Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A če neupravičeno manjkaš v parlamentu in te omenijo, je to mobing?!!!

A če neupravičeno manjkaš v parlamentu in te omenijo, je to mobing?!!!

Pred leti, ko je bila moja hči še v novinarskih vodah, je v poletnem času, ko ni veliko novic, preiskovala prisotnost v parlamentu. Janez Janša je bil takrat navaden poslanec, njgova udeležba pa tisto leto najslabša od vseh poslancev in sicer samo 42%. Če bi bili pošteni, bi moral dobiti toliko procentov tudi poslanske plače, še bolje pa bi bilo, če bi letel zaradi plavih.

Tako je, ko bodo plačani po nekem merilu, bo nek učinek.

Nekoč je en poslanc objavil te rezultate o prisotnosti oz.  bolje, neprisotnosti poslancev. So se mi zdele res nizke cifre, a sem si razložila, da imajo pač druge, pomembnejše obveznosti. Da so med ljudstvom, v tujini, ipd. Torej upravičeno in opravičeno odsotni. Jaz, naivka! Teli modeli, ko jim ni, pač ne pridejo. Smrdijo v postelji ali se kopajo v bazenu za kakšno ograjo ali se zabavajo na kakšni jahtici.

Pa, a smo normalni?? Kje še kaj takega obstaja??

Oo mojem mnenju je samo nekaj skupinam dovoljeno povsem samostojno razpolagati s svojim časom – lastnikom podjetij in trem predsednikom. Pa še slednji morajo svojim PR-ovcem sporočit, če so odsotni in zakaj.

In vse to mi plačujemo??!!

Odgovor na objavo uporabnika
Parlameter, 01.07.2022 ob 15:53

Odgovor na objavo uporabnika
še vedno čakamo, 01.07.2022 ob 15:43

Odgovor na objavo uporabnika
Replika325, 01.07.2022 ob 14:35

Odgovor na objavo uporabnika
Parlameter, 01.07.2022 ob 14:30

Parlameter da kar precej odgovorov. Včeraj brskala po njem. Predsednica DZ in Parlameter z javnim vpogledom v dejavnost poslancev bodo pa menda skupaj že naredili nekaj reda v naši zakonodajni hiši.

Ve se zakaj tak halo. JJ ima udeležbo PRI GLASOVANJIH. (pustimo prisotnost na sejah) samo 27%. Pazi, samo pri glasovanjih, kje še da bi dejansko sedel tam tudi ko ni glasovanja.

Povprečje je 88%.

Odgovor na moje vprašanje je pa? Kje je predpis?

Ne spremljam celotne vajine debate, a v vsaj dveh temah so kopirani členi iz Zakona o poslancih. Tudi v tej. Kjer jasno piše, da se morajo poslanci udeleževati sej. In da so nadaljnji postopki opredeljeni v Poslovniku DZ- Za izvajanje Poslovnika DZ je pa posebej odgovorna predsednica DZ (tako ste troli tukaj sami napisali). Kaj torej še hočeš? Te je strah, da poslanci ne bodo (ne boste) dobili plačice? Malo vas je pa tudi lahko strah, če ne opravljate svojega dela.

Replika, saj razumem, da so edini, ki ti še pritrujejo, tvoji alternicki. Si pa lepo povedala, kdo se s tabo spušča v debato, je v stiku z gnojnico, ker to pač si.

New Report

Close