Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Ste za zaprtje trgovin ob nedeljah?

Povej, koliko je ljudi, ki niso v JU/JS, ki delajo 40 ur na teden.[/quote]

A zdaj boš pa blefirala, da delaš vsak dan 10 ur?

Ni na pamet, to je dejstvo. Delavec ne more delat neskončno ur, pa če je njegov delodajalec še takšna baraba. Nikoli in nikdar. Če je ultra baraba, 672 ur na teden razdeli med 4 delavce. Pri 673 urah je pa konc in bo moral petega zaposlit, ker ima dan samo 24 ur. Pa spat tudi včasih kdaj kdo mora.

To je seveda res, marsikje v manjših kolektivih nanese tako vmes, da se ne da nikogar odpustit, ker zaradi malega števila zaposlenih ni takšne fleksibilnosti – tam pa lahko to usodno vpliva na profit in gredo na cesto vsi, ko gre stvar v stečaj. Marsikje v večjih kolektivih pa se da tako reorganizirat in tam se bo, ker delodajalec pač ne bo gledal odvečnih delavcev in jih plačeval brezveze, če se ima možnost odločiti drugače. Torej, nekateri ljudje bi zaradi tega ostali na cesti direktno, nekateri indirektno, nekateri pa ne.

Povej, koliko je ljudi, ki niso v JU/JS, ki delajo 40 ur na teden.[/quote]

A zdaj boš pa blefirala, da delaš vsak dan 10 ur?[/quote]

Vsak dan ne delam 10 ur. Včasih občutno več. In če mora nek projekt bit v ponedeljek pri nekom na mizi, nikogar ne zanima, da sta vmes sobota in nedelja ali morda kak praznik. Samo je pa res, da ne tolčem minimalca in ne delam ne v JU/JS, ne v trgovini. Ampak kot sem rekla, če je tako slabo in grozno, naj gredo delat drugam.

A zdaj boš pa blefirala, da delaš vsak dan 10 ur?[/quote]

Vsak dan ne delam 10 ur. Včasih občutno več. In če mora nek projekt bit v ponedeljek pri nekom na mizi, nikogar ne zanima, da sta vmes sobota in nedelja ali morda kak praznik. Samo je pa res, da ne tolčem minimalca in ne delam ne v JU/JS, ne v trgovini. Ampak kot sem rekla, če je tako slabo in grozno, naj gredo delat drugam.[/quote]

Se ti zdi, da je to enostavno pri tako majhni ponudbi delovnih mest in velikem povpraševanju?

Oooo, koliko postov ste že naklofali v tej temi.

Danes in jutri pa spet po nakupih. 🙂

Mešaš hruške z jabolki in slivami

Ob nedeljah naj dvignejo cene za 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa se bodo same od sebe začele počasi zapirat

Vsak dan ne delam 10 ur. Včasih občutno več. In če mora nek projekt bit v ponedeljek pri nekom na mizi, nikogar ne zanima, da sta vmes sobota in nedelja ali morda kak praznik. Samo je pa res, da ne tolčem minimalca in ne delam ne v JU/JS, ne v trgovini. Ampak kot sem rekla, če je tako slabo in grozno, naj gredo delat drugam.[/quote]

Se ti zdi, da je to enostavno pri tako majhni ponudbi delovnih mest in velikem povpraševanju?[/quote]

Ne zdi se mi enostavno oz. nič bolj zapleteno kot pri tistih, ki ne delamo v štacunah.

Včasih so bile trgovine Noč in dan, ki so imele vsaj 30 dražje vse. Nikoli ni bilo gužve. Odlična ideja.

Včasih so bile trgovine Noč in dan, ki so imele vsaj 30 dražje vse. Nikoli ni bilo gužve. Odlična ideja.[/quote]

Ampak so posledično tudi propadle, ne? Jaka računica.

Se ti zdi, da je to enostavno pri tako majhni ponudbi delovnih mest in velikem povpraševanju?[/quote]

Ne zdi se mi enostavno oz. nič bolj zapleteno kot pri tistih, ki ne delamo v štacunah.[/quote]

Zakaj potem tak nasvet, če veš, seveda če res veš, da nimajo druge izbire, kot da pristanejo na vse slabe pogoje? Podpiraš izkoriščanje? Ti ni težko ob misli, da so tam zato, ker se ti ob nedeljah nimaš kam dati in se zdolgočaseno sprehajaš po trgovinah, ogleduješ obleke in nič ne kupiš?

Včasih so bile trgovine Noč in dan, ki so imele vsaj 30 dražje vse. Nikoli ni bilo gužve. Odlična ideja.[/quote]

Ampak so posledično tudi propadle, ne? Jaka računica.[/quote]

Propadle so zato, ker je Orbico kupil Emono obalo in jih zaprl. Ne pametuj povsod.

Ne zdi se mi enostavno oz. nič bolj zapleteno kot pri tistih, ki ne delamo v štacunah.[/quote]

Zakaj potem tak nasvet, če veš, seveda če res veš, da nimajo druge izbire, kot da pristanejo na vse slabe pogoje? Podpiraš izkoriščanje? Ti ni težko ob misli, da so tam zato, ker se ti ob nedeljah nimaš kam dati in se zdolgočaseno sprehajaš po trgovinah, ogleduješ obleke in nič ne kupiš?[/quote]

Kje sem napisala, da nimajo druge izbire? Ali da podpiram izkoriščanje? Kje sem v bistvu sploh napisala, da na veliko španciram po štacunah ravno ob nedeljah? Ali pa da nič ne kupim? V štacuno grem, ko kaj rabim in če je le-ta odprta. V bistvu mi je pa nakupovanje muka, tako da se sprehajat tja res ne hodim.

Ampak so posledično tudi propadle, ne? Jaka računica.[/quote]

Propadle so zato, ker je Orbico kupil Emono obalo in jih zaprl. Ne pametuj povsod.[/quote]

Aja? Najbrž so jih zaprli iz popolnoma drugega razloga, kot je ta, da nikoli ni bilo gužve :))))

Propadle so zato, ker je Orbico kupil Emono obalo in jih zaprl. Ne pametuj povsod.[/quote]

Aja? Najbrž so jih zaprli iz popolnoma drugega razloga, kot je ta, da nikoli ni bilo gužve :))))[/quote]

Običajno zgrešiš point in tudi tokrat nisi razočarala 🙂

Jaz nikoli ne razočaram.
Aja, kako se imajo pa zdaj ti prodajalci iz zaprtih trgovin, ko jim ni več treba delat ponoči in med vikendi?

v JU pa s sedemnajstimi…

Čas socializma, ko se je delalo od šestih in do dveh, trgovine pa so zapirali ob petih popoldne, je že zdavnaj mimo! Danes je delovni čas takšen kot je, ljudje smo po cele dneve v službah, in ko moram kaj kupiti, sem več kot zadovoljna, če to lahko opravim brez stresa in brez hitenja, v nedeljo, med prazniki. Kupovala bi tudi ponoči med delovnimi dnevi, po tem, ko pridem domov, povečerjam, pospravim posodo, pogledam na tv kaj za sprostitev, in tam, tik pred spanjem bi si dala duška, pa šla še po nakupih. Pa je zaprto. Male ulične trgovinice naj delajo rano zjutraj, za upokojence in za nas, ki hitimo na delo, da lahko kupimo malico še pred službo, tiste ta velike, nakupovalni centri, pa naj delajo prilagojeno delovni populaciji, ki jim nakupovanje v delaprostih dneh ne pomeni dodatne obremenitve že itak obremenjenih dni. Država pa naj naloži delodajalcem takšne zakone, da delavci znotraj enormnih zaslužkov, ki jih trgovci imajo, ne bodo kratene pravice! V sobotah in nedeljah bi morale bit štacune polne študentske delovne sile, da bi redni koristili proste dneve in ure, ne pa da so študentje tako ali drugače itak “redno zaposlen” kader trgovcev! Red je treba nardit, nič drugega!


Lej jo humanitarko, tujcem odnaša rit, iz domačih sužnjev se pa norca dela. Nobeno presenečenje, vsi ste isti – z isto mentalno boleznijo.

jaz bi vas nagnal delat še ponoči, saj itak lahko nakupujete ob nedeljah.

jaz bi vas nagnal delat še ponoči, saj itak lahko nakupujete ob nedeljah.[/quote]

Meni osebno ni panike, sem ogromno delala ponoči. Je mir, sem najbolj produktivna tam do treh zjutraj. Delala sem tudi že ves dan in do treh zjutraj, nemalokrat, zdaj pa ne zmorem več. Leta pač. Ker sem garač, me nihče ne prepriča, da ni prav, da tudi drugi delajo. Ampak, ker sem bila zmeraj in vedno korektno plačana za svoje delo, se zavzemam, da naj bodo tudi delavci v trgovinah plačani tako, da delo v nedeljo ne bo kazen, ampak želja po kakšnem dodatnem zaslužku. Potem pa ne bo panike. Trgovci imajo presneto rezerv v dobičkih, da bi lahko in morali nagrajevati delovno silo na ta način.

jaz bi vas nagnal delat še ponoči, saj itak lahko nakupujete ob nedeljah.[/quote]

Meni osebno ni panike, sem ogromno delala ponoči. Je mir, sem najbolj produktivna tam do treh zjutraj. Delala sem tudi že ves dan in do treh zjutraj, nemalokrat, zdaj pa ne zmorem več. Leta pač. Ker sem garač, me nihče ne prepriča, da ni prav, da tudi drugi delajo. Ampak, ker sem bila zmeraj in vedno korektno plačana za svoje delo, se zavzemam, da naj bodo tudi delavci v trgovinah plačani tako, da delo v nedeljo ne bo kazen, ampak želja po kakšnem dodatnem zaslužku. Potem pa ne bo panike. Trgovci imajo presneto rezerv v dobičkih, da bi lahko in morali nagrajevati delovno silo na ta način.[/quote]

ti pa nisi bila prodajalka!

ko bodo DOBRE prodajalke korektno plačane za DOBRO delo, sem prvi za to, da so trgovine odprte v nedeljo, lahko pa tudi 24 ur skupaj.

Saj v bistvu lahko prodajalke gredo delat na tržnico. Bodo imele točno super delovni čas.

Morda pa najprej počakamo, da se naredi red, kaj praviš?

New Report

Close