Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj kondom tak problem?

Zakaj kondom tak problem?

S temi kontracepskimi ste kot cepivi. Na osnovi par primerov neupravičeno generalizirate stvari so pa varna zdravila z redkimi stranskimi učinki. Sploh pa da take zasebne stvari pišete po spletu se je tudi za vprašat. Važno da je partnerja “sterala” kot krpo. Že to pokaže o karakterju avtorice veliko.

prav si naredila. jaz z moskimi ki zavracajo kondom niti poljuba. bog ve s kaksnimi packami je spal.. verjetno za spb test se slisal ni… tudi da ti vedet da nima spostovanja ne do tebe nedo sebe in pa ogromn ego ki funkcionira na nacin ” meni se to ne more zgodit”. ne hvala.

Tudi jaz ti dam prav. Sem glede tega ista. Sej,ko si potem v zvezi,si ženska zrihta maternični vložek,ali pa KT ali pa druge oblike kontracepcije-jih je veliko. Pa je spolnost lahko nezavrta in sproščena. Ampak deci bi takoj brez kondoma,mrš zgin. Ne maram takih,joj en mi je enkrat tok nakladal,da kr glava peče da uporablja vedno kondom pa sploh ni blo res. Kaj vse so sposobni moški naložit sam da bi dobil seks,nagnusno 🙁

Če pa pač nič drugega ne ustreza,pa normalno da furata kondom. Pa mogoče 1x ali 2x na leto udarta z umikom,pa si prvoščta ampak večinoma pač furata kondom. In ta tip te ni imel iskreno rad,tudi ne vrjamem da si ga iskreno privlačla-niti da bi bla močna kemija-če mu je kondom bil tak problem. drgač imaš pa na voljo res tud ultra tanke kondome,pa rebraste,ki prineseta užitek tebi in njemu-glede tega je full ampak res full izbire.

Ta tip je idiot. prav je da si skenslala. jst bi ga tud. Brez kakršnegakoli oklevanja.


… piše moški, ali pa ženska nad 60 let, ki že dolgo več ne ve kakšen psihičen in telesni napor je imeti podrto hormonsko ravnovesje. Strdki so tudi zelo pogosti, na žalost.

Kako niti poljuba? Poljub pride veliko prej. Ali se to zmeniš preden se skoraj spoznate? 😀

Sicer pa je kondom nujno z žensko okoli 35 let, ki nimajo otrok, če nočeš plačevat 26 letni kredit.


… piše moški, ali pa ženska nad 60 let, ki že dolgo več ne ve kakšen psihičen in telesni napor je imeti podrto hormonsko ravnovesje. Strdki so tudi zelo pogosti, na žalost.
[/quote]

Ne eno, ne drugo. Piše nekdo, ki zaupa v medicino in zdravila in nekdo, ki je posvetil velik del življenja študiju v tej smeri. Naprej odpri kakšno navodilo zdravil in razčisti termin “zelo pogost” stranski učinek. Je to zate 100/1.000 10/1.000 ali 1/1.000 ali? Za strdke je navadno pojavnost pod 0,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} torej pod 1 na 1.000, pa še to je zelo verjetno povezano z drugimi dodatnimi dejavnik, ki povzroča trombozo/embolijo i jih ne bom našteval… Če si 20kg pretežka, imaš visok tlak in ne jemlješ kontracepcije je tveganje verjetno zelo višje… Pa mogoče še poleg neželenih še poglej učinke ob jemanju kontracepcije kot so zmanjšanje aken, ponekod ureditev menstrualnega cikla, zmanjšanje pojavnosti endometeioze, raka črevesja, včasih zmanjšanje glavobolov ali raka jajčnikov in podobno. Ljudje vsakodnevno ne razumejo da če generalizirajo na osnovi 5 ali 10 primerov, jemlje jih pa na miljone, da so sklepanja lahko napačna. Včasih se čudim zakaj sploh ljudje hodijo v šole in npr 10 ur dnevno ali več posvečajo učenju, če je vsaka ekonomistka, frizerka ali učiteljica matematike pametnejša od ljudi na naravoslovnem področju, ki preučuje človeka. Vedno se lahko pojavljajo stranski učinki in vsak more sebe opazovati kaj mu ustreza in kaj ne, ni pa to potem upravičeno, da se stvari generalizirajo in po forumih pametujejo kaj je za koga bolje ali ne. Naj ljudje prisluhnejo stroki in svojim občutjem in opažanjem, in se naj na podlagi tega odločijo. Je pa tudi velika izbira in če neko zdravilo ne ustreza je veliko drugih opcij in se pove in se zamenja. Lahko je tretje, četrto zdravilo tisto, ki bo ustrezalo. Ne se pa na podlagi forumskih “vsevednikov” odločati. Isto je bilo pri cepivih, vsi vse vedo samo strokovnjaki ne, dobi 20 oseb strdke na 6 miljonov in še to ni dokazana neposredna povezava vendar ljudje klatijo, kritizirajo hkrati pa se ne zavedajo, da prav cepljenje je izkoreninilo ali dalo na minimum mnogo bolezni, ki so pred cepljenjem povzročale na miljone mrtvih…

Me sploooh ne zanimajo deci k jim je kondom problem. Goodbye,au revoira! In ja,prav si naredila. Btw-ni te imel iskreno rad,ker kondom ni tak oh in sploh problem kolikor eni f-u-k-a-č-i jamrajo. In pri tebi je bilo očitno da si mela smolo da drugače ne gre. Tko da,move on,pozabi in pusti ga daleeeeeeč za sabo…

Kondom ni tak oh in sploh problem, sem pa po 30 letih seksa s kondomom vseeno zelo vesel, da ni več potreben 🙂

Se mi zdi normalno,ce rata resna zveza in stalni partner,da si porihta ženska ali mireno ali KT ali bilokaj (kobtracepcij obstaja veliko vrst) in se primerno posvetuje z ginekologom. In potem je spolnost res sproscena in nezavrta (recimo men osebno je full vsec ce pride vame najverjetneje zarad obcutka pripadnosti njemu-cist nagonsko). Ce pa je primer kot pri avtorici pa 1x ali 2x na leto komot nardita z “umikom”,ostalo pa pac s kondomom in bi blo cist ok. Tudi za njega. Ni te imel iskreno rad verjemi,tud kemije neke močne ni blo,to je defenitiva. Sicer pa taki tipi k nocjo s kondomom-resnica je da večina je takih. 🙁 briga jih za žensko. …

Vsaka ženska sodi po svojem očetu! Sožalje, da ti je foter en velik klipan, mati pa trapa, da ga prenaša! ;))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Marsikateri zdravnik priporoča kombinacijo, ker če sta 2 stvari je potem bolj varno. Če guma poči rahlo poči, kar se velikokrat zgodi da se sploh ne opazi, kaj pa potem…

Vsaka ženska sodi po svojem očetu! Sožalje, da ti je foter en velik klipan, mati pa trapa, da ga prenaša! ;))
[/quote]

Pa daj ne serji no. Nimam pojma kaj sta fotr in mat uporabljala za kontracepcijo niti nočem vedet. Kje pobiraš take glupe no. A ti veš o svoji starcih to?

Z veseljem ti pomagam potešiti vse tvoje želje, z kondomom 🙂


Se bere kako kondom vpliva na tvojo (spolno) življenje.


…lulik je kot listja in trave, in verjemi mi, tvoja ni nič posebnega…
Seveda, tudi drugih lukenj ne manjka. Pa vseh SPB tudi ne. Čeprav zadnje leto govorimo zgolj o koroni, so okužbe s Hiv-om in posledični AIDS, da o že klasičnih okužbah s sifilisom in gonorejo molčimo v porastu. Pa klamidija, trihomoniaza in HPV, ki z nekaterimi svojimi tipi povzroča raka in tako naprej.

Da je kondom najudobnejši za žensko, vsaj ni tistega ogabnega sluzastega cedenja sperme po odnosu, ki ga lahko spere le dolgotrajna kopel, navadno umivanje običajno ni dovolj.
Avtorici pa samo to, da ni nič boljša od svojega bivšega. On ne bi ola gume, ona ne bi nobene kontracepcije ker ji baje vse škodujejo. Lari fari.
Raje povej, da te je nekaj več kil (okoli 3) tako motilo v tvoji anoreksičnosti, da jih raje ne uživaš. Da ti maternični obroček ne ustreza, ker so menstruacije res močnejše. Nekaj več dni neudobja torej. Diafragmo pa sploh ne bi. Tisto tlačenje noter, ane? Ko tlačiš pirovsko flašo v vse svoje odprtine, na željo svojega f…ča, da zadovoljuješ sebe in njega te pa ne moti, kaj?
Malce grobo, samo s takimi razvajenimi ritkami se ne da drugače.
[/quote]

Vidim, da inteligenca in ravno tvoja močna plat.
POsebej zate:
Uporaba prvih KT: krvavitve več mesecev skupaj, bolečine v trebuhu, upad libida…
Uporaba drugih KT: spet več mesečna krvavitev brez prestankA
Tretje KT: tudi stalna krvavitev, slabo počutje, hudi glavoboli in to taki migrenski, vsak dan.
Vse troje KT: slabo počutje, utrujenost, bolečine, krvaviteve brez prestanka, upad libida, vnetje

Mirena: krvavitve, ki so trajale po dva meseca, tri mesece skupaj, par dni mir pa spet par mesecev krvavitev brez prestanka, slabo počutje, neznosne bolečine v križu, ubad libida, vnetje…

Je dovolj, a moram še kaj našteti?

Škoda samo, da sem ga tako dolgo prenašala.
Itak se je gonil vse naokrog. Eni ženski je celo otroka naredil. POtem pa jokal kako mu je to podtaknila.

Škoda samo, da sem ga tako dolgo prenašala.
Itak se je gonil vse naokrog. Eni ženski je celo otroka naredil. POtem pa jokal kako mu je to podtaknila.
[/quote]

ojoj 🙁 no,ne skrbi-nisem jaz nič boljšga. Enga sem prenašala 4 leta zveze. pa konc,pa spet nazaj,pa konc,pa spet nazaj,.. Težko,ko tko nekdo gleda si misli pa fakk kaj ti je? A ne vidiš da je budala. Ampak če so čustva vpletena,je težko- Hitr se sam znajdeš v začaranem krogu. Kaj vse je men ta delal.. boljš da ne omenjam. Težek karakter k svinc,rajš bi šla 100 ton krompirja kopat v najbolj žgočem soncu z neoprensko potapljašo obleko evo če hočš,da bi mi blo ja full neudobno in vroče-kot pa z njim bit. 🙁 ampak lej,skenslala si ga,in to je to. gremo naprej..

ojoj 🙁 no,ne skrbi-nisem jaz nič boljšga. Enga sem prenašala 4 leta zveze. pa konc,pa spet nazaj,pa konc,pa spet nazaj,.. Težko,ko tko nekdo gleda si misli pa fakk kaj ti je? A ne vidiš da je budala. Ampak če so čustva vpletena,je težko- Hitr se sam znajdeš v začaranem krogu. Kaj vse je men ta delal.. boljš da ne omenjam. Težek karakter k svinc,rajš bi šla 100 ton krompirja kopat v najbolj žgočem soncu z neoprensko potapljašo obleko evo če hočš,da bi mi blo ja full neudobno in vroče-kot pa z njim bit. 🙁 ampak lej,skenslala si ga,in to je to. gremo naprej..
[/quote]

No saj to je že kar en čas nazaj. Sem se pa spomnila na to zadevo, ko sem brala tule eno temo o KT in kar nekaj žensk je imelo težave. Pa sem se spomnila kake grozne težave sem vse jaz imela.
Aja pa spoznala sem moškega, ki je povsem drugačen. Pošten, odkrit. Pa niti enkrat ni namignil, da bi seksala brez kondoma. Samoumevno mu je, da to uporabljava. Pa ja, sem ugotovila ja, da kondomov ne marajo moški, ki imajo težave z erekcijo :). Predvsem pa sem ugotovila, da je ogromno luzerskih decev, ki jim ni mar za kontracepcijo. In kar je pa pozitivno: da obstjaajo tudi drugačni moški, spoštljivi, pošteni, odkriti in ja, tudi taki, jim je mar za žensko in kotracepcijo. Res pa je, da ni Slovenec, je bilo treba it na sever :).

Zato ker “nič ne čutijo”.
Saj ne da se dobijo tudi ultra tanki kondomi, ampak to je predrag seks …
Najlažje je vse to breme na žensko dat, same pa naj mesece vztrajamo, da preživimo stranske učinke, samo da se lahko moški notri sprazne.
Lepo reči, če ne bo imel kondoma, pač ne bo seksal.
Mu ga potegneš in je to to.
Lahko se gre pa sterilizirat 😉

No saj to je že kar en čas nazaj. Sem se pa spomnila na to zadevo, ko sem brala tule eno temo o KT in kar nekaj žensk je imelo težave. Pa sem se spomnila kake grozne težave sem vse jaz imela.
Aja pa spoznala sem moškega, ki je povsem drugačen. Pošten, odkrit. Pa niti enkrat ni namignil, da bi seksala brez kondoma. Samoumevno mu je, da to uporabljava. Pa ja, sem ugotovila ja, da kondomov ne marajo moški, ki imajo težave z erekcijo :). Predvsem pa sem ugotovila, da je ogromno luzerskih decev, ki jim ni mar za kontracepcijo. In kar je pa pozitivno: da obstjaajo tudi drugačni moški, spoštljivi, pošteni, odkriti in ja, tudi taki, jim je mar za žensko in kotracepcijo. Res pa je, da ni Slovenec, je bilo treba it na sever :).
[/quote]

Lepo,da si srečna in da si našla nekoga,s katerim ti je ok in ki je tak kot si želiš. želim ti srečo in ljubezen,ter vsega dobrega še naprej! <3

Kondome sem itak ves čas jaz kupovala :).

Lepo,da si srečna in da si našla nekoga,s katerim ti je ok in ki je tak kot si želiš. želim ti srečo in ljubezen,ter vsega dobrega še naprej! <3
[/quote]

Hvala :).

uh ja.. jst sm mela enkrat enga bosanca k tud za kondome ni imel in sme jih jaz kupovala. itak samo 2x ampak vseeno.. Se spomnim k sem rekla,če da pol zraven (pa sem mela takrat in službo in plačo nisem bla brez dnarja ampak temu butcu ni blo nč do zaščite niti da se te stvari zrihtajo pa sem omenila) se je naredu neumnega pa mi dal 2 eura na mizo. 🙁 memorys..

Uf si pa mela nesreco s tipi.. jaz je na sreco nimam. Vedno sem zahtevala kondom. Pa jemljem kt.
Vcasih je tip mene vprasal, ce prinese kondome, vcasih sem morala jaz prva reci, da se brez kondomov ne bo nic zgodilo in do zdaj so vsi to spostovali. Samo en je prvi dan zelel vztrajati brez. Pa sem mu rekla, da, ce ratam noseca, otroka obdrzim. Jaz se nisem pripravljena biti mama, si ti pripravljen biti oce? In tako nikoli vec ni omenil, da bi seksal brez kondoma.
Ons, fwb, fant, moz… ne glede na to v kaksni zvezi si, mora moski spostovati tvojo odlocitev.
Super, da si se ga znebila.
Za v bodoce pa, ce te bo partner spostoval in imel rad, bo spostoval tvojo odlocitev glede kondomov.

Hja, vsakič sva imela bitko: jaz, da hočem kondom, dda brez ne bo nič. On pa tečnaril, da bi vsaj malo brez. Tako sem se naveličala, da sem zgubila voljo do seksa. Tako, da sem se začela izogibat srečanjem z njim. Potem pa mi je vendarle kliknilo in sem ga do kraja skenslala.

Pa tudi s prvim tipom je bil križ: bi pač malo brez probal.

Pa tudi, ko sem se s kakim tipom pogovarjala, vse neko jamranje, da kondom pa ziher ne.
Sem imela ene kolege, ki so šli na Tajsko in seveda tam tudi seksali s prostitutkami. In eni so se hvalili, da je bilo fenomenalno brez kondoma. Moraš biti pa do kraja poknjen, da s prostitutko seksaš brez kondoma. Ampak enim je to očitno ok.

New Report

Close