Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele

Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele

Zakaj še ta eden ne sklizne s kmetije na šiht in uživa?[/quote]

Občutek dolžnosti? Rings a bell? In mogoče malo manj odpora do garaškega dela kot pri drugih.

Ja, seveda 🙂


Mislim da bi moral plačevati dom tisti ki podeduje neko posest ali mu je podarjena.To bi bilo moralno in fer do sorodnika,ki mora v dom.Če tisti ne bi nikakor zmogel plačevati v celoti bi bilo lepo če bi primaknil še kdo ki je zmožen primakniti in se mu plačilo doma za sorodnika ne bi zelo poznalo na denarnici.Ampak to je že stvar dobre volje in vezi v družini.Pri nas smo kar ok in se lepo razumemo z ožjo in tudi širšo družino.Upam da tako ostane.[/quote]

Ampak res neumno razmišljanje.
A dom naj plačuje tisti, ki je dobil posest? Kako pa naj to zgleda? A naj tisti, ki je podedoval njivo, potem nameče eno prikolico zemlje iz te njive in potem to zemljo v dom zapelje in s tem poplača tekoče mesečne stroške? A tako naj to zgleda?
In potem tisti, ki je jerbal štalo, kozolec, svinjake itd……kako naj dedič s štalo plača dom za ostarele? A naj dedič ta podedovani svinjak zapelje konec meseca v starački dom in bodo s tem stroški poravnani? A tako si si ti to zamislila?
Če pa mora dedič to podedovano jerbšno in posest prodajat, da bo dobil denar za plačilo doma….kaj je pa pol s tem naredu? Pa naj potem drugi brat prodaja grunt in plačuje stroške doma, če hoče in naj se on jëbe s tem in ceremoni kakor hoče.
Pa pismo, kje vi spite z vašo pametjo, da vas nihče ne ukrade?[/quote]
Tako kot mora kmet prezivet mora tudi nekdo ki ni kmet. Nic ni zastonj. Recimo od starsev sem vse dobila ja jasno da bi jaz placevala za njun dom ce ne bi zmogla starsa sama. Kdo pa bo ,svet peter? Zdaj ker sem edinka sem dobila vse jaz. Ce bi imela sorojence bi dobili vsi in vsi placali dom. Ce bi en sorojenec odpovedal dediscini dom placuje tisti ki je dedoval ali bo ali je dobil v dar. Ce nobeden od otrok noce dediscine se jo da obcini cerkvi tujcu in obcina cerkev tujec bo placala dom. Stvari so zelo enostavne. Nikjer ne pise da moras vzeti darilo ali dediscino. Je pa totalno podlo da pustis starse v domu in ne placujes za njih medtem ko zivis v hisi ki so jo zgradili starsi in orjes njivo ki so ti jo dali starsi. Njim pa nic ne das. Nevem jaz si tega ne prestavljam da bi materi in ocetu obrnila hrbet ce bi me rabila zdaj ko je vse moje ko sta vse meni dala in tega ni malo. Meni je to nepredstavljivo.

Ampak res neumno razmišljanje.
A dom naj plačuje tisti, ki je dobil posest? Kako pa naj to zgleda? A naj tisti, ki je podedoval njivo, potem nameče eno prikolico zemlje iz te njive in potem to zemljo v dom zapelje in s tem poplača tekoče mesečne stroške? A tako naj to zgleda?
In potem tisti, ki je jerbal štalo, kozolec, svinjake itd……kako naj dedič s štalo plača dom za ostarele? A naj dedič ta podedovani svinjak zapelje konec meseca v starački dom in bodo s tem stroški poravnani? A tako si si ti to zamislila?
Če pa mora dedič to podedovano jerbšno in posest prodajat, da bo dobil denar za plačilo doma….kaj je pa pol s tem naredu? Pa naj potem drugi brat prodaja grunt in plačuje stroške doma, če hoče in naj se on jëbe s tem in ceremoni kakor hoče.
Pa pismo, kje vi spite z vašo pametjo, da vas nihče ne ukrade?[/quote]
Tako kot mora kmet prezivet mora tudi nekdo ki ni kmet. Nic ni zastonj. Recimo od starsev sem vse dobila ja jasno da bi jaz placevala za njun dom ce ne bi zmogla starsa sama. Kdo pa bo ,svet peter? Zdaj ker sem edinka sem dobila vse jaz. Ce bi imela sorojence bi dobili vsi in vsi placali dom. Ce bi en sorojenec odpovedal dediscini dom placuje tisti ki je dedoval ali bo ali je dobil v dar. Ce nobeden od otrok noce dediscine se jo da obcini cerkvi tujcu in obcina cerkev tujec bo placala dom. Stvari so zelo enostavne. Nikjer ne pise da moras vzeti darilo ali dediscino. Je pa totalno podlo da pustis starse v domu in ne placujes za njih medtem ko zivis v hisi ki so jo zgradili starsi in orjes njivo ki so ti jo dali starsi. Njim pa nic ne das. Nevem jaz si tega ne prestavljam da bi materi in ocetu obrnila hrbet ce bi me rabila zdaj ko je vse moje ko sta vse meni dala in tega ni malo. Meni je to nepredstavljivo.[/quote]

Kaj si pa ti zdaj tukaj naklofala? Čisto si zblojena!
Daj preberi moje odgovore, potem pa še kaj naklofaj!
Pa zbudi se prej! Malo se z mrzlo vodo umij po obrazu, da boš k sebi prišla.

Berem takole:
Oče ima prihranke, ki kopnijo, ker brat iz njih plačuje del doplačila za dom, nekaj da sam.
Tebi gre v nos dejstvo, da se razlika plača iz prihrankov, saj bi se ti prihranki, v primeru smrti očeta, delili med vse dediče, je tako? Zdaj pa vidiš, da tega denarja ne bo.

Bom rekla takole. Karkoli je brat dobil, je glede na to, da si se brez tezav temu odrekel, bore malo vredno na trgu nepremičnin. Se strinjava ane, ker ce bi šlo za kako polmiljonsko vilo, se ti ne bi kar tako odselil ven.
Poleg tega ti je pasalo, da si frej ko ptiček, ker si skrb za starse preložil na drugega. Se pravi po sistemu, ti imej staro zidovje in tastare in sva si kvit.
Seveda pa si računal na gotovinski delež. Ki pa ga zdaj ne bo. Logično je, da se plačuje dom iz prihrankov. Ko teh ne bo, bo brat moral globoko seči v žep, da doplača. Sicer pa že zdaj plačuje nek znesek.
Kaj pa, če bo oče še dolgo, potem bo kupček kmalu skopnel. Ali če bo hudo bolan in bo oskrbnina večja. V vseh teh primerih bo bratova udeležba precej višja in bo odplačal svojo dediščino pošteno.

Glede na to, da ste ostali dobili svoj delež, s katerim ste se strinjali, pa za ta svoj delež nimate nobenih drugih obveznosti in glede na to, da se vam nikomur ni bilo treba odreči nepremičninam, ki jih je dobil tvoj brat, mislim da so v igri prihranki.

Pravis, da je oče sedaj v domu. Torej sta za tvoje starše prej skrbela brat in predpostavljam njegova žena. Lahko bi tvoja žena prevzela skrb za taščo, samo verjetno vam je pasalo, da se z njo ukvarjajo drugi.

Sicer pa so prihranki last tvojega še živega očeta, ki lahko z njimi prosto razpolaga vse dokler je opravilno sposoben.

se strinjam z enim kmetom in tazadnjo avtorico.
Pa nisem kmetica, sem kr iz lj. ljubljanska srajca iz bloka.

Je pa tud res, da ima vsak človek svojo zgodbo.En kmet je jerbal žal eno sranje
nekdo, ki pa bo jerbal hišo in mu ne bo treba dajat za najemnino, no un je kr na boljšem.
Ampak spet, zakava bi sam en otrok skrbel za starša, četud je jerbal,ajde razen da se zmenijo že na začetku tko.Če pa se ne zmenijo, pa ne more glih kr avtomatsko tist k je jerbal-.sej nima nič več gnara ko drug brat, niti ni dajal na stran, ker nima dat kej. ubistvu ste sranje vsi skupi
a so starši skrbel tud sam za enga otroka
Komurkol so hotl starši dat so dal, to res nima veze, kdo bo zdej plačval
vsi kokr vas je, sej mate valda radi svoje starše al kako.

Najbolj požrešen v tej zgodbi si ti. Zagrebel si se za grunt in premoženje, zdaj pa pričakuješ, da namesto tebe poskrbijo za starše bratje, ki niso od tega premoženja nič dobili. In se zraven še trkaš po prsih, kako si se žrtvoval za ostale? Raje razmisli o svoji poštenosti in morali! Nič čudnega, da nimaš dobrih odnosov s sorojenci, saj kdor te pozna, se te na daleč izogne.[/quote]
Daj ne seri ti šus. Jaz se z brati in sestro dobro zastopim. Sem jim pač razložil situacijo. In če kdo od njih hoče grunt, jim ga z veseljem odstopim.
Sem ti lepo povedal, da jaz nisem maral kmetije. Nihče je ni maral. Za delat.
in da sem brata prosil naj jo ima on, če želi in naj on dela po kmetiji, ker, roko, na srce, meni ni potrebno se zajebavat po zemlji. Pa brat ni hotel prevzet kmetije. Jaz sem se žrtvoval. Veš, žrtvoval sem se, ker je oče pač takšno željo izrazil, da bi kmetija ostala v domačih rokah in da se ne bi drobila, ker je oče to kmetijo krvavo zaslužil in nakupil. In jaz sem spoštoval njegovo željo. Morale se temu reče. Ti za ta izraz še nisi slišala, kot kaže..
Sem že povedal, če želiš lahko ti dobiš to kmetijo in delaj ne njej. Ampak delaj, ne prodat! Prodal bi vsak. In potem plačuj dom moji mami. Želiš?[/quote]

Ja, pa? Ne reci, da si povsem in le njihovo voljo spoštoval. Si moral tudi sam krepko “čutiti zemljo”. Ker drugače je to samo in le vsiljevanje. Ultimati se ne končajo dobro …

Kje pa je garancija, da bo ostala v vaših rokah tudi čez n generacij?

Sedaj mu še gre ven. Ko bo zmanjkalo prihrankov boste pa vsi otroci klicani za doplačilo domske oskrbe ne samo eden. Tako je pred zakonom.
Tudi če je brat vse dobil in ne bo imel dovolj lastnih sredstev za doplačilo pridete ostali na vrsto.

Potemtakem so pogodbe o dosmrtnem preživljanju samo za zadnjo plat brisat?

Potemtakem so pogodbe o dosmrtnem preživljanju samo za zadnjo plat brisat?[/quote]

So, če niso točno določili, kaj se pričakuje/zahteva.

Če je on podedoval bo on plačeval dom, zakaj bi jaz doplačeval in brat užival v vrednih nepremičninah ?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!

V bistvu pa nimaš za koga plačevat, če si dedoval po njem :p

Z veseljem bi prevzel, če bi mi jo ponudil.

Z veseljem bi prevzel, če bi mi jo ponudil.[/quote]

Nisi napisal, da si se strinjal?

Točno o tem govorim, brat bi rad da doplačujem dom oz. bi očeta vzel k sebi, on pa uživa v vrednih nepremičninah in BTW, kmetija ima olala ha gozda, vredne 200.000 evrov.

Odpovedal se skoraj vsemu, razen nekaj drv in nekaj malega lesa.

Z veseljem bi prevzel, če bi mi jo ponudil.[/quote]

Nisi napisal, da si se strinjal?[/quote]

Moral se, dokler smo bili še z besedami na enem nivoju, a od tega je že 6 let.

tega ne razumeme, plačuje naj tisti, ki je dedoval.

ko starši ne bodo imeli več za dom jih bodo pa od tam deportirali k večinskemu dediču. Simpl.
Pogodbe o preživljanju se običajno NE nanašajo na domove starejših ampak na dom preužitkarja

Ja, ampak takim kot je En kmet to ne bi ustrezalo. Oni bi premoženje, s starši naj se pa drugi ukvarjajo. A ni dovolj, da se je že tako blazno žrtvoval, da je sprejel dediščino?! Pa kaj bi ta nemogoči folk sploh še rad od njega, no?!

V dobro staršev se takrat odločil tako, da nebi obremenjeval nepremičnin.

Starši so mu takrat kupili nov avto, nov traktor, nekaj priključkov, meni se še danes malo kolca (avto si sam kupil….našel delo, punco, imam otroke…)po vsem tem, kar je dobil….sedaj ko je treba dom plačevat bi najraje videl, da pol on doda, pol jaz.

Čakaj čakaj – tvoj brat bi rad, da ti v celoti plačuješ za dom? No to pa je res čez vsako mero!

Ne, malo manj kot pol.

tega ne razumeme, plačuje naj tisti, ki je dedoval.[/quote]

Česa ne razumeš? Deduje se po mrtvih.

ok

New Report

Close