Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja žena ne hodi v službo

Moja žena ne hodi v službo


Jaz sem ženska in ne moški. To smo zdaj razčistili gremo na točko 2.
Nič ni samoumevno in ne obstaja nikjer življenjska garancija ne na poslovnem niti osebnem življenju. Kdor to razume je bogat. Dober zakon pa ne zgradi denar ne možev ne ženin, ampak dogovor in razumevanje dogovorjenega v zakonu.[/quote]

Brez denarja gre pa vsak zakon prej ali slej rakom žvižgat…[/quote]
Drži. Zato je bistven dogovor med zakoncema.

Brez denarja gre pa vsak zakon prej ali slej rakom žvižgat…[/quote]

Ni res. Naju je obdobje hude finančne stiske zbližalo. Res je, da je bilo hudo, da sva se kregala za brez veze, napetost, skrb, stiska, ampak če smo hoteli preživeti, smo morali držat skupaj, ne pa se razhajat. In smo se izvlekli, celo več kot to, zdaj kar solidno živimo, najin odnos je pa boljši kot kdajkoli prej ravno zaradi te skupne težke izkušnje.[/quote]

To se strinjam, dokler gre za OBDOBJE. Ko pa to obdobje traja…in traja…in traja…pa nastanejo
grde stvari.


Finančno ali osebno? Glede načrtovanja tretjega življenskega obdobja.

Brez denarja gre pa vsak zakon prej ali slej rakom žvižgat…[/quote]
Drži. Zato je bistven dogovor med zakoncema.[/quote]

Samo da v primeru, da se ta dogovor prekrši, eden ne izgubi ničesar, drugi pa ostane na
suhem. Fajn dogovor, nič ne rečem.


Ja, res je lepše pucat skret školjko, kuhat, čistit, bit sam za vse doma..kot pa bit osem ur nekje med ljudmi in delat. Koga farbaš ?[/quote]
In seveda gospodinja počne samo to po tvoje?
Kdo pa tebi skuha ker jesti moraš? Kdo ti opere ker oblečen moraš bit? Kdo ti cisti wc ker na potrebo moraš? Kdo ti pospravi hišo ker v svinjarije ni lepo živeti? Kdo to počne pri vas ali zate? Imate čistilko ki dnevno pospravi za vami?[/quote]
Vsak po svojih zmogljivostih ;)). Vsak je dolžan prevzeti odgovornost za svoj del bivanja.
Nimamo samo pravic, ker delamo, imamo tudi dolžnosti do svojega lastnega bivanja. Zena/mož ni naš suženj, kot mi njegov ne. . Služba ni noben izgovor, zakaj nekdo doma ne bi posesal, skuhal, nesel smeti itd.


Drži. Zato je bistven dogovor med zakoncema.[/quote]

Samo da v primeru, da se ta dogovor prekrši, eden ne izgubi ničesar, drugi pa ostane na
suhem. Fajn dogovor, nič ne rečem.[/quote]
Se tudi to dogaja. Ampak to se dogaja povsod. Poglej koliko ljudi je čez noč postalo brezposelnih. Pa so imeli pisni in ne samo ustni dogovor. In kaj lahko naredijo? Pa ne zdaj o pravu ampak dejansko kaj so lahko storili da bi prišli do zasluženega denarja?
Zato ponavljam nihče ni 100posto neodvisen.

oče pa v tujini, vzgojila je 3 otroke, se nagarala, bila doma, sedaj pa z očetom lepo uživata. Oče ima dovolj veliko pokojnino, mama se nikoli ni zapustila ne fizično ne mentalno, ker je bila doma, nam je vedno bila velika opora, vedno smo imeli skuhano………neprecenljivo, ni bilo nevrotike, živčnosti…….
Glede na ločitev je pa tako, veliko ločenih maminih vrstnic, ki imajo dokaj normalne pokojnine to je cc 600€, dobesedno životari, so se pa v življenju hudo nagarale, so psihično in fizično uničene, nekaj jih živi v hišah, ki jih ne morejo vzdrževati, nekaj jih sobiva z mlajšo generacijo, vendar kregi…..posledica psihičnega stanja, ena je v najemu in komaj vozi iz meseca v mesec, no to je ta, ki je mami vedno govorila, da nikoli v življenju ne bi pristala na “biti vzdrževana”.
PS
Moj oče ima cc 2.800€ pokojnine denar pa je vedno razporejala mama, in kaj mislite, kdo je na slabšem?


In seveda gospodinja počne samo to po tvoje?
Kdo pa tebi skuha ker jesti moraš? Kdo ti opere ker oblečen moraš bit? Kdo ti cisti wc ker na potrebo moraš? Kdo ti pospravi hišo ker v svinjarije ni lepo živeti? Kdo to počne pri vas ali zate? Imate čistilko ki dnevno pospravi za vami?[/quote]
Vsak po svojih zmogljivostih ;)). Vsak je dolžan prevzeti odgovornost za svoj del bivanja.
Nimamo samo pravic, ker delamo, imamo tudi dolžnosti do svojega lastnega bivanja. Zena/mož ni naš suženj, kot mi njegov ne. . Služba ni noben izgovor, zakaj nekdo doma ne bi posesal, skuhal, nesel smeti itd.[/quote]
Ja če delata oba v nasprotnem primeru bi bili spet krivično.
Čisto iskreno povem po obrokih jaz kuhinjo pospravim zato ker mi dec samo zjebe sistem. Jaz imam vse zloženo kot je meni fajn ker sem jaz kuharica pri nas. Ne dovolim da se mi mesa v moje delo. Rada kuham in skuham jim vse kar hočejo samo mojo kuhinjo naj pustijo pri miru. Isto pralni stroj sušilc likalnik. Vsak pa za sabo počisti wc to je pa osnovna kultura. Moj mož doma ne dela nič gospodinjskega in tudi ne bo. Ima on svoje delo jaz pa svojega. Seveda pa ne delava nonstop se znava tudi zabavat.

Brez denarja gre pa vsak zakon prej ali slej rakom žvižgat…[/quote]

Ni res. Naju je obdobje hude finančne stiske zbližalo. Res je, da je bilo hudo, da sva se kregala za brez veze, napetost, skrb, stiska, ampak če smo hoteli preživeti, smo morali držat skupaj, ne pa se razhajat. In smo se izvlekli, celo več kot to, zdaj kar solidno živimo, najin odnos je pa boljši kot kdajkoli prej ravno zaradi te skupne težke izkušnje.[/quote]

Podobno je tudi pri nas. :-))) Nekako bi se lahko reklo, da clovek v nesreci spozna prijatelje (in kaj je v zivljenju zares pomembno), kaj ne?

Osnovno nerazumevanje, ki izhaja iz teh debat, je razumevanje pomena denarja. Ce malo parafraziramo ono reklamo ponudnika kreditnih kartic, pridemo do necesa taksnega: Nekaterih stvari ni mogoce kupiti,! Za vse ostalo (pa) je tu denar. Kaj je torej tisto, cesar ni mogoce kupiti?

Primarni motivator je definitivno strah (vsaj o tem se nekako zedinijo vse sole v psihologiji oz. druzboslovju). Posledica strahu je vzorcenje (nabiranje znanja) in odzivanje na dolocene okoliscine (modrost). Tega ni mogoce kupiti.

Z modrostjo (sposobnostjo aplikacije znanj) lahko vstopimo v kontekst socialnega. Skupinsko delo in bivanje nam omogoca obvladovanje situacije (napram samostojnemu prlagajanju situaciji) in specializacijo (razvoj potencialov, posamicnih sposobnosti). Nasa vloga doloca dnos z drugimi pripadniki skupine.

Sele ko smo vesci dela v skupini in obvladovanja situacije, se moremo posluziti naslednjega aspekta, ki je manipuliranje s situacijo oz. prilagajanje situacije potrebam skupine. Tozadevno se sele pojavi potreba po menjavi, saj sele z manipuliranjem okoliscin ustvarjamo pogoje za znatne presezke.

To je sveto trojstvo, ki ga najdemo od najstarejsih religijoznih ctiv, do priznanih sodobnih sol. Prilagajanje, obvladovanje ter manipuliranje (z vidika okoliscin). In prvega in drugega ni moc kupiti z denarjem. Ni moc kupiti varnosti, ki nas bi obvarovala strahu in/ali tesnobe in ni mogoce kupiti vloge, ki bi nam zagotavljala izpolnjujoc odnos. Cesar torej ne moremo kupiti je resnice in lepote, ce se posluzim Sokrata. Kupiti moremo (zgolj) korist.

Monetizacija z individualizacijo nas (tako moske, kakor zenske) spravlja v nezavidljiv polozaj – potiska nas v obmocje primarnega in nam kot orodje ponuja terciarno. To je nekako tako, kot bi otroku dal v roke plinsko jeklenko, ali plemenu bantu potisnil v roke laptop in pricakoval, da bo sit in/ali informiran.

In natanko slednje je tisto, kar se zgodi v taksni forumski debati. Enako, kot se zgodi migrantom, ko pridejo v Italijo, Francijo, Avstrijo, Nemcijo… Podoba, ki jo gojijo se izkaze za vse prej, kakor resnicna. Tudi zenske tu pogosto zagovarjajo zgolj lastno podobo romanticnega feminizma, pri cemer se npr. niti ne zavedajo, da s povelicevanjem ekonomike odnosov hkrati tudi zagovarjajo tudi ekonomiko prodajanja telesa.

Po domace… ce vas odnos temelji na financni neodvisnosti, ni razloga, zakaj ne bi temeljil tudi na seksualni. Ce od partnerja zahtevamo financno neodvisnost, ga v bistvu silimo k manipuliranj situacije, prilagajanju le-te v svoj prid. In tozadevno je tudi povsem smiselno in dopustno promiskuitetno vedenje. Eno brez drugega pravzaprav niti ni mozno. Zgolj eden izmed primerov, da ne bo pomote.

Zato sklep, da taksne debate nimajo prav mnogo opraviti s feminizmom. Pac pa s popolno ignoranco osnovnih stebrov zivljenja. Tako kot ptic ni (zgolj) svoboden letati, temvec (predvsem) sposoben letati, tako velja tudi za nas ljudi. In temelj privilegijev (menjave) je sposobnost manipulirana (prilagajanja) situacij v prid skupnosti. A skupnosti ni mogoce kupiti. In to je paradoks t.i. salonskih feministk.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Vso srečo pri prepričevanju politike, da je treba to delo plačati :-)))
Ker samo tako bo enakopraven član družbe. (mož ji plačuje že streho nad glavo in hrano, torej
ne rabi veliko, a ne)
(fehtam-moža-za-vložke-in-najlonke.press)[/quote]

Politike mi najbrz ne bo uspelo prepricati, vsaj po izkusnjah, ki sem jih uspel nabrati. A kot sem ze zapisal – bolje droba svecka, kakor bentenje nad temo. Zato zivim spremembo, ki jo zagovarjam. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Desiderius, odplul si v čudne vode…malo misticizma, malo po domače izvajanja skepov, pa ok.
Samo na tole ti bom odgovorila:

Po domace… ce vas odnos temelji na financni neodvisnosti, ni razloga, zakaj ne bi temeljil tudi na seksualni. Ce od partnerja zahtevamo financno neodvisnost, ga v bistvu silimo k manipuliranj situacije, prilagajanju le-te v svoj prid. In tozadevno je tudi povsem smiselno in dopustno promiskuitetno vedenje. Eno brez drugega pravzaprav niti ni mozno. Zgolj eden izmed primerov, da ne bo pomote.

Sploh ne začenjam o logiki takšega sklepanja, ker je ….hm …zelo samosvoja? Kaj ima finančna
neodvisnost z promiskuiteto? Na katerem planetu pa ti živiš? Jaz svojega partnerja ne varam,
ker ga imam rada in ker sva tako dogovorjena, pa imam svojo plačo..in kaj ima to s tem?
Ti pa tukaj jasno in glasno poveš, da sta finančna in seksualna odvisnost popolnoma povezani,
ena brez druge ne gre?
Se pravi je žena od moža finančno in seksualno odvisna, kako lepo. Če hoče, da jo vzdržuje,
naj mu da seksat. Mož ženo obrdži doma, da si ona ne bo mogla izmišljevati, kdaj bi seksala
in kdaj ne – on nosi denar, on odloča, kdaj in koliko se seksa.
Saj si to mislil, ne?
S temle stavkom: .. ce vas odnos temelji na financni neodvisnosti, ni razloga, zakaj ne bi temeljil tudi na seksualni….

Skratka, ženske, ko greste v službo in postanete finančno neodvisne, vam mož lahko neha
ukazovati, kdaj bo seks , postanete namreč tudi seksualno neodvisne.
Za crknit,

Vso srečo pri prepričevanju politike, da je treba to delo plačati :-)))
Ker samo tako bo enakopraven član družbe. (mož ji plačuje že streho nad glavo in hrano, torej
ne rabi veliko, a ne)
(fehtam-moža-za-vložke-in-najlonke.press)[/quote]

Politike mi najbrz ne bo uspelo prepricati, vsaj po izkusnjah, ki sem jih uspel nabrati. A kot sem ze zapisal – bolje droba svecka, kakor bentenje nad temo. Zato zivim spremembo, ki jo zagovarjam. ;-)[/quote]

Brez politike (in temu primernih zakonov) boš pa težko prepričal ljudi, naj se vedejo točno
tako, kot si si ti zamislil…


Nisi čisto razumela, kajne? Eni smo in se povsem strinjamo.

Pravzaprav je tvoje sklepanje meni tuje. Verjetno se bolj, kot tebi moje. Ce npr. govorimo o odnosu med moskim in zensko, ta primarno naj ne bi bil striktno ekonomski. Njuna zveza naj bi primarno zmanjsevala strah in tesnobo ter oogocala specializacijo. Trdim, da sele, ko sta izpolnjena ta dva predpogoja, je moc govoriti o aspektu trgovine. Jaz se nisem opredelil do vloge spola, saj so mi poznani tako matri- kakor patriarhalni modeli. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Politike mi najbrz ne bo uspelo prepricati, vsaj po izkusnjah, ki sem jih uspel nabrati. A kot sem ze zapisal – bolje droba svecka, kakor bentenje nad temo. Zato zivim spremembo, ki jo zagovarjam. ;-)[/quote]

Brez politike (in temu primernih zakonov) boš pa težko prepričal ljudi, naj se vedejo točno
tako, kot si si ti zamislil…[/quote]

Ena temeljnih zmot clovestva je ravno predpostavka, da jaz najbolje vem, kako je tebi najbolje ziveti.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Naj ugibam. Oče uživa zaslužen pokoj, mama pa kaj? Pokoj že ne. Res ste otroci najbrž že odrasli in za vas ne skrbi več, ima pa zato očeta. Zanj pa skrbi še naprej, je tako? :-)))
Mimogrede (pa upam, da pri vas res ne bo tako),

Petri, veš, se ti vidi, da ne živiš v Sloveniji. Tukaj so večinoma ženske še vedno najmanj 100 let za časom. Zato tudi taka reakcija. Očitno so rade sužnje časa in prostora in tega ne bodo še zlepa prerasle. Samo da se počutijo svobodne ker imajo tistih nekaj evrov svojega denarja, čeprav so ravno zaradi tega dosti večje sužnje kot bi bile, če bi v miru opravljale gospodinjska dela, živele od moževe plače, skrbele za otroke, ki so v tem sistemu največji reveži tako rekoč prepuščeni sebi in kakšnim zmešanim babicam in dedkom.
Samo da ni treba vsak dan moža lepo pogledat, ko pride domov, ga objet in mu reči, da ga ima rada, samo da lahko skače še z drugimi moškimi na kavice in v posteljo, namesto da bi to počela s svojim možem. Samo zato želijo tistih par evrov, ki jih imenujejo svoboda!


Nisi čisto razumela, kajne? Eni smo in se povsem strinjamo.[/quote]

No, pa mi razloži. Kaj pomeni, da če si finančno neodvisen, potem je ločično, da postaneš
še seksualno….
Res, pojasni mi, bi rada vedela.


Naj ugibam. Oče uživa zaslužen pokoj, mama pa kaj? Pokoj že ne. Res ste otroci najbrž že odrasli in za vas ne skrbi več, ima pa zato očeta. Zanj pa skrbi še naprej, je tako? :-)))
Mimogrede (pa upam, da pri vas res ne bo tako),[/quote]

Ah, mislim, da škodoželjno in folžljivo nabijaš nekaj v tri dni…

A pri nas upokojenci s 400€ penzije dajo vse od sebe, uživajo pokojnino in nekdo drug skrbi za njih?

Sicer pa poznam podobno zgodbo, le da je ženska hodila v službo, mož pa delal v tujini. Zdaj sta oba upokojena, ona bolna, ima boljša in slabša obdobja, a nekako je tako, da nekaj mesecev na leto potrebuje skrb in mož opravi vsa gospodinjska dela in še za njo skrbi. Pa se je ženska kar precej zapustila, on pa vitalen in zelo aktiven, poln življenjskih načrtov.

Zdaj razumem, ti si samo tako zelo zasanjan, da te dejstva pri tem motijo.
To ni samo po sebi nič hudega, verjetno se tudi zelo lepo počutiš,
Malo si poglej, kako smo prišli (zgodovinsko) do tega vzorca, ki ga ti hvališ, pa premisli.
Začelo se je namreč tako, da je bila ženska lastnina moškega…

Poglej iz drugega kota. Ostaneš doma, gospodinjiš. Potem pa šok – mož pride domov z idejo, da nista več za skupaj, da so prevelike razlike (beri: mimo je prišel mlajši model). Kaj potem?
Si brez delovnih izkušenj, nimaš delovne dobe, nisi med najmlajšimi in prilagodlivejšimi… Kaj potem?
Tožba ja. Kako plačati odvetnike? Kam iti? Pol je tvojega ok, kaj če ne gre to sporazumno?

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Potem smo vse ženske, ki hodimo v službo in imamo svoj denar, kar ku*be? In seveda sužnje. Če ne svojemu možu, pa pač delodajalcu. Naši otroci so pa horda, prepuščena sama sebi in cesti, ane? Sveta preproščina, kako si to poenostavila!
Ti kar uživaj v svoji mali mlaki in upaj, da te tip nikoli ne bo zamenjal za drug model.

Poglej iz drugega kota. Ostaneš doma, gospodinjiš. Potem pa šok – mož pride domov z idejo, da nista več za skupaj, da so prevelike razlike (beri: mimo je prišel mlajši model). Kaj potem?
Si brez delovnih izkušenj, nimaš delovne dobe, nisi med najmlajšimi in prilagodlivejšimi… Kaj potem?
Tožba ja. Kako plačati odvetnike? Kam iti? Pol je tvojega ok, kaj če ne gre to sporazumno?[/quote]
Ti v službi, za mizerijo, Slovenija pač. Ti si skoz v pogonu, komaj imaš čas iti na WC. Mimo pride nov model, mož gre za njim. Tebi ostane mizerija, delo in otroci.
Ene imajo čas za pripravljati presenečenja možu, ga razvajati, so spočite…, imajo energijo za marsikaj, o čeme r ti lahko samo sanjaš. Mimo pride mlajši model, mož ve kak biser ima doma in se modelu samo nasmehne in odide k tebi.
Ne vem s kakšnimi kekci ste to poročene, če vas je skozi strah novih modelov??? Torej služite zaradi strahu in lastne negotovosti?

Poglej iz drugega kota. Ostaneš doma, gospodinjiš. Potem pa šok – mož pride domov z idejo, da nista več za skupaj, da so prevelike razlike (beri: mimo je prišel mlajši model). Kaj potem?
Si brez delovnih izkušenj, nimaš delovne dobe, nisi med najmlajšimi in prilagodlivejšimi… Kaj potem?
Tožba ja. Kako plačati odvetnike? Kam iti? Pol je tvojega ok, kaj če ne gre to sporazumno?[/quote]

Saj ni treba, da pride do skrajne situacije. Kaj pa v primeru, da mož zahteva zase več svobode, ker je edini financer pri hiši? Tiho si in sprejmeš podrejeni položaj. Koliko je samo tega med nami. Kar jih jaz poznam, ni moškega, ki bi spoštoval svojo žensko, če je ta doma in ne hodi v službo.

Poglej iz drugega kota. Ostaneš doma, gospodinjiš. Potem pa šok – mož pride domov z idejo, da nista več za skupaj, da so prevelike razlike (beri: mimo je prišel mlajši model). Kaj potem?
Si brez delovnih izkušenj, nimaš delovne dobe, nisi med najmlajšimi in prilagodlivejšimi… Kaj potem?
Tožba ja. Kako plačati odvetnike? Kam iti? Pol je tvojega ok, kaj če ne gre to sporazumno?[/quote]
Ti v službi, za mizerijo, Slovenija pač. Ti si skoz v pogonu, komaj imaš čas iti na WC. Mimo pride nov model, mož gre za njim. Tebi ostane mizerija, delo in otroci.
Ene imajo čas za pripravljati presenečenja možu, ga razvajati, so spočite…, imajo energijo za marsikaj, o čeme r ti lahko samo sanjaš. Mimo pride mlajši model, mož ve kak biser ima doma in se modelu samo nasmehne in odide k tebi.
Ne vem s kakšnimi kekci ste to poročene, če vas je skozi strah novih modelov??? Torej služite zaradi strahu in lastne negotovosti?[/quote]

Daleč od tega. Glede na to, da kar dobro zaslužim si lahko tudi marsikaj privoščim. Energijo zanj imam pa vedno – veš vse je odvisno od izbire moža.
In ne nisem govorila toliko zase – da ne bom odvisna sem dobila priporočilo modrejše in starejše in ga nosim s seboj in ga bom predala naprej.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

New Report

Close