Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj si ene ne želite otrok?

Zakaj si ene ne želite otrok?

Ja saj v vprašanju teme se pa vidi, zakaj se odločate za otroke. Da gledajo vaše nagubane propadajoče face in usrane rite. Menim da je čas, da se nekateri za svoje riti naučite sami skrbeti in ja če boste ostali sami doma ni noben bav bav, pa tudi če boste spali sami ni nič hudega. Mater ste na nivoju petletnika nekateri.

Rešujejo svet pred cepci, ki se znajo samo plod. 🙂
Bolj je razvita država in višja izobrazbena raven žensk je, nižjo rodnosti ima.
Sedaj pa sklepaj, čemu je tako… 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Uboga tvoja omejenost v glavi, ker ni sposobna širšega razmišljanja, da nismo vsi narejeni po istem enostavnem kopitu kot ti. Očitno je to, da si se razmnožila, tvoj edini dosežek v življenju, zato tak ponos. Pač nekaj, česar je sposobna vsaka ameba. O lenobi bi se pa tudi dalo kakšno reči, saj si očitno tako lena ali pa omejena, da se nisi naučila niti slovenščine na nižjem osnovnošolskem nivoju. In prav takšni omejenci in lenuhi bi svet rafi krojili po svoje.
Mimogrede, imam otroke, v vlogi mame se počutim odlično, a sprejemam, da smo ljudje različni in imamo različne želje, prioritete, vrednote.

Bomo imeli otroke ko bojo sluzbe za nedolocen cas z diplomami.
[/quote]
Takrat bo pa dokončno zmanjkalo pravih moških. 🙂

Pa kaj, če nočejo imeti? Jaz imam hčerko, pa po vsej verjetnosti še en bo. Jaz pri sebi vem, da mi hčerka trenutno največ na svetu pomeni, več kot žena, če tudi brez žene glihtak umrem od žalosti. 😛
Ko sem še bil brez otrok, se mi je zdelo, da jih sploh ne rabim, ker kdo bo pa to sitnarjenje poslušal, kdo bo miril te podivjane mulčke, kdo bo to, kdo bo ono, kako boš njih preživel, če še sebe ne moreš prav itd … In ko pride situacija, da pa le bo otrok, pa se vse spremeni. In tista vprašanja, kdo bo to in kdo bo ono, naenkrat pride iz besed k dejanjem – ja ti, kdo pa bo drug? In ni mi niti trenutka žal, da imam otroka. 🙂

stara sem 30+ in niti podrazno si ne želim otrok,nočem jih imet in ne bom jih imela v svojem življenju.Niti podrazno se mi ne zdi da mi biološka tiktaka,in zaradi te svoje želje ne imeti otrok sem tudi izgubila nekaj simpatij. Ko so zvedeli kakšno je moje stališče,smo pač prekinili. Mi ni žal,ker pač poslušam sebe in delam tako kot je meni všeč.

glede na to da sem imela zelo zelo težko življenje,več kot 20 let konstantnih borb,revščine,pomanjakanja,krute usode,da zdaj ko se malo kaže sonce,da si pa pamža za vrat obesim?japajade. Verjamem,da se grdo izražam,vendar moje mnenje je da ne živimo več v 1950 ko je ta trend (med njimi kasneje je bil tudi baby boom) bil zelo normalen,do 20ga se proočit,obvezno!! imet otroke obvezno!! in tako dalje.. Na svetu je ogromna ogromna številka populacije in ženske smo zavzele tron,kjer smo se poistovetile z moškimi in smo si zborile pravico. Zato,se počutim enakovredno moškemu in lahko odločam da NE želim otrok,ker nisem tisti tip ženske,ki je doma,puca,kuha in skrbi za otroke. Tistim,ki to paše pa jim nič ne branim. V življenju imam veliko veliko več pomembnih stvari za delat,kakor vržt prvih 10 let življenja za otroka preden bo toliko velik da mi en bo treba letat za njim vsako sekundo “ne to v nos,pusti ta zamašek ne v usta!!” in mu brisat smrklje in slino.

Glede otrok nisem sovražnik otrok,z otroci se lepo razumem in znam se z njimi spustiti na njihov nivo,ratam tudi jaz stara 5 let brez problema :)) Zavedam pa se,kaj pomeni biti dobra mama,odgovorna mama,zdrava celica in družina,pravilni pogoji,in posledice vzgoje ki pridejo (določenega načina življenja je konec) in ker se tega v potpuno zavedam tega NE ŽELIM: Proti splavu nimam popolnoma nič in ga goreče pozdravljam. Ko je SDS nekaj mutil ob volitvah da bi prepovedlai splav sem kar trzat začela. Zelo vesela sem da živim v taki napredni državi kjer splav omogočajo in pozdravljajo žensko kot enakovredno svoji odločitvi. Te floskule,ko ženska zanosi “da ni mogla ga ubit” jaz ne verjamem in na te zgodbice in operne drame ne padam. Vsakič bi šla nardit splav in to brez oklevanja. In to stoično.

Poleg tega da je za otroke treba imeti finančno porihtano situacijo,dom,primernega partnerja,zrelo osebnost,odraslost,pripravljenost na vse kar prinese,je mogoče 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi ki to upoštevajo in temu sledijo. Vse ostalo se mi zdi da sploh ne vejo kaj delajo. Poznajo tipa 1 leto in že zanosijo..nimajo službe,pa zanosijo..nimajo stanovanja pa ga obdržijo,.. niso zrele,ampak oh,otročki so tako luškani.. pa jih obdržijo..v družbi tako poznam premnogo in preveliko otrok,ki so niso bili deležni ljubezni od staršev,napačna živčna vzgoja ki se je otroku pustila posledice,ker so živčni,ni dnarja,težko življenje,otrok jim je breme (prej pač tega niso upoštevali) veliko preveč je samorastnikov in premnogo premnogo je zafuranih,tudi takih katere samohranilka je tako okupirala,ker v življenju ni imela kot samo to hčerko ali sina da je iz otroka naredila invalida. je popolnoma nesamostojen (pa ima že 40 let recimo) mentalni invalid,nesposoben jadrat v življenju in imajo velike težave s svojimi partnerji. Tako imenovani mamini sinki in mamiine princeske…

Otrok ne želim in ne bom jih imela. Nisem pa brez,moji otroci so moje živali. Imam svoja dva psa,meni sta moja otroka,in sta moje živali-podobno je kot z otrokom,le da ju imam zato da imam družbo,toplino,sobitje.. za te razloge ki jih navajam pa se otrok ne dela in ne spravlja na svet.


Opažam, da podobno kot ti razmišlja veliko žensk brez otrok. In vem, da bi bile vse takšne ženske veliko bolj primerne za mame kot marsikatera, ki se res nepremišljeno odloči za materinstvo. Škoda, ampak verjamem, da boste nekega dne vendarle mame in da bodo tudi pogoji za življenje nekega dne boljši, da se pametne ženske zaradi takšnih in drugačnih razmer ne bodo racionalno odločale ne imet otroke. Te pa razumem, ker je bilo z mojo sestro podobno, ampak nekega dne so se stvari spremenile na boljše glede službe, stanovanja in zdaj je po mojem najboljša mama, kar jih poznam, čeprav je bila že malo v letih, ko je rodila prvega otroka.

Jaz podobno kot ti. Nikoli v življenju nisem imela želje imet otrok. Sem pa starejša kot ti.
In se strinjam z napisanim.
In predvsem sem vesela, da sedaj lahko ženske izbiramo ali bomo imele otroke ali ne. Glede splava pa: prav je, da je ta možnost, samo bi pa poudarila, da je nujno skrbeti za kontracepcijo, da naj bo splav opcija v primeru, da kontracepcija zataji.


Opažam, da podobno kot ti razmišlja veliko žensk brez otrok. In vem, da bi bile vse takšne ženske veliko bolj primerne za mame kot marsikatera, ki se res nepremišljeno odloči za materinstvo. Škoda, ampak verjamem, da boste nekega dne vendarle mame in da bodo tudi pogoji za življenje nekega dne boljši, da se pametne ženske zaradi takšnih in drugačnih razmer ne bodo racionalno odločale ne imet otroke. Te pa razumem, ker je bilo z mojo sestro podobno, ampak nekega dne so se stvari spremenile na boljše glede službe, stanovanja in zdaj je po mojem najboljša mama, kar jih poznam, čeprav je bila že malo v letih, ko je rodila prvega otroka.
[/quote]

Če nekdo ne želi imet otrok, to pomeni, da jih res ne želi, ne glede na finance, službo :).

Pa kaj to sploh tebe briga ? če si ne želijo si pač ne. ti jih lahko imaš sedem pa te noben na stara leta ne bo prišel v dom gledat kasneje se bojo pa stepli vsak za svoj delež.
Za sebe se brigaj.

Otroke bi imela, Jim dala vso ljubezen… Ne bi pa imela partnerja, ker vem, vidim, slisim in opazujem svet, ki mi govori, nikoli ne bos z nikomer zares srecen, nikdar te ne bo nobeden razumel tako, kot bi si zelel, zmeraj bodo razlogi za kreganja.. Za banalnost in inate… Z eno besedo: ne verjamem ljudem, da obstaja res prava, iskrena ljubezen med dvema clovekoma. Med clovekom in zivaljo obstaja, to vem, ampak ljudje smo postali pa res smesni, tezki, neiskreni…in posledicno ja, ne bo otrok…


WGTOW

Mene pa zanima, zakaj je treba vsaj 1x na mesec ali na 2 meseca na novo odpret identično temo.
Zakaj moderatorji to tolerirate? Jih sami odpirate, ker so to tiste sicer že prežvečene teme, ki pa vedno znova zagotavljajo nove besedne bitke?

Živi dolgčas!

Mene pa zanima, zakaj je treba vsaj 1x na mesec ali na 2 meseca na novo odpret identično temo.
Zakaj moderatorji to tolerirate? Jih sami odpirate, ker so to tiste sicer že prežvečene teme, ki pa vedno znova zagotavljajo nove besedne bitke?

Živi dolgčas!
[/quote]
Ta tema je bla odprta pred enim letom.

oglasi se ko boš imela 85 let in boš v domu, kakec iz riti ti bodo brisali pa uslužbenci, tvoje hčerke pa sinčki bodo tačas na morju uživali ne bo časa zate čakali bodo da se hitro ste…da bodo pkasirali dediščino

Pravilno razmišljaš. Zdravo in logično glede na tvoje otroštvo. Oddahni si od vsega in sama zase uživaj life.

Pravilno razmišljaš. Zdravo in logično glede na tvoje otroštvo. Oddahni si od vsega in sama zase uživaj life.
[/quote]

Dodajam…..Čeprav nisem za to, da se vsa ljubezen prenese na živali ker je to druga skrajnost.

Oh matr no.
Imam otroka, ampak RES ne pričakujem, da me bo obiskoval na stara leta in skrbel zame.
Ker- kaj pa vem, kje bo takrat ta moj otrok in s čem se bo ukvarjal.
A kako bom na stara leta? Jah, bom že, ko ne bom zmogla, grem v dom in potem pod ciprese.
Jebela cesta, saj otrok nimamo zato, da nas bodo obiskovali na stara leta! o

No, evo, večina mam ima otroke zaradi svoje lastne koristi. Ene čim več, da se bo ja našel en, ki bo na stara leta skrbel zanje, druge samo enega in so do tega bolestno posesivne. Sva se z eno takšno enkrat pogovarjala o tem, da razmišlja njen sin, da bi šel na delo v tujino. S svojim poklicem bi lahko v tujini super živel, dobil dobro zaposlitev. Pa je rekla, da to zanjo ne pride v poštev, bi se ubila,če bi šel njen otrok tako daleč stran od nje, recimo v Avstralijo. Mislim ej, a ni vsak človek samostojno bitje in živi svoje življenje ne življenje nekoga s katerim je bil do rojstva sicer povezan s popkovino,a to je tudi vse. Hvala lepa za takšne mame. Tudi če jih en bi bilo, svet ne bi propadel.Če se vsi odločate za otroke iz takšnih egoističnih vzgibov, potem ne bi bilo velike škode tudi če se sploh ne bi odločili za otroke. Da o vseh zdolgočasenih in v življenju neizpolnjenih žensk,ki drugega niso v lajfu naredile kot rodile otroka, niti ne govorimo. Prav slednje ne znajo in niti nočejo svojim otrokom dovoliti samostojnega življenja.

Lep pozdrav !

Najprej en youtobe link Vaš link

Drugače po analizi leta 2018 je bilo v razvitih državah EU,ZDA, kanada , Japonska 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk izven rodnega obdobja načeloma starejše od 45 let, ki so bile brez svojih otrok. Tako da ženke ki si ne zelite otroke niste cudne ste take kot ostalih 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zenk….

Glede na gibanje današnje mladine, povečanega feminizma , natempiranega življenja, pa se bo ta stevilka povečala na 35-40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}….brez skrbi…..

Vaš link
Vaš link

Pa tud kar se tiče služb… delodajalci najprej iščejo večinoma samo študente,dijake..tudi ko si že dovolj star še kar naprej sprašujejo če mas od koga drugega napotnico… dobiš 4 eur… brez malice, potnih stroškov…. če pa že dobiš kako službo večina je minimalcev po sloveniji…. medicinske sestre, bolničarji, policaji, gasilci, proizvodni delavci,natakarji,hisniki , vratarji,…. + javni uslužbenci od 1-15 plačilnega razreda, ki so dejansko pod minimalcem in država še mora dodajati do minimalne plače.

Večina služb je tudi že kar ratala 9-10 ur vsakodnevno… tudi sobote so kr že postale del vsakdana… dodajmo še 1-2uri vožnje…7-8ur spanja in pridemo na dnevno dozo 4 -5 ur, ki jih lahko prezivimo z svojim partnerjem… če nima drugačne izmene v sluzbi…potem lahko upamo na mogoce kakšen vikend….. in v tak tempo potem notri vkalkulirati še otroka??? pustimo stroške tudi čas je pomemben….??

Naj vam povem da glede na trenutne socialne razmere v Sloveniji sem presenečen da sploh prihaja do rojstev. Minimalna plača je 630 eur… Garsonjere, enosobna so že v vsakem manjšem mestu 150-200 eur + stroški 100 eur, Hrana… vzdrževanje avta????

večja mesta so tud 300 eur +stroški 200 eur… kje je še hrana?? Izobrazen folk z magisteriji začne z 930 eur 30 plačilni razred… ostati ti mora vsaj minimalec torej imas lahko 300 eur mesecnega kredita? vzames na 25 let ..90 000 si še garsonjere v Ljubljani ne moreš kupiti…

Opažam večina ljudi, ki si omisli otroka ima v skoraj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadstropje v hiši staršev, ali pa so kaj podedovali. Ne rečem so izjeme… pa vendarle se to ne dogaja samo pri nas… tudi v tujini je podobno… Na japonskem je že zdaj 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zensk brez otrok,,,saj je tam nenapisano pravilo da se moras potem posvetiti samo otroku in biti mater… in seveda zenskam, ki so studirale 6-8let in se izkazovale v podjetjih da so prišle do vodilnih mest..preprosto ne zelijo zrtvovati tega za voljo otroka.

Vaš link

Prenaseljenost, nevzgojena mladina, prosti čas tudi jaz namenim raje potovanjem in športu in vlaganju vase

Sem že v 50-ih in sem se že čisto mlada odločila, da nočem otrok. V preteklosti so bili pritiski po imeti otroka s strani družbe še višji kot danes. Potencialni partnerji mi niso verjeli, nekateri so se samo smejali. Par zvez je propadlo, ko so po par letih videli, da me ne bodo spremenili. Priznam, parkrat se je vame naselila senca dvoma glede pravilnosti odločitve, ko sem bila še mlada. Zdaj, ko sem že v letih in lahko potegnem črto, lahko rečem samo to, da je to bila pravilna odločitev in da sem vesela, da nise popustila takšnim in drugačnim pritiskom družbe.

New Report

Close