Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Vam jaz povem kako je bit muslimanka s hidžabom v Sloveniji

Vam jaz povem kako je bit muslimanka s hidžabom v Sloveniji

Odgovor na objavo uporabnika
za idiota darčija, 22.03.2024 ob 22:06

Odgovor na objavo uporabnika
darwindarko, 22.03.2024 ob 21:03

Odgovor na objavo uporabnika
ne nabijaj, 22.03.2024 ob 21:00

Odgovor na objavo uporabnika
aiša525, 22.03.2024 ob 19:55

Zelo težko. Vsi te buljijo, dobivaš grde komentarje, službe ne dobiš. Pa sem rojena in šolana tukaj, imam končano fakulteto. Zakaj ste tako nestrpni? Zakaj vas moti ruta na glavi katero so nosile tudi vaše babice?

Naše babice so kot mlade nosile pokrivala za v cerkev – seveda tiste ki so rinile tja –  sicer pa ne.   Njihove rute NIKOLI niso prekrivale vseh las, linija na čelu je bila odkrita, lasje so bili vidni….  bile so izraz spoštovanja do vstopa v cerkev in ne nekega skrivanja ženske na cesti  zaradi vere.

Stare ženske so pa vedno imele rute,ker v tistih časih se pač kape niso nosile.   Čez noč obvezno čepice, čez dan rute. Enako moški, saj najbrž poznaš spalne čepice, pa to, ane.

Če greš danes v dom starostnikov, vidiš da ima kar nekaj starih žensk kapo, pa nima to nobene veze z vero, ampak z zdravstvenim stanjem starega človeka, kateremu je hitro hladno v glavo, četudi ni nobenega mraza.  Enako vidiš pri bolnikih s težkimi boleznimi, npr. onkološkimi.  Jih pač zebe, kar je normalno za njihovo stanje.

Primerjava z “našimi babicami” in temi muslimanskimi noricami je sick.  Te muslimanske babe nosijo pokrivala zaradi vere, spolnosti.  Linija rute prekriva linijo las na čelu, ženske izgledajo kot zaviti kiti v tistih rutah…  rute tako nizko na čelu jim pogršajo celo obraz, da ne bi slučajno kakšna muslimanska potrebna  opica dobila željo po naskoku.  Gremo se zakrit do sredine čela in gremo izgledat kot neka napihnjena spaka…. In ti zdaj trdiš, da je to normalno za 21. stoletje?

 

Debil nune tudi v javnosti nosijo “ruto” pokrivalo. S tem kažejo, da pripadajo veri.

Ženske muslimanke nosijo pokrivalo in kažejo da pripadajo veri.

Medtem ko ene ženske nosijo mini krilo in kažejo da pripadajo kurcu.

A bo?

Nune so v službi Cerkve.

Čefurke oz. muslimanke niso v službi Cerkve, so enostavno fuknjene in ponižane in se tega niti niso zmožne sramovati, ker živijo po pravilih izpred 500 let…..

Ti žviš po pravilih ki ti jih prodani, nagnusni skurbani pjanci in drogeraši potrjujejo v lublanskem parlamentu.

UF KOK SI BOLŠ

ZBUD SE

Mene ne moti ženska če ima ruto pa naj bo nuna ali pa muslimanka.

Ne bi me motil tudi policaj s kapo, če bi delal v dobro ljudi ne pa v luksuz korporacije ter teror in v zločin ljudem.

Ne motita me niti desc z dolgo čupo ali pa plešec, če sta človeka vredna časti in spoštovanja.

Zato ni važno toliko kaj imaš na glavi in kakšno glavo ampak kaj je v njej in v srcu. Tega se debili, fanatiki in indoktriniranci ne zavedate.

 

Ok, Darko, tebe ne moti, no, mene pa motijo vse anomalije, ki kažejo primitivizem izpred 500 let.  Ljudje smo si različni, kajne.

Verjamem pa da ljudje, ki ne razumete osnov matematike (univerzalnega jezika v vesolju) niste zmožni razmišljati v skladu i evolucijo.

Kva je to?

ženske

Odgovor na objavo uporabnika
aiša525, 22.03.2024 ob 20:26

Odgovor na objavo uporabnika
modrojezero, 22.03.2024 ob 20:17

Odgovor na objavo uporabnika
aiša525, 22.03.2024 ob 20:08

Ali mi lahko razložite zakaj točno vas moti ruta na moji glavi? Ali vas moti tudi kapa ali klobuk?

Moti nas, ker s tem simbolno kažeš prezir do naših navad. Za Slovenko pomeni zakrivanje las, obraza oz omejevanje pri oblačenju ponižanje, neenakopravnost, zatiranje s strani moških, družbe in religije. Tega nočemo nikoli več, smo imeli to pred 100 leti in ne sprejmemo nikoli več.

Kaj točno ima moj hidžab in moja vera veze s tem? Hidžab nikakor ne pomeni zatiranja, prav nasprotno, zame je to simbol svobode, ljubezni in miru v duši. Jaz nikomur z mojim hidžabom in z mojo vero ne škodujem, Sem prijazna oseba, miroljubna, vsem želim le dobro, tako so me vzgojili moji starši. A nazaj dobivam prezir in sovraštvo. Zakaj?

0

Brez zamere, vendar pac ne spostujete nasih navad! Ko grem jest v arabski svet, si moram iz spostovanja do njihove kulture, pokriti lase. Zakaj si jih vi tu ne odkrijete?

To skrivanje pac ni naravno. Tudi meni ni vsec pretirana razgaljenost, strgana oblacila ipd, ampak da se mora pa zenska skrivat, ne sori, to pa ni ok.

Odgovor na objavo uporabnika
kačja slina, 22.03.2024 ob 22:20

Ok, Darko, tebe ne moti, no, mene pa motijo vse anomalije, ki kažejo primitivizem izpred 500 let.  Ljudje smo si različni, kajne.

Verjamem pa da ljudje, ki ne razumete osnov matematike (univerzalnega jezika v vesolju) niste zmožni razmišljati v skladu i evolucijo.

Dej ne trobentaj bedarij. Misliš, da če ti žviš sedaj nekdo pa je pred tabo da si zato bolj brihtno?

Zakva bolj brihtno zato ker žviš sedaj?  Nič drugega nisi kot indoktrinirano iz družbe sedanjega časa in kraja kjer prebivaš. Če bi bilo nekje v hribih v tujini bi pa ovce paslo. Ampak zato še nisi butasto ali pa pametno.

Pogledati morate na zadeve nevtralno in šele takrat lahko opazite stvari takšne kot so.

Poskušajte ne modrovati, če modrosti še nimate.

 

Ali pa pojdi v islamske države.

Ti šolana? Nevzgojena do kraja. Brez spoštovanja, potem pa male punčke gledamo z rutami na glavi.

Ma uzakonit, da vas odpeljejo drugam, pa tam nosite rute skupaj z migranti.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10651, 22.03.2024 ob 22:25

0

Brez zamere, vendar pac ne spostujete nasih navad! Ko grem jest v arabski svet, si moram iz spostovanja do njihove kulture, pokriti lase. Zakaj si jih vi tu ne odkrijete?

To skrivanje pac ni naravno. Tudi meni ni vsec pretirana razgaljenost, strgana oblacila ipd, ampak da se mora pa zenska skrivat, ne sori, to pa ni ok.

Dej ti zastop, da so dežele pod politično in versko vladavino. Tiste dežele, ki jih ti omenjaš so pod versko vladavino ki je ob enem tudi politična. In tam si moraš po njihovih pravilih pokrit lase. V nekaterih drugih, kot je slovenija pa si pod politično in ob enem versko satanistično oblastjo in lahko vsaka skoraj pizdo kaže ne sme pa pač če rdečo luč na semaforju. Štekaš? Seveda ne.

Torej tukaj muslimanka ne sme čez rdečo luč, lahko pa ima ruto. Tebe moti ker se prilagaja slovenskim pravilom govoriš pa da se ne. Muslimani počnejo v sloveniji to kar je dovoljeno. V muslimanskih deželah pa tujci tudi počnejo kar jim je dovoljeno.

NE BLUZITE Z LAŽMI IN RETARDIRANIMI FLOSKULAMI NERESNIC

Odgovor na objavo uporabnika
Ma daj to ruto dol, 22.03.2024 ob 22:31

Ali pa pojdi v islamske države.

Ti šolana? Nevzgojena do kraja. Brez spoštovanja, potem pa male punčke gledamo z rutami na glavi.

Ma uzakonit, da vas odpeljejo drugam, pa tam nosite rute skupaj z migranti.

A Musko smije ostat🥺

Il bi i mene pročerali?

Retardiran folk kar pričakuje da bo zavedna muslimanka v Sloveniji mini krilce nosila in hodila v diskoteke popivat in se kurbat. Če pa bo šla v dežele znane po Islamu pa bo pridna in zavedna muslimanka.  Pa kaj vam je? Sicer ne pomeni, da to ni možno, da tako ženska počne ampak kar počez pa tudi tako ni pričakovati.

 

https://thcgrashaus.com/
https://thcgrashaus.com/nl
https://thcgrashaus.com/en/
https://thcgrashaus.com/fr/
https://thcgrashaus.com/es/
https://thcgrashaus.com/it/

Prilagajat družbi pravijo: Se sploh zavedate kakšne bedarije trosite?

Se pravi če prideš v družbo, kjer so vsi nažgan od alkohola morš ti tud bit?

Če prideš v družbo kurbetin in kurbirjev moraš ti tudi to postat?

Če prideš v družbo muslimanov moraš bit potem tud musliman?

Če pride musliman v Slovenijo ne sme biti musliman več ampak slovenc, kot pjanc, alkoholik, katolik, eden ali drug zblojenec indoktriniran?

Če prideš v družbo drogerašov moraš bit drogeraš?

Pa kaj vam je? Mislite, da lastovka, ki leti v druge dežele ni več lastovka?

Mislite, da če pripeljete opico iz džungle v Slovenijo, da ne bo več opica ampak kar neka druga žival?

dej zbudte se

 

 

 

( https://www.youtube.com/watch?v=uFefJJPrpFM )

Ne zavedate se, da vas v bistvu motijo ljudje, ki konkretno izstopajo iz družbenih norm, ki so vam sedaj poznane v vaši deželi. Delujejo vam, kot tujci, zato, ker tudi so. Vaše in njihove korenine, kultura in vzgoja so bile različne. In te razlike izstopajo, zelo so vidne in izrazite. Človek se tujca boji. Ker tujec od nekdaj velja najprej za sovražnika. To zato, ker je previdnost mati modrosti pravi pregovor.

Da se pojavlja več tujcev je zato kriva politika pod njo pa narod. Narod podpira politiko, katera mu k vznožju njegovih nog in za soseda naseljuje tujca katerega niti jezika ne pozna. To pomeni, da politika ljudem v bližino domov naseljuje potencialne sovražnike. Ni nujno da so sovražniki dokler so tujci ampak, dokler ni znanec je nekdo, ki ga ne poznaš. Ne poznanega pa se je morda za bati morda pa ne. Ljudje se bojijo neznanega tako kot živali. To je previdnost.

Dobro bi bilo, da se preuranjeno ne jezite na ljudi, ki so prišli živeti v deželo kjer ste bili najprej vi ampak se raje vprašajte, kaj počnejo tisti, katere imate za gospodarje svojih življenj, da vam v deželo novačijo tujce in zakaj tujci raje hodijo med tujce, kot pa da bi ostali v svojih rodnih in domačih deželah od koder izhajajo.

Če se ne motim v koranu nikjer explicitno ne piše, da mora biti ženska zakrita. Tako kot v bibliji ne piše, da se župnik ne sme poročit.

To si je kar en 1x zmislil in potem postane dogma, potem si pa za nazaj zmislijo razloge, da to upravičijo.

Moram pa priznati, da sem v času covida in mask v določenih situacijah počutila odlično v anonimnosti pod masko in razumem, da nekaterim ženskam ruta ustreza.

Odgovor na objavo uporabnika
bozomon, 22.03.2024 ob 21:37

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8409, 22.03.2024 ob 21:32

V Franciji je hijab prepovedan, ker to ni verska, ampak politična gesta, z nošnjo hijaba sporočaš, da ne sprejemaš vrednot te družbe, da se ne počutiš njen del, za Francoze je to separatizem in tega nočejo, ker ratajo geti in je recept za konflikte.

CLouk.. pise ti u bibliji… to nebi smelo bit nic novega… ampak ker niste na bibliji, je… oprali su vam mozak.

Zadnjic sem poslusal eno pokrito… isto iz francije… kao konzervativni so… ne odobravajo… pa do vceri si mel…

Mislim sploh ne vem kaj bi rekel… neces da ti je cerka pokrivena kar vi ti morala bit čast!!! Čast!!! Kaj ti hoces??? Da je razgolacena???

Halo pricam li ja sa ljudima il majmunima?

Lej sej pise… bolano srce… od ljudi koji pameti nemaju. Od ljudi koji razuma nemaju.

Ruta je ruta, pajčolan naredi žensko celo lepšo, hidžab je pa hidžab in je politična gesta, ne verska, podobno kot v Zah Evropi musliči okupirajo ulico in izvajajo svoje molitve, to so politične geste in grejo ljudem v nos, mi tudi ne hodimo v Saudovo Arabijo, da bi s križem v roki razlagali domorodcem, da je Mohamed fejk prerok, verske zadeve se ureja doma in v za to namenjenih prostorih, ne pa po cesti.

Odgovor na objavo uporabnika
Bruska, 22.03.2024 ob 22:56

Če se ne motim v koranu nikjer explicitno ne piše, da mora biti ženska zakrita. Tako kot v bibliji ne piše, da se župnik ne sme poročit.

To si je kar en 1x zmislil in potem postane dogma, potem si pa za nazaj zmislijo razloge, da to upravičijo.

Moram pa priznati, da sem v času covida in mask v določenih situacijah počutila odlično v anonimnosti pod masko in razumem, da nekaterim ženskam ruta ustreza.

V Koranu se omenja oblačenje skromno in spoštljivo, vendar ni eksplicitne zahteve po zakrivanju žensk. Interpretacija glede oblačenja žensk je različna med muslimani in se lahko razlikuje glede na kulturo, tradicijo in versko prepričanje.

PIse v suri svetloba… med drugim pise tudi v tej suri da Bog vse zivo ustvarja iz vode.

Pa da bludnika in bludnico 100x z bicem… dobra sura.

V družbi ste videli, da tisti, ki se imajo za oblast lahko hitro dosežejo, da večina nosi maske. Tako tudi drugod so lahko hitro dosegli, da je večina zakrita.

Budni ljudje vedo, da je moški, moški, ženska pa ženska. Da je oblast tistega človeka, ki hoče imeti oblast nad vsemi drugimi ljudmi zanj vedno “taprava oblast”.

Mnogi se ne zavedate, da ste v svetu le programabilna oseba, mnogim in da medtem, ko požirate njohove programe namesto, da bi živeli resnico njihova platforma za uresničitev njihovih zblojenih sanj.

 

Odgovor na objavo uporabnika
bozomon, 22.03.2024 ob 23:06

PIse v suri svetloba… med drugim pise tudi v tej suri da Bog vse zivo ustvarja iz vode.

Pa da bludnika in bludnico 100x z bicem… dobra sura.

Ti pa tvoj bič. Zbudi se!

Tukej tudi piše ZBUDI SE.

A se boš ZBUDU?

Odgovor na objavo uporabnika
bozomon, 22.03.2024 ob 20:15

https://m.youtube.com/shorts/BfF_WyuoKnU

Lej ne samo te ki se šetajo. Eno zensko mi najdi z odkrito glavo. Je ni…

Pa nima veze z islamom… direktno pac.. jst ko sem videl to… gledam… lej lej… vid vid stari… ene ni z odkrito glavo.

bozo, res je, ene ni na tistem videu z odkrito glavo,  AMPAK kažejo pa noge od kolen navzdol. In glave imajo pokrite z modnimi klobučki, nima veze to z religijo ali zato, ker bi morale imeti glavo pokrito, drugače jih bo dedec fental.

Moja babica ni nosila hidzaba, ampak ruto. In bila je letnik 1896, in ne 2000. In rute ni nosila iz verskih razlogov, ampak zato, ker so jo nosile stare mamce. Ko je bila mlajsa, recimo pri 40ih, 50ih, ni na nobeni sliki z ruto.

Ti, avtorica, imas dve mozosti

1) da se asimiliras v dezelo, ki te prezivlja, torej, da postanes ateistka ali kristjanka in prevzames navade domacinov, podobno, kot smo se prilagodili domacinom Slovenci, ki smo kdaj ziveli v tujini.

2) da se preselis v drzavo, kjer je tvoja vera drzavna vera. Tam bos sprejeta, in bos srecna.

Predvsem pa ne vsiljuj svoje vere nam.

Odgovor na objavo uporabnika
Samo povem, 22.03.2024 ob 23:09

bozo, res je, ene ni na tistem videu z odkrito glavo,  AMPAK kažejo pa noge od kolen navzdol. In glave imajo pokrite z modnimi klobučki, nima veze to z religijo ali zato, ker bi morale imeti glavo pokrito, drugače jih bo dedec fental.

dedec fental… kurac fental… sve dedec kriv… dosta vas je!

Odgovor na objavo uporabnika
Ne seri, 22.03.2024 ob 20:05

Ne seri, da so naše babice nosile rute. Še prababice ne, pa nisem več mlada. Oblači in obnašaj se okolju primerno. Zaenkrat je tu še civilizirana Evropa. Če ti ni kaj všeč, se pa komot spelješ med tvoje alahovce, kjer ne boš imela nobenih težav.

 

So se nosile rute in pozneje klobucki, ker je bilo sramotno pokazati lase.

 

Hvala vesolju, da so minili ti casi in da zivimo v 21.st., ko imamo zenske pravico obleci karkoli si zazelimo.

 

Ti avtorica, zaradi mene se lahko zavijes v karkoli, ce te pogledam, je to zato, ker se zgrozim ob tvoji maloumnosti in se mi smilis, ker si dovolis, da ti drugi narekujejo, kako se moras obleci!

V istem odstavku piše tudi, da mora moški gledat v tla. Gledaš v tla, ko so ženske okoli?

New Report

Close