Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Že 15 let nesrečno zaljubljen

Že 15 let nesrečno zaljubljen

Ali pa brezpogojno. Pač tako, da bo povsem v skladu z vašimi definicijami.

Uh, ne, to pa ne. Z “brezpogojno” bomo naštepali še 10 dodatnih strani!

in uživaj dalje, ker so tudi ostali nezadovoljni, le da se še tega ne zavedajo. Slednje pokaže čas, razveze, vse možne variante rasti itd.


Takšno je zgolj trenutno stanje.

Obrambni sistem pred ljubeznijo in življenjem? Tudi ta je bosa. Če pride k meni, se bom razpočil od obojega. Nobenega izogibanja ali iskanja izgovorov ni tukaj, kot bi nekateri amaterski psihologi foruma to radi prikazali.


Najin odnos je prekompleksen, da bi enostavno lahko rekla, da me noče. Prosim, da nehaš to ponavljat, ker ne poznaš podrobnosti. Jaz sem se pripravljen boriti zanjo še naprej in takšnega negativizma v stanju, v kakršnem sem, enostavno ne potrebujem. Saj drugače se zavedam, da so tvoji nameni v osnovi dobri.

Dejanski vzrok pa tudi meni žal ni poznan, pa si lahko prepričana, da bi se ga takoj lotil z vsemi štirimi, če bi se ga lahko, ker je to ključ iz tega labirinta.
[/quote]
Trenutno stanje ki se vleče že 15 let ali kako?
Tvoje besede sem povzela, sam si rekel namreč tole:
” Njena edina ‘pomanjkljivost’ je ta, da me noče. Že ve, zakaj. Ampak mi niti tega noče povedati [/u]in zato niti ne vem, kaj bi moral spremeniti.”
Torej ne morem drugega kot reči, da te noče kajne, saj si celo sam tako zapisal…
Dejanski vzrok pač je ta, da ji ti kot ti ne odgovarjaš in ti tega noče reči. Pa ne zato da bi se ti spreminjal po njeni frulici, kajti potem ne bi bil res ti ti, ampak le nekdo zaigran, da bi bil všeč njej, kar pa te čez čas spet dušilo….

Boriti se za ljubezen? Pa ti sploh veš, da se v ljubezni ne bori ampak se ljubi?
Primerjaj besedi boriti se in ljubiti se… to sta dve čisto nasprotni si zadevi!
In če se je treba boriti za “ljubezen”, je na delu le ego, ki hoče doseči svoje. Ego pa z srcem in ljubeznijo nima nič skupnega. Vsiljevanje tvojega njej ni ljubezen je zgolj ego, ki hoče svoje doseči na vsak način. Ljubezen namreč odpusti od sebe.
V tvojem primeru bi bilo dejanje ljubezni to, da jo odpustiš od sebe, ji zaželiš tisto, kar sama hoče za sebe in v sebi ob tem najdeš svojo srečo in mir.. jo v nikakršni verziji ne prepričuješ, ne moleduješ, niti ne napadaš, omalovažuješ itd.. Kot privlačna ženska ti povem da je zavrnjen moški ego zoprna stvar in da res nima to nič z ljubeznijo…res pa da imam jaz jajčnike in povem tako kot je pri meni (ta tvoja opevana jih očitno nima, če ti noče reči kaj in kako), ne zavajam nikogar ne s tišino ne z lažnimi besedami. Ampak očitno imajo nekateri raje laži, zgolj zato, da bi uresničili nek svoj cilj, pri meni pa to ne gre skozi, ker v teh lažeh ne bom živela.

No, predhodnik ki ti je rekel, da se ne sekiraj in uživaj dalje, o užitkih očitno veliko ve, o sreči pa bolj malo….. Konec koncev si ti tisti ki je na antidepresivih, ki premišljuje o samomoru itd..ne on.. to sicer je res lahko en zblojen užitek, sreča pa zagotovo ni..

Eh, sumim, da si nekaj v preteklosti ušpičil, pa nam tega ne želiš povedat. Počutiš se krivega, zato si paraliziran in ne veš, kako bi ji pristopil.

Ah ne, ničesar nisem ušpičil, sploh pa ne njej. I’m one of the good guys. Mogoče pa zaradi tega izpadem malce dolgočasen. Saj vemo, da imajo ženske raje poredneže. 🙂


Trenutno stanje ki se vleče že 15 let ali kako?
Tvoje besede sem povzela, sam si rekel namreč tole:
” Njena edina ‘pomanjkljivost’ je ta, da me noče. Že ve, zakaj. Ampak mi niti tega noče povedati [/u]in zato niti ne vem, kaj bi moral spremeniti.”
Torej ne morem drugega kot reči, da te noče kajne, saj si celo sam tako zapisal…
Dejanski vzrok pač je ta, da ji ti kot ti ne odgovarjaš in ti tega noče reči. Pa ne zato da bi se ti spreminjal po njeni frulici, kajti potem ne bi bil res ti ti, ampak le nekdo zaigran, da bi bil všeč njej, kar pa te čez čas spet dušilo….

Boriti se za ljubezen? Pa ti sploh veš, da se v ljubezni ne bori ampak se ljubi?
Primerjaj besedi boriti se in ljubiti se… to sta dve čisto nasprotni si zadevi!
In če se je treba boriti za “ljubezen”, je na delu le ego, ki hoče doseči svoje. Ego pa z srcem in ljubeznijo nima nič skupnega. Vsiljevanje tvojega njej ni ljubezen je zgolj ego, ki hoče svoje doseči na vsak način. Ljubezen namreč odpusti od sebe.
V tvojem primeru bi bilo dejanje ljubezni to, da jo odpustiš od sebe, ji zaželiš tisto, kar sama hoče za sebe in v sebi ob tem najdeš svojo srečo in mir.. jo v nikakršni verziji ne prepričuješ, ne moleduješ, niti ne napadaš, omalovažuješ itd.. Kot privlačna ženska ti povem da je zavrnjen moški ego zoprna stvar in da res nima to nič z ljubeznijo…res pa da imam jaz jajčnike in povem tako kot je pri meni (ta tvoja opevana jih očitno nima, če ti noče reči kaj in kako), ne zavajam nikogar ne s tišino ne z lažnimi besedami. Ampak očitno imajo nekateri raje laži, zgolj zato, da bi uresničili nek svoj cilj, pri meni pa to ne gre skozi, ker v teh lažeh ne bom živela.

No, predhodnik ki ti je rekel, da se ne sekiraj in uživaj dalje, o užitkih očitno veliko ve, o sreči pa bolj malo….. Konec koncev si ti tisti ki je na antidepresivih, ki premišljuje o samomoru itd..ne on.. to sicer je res lahko en zblojen užitek, sreča pa zagotovo ni..
[/quote]
Res sem tako napisal, pa moram pojasnit, da sem s tem samo poenostavil situacijo, ki je v resnici precej bolj kompleksna. Nisem želel razlagat podrobnosti in tudi zdaj jih ne bom. Hvala za razumevanje.

Saj jo pustim pri miru. Meni je pomembno, da je srečna, pa na kakršenkoli način že. Ego mi kot melanholiku prav dosti ne nagaja.


Res sem tako napisal, pa moram pojasnit, da sem s tem samo poenostavil situacijo, ki je v resnici precej bolj kompleksna. Nisem želel razlagat podrobnosti in tudi zdaj jih ne bom. Hvala za razumevanje.

Saj jo pustim pri miru. Meni je pomembno, da je srečna, pa na kakršenkoli način že. Ego mi kot melanholiku prav dosti ne nagaja.
[/quote]

Glej, če se ne boš iskreno pogovoril z njo, ne boš vedel, zakaj je taka. Ni nujno, da si ti kaj ušpičil, morda ima ona napačno informacijo o tebi. Samo ugibam, ker vaju ne poznam. Mogoče ji je kdo kaj slabega o tebi govoril.

Glej, če se ne boš iskreno pogovoril z njo, ne boš vedel, zakaj je taka. Ni nujno, da si ti kaj ušpičil, morda ima ona napačno informacijo o tebi. Samo ugibam, ker vaju ne poznam. Mogoče ji je kdo kaj slabega o tebi govoril.
[/quote]

Glej, če se ne boš iskreno pogovoril z njo, ne boš vedel, zakaj je taka. Ni nujno, da si ti kaj ušpičil, morda ima ona napačno informacijo o tebi. Samo ugibam, ker vaju ne poznam. Mogoče ji je kdo kaj slabega o tebi govoril.
[/quote]

Zakaj se mi zdi, da mu je ona povedala, on pa tega preprosto noce sprejeti.

Zakaj se mi zdi, da mu je ona povedala, on pa tega preprosto noce sprejeti.
[/quote]

Ne vem, avtor je precej skrivnosten. 😉


Res sem tako napisal, pa moram pojasnit, da sem s tem samo poenostavil situacijo, ki je v resnici precej bolj kompleksna. Nisem želel razlagat podrobnosti in tudi zdaj jih ne bom. Hvala za razumevanje.

Saj jo pustim pri miru. Meni je pomembno, da je srečna, pa na kakršenkoli način že. Ego mi kot melanholiku prav dosti ne nagaja.
[/quote]
Seveda ne rabiš razlagati tule gor. To je tvoja osebna stvar, komentiram iz tega, kar si sam delil z nami.
Ok, jo pustiš pri miru.. si pa sam rekel, da ti ona noče povedati, zakaj noče biti s teboj. Namreč tule manjka podatek zakaj si jo to spraševal (je kaj lažno nakazovala na to, da bi lahko bila skupaj itd..) in ali si to izvedel pred kratkim, ali že leta nazaj..ker če pred kratkim jo nekako le nisi pustil pri miru..
Kot tudi to na kak način se vidita, glede na to da si zapisal, da je na zunaj srečna, ostalega pa ne veš, ker tebi to ne zaupa, torej v nekakšnem stiku sta, da to veš (menda se ne gre za fb sceno?)
Kaj pa psihiatrom si razlagal o tej nesrečni zaljubljenosti in so ti oni na podlagi tega res pisali antidepresive? Koliko časa jih jemlješ? Si kdaj pomislil, da je misel na samomor le stranski učinek ADjev in nima veze s “tvojo” melanholično naravo, ki jo omenjaš? Kot otrok verjetno nisi bil melanholik, kot se označuješ, četudi si mogoče bežal v svoj svet, ker ti zunanji ni bil všeč oz si čutil da ni prav tako kot je.. .. to je zgolj ene vrste obramba/upor kot tudi nasilje pri otrocih..

Aja, pa še v vednost- barabe/poredneže imajo rade le ženske, ki si niso na jasnem same s sabo in so lahek plen takih barabinov, ki tudi niso čustveno zdravi, saj čustveno zlorabljajo ženske, da bi prišli do fukeca… Pri zdravi ženski namreč tega ne morejo doseči.
Zdaj pa se zamisli, ali ob sebi res hočeš žensko ki pada na poredneže. In kaj to konec koncev pove o tebi..

Nek moški je vse življenje preživel v iskanju popolne ženske.

Ko so ga na smrtni postelji učenci, zbrani okrog njega, vprašali: “Učitelj, potoval si v tako veliko držav, videl si ves svet … Ali utegne biti res, da nisi srečal popolne ženske?” Starec se grenko nasmeji. “Zakaj tako menite? Spoznal sem tako žensko.”

Učenci presenečeni enoglasno vprašajo: “Zakaj pa se niste poročili z njo?”

Starec odgovori: “Veste, tudi ona je iskala popolnega moškega … V.O. Ruzov

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Haha 😀

Saj tudi ona ni popolna, ima svoje karakterne muhe, ki jih z veseljem sprejmem kot del nje, me pravzaprav sploh ne motijo. Je pa res, da je ena od tistih, ki čakajo na princa na belem konju. Ker se pač zaveda, koliko je vredna, in si to lahko privošči. Pa še samski stan ji zelo odgovarja, nikamor se ji ne mudi.


Oprosti, s tabo se nimam več namena pogovarjat, ker mi stalno mečeš pred nos ‘dejstva’ o meni in o tej situaciji, ki sploh niso resnična, temveč zgolj plod tvoje ‘strokovne’ analize. Tega ne maram, pa tudi pametnejše stvari imam za počet.

Zanimivo, kako so branjevke potihnile potem, ko sem jim dokazal, da se motijo. Prej pa po tri poste zapovrstjo JAZ SEM SVETO PREPRIČANA …

Pa ne želim biti nesramen. Hvala za pomoč, predvsem tistim, ki ste se iskreno in dobronamerno potrudili. Problem je pa žal prekompleksen, da bi ga zmogel kdorkoli rešit. Bom pač trpel še naprej.


Dokler si živ, za vsako stvar obstaja trud in možnost rešitve.
Drugače je če iz neke stvari želiš in dejansko narediš znanstveno fantastiko, ker želiš trpeti, potem seveda boš trpel še naprej in stvar ostane nerešena. Stvar svobodne odgočitve, v tem primeru tebe kot posmeznika, ki odloča o tem.

To so moški z materinski kompleks, ki naletijo oz. nezavedno hočejo ženske, ki se bodisi igrajo z njimi bodisi so nazven povsem hladne in brezbrižne do njih, ali pa kakšen drug način nedosegljive (v zvezi z drugim moškim) – to zgolj zrcali odnos med njimi in materjo, ki je v čustvenem smislu padla v starševski vlogi, da bi si sin izoblikoval zdrav čustveni odnos do žensk skozi izgradnjo trdne moške samozavesti, ampak ga namesto tega pahne v neko čudno soodvisnost, še posebej, če gre za depresivne ženske, ki imajo ravno tako “smolo z moškimi”.

Takšno da iskanje “matere” (čustvene podobnosti z njimi iz zgodnjega otroštva) v drugih ženskah ne more obroditi sadov zdrave in zadovoljujoče partnerske zveze. To je obsedenost, da nekdo izgublja leta in leta za osebo, ki mu ne vrača čustev, da ne zna “spustiti” in iti naprej.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Sem že omenil, da bi lahko ‘spustil’, kadarkoli bi to želel. V pol ure lahko dobim punco. Ampak nočem nobene druge, hočem samo njo in s tem moja biološka mati nima prav dosti zveze. To, da naj bila nedosegljiva, me kvečjemu frustrira, načeloma se nikoli nisem ukvarjal s takimi, tako da gre v tem primeru za posploševanje.


Samo dve možnosti sta, ali trpim ali pa sem z njo. Tretje možnosti ni. In verjemi, da bi neskončnokrat raje bil z njo. To sem se že zdavnaj svobodno odločil, ampak to pač ne zadostuje.

*naj bi bila

Vidiš – tvoje ‘trpljenje’ je prineslo cca 6300 klikov doslej. Če boš nadaljeval, boš podrl rekord z dosti več kot 10.000 klikov na temo o nesrečnem mariborskem ravnatelju.

ne bom tiho

To je bil moj načrt že od samega začetka. Pšššššt 😛


Oprosti, s tabo se nimam več namena pogovarjat, ker mi stalno mečeš pred nos ‘dejstva’ o meni in o tej situaciji, ki sploh niso resnična, temveč zgolj plod tvoje ‘strokovne’ analize. Tega ne maram, pa tudi pametnejše stvari imam za počet.
[/quote]
ma dobro ne rabiš se z mano pogovarjat, opravičevat se mi zato tudi ne rabiš (a veš uno hinavsko opravičevanje hehe).. dejstva o tebi sem pa vzela kar iz tvojih lastnih besed, ki si jih sam zapisal(kar preberi si kaj si napisal sam o sebi)..
Sicer pa je res važno da imaš pametnejše stvari za počet (in da to ni misel na uresničevanje samomora hehe..)… bocknila pa sem ravno tja, kamor sem ciljala- iskra življenja še kako je v tebi, kako jo boš uporabil ali zlorabil pa spet le na tebi .. :))… tako da hvala za sodelovanje z menoj v tejle temici…

A to je ena dama iz Kranja? 🙂

Branjevke ( ali gospodinje?) smo potihnile, ker si dokazal, da boš vztrajno rinil z glavo skozi zaprta vrata še naprej.


ma dobro ne rabiš se z mano pogovarjat, opravičevat se mi zato tudi ne rabiš (a veš uno hinavsko opravičevanje hehe).. dejstva o tebi sem pa vzela kar iz tvojih lastnih besed, ki si jih sam zapisal(kar preberi si kaj si napisal sam o sebi)..
Sicer pa je res važno da imaš pametnejše stvari za počet (in da to ni misel na uresničevanje samomora hehe..)… bocknila pa sem ravno tja, kamor sem ciljala- iskra življenja še kako je v tebi, kako jo boš uporabil ali zlorabil pa spet le na tebi .. :))… tako da hvala za sodelovanje z menoj v tejle temici…
[/quote]
Tule v tem samozaverovanem odgovoru kobajagi vsevedne gospodinje avtor lahko vidiš, kako nesmiselno se je o tvoji temi pogovarjati z “vseznalicami”, še posebej ženskami. Moraš vedeti, da ko ženska naleti na izpoved moškega, ki da brezmejno ljubi neko drugo, ženska reagira kot vsaka prava sesalska samica: NOBENA DRUGA RAZEN MENE TEGA NI VREDNA. To je naravni, spontani odziv sesalskih samic, še posebej, kadar so evolucijsko zmogle le do vrste gospodinj. Kot vidiš v zgornjem odgovoru tipične predstavnice te vrste, te želi na vsak način prepričati, da NJENO mnenje nekaj šteje, da je ONA naredila spremembo pri tebi, da je ONA zaslužna za tvojo rešitev. Kar poglej, kako poudarja svoje zasluge za debato s tabo!

Ampak to ni tako važno. Jaz bi iz svojega pogleda še nekaj dodal, kar bi lahko že marsikdo drug opazil, pa kot vidiš, ni, ker večinoma ne razumejo situacije, čeprav ima skoraj vsakdo analogno izkušnjo. Ko namreč razmišljaš, kako bi se s to tvojo punco rad “dol usedel in predebatiral par stvari”, to ni pravo razmišljanje, vsaj ne v takšnih okoliščinah. Tukaj moraš biti malo bolj strog do sebe: s to punco se nimaš kaj dol usest in debatirat! Ne zato, ker ne bi imel o čem, ampak zato, ker je to, kar bi naredil, prevelik skok v času! Dol se usedeš in pogovoriš z nekom, s komer že imaš določeno skupno izkušnjo ali skupno nalogo. “Dol se usest” iz nič pa deluje čudaško. Razumem te, kako se počutiš in da bi rad “izlil svoje srce”, ampak to ni pravi pristop. Po 15 letih ne več in kljub 15 letom ne še. Pa tudi če ni minilo 15 let, pomisli, kako zaljubljeni najstniki radi dramatizirajo, ko se hočejo “pogovoriti, kako bo med nama” itd. Tu je samo polno drame in pestovanja lastnih občutkov, realno pa se zadeva nikoli ne obnese, preprosto zato, ker se dejansko nimajo o ničemer za pogovoriti! Spomni se tudi tistega bučmana izpred par let iz črne kronike, ki je z avtom peljal direkt proti avtu, v katerem je vozila punca, ki ga je zapustila. Na srečo je ona zavila s ceste in ni bilo nič hujšega, ampak fant se je potem na sodišču zagovarjal, kako se je hotel “samo pogovoriti” s punco, potem bi jo pa pustil pri miru. Ne, ne bi je. To “dejva se dol usest in se pogovort” bi trajalo v neskončnost!

Zato opusti misel, da bi se s tvojo “samo rad dol usedel in pogovoril”. To ni pravi pristop. Kadarkoli boš, če boš, dobil priložnost, da z njo kaj debatiraš, debatiraj o vsem drugem, magari vremenu, samo ne o svojem srcu! Ne govori ji, kako je zate ena in edina in najlepša. Timing za take besede (še) ni pravi! Delujejo preveč opresivno, še posebej, če so izgovorjene preveč smrtno resno (prav je, da so, ampak ne zdaj). Razumem, da boš imel občutek, da če ji ne poveš, boš zamudil priložnost. Ampak če ji vseeno poveš (potem ko si ji ŽE povedal), bo zares vse zaumujeno in zafrčkano. Dopusti sebi in njej možnost, da te – če te – vidi v tvojem “naravnem elementu”, iz distance in sama premisli, kar in če bo hotela premisliti. Definitivno ve, kako je s tabo, daj ji prostor, miselni, čustveni prostor, da te – morda – umesti v svoje asociativne misli in želje in morda do tebe pride po kaki drugi poti – sama od sebe. Na to sem mislil, ko sem že enkrat zgoraj napisal, da se lahko nekoč okoliščine spremenijo in te bo mogoče zagledala v drugačni luči. Te okoliščine niso nujno samo zunanje (npr. da izbruhne vojna in se boš izkazal za herojskega partizana …), ampak so tudi notranje, take, ko se spremeni notranja asociativna mreža človeka in na stvari zmore pogledati drugače. Res je, v končni fazi to velja tudi zate oz. za tvoj problem, kot je napisala že ena punca prej: še vedno ji je všeč en moški, do katerega čuti neizpolnjeno ljubezen, ampak njena miselna, asociativna mreža se je toliko razširila, da ga lahko vidi drugače, čeprav še vedno enako kot prej. Če je to možno v eno smer, je možno tudi v drugo!


Tule v tem samozaverovanem odgovoru kobajagi vsevedne gospodinje avtor lahko vidiš, kako nesmiselno se je o tvoji temi pogovarjati z “vseznalicami”, še posebej ženskami. Moraš vedeti, da ko ženska naleti na izpoved moškega, ki da brezmejno ljubi neko drugo, ženska reagira kot vsaka prava sesalska samica: NOBENA DRUGA RAZEN MENE TEGA NI VREDNA. To je naravni, spontani odziv sesalskih samic, še posebej, kadar so evolucijsko zmogle le do vrste gospodinj. Kot vidiš v zgornjem odgovoru tipične predstavnice te vrste, te želi na vsak način prepričati, da NJENO mnenje nekaj šteje, da je ONA naredila spremembo pri tebi, da je ONA zaslužna za tvojo rešitev. Kar poglej, kako poudarja svoje zasluge za debato s tabo!
[/quote]
Tebe pa strah pred gospodinjami tako hromi, da mi podtikaš rešitve za njegovo situacijo.
Meni je namreč kristalno jasno, da nisem naredila nobenih sprememb pri njemu in da nisem zaslužna za njegovo rešitev. Ker rešitve sploh ne išče.
On išče nekakšno potrditev, da počne prav v svojem žrtvovanju, in ti si pravzaprav edini ki mu jo daje (ne štejem unega ki ne ve kaj so užitki in kaj sreča), zato so njemu tvoja mnenja zelo dobrodošla. Jaz sem hotela le pokazati, da človek ima iskro življenja v sebi, ki pa jo žal zlorablja, če bi jo uporabljaj bi slišal še kaj drugega od vseh ljudi na katere se je obrnil v teh 15 letih..
Nekomu namreč naprtit samomor zaradi neuslišane ljubezni je strašen zločin.
Dati moč nad svojim življenjem v tuje roke pa totalna neumnost. Pa saj ste odrasli in opravilno sposobni za ljubega boga, ne pa nemočni novorojenčki, dojenčki, malčki.

V tej temi je komentatorka pod imenom “še ena taka” napisala svojo izkušnjo s takim človekom, jaz pa sem tudi omenila, da je zavrnjen moški ego zoprna stvar, ker po zavrnitvi napada, omalovažuje itd. .(to je verjetno dosti žensk doživelo). Samo toliko da imasta uvid v to, da vaše vsiljevanje in traumiranje ni nobena ljubezen. Ljubezen namreč odpusti od sebe, če druga stran pač ne čuti ljubezni.

New Report

Close