Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zala Đjurić skrito v raju

Zala Đjurić skrito v raju

Odgovor na objavo uporabnika
no ja, 27.03.2024 ob 13:50

Odgovor na objavo uporabnika
A si neumna ali kaj, 27.03.2024 ob 13:02

Odgovor na objavo uporabnika
Vse v redu in prav, 27.03.2024 ob 12:32

Odgovor na objavo uporabnika
A si neumna ali kaj, 27.03.2024 ob 10:54

Odgovor na objavo uporabnika
a misliš da ji ne, 27.03.2024 ob 08:15

Odgovor na objavo uporabnika
Superstar, 26.03.2024 ob 22:56

Odgovor na objavo uporabnika
Špela534, 26.03.2024 ob 09:50

Mislim, da starši tej punci delajo medvedjo uslugo, ko plačujejo njeno reklamo v medijih. Vanjo so usmerili pozornost, hvalijo jo v presežnikih, punca pa nima dosti pokazati. Mogoče, če bi ji pustili, da bi naravno napredovala, bi se mogoče razvila ali pa ugotovila, da ni za ta poklic in si našla nekaj, kaj bi delala s srcem in strastjo. Predvsem pa bi si pridobila spoštovanje. Tako pa se ji ljudje smejijo.

Pri vsem tem tudi režiserji filmov v katerih igra izpadejo nesposobni najti dobre igralce oz. izpadejo osebe, ki ne delajo profesionalno ampak brezjajčniki, ki nekomu delajo uslugo.

Vsi skupaj pa podcenjuje gledalce.

 

Režiser bi res lahko kaj prispeval!

Gleda Ðurićko, kako od nje ni nič, in bi moral vsakič ustaviti prizor in ji razložiti, kako in kaj. Igranje pred kamero ni samo “vživljanje” v vlogo, ampak je tudi trik! Veliko bi se dalo doseči s kakimi poudarki obrazne mimike, drže telesa, modulacije glasu, ne pa, da igralko samo pusti, da nekaj fejka, in je s tem prizor zaključen! Fejk se ne sme videti pred kamero, ampak za kamero! Kamera je tista, ki naredi trik, ne igralka (sploh, če ga ne zna)!

 

Misliš, da ji režiser ne govori o modulaciji glasu, pa o obrazni mimiki, pa o drži telesa? Sigurno ji to vsakič sproti “naroča”. Verjetno ji ne gre. Ne razumem, kako je prišla skozi poskusno snemanje. Saj pri takih stvareh to imajo: vsaj za naturščnike in neprave igralce.

 

Ma kaj ne razumeš, kako je prišla skozi? A ne veš, čigava hčerka je? Kolega kolegu uslugo. Ona je tam izključno zaradi imena in vez, zaradi sposobnosti igranja gotovo ne. Poskusi ti it na avdicijo in tako leseno igrat. Te bi brcnili ven še preden bi dobro usta odprla.

Ampak, da zraven spustijo nekoga, da moram res prevrteti naprej njene minutke., ker se ob gledanju slabo jaz počutim in uniči celo epizodo..čiso je ne, ker njo pač prevrtim, ne morem je gledati!

Kot da je povsem po pomoti del ekipe.

Verjetbo je res!

Upam, da je dovolj pametna, da se bo sama kmalu umaknila iz teh vod, preden si naredi to sramoto, da jo bodo morali na neprijeten način odsloviti. Lahko delaš nekaj časa usluge prijatelju, ampak ko gledalci začnejo dovolj jasno odkimavati z glavo, moraš najprej poskrbeti za lastno rit in biznis. Takrat moraš tudi prijatelju in njegovi pupiki reči ne. Videti je, da ne uživa v tem in je čas, da se neha pustit starima vodit za rokico in pridno ubogati. Naj odraste in počne tisto, kar jo veseli in v čemer je dobra, ne pa da izpolnjuje sanje svojih staršev. Ker sebi dela največjo sramoto.

Meni se zdi, da biznis naravnost cveti. Zagotovo je šlo serijo pogledat še veliko tistih, ki je drugače niti povohali ne bi. Samo da vidijo, kako ženska grozno igra.

Na dolgi rok to ne bo v redu. Zdaj cveti ja, ker vsi pasejo firbca. A slabe kritike ne bodo dobra popotnica za naprej. Kdo bo najel nekoga, ki ga gledalci nočejo? Škoda, ker izgleda fajn punca, ampak res upam, da odide iz tega biznisa preden se popolnoma osramoti.

Odgovor na objavo uporabnika
Nimas pojma, 09.03.2024 ob 12:00

Odgovor na objavo uporabnika
ni ressss, 09.03.2024 ob 09:54

Odgovor na objavo uporabnika
Nimas pojma, 09.03.2024 ob 01:08

Odgovor na objavo uporabnika
otrok608, 09.03.2024 ob 00:40

Motiš se. Če bi kaj vedela o dedovanju in genih, bi vedela, da se talent za igralstvo podeduje 100%, sploh če sta oba starša igralca. Mnogo drugih stvari je zgolj “mogoče”, igralski talent pa se podeduje zagotovo. Glede na to, kolk je lesena in nesproščena pred kamero, morda preveč komplicira, se preveč trudi, nadzira, se boji, kako bo izpadla in zato pade v nek krč. Ali pa jo, kljub talentu, igralstvo ne veseli kaj preveč, a pač mora, ker se to od nje pričakuje. Kakorkoli že, meni ni prav nič simpatična in me je minilo gledati, ko sem videla, da niti ena serija pri nas ne more brez teh antpatičnih Djurićev it skozi.

 

A ti to resno? Bod no resna. Moj bratranec je igralec. Noben od otrok ni podedoval talenta. Sta zasla v cisto druge vode, kot dan in noc.

Ja, jaz to resno. Ni na mojem zeljniku zraslo. Lahko si kaj poiščeš o dedovanju pa prebereš. V primeru tvojega bratranca pa, ali ni ne vem kakšen talent, ali pa otrok igranje enostavno ni zanimalo. Če ni zanimanja, veselja, ali če imata tremo naprimer, talent ne pride do izraza, kar pa še ne pomeni, da ga ni.

Lej, če se talent za igralstvo podeduje, se tudi recimo talent za petje, glasbo…, seveda se tudi inteligentnost podeduje, to je dokazano, pa lepota… AMPAK! Ne gre tako, kar je tudi dokazano! Povsod so odstopanja, nikoli ni vse tako enostransko in enosmerno. Dva izredno bistra človeka lahko dobita čisto povprečno bistrega otroka. Dva lepotca lahko dobita popolnoma povprečnega potomca, dva izredna igralca imata lahko popolnoma povprečne ali celo nenadarjene otroke za igralstvo, pa čeprav so se poskušali v tem. Dva izredna glasbenika imata lahko popolnoma netalentiranega otroka za glasbo.

Te stvari ne gredo premočrtno, dedovanje ja, ampak ni nobene garancije, lahko so celo bistvena odstopanja. Baje je gen za skodrane lase dominanten. Oba z možem sva od rojstva kodrolasa, vsi trije otroci imajo ravne lase začuda, očitno po obeh babicah. Čisto isto je lahko s takim ali drugačnim talentom. Tudi otroka od Willa Smitha in Jade porivajo v vsemogoče vode, od igralstva do petja… pa nikjer ni neke hude nadarjenosti. No, morda bo kaj v modni industriji boljša tale Willow. Pa spet je z očkovo pomočjo not prišla.

Skratka, narava gre svojo pot, pa čeprav je res, da se nekatere stvari dedujejo.

Ja, tudi drugi talenti se lahko podedujejo, vendar je pri vsakem drugačno število procentov možnosti, pri nekaterih več, pri drugih manj. Pri igralstvu je 100%.

A dej no. Igralstvo se 100 % deduje. A pa prov igralstvo. Če tole tule trobiš do nezavesti, še ne pomeni, da je res. Si nek vrhunski strokovnjak za genetiko? Podaj raziskave, študije, dvojno preverjene in izzvane strani strokovnjakov. Potem bomo morda celo dopustili to možnost.

In ne, ne bomo mi guglali in iskali. Ti nekaj trdiš in tvoja dolžnost je podati dokaze. Resne, znanstvene. Ne natolcevanja s tiktoka.

Samo tega itak ne bomo dočakali.

Odgovor na objavo uporabnika
Nimas pojma, 09.03.2024 ob 23:26

Odgovor na objavo uporabnika
ni ressss, 09.03.2024 ob 12:44

Pa dobro, nehaj nabijat, no!!

Nikjer ni 100%, kdo ti je to rekel. Bi rada videla raziskavo, pri kateri so to potrdili. In na katerih vzorcih ljudi. Najbrž bi v tej raziskavi kot talentirane potomce dali tudi Zalo, pa oba od Smithov pa še vse, ki so kdaj kaj poskušali glede igralstva, pa so otroci slavnih igralcev. Ali pa misliš, da so biološko našli gen, ki potrjuje talent za igralstvo?

No, link prosim, od kod črpaš te nebuloze?

Nisem brala na spletu, ampak v eni literaturi v času študija, kjer smo rekli nekaj tudi o genetiki. Ne vem več naslova knjige oz. skripte. Ni nam bilo treba znati, bilo je napisano zgolj kot zanimivost. In zakaj te ta podatek tako jezi?

No, zdaj je pa vse jasno;))))Nekaj ste rekli o genetiki na enem žnj faksu. Dej te prosim. Iz ene zastarele skripte, ki jo je prfoks preplonkal iz podatkov iz tretje roke, ali pa je kompilacija starih raziskav, ali pa ti sploh prebrat nisi znala. Lahko farbaš povprečen folk, tisti, ki smo fakse končali, pa dejansko vemo, kako hitro gredo stvari naprej in da skripte s faksov niti pod razno niso zanesljiv vir, sploh pa ne večno trajajoč. Da o tem, da ste ‘nekaj rekli o genetiki’,niti ne govorim:))) takole potem imamo ‘stručkote’, ki manj kot vejo,bolj pametne se delajo.

Moj stric je na faksu predaval mikrobiologijo – vsako leto je dopolnjeval material, ker se je vse toliko spreminjalo in so ene domneve nadomeščale druge.

Preden tule zmerjaš vse ostale, da ‘nimajo pojma’, se najprej pouči o tem, kaj znanost sploh je, pa ti bo potem jasno, da so 100 % trditve površinske in otročje, ker se znanost neprestano razvija in ena teorija zlahka nadomesti drugo. sploh pri tako kompleksni stvari kot je genetika.

Dejnesmešise – ta oseba “Nimas pojma” ni zmožna razumeti teh stvari, tako da škoda besed. Njen pogled na svet je na ravni razumevanja iz 3. razreda OŠ.

Ženska ni za igranje in pika.Verjetno jo stara dva peglata,sama pa nima besede,kaj bi v resnici rada počela v življenju

Odgovor na objavo uporabnika
A si neumna ali kaj, 27.03.2024 ob 17:16

Na dolgi rok to ne bo v redu. Zdaj cveti ja, ker vsi pasejo firbca. A slabe kritike ne bodo dobra popotnica za naprej. Kdo bo najel nekoga, ki ga gledalci nočejo? Škoda, ker izgleda fajn punca, ampak res upam, da odide iz tega biznisa preden se popolnoma osramoti.

 

Te kritike, da bi bile reklama za serijo, zanjo? No, za serijo še mogoče /pa ne dolgo/, zanjo pa sigurno ne. Ljudje se jo bodo zapomnili edino po kritikah.

 

Odgovor na objavo uporabnika
XstyleNa, 28.03.2024 ob 06:33

Ženska ni za igranje in pika.Verjetno jo stara dva peglata,sama pa nima besede,kaj bi v resnici rada počela v življenju

 

Mogoče res ambicija staršev.

 

Tamala je izrezan foter, foter ni lepotec, pač Đuro, vse prej kot lep. Igralka je itak samo zaradi korenin matke in fotra, kaj naj pa bo, saj ne zna nič drugega.

Odgovor na objavo uporabnika
te kritike, 28.03.2024 ob 07:55

 

Te kritike, da bi bile reklama za serijo, zanjo? No, za serijo še mogoče /pa ne dolgo/, zanjo pa sigurno ne. Ljudje se jo bodo zapomnili edino po kritikah.

 

meni res ni tako zelo slaba v igranju – res ne, ok izstopa v pozitivo ne, ampak je pa čist ok in povprečna… če jo primerjam s tisto saško mi je celo odlična… ta saška in njene občsne čudne in popolnoma nenaravne face, da se vidi,da je slabo zaigrano… ta je pa res slaba igralka vsaj v tej seriji

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno515, 28.03.2024 ob 11:27

meni res ni tako zelo slaba v igranju – res ne, ok izstopa v pozitivo ne, ampak je pa čist ok in povprečna… če jo primerjam s tisto saško mi je celo odlična… ta saška in njene občsne čudne in popolnoma nenaravne face, da se vidi,da je slabo zaigrano… ta je pa res slaba igralka vsaj v tej seriji

 

Tiste face je tudi treba znat naredit. Ne pa imet brezizrazno faco in komaj artikuliran govor.

 

Ok, simfamo Zalo.. Ampak, meni tudi Mark ne igra dobro.. On je tudi tak poker face brez energije..

Odgovor na objavo uporabnika
Poloncs, 28.03.2024 ob 14:06

Ok, simfamo Zalo.. Ampak, meni tudi Mark ne igra dobro.. On je tudi tak poker face brez energije..

 

V začetku je Mark igral zelo dobro. Odkar so vse scene z Mijo, je veliko slabši. Najbrž je težko igrat, če je soigralec slab.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Nimas pojma, 10.03.2024 ob 21:56

Odgovor na objavo uporabnika
dedovanje946, 10.03.2024 ob 04:43

.Nisem brala na spletu, ampak v eni literaturi v času študija, kjer smo rekli nekaj tudi o genetiki. Ne vem več naslova knjige oz. skripte. Ni nam bilo treba znati, bilo je napisano zgolj kot zanimivost. In zakaj te ta podatek tako jezi?

 

Ce ste nekaj rekli o genetiki, bi morala vedeti, da se pri mejozi kromosomi prekombinirajo, in da od vsakega starsa poberemo priblizno 50% kromosomov, torej je velika moznost, da ne bomo dobili kombinacije kromosomov, ki dajejo nek talent.  In talenta za igranje ni. Je pa skupek karakternih znacilnosti in drugih sposobnosti, ki skupaj dajo cloveku nek talent. Ce dolocene znacilnosti manjkajo, talenta ni ali je izrazen sibkeje.

Skripte je treba brati s pametjo in kriticno, ne pa na pamet. Lahko se pojavi napaka ali neskladje in to je treba vzeti v obzir.

Znam brati in vem, kaj je pisalo. Napisano na tak način:

Koliko možnosti da podedujemo talente od staršev:

Talent za igranje………..100%

Talent za glasbo…………70%

Talent za šport……..50%

Talent za slikanje……….60%

….in tako dalje, procente za ostale talente sem zdaj ustrelila kar tako, na pamet, ne vem, kakšne so prave številke. Za igranje je pač pisalo 100%. Še vedno ne razumem, zakaj se boste nekateri zaradi tega pojedli. Meni je bilo zanimivo prebrati te podatke. Seveda je potem velik dejavnik zanimanje za določeno dejavnost. Če je ni, talent sam nič ne pomaga. Prav tako talent ostane v ozadju, če človeka premaguje trema naprimer. Talent se morda izrazi tudi na popolnoma drugem področju. Človek s talentom za igranje morda ne bo nikoli igralec, ker ga to ne zanima in veseli, zato tam ne bo zablestel, tudi če poskusi. Lahko bo pa krasno vodil svoje podjetje in s svojo igralsko žilico znal pred stranko uporabiti prave besede, ton glasu in izraza na obrazu, da bo deloval čim bolj prepričljivo in stranko brez težav “kupil”.

Za tvojo trditev…morda pa je od poštarja po talentu. Ker talenta za igranje res nima. Boljše igra tamala Eli, kot vloga v kateri je Mia.

Čeprav se vedno precej lici na Đurota.

Ah…100%?

Odgovor na objavo uporabnika
v začetku je, 28.03.2024 ob 14:11

 

V začetku je Mark igral zelo dobro. Odkar so vse scene z Mijo, je veliko slabši. Najbrž je težko igrat, če je soigralec slab.

 

 

Ja, točno to mi je rekla sodelavka.  Tudi meni se je zdelo. Matej je dober igralec. Spomnim se ga iz Najinih mostov. Tudi tukaj je bil v prvih epizodah o.k.

 

Faca je cisto bosanska, igra pa obup!

Odgovor na objavo uporabnika
Brez zamere, 28.03.2024 ob 14:54

Faca je cisto bosanska, igra pa obup!

 

Malo prej sem pogledala včerajšnjo epizodo. Res ne zna igrati….kot pravi nekdo zgoraj, igra je obup. Kar težko jo je gledat, ko se tam matra.

 

Morali bi jo preimenovat v “Veze v raju”, ker očitno lahko v tej nadaljevanki “nastopa” vsak, ki je hčerkica ali pa sinek kakega igralca in igralke, pa kakšnega politika (ta je dobra), pa manekenke; al pa če si že znan glasbenik in imaš 5 minut cajta, sploh ni problema, ti kar pridi na snemanje, že imaš vlogo. Al pa če si sodeloval v kakšnem resničnostnem šovu.

 

“Nastopa” sem napisala zato, ker to ni igranje, kar ti kao “igralci in igralke”  izvajajo pred kamero. To je norčevanje iz igralstva. Igralstvo je veliko več kot samo izgovarjanje teksta in delanje nekih gest in mimik obraza, za katere ti “igralci in igralke” mislijo, da so primerni v danih situacijah.

Punca nima talenta čisto nič. Enkrat sem jo nekje videla plesati. Joooj, tudi ni šlo. Mogoče res poberejo otroke igralcev, pa kar bo, bo. Malo sem upala, da so ji dali eno stransko vlogico za par nadaljevanj. Izgleda, da bo kar še .

Ta Melani pa tudi ni za nikamor. Samo se smeji (in to pretirano), tekst zdrdra v enem dihu in igra otročje. Prizor za šankom, kjer bi naj Dinota kao skregala, je takoooo otročje odigrala, da bi se režiserji in producenti morali vprašat, kam to sploh vodi. Pretirava, ne ve, kako bi se prizora lotla, je zmedena, njeno “igranje” je že prav smešno umetno.

 

Na sploh je celotna nadaljevanka umetna. Ni tistega naravnega igranja.

Prav težko jo gledam to Mijo. Kar mencam, da bi ji malo pomagala se bolj sproščeno obrnit, povedat kaj in naredit spontan izraz.

Druga, ki jo težko gledam, je Julija . Tiste njene strupene oči, sptupen pogled, izraz okrog ust. Sprašujem se, je vse zaigrano, ali je tudi ona vsaj podobna tej Juliji.

Odgovor na objavo uporabnika
prav težko, 02.04.2024 ob 08:31

Prav težko jo gledam to Mijo. Kar mencam, da bi ji malo pomagala se bolj sproščeno obrnit, povedat kaj in naredit spontan izraz.

Druga, ki jo težko gledam, je Julija . Tiste njene strupene oči, sptupen pogled, izraz okrog ust. Sprašujem se, je vse zaigrano, ali je tudi ona vsaj podobna tej Juliji.

 

Julija ima tak srep pogled, da se je enostavno ustrašiš. Težko gledaš.

 

Hhahaha…včeraj ko sta šla kao narazen s tem Markom ali kaj je….vse skupaj je delovalo kot “….fiju (obrisem si čelo) that was easy – tnx god!”

 

Mislim pa kateri tip bi hotel da neka frajla bivakira vkempu in hodi cele dneve za njim in ga gleda s tistimi telečjimi očmi. Še meni je šlo na živce.

Odgovor na objavo uporabnika
dffbhdfng, 02.04.2024 ob 11:10

Hhahaha…včeraj ko sta šla kao narazen s tem Markom ali kaj je….vse skupaj je delovalo kot “….fiju (obrisem si čelo) that was easy – tnx god!”

 

Mislim pa kateri tip bi hotel da neka frajla bivakira vkempu in hodi cele dneve za njim in ga gleda s tistimi telečjimi očmi. Še meni je šlo na živce.

 

Sta šla narazen? Kul. Potem je ne bo več.

 

To pomeni, da je Sabina zelo dobro odigrala svoj lik zlobnice.

 

Odgovor na objavo uporabnika
to pomeni, 02.04.2024 ob 11:20

To pomeni, da je Sabina zelo dobro odigrala svoj lik zlobnice.

 

 

Ja, očitno.

 

New Report

Close