Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zanosila s 13 let mlajšim

Zanosila s 13 let mlajšim

Stara sem 35 in nekaj mesecev nazaj sem spoznala 22 letnega fanta, s katerim sva se takoj ujela. Za svoja leta je zrel, medtem ko znam biti jaz pri svojih letih otročja, dopolnjevala sva se, imela sva se super, ampak ves čas sem se zavedala razlike v letih in sem vse skupaj vzela kot zabavo in uživala v najboljšem seksu kar sem ga doživela. Ker je sčasoma začel pritiskati name in se želel spustiti v resno vezo, sem tri tedne nazaj z njim prekinila stike. In kmalu zatem izvedela, da sem noseča. Kljub tabletam in kljub mojim letom. In kljub temu, da si otrok nikoli nisem želela. In zdaj se je vse spremenilo. Otroka želim obdržati. In fanta ljubim kot nisem nikogar do zdaj. Ves čas sem ga, le da si nisem upala priznati. Po drugi strani pa se zavedam, da je edina razumska rešitev splav. Oba sva sicer zaposlena (on študira ob delu), ampak moje delo je vezano na nenehna potovanja in temu se nisem pripravljena odpovedati. Prav tako nihče od mojih ne bi sprejel toliko mlajšega fanta. Razdvojena sem in ne vem kaj naj naredim. Sem v šestem tednu nosečnosti in časa za razmišljanje ravno nimam. Fant ne ve ničesar o nosečnosti, saj se bojim da me bo poskušal prepričati naj ga obdržim, jaz bi se pa kljub temu rada odločila sama.

Kakšno življenje si želiš? Samo na to si rabiš odgovorit. Se imaš namen do konca življenja obremenjevati s tem kaj drugi mislijo o tvojih odločitvah? Ti je bolj pomembno to kar imaš sedaj ali ljubezen, ki praviš da jo čutiš in možnost srečne družine? Pač odločit se boš mogla kaj ti je bolj pomembno. S katero odločitvijo boš čez 10 let zadovoljna in rekla da je bila prava. Vzemi si čas in premisli kako in kje se vidiš v prihodnosti. Kaj te osrečuje. Tebe. Pusti mnenja drugih tam kamor spadajo –  k njim. Nimajo veze s tabo.

Mene v vsem zapisu resnično moti samo nekaj: na koncu bi se rada odločila sama. Žal pri taki odločitvi nisi sama, kakor tudi nisi bila sama pri “delanju” otroka. Se pa strinjam, da so okoliščine (pa ne fantova starost) za obdržat tega otroka neprimerne. Ti ne veš, kaj točno bi in se nisi pripravljena odpovedat določenim stvarem. Kar pa bo nujno, če bo otrok prišel na svet.

Za pogovorit se imaš pa s fantom, ne z nami na forumu. Ker karkorkoli obračaš: kljub temu, da otroka nosi tvoje telo je otrok od obeh, ne tvoj.

Srečno.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj bo spraševala 22 letnega smrkavca ki verjetno še sam ne ve kaj bi rad v življenju? Morda je daj zaljubljen vanjo (kot smo bili v razne učiteljice v mladosti) čez nekaj let pa bo našel sebi primerno. Govorim kot moški. V njej vidi drugo mamo in tudi ona ni zaljubljena vanj. Pri njenih letih so jo zagrabili materinski nagoni in v tem fantku vidi nekoga za katerega bi skrbela. Naredi splav in nehaj sanjati o romantiki.

Če si res noseča, nikar ne delaj splava, ker se ti bo lahko da kdaj maščevalo. Fantu pa povej, kaj se je zgodilo in skupaj se odločita kako naprej.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ne vem kako naprej, 16.09.2021 ob 15:33

Stara sem 35 in nekaj mesecev nazaj sem spoznala 22 letnega fanta, s katerim sva se takoj ujela. Za svoja leta je zrel, medtem ko znam biti jaz pri svojih letih otročja, dopolnjevala sva se, imela sva se super, ampak ves čas sem se zavedala razlike v letih in sem vse skupaj vzela kot zabavo in uživala v najboljšem seksu kar sem ga doživela. Ker je sčasoma začel pritiskati name in se želel spustiti v resno vezo, sem tri tedne nazaj z njim prekinila stike. In kmalu zatem izvedela, da sem noseča. Kljub tabletam in kljub mojim letom. In kljub temu, da si otrok nikoli nisem želela. In zdaj se je vse spremenilo. Otroka želim obdržati. In fanta ljubim kot nisem nikogar do zdaj. Ves čas sem ga, le da si nisem upala priznati. Po drugi strani pa se zavedam, da je edina razumska rešitev splav. Oba sva sicer zaposlena (on študira ob delu), ampak moje delo je vezano na nenehna potovanja in temu se nisem pripravljena odpovedati. Prav tako nihče od mojih ne bi sprejel toliko mlajšega fanta. Razdvojena sem in ne vem kaj naj naredim. Sem v šestem tednu nosečnosti in časa za razmišljanje ravno nimam. Fant ne ve ničesar o nosečnosti, saj se bojim da me bo poskušal prepričati naj ga obdržim, jaz bi se pa kljub temu rada odločila sama.

No ja no -če ni clickbait tema: imaš neizživeto mladost očitno in se hudo bojiš staranja, zato si padla na dvorjenje mladega mesa, če ga nisi morda tudi po pajkovsko celo sama namerno ulovila;  to da si se obesila pa praktično še na možgansko nedozorelega mladega moškega pri njegovih 22ih, in pri tvojih  pričakovano bolj zrelih 38ih, pa pove vse o tebi. Kot pajkovka, ki po parjenju požre pajka oplojevalca – tvojemu očitno ni uspelo, te je po nesreči in po nespametnosti in očitno nespretnosti in neumnosti tudi nafilal. In si uničil najlepši del svojega mladega življenja.

 

SPLAV JE UMOR! Pa ne moreš no ubiti svojega lastnega otroka! To ni več tvoje telo, ampak je drugo človeško bitje.

Morilkam se takšno dejanje v mislih pogosto vrača. Zagotovo pa na smrtni postelji, ko razmišljajo, kakšen bi bil zdaj ta njen otrok, če ga le ne bi umorile. In s to mislijo umrejo.

Odgovor na objavo uporabnika
splav je pravilna izbira, 16.09.2021 ob 16:29

Kaj bo spraševala 22 letnega smrkavca ki verjetno še sam ne ve kaj bi rad v življenju? Morda je daj zaljubljen vanjo (kot smo bili v razne učiteljice v mladosti) čez nekaj let pa bo našel sebi primerno. Govorim kot moški. V njej vidi drugo mamo in tudi ona ni zaljubljena vanj. Pri njenih letih so jo zagrabili materinski nagoni in v tem fantku vidi nekoga za katerega bi skrbela. Naredi splav in nehaj sanjati o romantiki.

Kako lahko rečeš, da je smrkavec. Obsojaš ljudi, ki jih niti malo ne poznaš… Po tvojem odgovoru sodeč si še zmeraj smrkavec ti.

Drugače pa če se imata rada in si tega tudi on želi potem ne vidim ovir. Splav delati je napaka.

Do zdaj sem bila vedno v zvezi s starejšimi. Nihče od teh “zrelih in odraslih” ni imel pojma kaj je to romantika, pozornosti, nežnosti, predigra… Vsi ti zreli osebki so iskali žensko, ki jim bo kuhala in opravljala druga gospodinjska opravila. Za razliko od tega fantka, ki zna odlično kuhati (jaz ne kuham) in sam skrbeti zase. Ampak žal to ne izbriše dejstva, da je zame absolutno premlad in čeprav sem prepričana, da bi predlagal naj otroka obdržim, se zavedam da ima še vse pred sabo. Razmišljala sem celo, da bi otroka obdržala in mu tega nikoli ne bi povedala. Enostavno me je strah se še bolj navezati nanj in se zavedati, da si bo čez par let morda našel mlajšo.

Ti to dete lepo rodi – potem pa ga daj očetu. Bo že on skrbel zanj. Ker on je očitno normalan, ti pa si đubre od človeka.

Odloči se, boš prevzela odgovornost za svoja dejanja in izcimila glede na storjeno najboljše, al boš bežala pred trenutno zagato, pokopala vse pod preprogo in si ustvarila trajn nemir v sebi, no lh da si tk samozavestna, da se ti uspe celo prepričat, da si zdj ti žrtev vsega in junakinja, ki je mladca nategnla, pa vendar obvarovala pred težko odločitvijo. Vprašanje je al si boš to uspela verjet in odpustit. Ne glede na zaščito… Zgodlo se je!

Otroka vedno lahko donosiš in oddaš. Ena družina, ki si zelo želi otročka, bo tega neizmerno vesela! Zakaj ne bi bila izjema in neredila nekaj takšnega?? Vedela boš, da otroka nekje imaš, imel bo starše, ki bodo dobro skrbeli  zanj, mogoče ti pa čez leta, ko te bo hotel s poznati, še kako ne bo žal ..

Odgovor na objavo uporabnika
ne vem kako naprej, 16.09.2021 ob 18:04

Do zdaj sem bila vedno v zvezi s starejšimi. Nihče od teh “zrelih in odraslih” ni imel pojma kaj je to romantika, pozornosti, nežnosti, predigra… Vsi ti zreli osebki so iskali žensko, ki jim bo kuhala in opravljala druga gospodinjska opravila. Za razliko od tega fantka, ki zna odlično kuhati (jaz ne kuham) in sam skrbeti zase. Ampak žal to ne izbriše dejstva, da je zame absolutno premlad in čeprav sem prepričana, da bi predlagal naj otroka obdržim, se zavedam da ima še vse pred sabo. Razmišljala sem celo, da bi otroka obdržala in mu tega nikoli ne bi povedala. Enostavno me je strah se še bolj navezati nanj in se zavedati, da si bo čez par let morda našel mlajšo.

Z zadnjim stavkom si povedala vse -tako razmišlja nedozorela 35+ letnica. Ki zaplodi po nesreči potomca z mladcem in se že sedaj (!) obremenjuje, da bo pa po X, ali XX letih iskal in našel mlajšo. Ja, če je normalen, jo seveda absolutno bo!  kaj bo s straro mamko ko bo ona 60, on pa šele 44…….. Neumnica si – jasno, da če je pameten, si bo našel mlajšo! Starati se je potrebno skupaj, približno enakih let, ne pa 16+ let razlike in to celo v obratni smeri, da je ženska toliko starejša.

Treba je sprejeti odgovornost za svoja dejanja. Stara si 35 let in to je zadnji čas za roditi otroka. Morda ti nova nosečnost ni usojena. Svojemu fantu, v katerega si zaljubljena, povej za nosečnost in otroka obdrži, saj je otrok božji dar. In ti bi ga kar ubila?

Verjemi, da bi ti bilo žal. Res je, da je fant toliko mlajši, ampak kdo pa ima garancijo za to, kar bo jutri?

Lahko narediš splav, ampak kaj misliš, da boš potem srečna? Premisli!

Potovanjem se ti ni treba odpovedati, tudi če imaš otroka. Med službenimi potovanji lahko otroka ima fant, ali pa poiščeš dobro varuško, ki bo z otrokom noč in dan. Jaz sem bila včasih taka varuška enemu paru, ki je veliko hodil na službena potovanja. Zjutraj sem dva otroka peljala v vrtec in bila 8 ur prosta. Nato sem ju prevzela v vrtcu in ju peljala na igrišče, potem k družini domov in bila z njima celo popoldne, jima skuhala, ju uspavala in pri njiju spala. Računala sem jim 32eur za delavnik in 64 eur na dan med vikendi, ko ni bilo vrtca.

Otroka pa lahko seveda vedno vzameš na svoja privatna potovanja, kjer ti bo najbolj čudovit družabnik, kot si ga lahko zamisliš.

Meni so najlepši spomini, ko sem kot samohranilka tvojih let, pohajkovala naokoli s svojima otrokoma in skupaj z njima občudovala preproste stvari… Kot na primer močerada na jesenskem listju, vožnja s kanujem po mirnem zalivu v mesečini, spanje v šotoru ob spremljavi tisoče škržatov… Pa skupni koncerti, razstave, muzeji… Sedaj pa čakam, da jima puberteta toliko popusti, da bosta spet hotela kam z mano it…

Seveda obdrži otroka. Tako bo tudi tvoje življenje polno in polnovredno ter bo dobilo nek nov smisel, ki si ga zdaj sploh ne zmoreš predstavljati. Ker živiš samo sama zase. Potem ne boš samo ti (jaz), ampak midva ali pa celo mi.

Ko boš enkrat dobila otroka, si sploh ne boš mogla predstavljati, da ga ne bi imela.

Disnijevske zgodbice. 35-letnica si nima kaj početi z mlečnim 20-letnikom, ker kaj je lahko bolj odvračilno za zrelo žensko, kakor to, da fantek živi z mamico pod isto streho, ki ga hrani, pere in mu verjetno tudi daje denar. 🙂

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
ne bo to za dvajset let nikakor, 16.09.2021 ob 20:21

Z zadnjim stavkom si povedala vse -tako razmišlja nedozorela 35+ letnica. Ki zaplodi po nesreči potomca z mladcem in se že sedaj (!) obremenjuje, da bo pa po X, ali XX letih iskal in našel mlajšo. Ja, če je normalen, jo seveda absolutno bo!  kaj bo s straro mamko ko bo ona 60, on pa šele 44…….. Neumnica si – jasno, da če je pameten, si bo našel mlajšo! Starati se je potrebno skupaj, približno enakih let, ne pa 16+ let razlike in to celo v obratni smeri, da je ženska toliko starejša.

Matematika ti ne gre, tako kot še kaj drugega. Razlika je 13 let in ko bo ona stara 60, bo on 47 ter njun otrok 25 ali pa 24 let. Poznam par kjer je on tudi med 10 in 15 let mlajši od nje in odlično funkcionirata (imata tudi 24 let staro hči). Ona zgleda malo mlajša kot je in še vedno sta zelo srečna en z drugim. Dobrih 10 let ni prevelika razlika, če se imata dva res rada. Če pa se res imata, pa avtorica tega prispevka bolje ve od nas oz. se lahko o tem sama prepriča.

Obdrži otroka in fanta, ne bo ti žal. Navijam zate:)

V tvojem jamranju je zaznati več negativnih posledic kot pozitivnih. Torej naredi splav in si “reši življenje”. Nakladanje o tem, kako ti otrok izpopolni življenje je bs. Ni vsak za otroke in ni vsaka ženska srečna, ko postane mama. Nekatere navkljub temu, da se svojo vlogo trudijo čim bolje izpolnjevati, zraven trpijo. Si želiš tega?

In po povedanem fanta najverjetneje v resnici ne ljubiš. To so samo hormoni in strah.

Ne uniči mu življenja.

Sina imam toliko starega… In daleč od tega, da bi bil zrel za očeta. Zaljubljenost pod pritiskom pa hitro izveni.

Bodi zrela in naredi tako kot je prav… Obdrži otroka in mu ne povej ali pa splavi.

Ti bi morala bit zrela pri 35 letih. To niso igrice za nedorasle fante.

Ne razmišljaj o tem, da bi zaradi let odšel k mlajši. To se lahko zgodi tudi, če imaš partnerja tvojih let ali starejšega. Dobro razmisli kaj želiš. Če boš otroka obdržala, mu to vsekakor moraš povedati. In ne, ni odločitev od obeh, naj bo to tvoja odločitev, ker če bo kdaj odšel, otroka verjetno ne bo vzel s seboj. To govorim iz lastnih izkušenj. Rada bi ti rekla le to, da če je tvoja edina skrb to koliko je mlajši, potem nimaš skrbi. Ker tako kot si rekla sama, starejši kot so, več pričakujejo od tebe. Pa samo še to…sama sem zanosila z moškim mojih let. Pa je odšel. In ni mi žal, da imam mojo zlato pikico 😊

Vso srečo ti želim, kakorkoli se odločiš 🤗

Sama sem bila v podobnem položaju glede tega ali obdržati otroka ali ne. Res je da ne s toliki mlajšim. Sem se odločila in otroka obdržala. Star je 10 let in nikoli mi ni bilo žal. Partnerja, ki je bil razlog da sem sploh razmišljala o prekinitvi nosečnosti  pa sem zbrala pogum in zapustila po 8 letih.

Odgovor na objavo uporabnika
Andrassy, 16.09.2021 ob 17:41

SPLAV JE UMOR! Pa ne moreš no ubiti svojega lastnega otroka! To ni več tvoje telo, ampak je drugo človeško bitje.

Morilkam se takšno dejanje v mislih pogosto vrača. Zagotovo pa na smrtni postelji, ko razmišljajo, kakšen bi bil zdaj ta njen otrok, če ga le ne bi umorile. In s to mislijo umrejo.

👏👏👏👏

Odgovor na objavo uporabnika
Zelena zdravi, 17.09.2021 ob 20:37

Ne razmišljaj o tem, da bi zaradi let odšel k mlajši. To se lahko zgodi tudi, če imaš partnerja tvojih let ali starejšega. Dobro razmisli kaj želiš. Če boš otroka obdržala, mu to vsekakor moraš povedati. In ne, ni odločitev od obeh, naj bo to tvoja odločitev, ker če bo kdaj odšel, otroka verjetno ne bo vzel s seboj. To govorim iz lastnih izkušenj. Rada bi ti rekla le to, da če je tvoja edina skrb to koliko je mlajši, potem nimaš skrbi. Ker tako kot si rekla sama, starejši kot so, več pričakujejo od tebe. Pa samo še to…sama sem zanosila z moškim mojih let. Pa je odšel. In ni mi žal, da imam mojo zlato pikico 😊

Vso srečo ti želim, kakorkoli se odločiš 🤗

pa daj ne piši neumnosti – si ju lahko proooooosim  tipredstavljaš, ko bo ona 60, on pa revež z neizživeto mladostjo pri 47ih?  Ja, če se preselita v zadrmljene in zapite Haloze……Pa to je sebična kastracija mladega moškega. Ali pa mora potem res on imet eno hudo mejno osebnostjo ala mamica sindrom, da bi ostal s tako žensko. NO GO! Zafoukala se je ona , ampak si je sama kriva. In ne, nisem moški.

New Report

Close