati NI kriterij za to ali nekdo je dobra, odgovorna, samouresničena in ne vem kakšna še oseba. Lahko je. Lahko pa tudi ni Vprašajte na CSD.

In kaj je s tem narobe?

Še enkrat lahko napišem, da vsaka, ki je pač dala noge narazen in naredila otroka, še ni svetnica z znanstvenim doktoratom.


Gre za hipotetično vzdržnost. Odnos je lahko lep tudi brez seksa. In na določeni točki odnosa pride tudi do spolnosti in odločitve za družino in zakon. Kaj je s tem narobe? Pa ne nujno smao pri vernih ljudeh.
Gre pa pri vsem skupaj predvsem za to kaj zagovarjam.
Mogoče celo imam otroke, se mi pa ne zdi primerno, da nekatere ženske z otroki, izvajajo takšen pritisk na tiste, ki jih nimajo. Pa to po možnosti še takšne, ki bi se jih človek raje na daleč ognil.
Ženska, ki svojega otroka zelo malo vidi in ga naprti v breme svoji materi, ima pač froca, ki je nastal tako ali drugače in zdaj mora nekako poskrbet zanj. Frocovje, ja, to imate. Ne pa otroke, ki bi jih dojemale in obravnavale kot samostojne osebnosti, ki niso na svetu samo za to, da ste ve ponosne nanje, da jih razkazujete kot podaljšek svojega telesa in svoje pameti. In garancijo za varno starost.

Vem pa da marsikateri “požrtvovalni” mamici lahko hitro stopiš na žulj, ko jo spomniš kkao je spočela svojega otroka, kako zelo si ga v tistem trenutku ni želela, kako zelo ji je pomešal življenjske načrte. hahaha
[/quote]

Hja, tako pač je, da ženske zanosijo tako, da dajo noge narazen. Tako si je Bog, ali pa če hočeš, narava izmislila.
Kako bi pa ti zanosila, če bi? A ti ne bi zanosila tako, da bi dala noge narazen?
Kako pa take pametnjakovičke, kot si ti in še kup tukajšnjih mon, zanosite pol? A tako da s prstom vrtate svoj nos?

V tej temi je to tvoj žnjti nick, pa me ne briga, samo ti imaš probleme, ne pa “požrtvovalne” mamice.
[/quote]

Saj je iz zapisa jasno kdo ti piše.
Ne, jaz nimam problemov. Za razliko od prenektere mame, ki je postala mama po pomoti.

Super.
Ob vseh teh zapisih končno ena mama, ki je res prava mama. Ki ni rojevala zato, da bodo otroci skrbeli zanjo. Lepo je prebrati take razumne ljudi.
[/quote]

Ja ta razumna mama je rodila, da bodo njeni otroci poskrbeli zate.

Hja, tako pač je, da ženske zanosijo tako, da dajo noge narazen. Tako si je Bog, ali pa če hočeš, narava izmislila.
Kako bi pa ti zanosila, če bi? A ti ne bi zanosila tako, da bi dala noge narazen?
Kako pa take pametnjakovičke, kot si ti in še kup tukajšnjih mon, zanosite pol? A tako da s prstom vrtate svoj nos?
[/quote]

haha, ja tako kot vse ostale.Ali pa z umetno oploditvijo.
Ni težko. V bistvu je promiskuitetni ženski težje ne zanosit ali pa vedet kdo sploh je oče njenega otroka.
Dejstvo je, da so si ene milo rečeno zj…le lajf s tem, ko so zanosile. In se zdaj tolažijo s tem, da je zdaj njihovo življenje kljub vsemu več vredno kot življenje tistih, ki nimajo otroka. Slaba tolažba za lastne napake. Čeprav otrok ni nič kriv in je prav, da ga imajo potem kljub vsemu rade in si postavijo svojo pamet malo bolj na pravo mesto. Že zato, da ne bo otrok sirota zaradi njih. Za to tudi narava poskrbi oziroma hormoni, proti koncu nosečnosti se otroka veselijo tudi ženske, ki ga sprva niso želele. Še dobro, da je tako.

Ampak veš kaj, obstajajo tudi ženske, ki si ne zje…jo lajfa in imajo nekega dne tudi otroka in družino in še marsikaj drugega. Žal jih je pa malo. In te res ne težijo po forumih drugim ženskam zakaj nočejo imet otrok, češ na stara leta boste same.
Samo dejstvo, da rodiš otroka, ti še ne zagotavlja tega, da na stara leta ne boš sam.
Gre za to kako gradiš odnose z ljudmi. Ne samo z otrokom. Če si pri tem uspešen, ne boš sam. Nikoli.
Ampak nekaterim je to tuje in so bolj tiste vrste ljudje, češ jaz sem se žrtvovala zate ko si bil/a otrok, zdaj s epa ti zame žrtvuj.

haha, ja tako kot vse ostale.Ali pa z umetno oploditvijo.
Ni težko. V bistvu je promiskuitetni ženski težje ne zanosit ali pa vedet kdo sploh je oče njenega otroka.
Dejstvo je, da so si ene milo rečeno zj…le lajf s tem, ko so zanosile. In se zdaj tolažijo s tem, da je zdaj njihovo življenje kljub vsemu več vredno kot življenje tistih, ki nimajo otroka. Slaba tolažba za lastne napake. Čeprav otrok ni nič kriv in je prav, da ga imajo potem kljub vsemu rade in si postavijo svojo pamet malo bolj na pravo mesto. Že zato, da ne bo otrok sirota zaradi njih. Za to tudi narava poskrbi oziroma hormoni, proti koncu nosečnosti se otroka veselijo tudi ženske, ki ga sprva niso želele. Še dobro, da je tako.

Ampak veš kaj, obstajajo tudi ženske, ki si ne zje…jo lajfa in imajo nekega dne tudi otroka in družino in še marsikaj drugega. Žal jih je pa malo. In te res ne težijo po forumih drugim ženskam zakaj nočejo imet otrok, češ na stara leta boste same.
Samo dejstvo, da rodiš otroka, ti še ne zagotavlja tega, da na stara leta ne boš sam.
Gre za to kako gradiš odnose z ljudmi. Ne samo z otrokom. Če si pri tem uspešen, ne boš sam. Nikoli.
Ampak nekaterim je to tuje in so bolj tiste vrste ljudje, češ jaz sem se žrtvovala zate ko si bil/a otrok, zdaj s epa ti zame žrtvuj.
[/quote]

Odlično napisano.
Nobena ženska, ki je srečna, ker ima otroke, ne bo težila tistim, ki nimajo otrok. Odlično si jih zadela.

Meni je čisto enostavno skrbet za otroke in vse ostalo, nisem pa lahkoživ usekan šus brez vsake odgovornosti, kot ste ve, nikoli bil, to je pa res.
[/quote]

saj si lahkoživko vzel? svoji k svojim. če bi bil taka perla, bi zvohal tisto “eno” na planetu, pa bi bla tvoja. sam se mi zdi, da te niti marala ne bi.

Veš isti nasvet daj še sebi.
Ko bodo tvoji otroci pogruntali s kakimi sebičnimi nameni si jih rodila, bodo odpeketali daleč stran od tebe.
Je prav zanimivo, da poznam kar nekaj ostarelih bolnih žensk, ki jokajo kako so same, kako jih nihče ne mara, kako jih nihče ne obišče. Imajo pa kup otrok, vnukov, pravnukov. Zanimivo, a ne? Verjetno so podobno kot ti otrokom trobile o tem kako morajo otroci skrbeti za ostarele starše. Zdaj pa jih niti vnuki ne povohajo, otroci jih imajo pa itak že leta in leta polno kepo. Pravnuki pa sploh ne vedo, da obstajajo tudi prababice.
[/quote]

Moji otroci so skoraj oz. čisto odrasli. Dva že na svojem. Nikoli jim nisem trobila o tem, da je za ostarele starše treba skrbet. Preprosto poskrbela sva za starše do konca, oz še skrbiva za tistega, ki je še živ. Imava rada otroke in imava rada starše. Naju z možem otroci še kako povohajo, vnukov pa res še ni, se jih pa veselimo, ko bo zanje prišel čas.
In tudi za starše, ki so ostareli (tisti, ki jih ni več in tisti, ki je še) so (in še) z veseljem in samoiniciativno skrbeli, kot normalen del življenja. Nisva jih s tem nikoli obremenjevala, so kar sami videli kje so potrebe.
Življenja se ne uči z besedami ampak z dejanji. Dobrota pa se na koncu VEDNO z dobroto povrne.

Všečno napisan post, da s tem, ko jih nimamo res ne delamo nikomur škode. Prispevamo pa s plačo za vse tiste, ki imate otroške doklade še pri 25 letnih mulcih. Tisti, ki jih nimamo nikogar ne zaslišujemo “Zakaj pa jih imaš ti toliko?”. Na stara leta si bom oskrbo plača tako kot vi, ki jih imate, le da zaradi moje dediščine nobena družinska vez ne bo šla iskat pravice na sodišče.


Kakšne druge prioritete pa ti imaš?
Da na MONu daješ pasje nasvete?
[/quote]

Te prioritete prepuščam tebi glede dajanja pasjih nasvetov. Samo, da si ti očitno začel dajati zraven še debilne nasvete. Če je tvoje življenje tako prazno, da moraš imeti pamže potem bodi raje tiho o raznih nasvetih. Dam ti jaz nasvet, da postani malo manj dolgočasno bitje.

Glede mojih prioritet pa vem jaz kaj želim. Tebe prjatu se pa to niti malo ne tiče. Vsekakor pa te prioritete niso poscane in posrane plenice.

NIkoli si nisem želela otrok in jih zato nimam. Ker pač ni želje.
Zakaj bi si jih želela?
Da bi šli moji geni naprej? Me prav nič ne moti, če ne gredo.
Da bi mi na stara leta otroci delali družbo? Otroci niso lastnina, ki mora zate skrbeti.

Nekatere ženske najbrž nimajo materinskega čuta. Če nimajo otrok, je to pač njihova odločitev. Sama imam tri, že odrasla. Nikoli se ne vtikam v nobenega, ne v tiste, ki jih imajo več, ne v tiste, ki imajo enega, ne v tiste, ki nimajo nobenega.
Vsak po svoje krmari skozi življenje.
Skratka, živi in pusti živeti.

Zanimiva debata, ki bi vsekakor ob drugacnem povprecne iqju slovencev bila popolnoma nepotrebna.

Sem ze odrasla (29) in imam cudovite starse in tudi partnerja. O otrokih ne razmisljava, oz se bol nagibava k temu, da jih ne bi imela. Zakaj? Ne vem, mogoce sva prevelika egoista, mogoce sma lenobe, ker ob vikendih rada dolgo spiva….razlog je lahko veliko, vsak pri sebi ve,
Da bi imela otroke, na silo ker pa je to v nekem obdobju normalno? Pa kaj vi se hecate! Mogoce ravno tisti, ki se zavestno odlocijo, da ne bodo imeli svojih otrok, ali jih posvojijo, najvec naredijo za ta obcutno prenatrpan narobe svet.
Dosti bol egosticno je, da nardis otroke za to, da te bo nekdo obiskoval na stara leta. To pa je najbolj primitivno razmisljanje in egoizem.
Moji starsi, so mi veckrat rekli, da nikoli in nikdar ne pricakujejo da bom skrbela za njih. In ravno zato, vem da po svojih zmoznostih bom. Ker tega ne pricakujejo in zahtevajo. Pa ne za to, ker se cutim dolzna – dalec od tega, jaz nisem nobenga prosila, da me spravi na svet. Ampak zato, ker si to zelim.
Nikoli ne bom, in niti ne zelim razumeti folka, ki si naredi otroke, zato, da jim bojo hodli na obisk, ko bojo ostareli. Zivljenje je nepredvidljivo in tega noben ne more in ne sme pricakovati.

Lepo napisano

Do nedavnega je “raja” sirom sveta imele otroke, cim vec otrok, iz izrazito egoisticnih razlogov. Marsikje pa jih se vedno producirajo zato, da je vec rok za delo njivah. Da bodo na stara leta skrbeli za starse. Da bodo ze dosti prej starsem “vracali”. Itd. Otroci so (bili) neke vrste zavarovalna polica starsev. To so dejstva. Tudi v Sloveniji je bilo do nedavnega tako. Rodnost pa se je zacela zmanjsevati takrat, ko se je od starsev pricakovalo vse vec in vec, od otrok pa vse manj. Seveda, pri tem ne gre toliko za zavestno preracunljivost ampak inercijo obnasanja kulture. S spreminjanjem kulture, splosne miselnosti, pa se pocasi spremeni tudi inercija obnasanja.

Drugace povedano, vecina ljudi je ovc, ki imajo otroke, in to kolikor jih druzba narekuje, ker so nauceni, da je to normalno. Sele potem zaradi koristi. Ne manjka taksnih, ki imajo ali nimajo otrok zaradi svojih mentalnih problemov, zdravljenja bolane glave, itd. Potem so pa se vsi tisti, ki jih je zivljenje samo usnerilo v to ali ono smer. Zivljenske okoliscine.

Lepo napisano
[/quote]

če rada ob vikendih poležuješ, potem starši ne bodo imeli veliko od tebe. Nimaš predstave, kaj pomeni skrbeti za obnemoglega starša in ne sanjaj, da boš naredila kaj več od občasnih obiskov v DSO.

Jaz ne poznam nikogar, niti si tega ne morem zamišljat, da bi dva sexala in si rekla – dajva naredit otroka, da na stara leta ne bova sama. Imam pa izkušnjo tega, kako težko je poskrbet za starše že če sta samo dva otroka. Nikar ne mislite, da vse veste pri 29 letih, oz dokler niste na tem, da vam umirajo starši oz. verjetno (do tja še, upam, nisem prišla) še bolj, dokler ne umirate sami. Kakšni izjemni domišljavci ste eni. Ko si mlad in neumen je vse na izi.

Torej hočeš povedat, da sta dva otroka premalo, da je potrebno narediti več otrok, da bo skrb za starše lažja?

Ugotavljam takole na hiter,da ste preveč lene in foulaste,da bi jih naredile,kaj šele imele.
Ga ni čez kamot.Škoda,da so vas lenuhinje in razvajenke rodile vaše mati.Škoda,ker ste v glavi zelo omejene,pa tudi nekateri moški.Brez otrok biti,je kot jesti ne slano hrano.Nekaj manjka.
Slovenija piši kući propalo.Aja,saj muslimani prihajajo in džamije se že gradijo.Okoli 200 jih bo na novo v kratkem v tako opevani Nemčiji.Prostor bo zaseden,samo ne z nami….Bolano,zdaj me pa obsojajte in požrite….
Otroci so največji ponos,pa če tudi niso čisto po naših regilcih.

Torej hočeš povedat, da sta dva otroka premalo, da je potrebno narediti več otrok, da bo skrb za starše lažja?
[/quote]

Povedat hočem, da je, četudi sta dva, težko. Dokler nisi na tem, nepredstavljivo težko.

Ob takih starših kot si ti, otroci ne bodo nikomur v ponos. Ob takih zblojenih starših, kaj prida otrok ne bo. Razen, če bo imel srečo, da bo kdo drug skrbel zanj, ne ti.

1. Če si jih ne želijo je bolje, da jih nimajo. Že tako je dovolj otrok, ki so nekaterim predvsem bolj breme in obveznost. Ljudje so različni, poskusi izhajati iz te predpostavke.
2. Imaš že podpisano pogodbo o obveznostih, ki jih bodo izpolnjevali tvoji otroci?
3. Tudi tak moški se najde, ki odkrito pove da nima želje imeti otrok.

Pa ti si res obnasas kot en ubrisano nasilen terorist. Neverjetno, kaksna napadalnost do ljudi, ki ti ne zelijo nic slabega (morda celo nasprotno), ampak imajo drugacne zelje, okoliscine in preteklost kot ti – niti najmanjsega pojma nimas, zakaj kdo v nekem trenutku pac (se) ne zeli otrok. S svojim izrazanjem kazes eno samo nasilje, srednjevesko enoumje in nesocutnost. Srcno upam, da se to ne odraza v tvoji vzgoji. Malo se umiri, distanciraj od protinapada tistih, ki so te uzalili v tej debati, in razmisli, kako nizko si se spustil(a). Z vsem spostovanjem do tvojega izrazenega cankarjanstva kot najvisje vrednote, have some respect do drugace mislecih.

Bomo imeli otroke ko bojo sluzbe za nedolocen cas z diplomami.

New Report

Close