Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek V Franciji na plažah prepovedali burkini, ampak

V Franciji na plažah prepovedali burkini, ampak

Se mi zdi da tole paše sem

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14063727_1065081466874766_3306080472225536292_n.png?oh=0735f24c07fe1c8961811f52996db7c9&oe=5816BB6D[/img]

Ampak za tekačico ima pa precej veliko tazadnjo. Vprašanje, koliko ji je sploh dovoljeno vaditi?

Pa saj ravno to je problem (če odgovorim na dva posta naenkrat).
Cele litanije se rolajo o rutah, burkinijih in podobnem s**nju, medtem, ko se
glavni problemi pometajo pod preprogo.
Ko bodo ženske prišle izza štirih sten v službe in šole, gotovo ne bodo nosile
burk, ker so enostavno nepraktične. In S TEM bi se morali ukvarjati, z vzroki in
ne s posledicami. Ko bodo ženske finančno in bivanjsko neodvisne, bodo tudi
črne vreče izginile.
Aja, pa ko se bodo enkrat zavedale, da so njihove burke samo zastave moških
skrajnežev in jih bodo poslale nekam….


Ehhh…. Ti kar sanjaj. Jaz bom pa raje ukrepala, za zaščito našega.


Ehhh…. Ti kar sanjaj. Jaz bom pa raje ukrepala, za zaščito našega.[/quote]

Sej. In s tem si postala glavni problem – ker verjameš, da boš s prepovedjo
burkinijev UKREPALA. In si umiješ roke, ker ti si UKREPALA.
Vso srečo. res.

Če prepoveš burkini, bodo nosile potapljaške obleke. Če poveš te, bodo nosile čebelarske obleke. Če prepoveš te, bodo hodile oblečene v nune. Če prepoveš te, si bodo dale šal čez faco. itd. Samo največji zabiteži mislijo, da bodo s prepovedjo katerekoli cunje karkoli rešili.


[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13938595_571728923029319_8227911868088969684_n.jpg?oh=078372d0ba6242d8e448f0095e34bf44&oe=5855C39E[/img]


[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13938595_571728923029319_8227911868088969684_n.jpg?oh=078372d0ba6242d8e448f0095e34bf44&oe=5855C39E[/img][/quote]

In to kljub temu, da so “pametni” francozi prepovedali burke. Zelo efektiven zakon v praksi.


[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13938595_571728923029319_8227911868088969684_n.jpg?oh=078372d0ba6242d8e448f0095e34bf44&oe=5855C39E[/img][/quote]

In to kljub temu, da so “pametni” francozi prepovedali burke. Zelo efektiven zakon v praksi.[/quote]

Kdo pa trdi, da so Francozi pametni? Če bi bili, ne bi pustili, da se jim zaserje državo.

Ravno to pravim. Zabiteži. Verjetno so blazno ponosni na svojo neumno prepoved.

In to kljub temu, da so “pametni” francozi prepovedali burke. Zelo efektiven zakon v praksi.[/quote]

Kdo pa trdi, da so Francozi pametni? Če bi bili, ne bi pustili, da se jim zaserje državo.[/quote]

Jaz govorim o prepovedi burk. Se na sliki vidi, kako “efektivno” je to. Hvala, da si s sliko potrdilo moje trditve.

Če nisi opazil/a, zgornja slika ni s plaže. Bom pa z zanimanjem spremljal, kako se bo ta zakon uveljavljal.

Če slučajno ne veš, ima Francija od 2010 prepovedane burke na javnih krajih. Kako se uveljavlja, pa vidiš na sliki.

Pardon, 2011

Če slučajno ne veš, ima Francija od 2010 prepovedane burke na javnih krajih. Kako se uveljavlja, pa vidiš na sliki.[/quote]
Ženski sta obrnjeni s hrbtom. Ne vidi se ali imata zakrit obraz.

Če slučajno ne veš, ima Francija od 2010 prepovedane burke na javnih krajih. Kako se uveljavlja, pa vidiš na sliki.[/quote]
Ženski sta obrnjeni s hrbtom. Ne vidi se ali imata zakrit obraz.[/quote]

Zanimivo bo, kako bodo uveljavljali prepoved zakrivanja telesa na neki lokalni plaži.

Če slučajno ne veš, ima Francija od 2010 prepovedane burke na javnih krajih. Kako se uveljavlja, pa vidiš na sliki.[/quote]
Ženski sta obrnjeni s hrbtom. Ne vidi se ali imata zakrit obraz.[/quote]

Aja, oprosti, potem je pa vse v redu.


[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13938595_571728923029319_8227911868088969684_n.jpg?oh=078372d0ba6242d8e448f0095e34bf44&oe=5855C39E[/img][/quote]
Če prav vidim, ima desna en zanimiv emblem na rjuhi. Tej niti kol čez hrbet ne bi pomagal, je preveč zagrizena. Leva… mogoče bi bil zanimiv prevod teh oblancev, ki jih ima namontirane.
Na kratko ti dve bi morali biti zaprti. Pa ne zaradi čokolade.


A misliš tele zabiteže?
http://www.huffingtonpost.ca/raheel-raza/niqab-burka-ban-canada_b_8189112.html
http://www.welt.de/politik/deutschland/article157648083/Burka-Verbot-ist-eine-kluge-politische-Massnahme.html
Se mi dozdeva, da imata precej več znanja o islamu, kot mi vsi tukaj. Predvsem pa več kot tisti, ki druge zmerjajo z zabiteži.
Mimogrede – če nisi sposoben dojeti, da burka ni samo kos oblačila, pač pa mnogo več (že opisano parkrat zgoraj), je najbrž res bolje, če se vzdržiš vsakršne sodbe. Da ne izpadeš sam zabitež.
Sicer pa francoska prepoved burk ni znak, da je prepoved nesmiselna. Je prej dokaz, da je prepozna.
Da je tiščanje glave v pesek pred očitnimi težavami, ki jih je prineslo tudi dosedanje toleriranje burk in vsega, z njimi povezanega, boljše kot (pre)pozno ukrepanje, pa nimamo ravno dokaza. Prej nasprotno. Toleriranje je pripeljalo do paralelne družbe, ki ni sprejeta in niti noče biti sprejeta v (zaenkrat še) večinsko. In, kar je bistveno, ta paralelna družba ne priznava zakonodaje države, v kateri živi. To je prinesla toleranca. Kdo je že zabitež pri vsem tem?


Naivno! Ker nekatere že sedaj hodijo v službo. Pa namesto, da bi res spregledale, da je že samo ruta marsikje nepraktična, zahtevajo, da se njim prilagodi okolje. Pa primer bazenov – kljub temu, da so imele dneve, ko je bil dovoljen vstop samo ženskam (in so dejansko bile samo med ženskami, vključno z osebjem), so vseeno zahtevale, da se bi kopale v njihovih vsakdanjih oblekah. Niti v burkinijih ne, kar navadnih oblekah. Mimogrede – burkinijih je izmišljotina Libanonke, ki živi v Avstraliji, ni pa to nekaj smiselnega ne za zahod ne za muslimanke, če smo že natančni.
Če povzamem – naivno je pričakovati, da se bodo muslimanke same prilagodile nam. Ne bodo, tudi če bodo imele res prosto izbiro, pač pa bodo zahtevale vedno več prilagajanja nas njim. In dosedaj jim je to dobro uspevalo. Upam pa, da je tega resnično konec in da bomo z jasno postavljenimi mejami tudi njim pokazali, da si je treba demokracijo tudi zaslužiti in delati na tem, da jo tudi obstane. Samo jemati tisto, kar ti ustreza in dokler ti ustreza, pač ni demokracija.

Imam pravico biti na plaži (v senci seveda) v bombažni srajčki z dolgimi rokavi, ohlapnih dolgih hlačah in s kapo na glavi?


Spet ti, ki nič ne razumeš?
Prav, ne, na FKK plaži ne! Se ti danes že kaj svita? Najbrž tako, kot dosedaj -niti slučajno.

Baje je kar nekaj žensk zgoraj brez, ampak nage pa niso. Najbrž so za nudiste specialne plaže. Če bi bila kar naga na plaži, kjer so sicer ljudje v kopalkah, te nobena demokracija ne odreši, da ne bi plačala globe (javna nemorala). Naga baba je namreč nemoralna, popolnoma zakrita pa je odsev demokracije.
Mogoče bi morale imeti vreče, rjuhe in bradati tipi tudi neko svojo plažo, pa se oni ne bi zgražali ob pogledu na običajne Evropejce, običajni Evropejci pa ne bi čudno buljili v tiste vreče, rjuhe in dolge brade.[/quote]

Morda bi bilo bolje, če smo Evropejci v Evropi, uni, od koderkoli so že prišli, pa naj gredo tja nazaj.
Ne vem zakaj morajo prihajat sem in potem živet po nekih pravilih,ki niso značilna in skladna z evropskimi. Mi tudi ne moremo v njihove države iti in se sprehajati naokoli, kot tukaj, ampak se moramo pokriti in držati njihovih pravil

Torej, če že silijo sem, naj se držijo naših pravil, če pa to ne želijo, naj ostanejo, kjer jim je mesto.

Ne na fkk, ampak na navadni.
Niste nikoli videli nikogar oblečenega?

Bila je zaposlena v Avstriji. V službi je bila v hijabu in abayi, vendar ji to ni zadostovalo. Šefu je najavila, da bo nosila še tančico čez obraz. Zaradi otežene komunikacije in interakcije s sodelavci in strankami ji šef tega ni dovolil in jo je odpustil. Tožila ga je za 7000€ odškodnine zaradi verske diskriminacije. Vir: http://de.sputniknews.com/panorama/20160705/311158549/oesterreich-verschleierung-islam.html 05.07.2016

Ne na fkk, ampak na navadni.
Niste nikoli videli nikogar oblečenega?[/quote]
Torej zate spet se enkrat in P O C A S I : ali so tvoja dolga majica in dolge hlače s kapo simbol določene vere, ki ne sprejema zahodnih vrednot? So simbol fanatizma? S svojo obleko jasno in nedvoumno kažeš pripadnost določeni veri? S svojo obleko hočeš pokazati, da ne sprejemaš občeveljavnih navad, običajev v okolju, kjer živiš? Je ta tvoja oprava to?

New Report

Close