Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

V rangu česa in ostane koliko?[/quote]

V rangu, o katerem se pogovarjate, torej 1500-1750 evrov. Ostane mi kaj pa vem, odvisno od meseca (priznam da posebno ne spremljam), glede na privarčevano očitno dobrih 500 na mesec.[/quote]

Dobro jutro.

Malo sem zadremal, pa vidim, da ste pridni tudi brez mene. :-)))

In ce dobro pogledas, so doloceni nakupi razporejeni v varcevanje cez vec let. In teh “srednjerocnih varcevanj” (za zamenjavo naprav, ki jih redkeje kupujemo, za letne stroske, kot je registracija avtomobila, itd.) je ravno tu nekje.

🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Saj v tem rangu (500 EUR) mora minimalno ostati vsak mesec.

Saj v tem rangu (500 EUR) mora minimalno ostati vsak mesec.[/quote]

Neko povprečno človeka vredno življenje predvideva privarčevanih 500 eur na mesec? Zakaj pa če smem vprašat?

Pa jebela cesta no… Polpismeni, ali kaj? Poglej tabelo:

[attachment=0]Stroski2.PNG[/attachment]

Za dobrih 615 evrov sem prdvidel rezervacij in se 150 evrov za dodatno rentno varcevanje. That’s life.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Saj v tem rangu (500 EUR) mora minimalno ostati vsak mesec.[/quote]

Neko povprečno človeka vredno življenje predvideva privarčevanih 500 eur na mesec? Zakaj pa če smem vprašat?[/quote]

Koliko pa imaš najemnine oziroma posojila za stanovanja?
Kako kupiš avto?
Koliko ti ostane, ko plačaš registracijo za avto?
Koliko ti ostane, če kupiš nov gospodinjski aparat?
Koliko vlagaš v vzdrževanje nepremičnine?

Meni tudi kak mesec ostane, zato pa naslednji mesec nič … pride servis, registracija, zavarovanje za avto in sem ob 600, 700 evrov kot nič.

Pa jebela cesta no… Polpismeni, ali kaj? Poglej tabelo:

Stroski2.PNG

Za dobrih 615 evrov sem prdvidel rezervacij in se 150 evrov za dodatno rentno varcevanje. That’s life.[/quote]

Oprosti ampak na mobitelu je tvoja tabelica tako majhna, da je res nisem preučevala v detajle. Me pa zanima čemu je namen teh rezervacij?

My point exactly. Ce se hoce clovet ogniti “pufanju” in placevanju obresti, da nekaj tudi “v stumf” kot rezervacije. Torej razpolozljiva sredstva za vecje nakupe. Nekateri temu recejo tudi “sparanje”, a to ni cisto prav. Varcevanje so vezana sredstva z rocnostjo nekje v prihodnosti.

Torej… ce dam vsak mesec 50 evrov v stumf, imam 600 evrov za poletni dopust. Ce dam se 50, imam se 600 za zmskega. Ce dam 100 evrov na stran za avto, lahko vsaki dve leti (pet let, 12 let) sedanjega prodam in kupim drugega. Itd.

V principu je enako, ce se clovek zapufa. Le da tam znaten delez izdatkov predstavljajo obresti. Gledano z vidika tabele hisnega budgeta, ki sem jo nalimal, pa smo spet tu nekje.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

P.S.: Evo, ravnokar odgovoril. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Mogoče živiš pri starših in odpadejo najemnina, položnice, hrana, pijača, varčevanje za pohištvo,…? Potemtakem ni čudno za slušalke v rangu 200€.[/quote]

Slušalke za 200 EUR sploh niso ne vem kako drage.[/quote]
Za profi tonca v studiju res niso…samo za filme bult pa redkokdo gre tako visoko…

Zakaj pa rabiš slušalke?
Če si samski, lahko poslušaš glasbo ali karkoli pač imaš brez slušalk. Nikogar ne motiš. Pa še sluha si ne poškoduješ tako kot s slušalkami.[/quote]

:))
Kdor se ukvarja z “musko” ne more brez slušalk.
Lahko živim brez frizerja, brez novih cunjic, brez čeveljčkov, sam slušalke pa … NE DIRAJ :)))))[/quote]

Večina nima pojma o tem, da je kvaliteta zvoka iz 200 € vrednih slušalk enakovredna ferštu za 500€ in zvočnikom za 800 €….poleg tega noben nima pojma o DAC pretvornikih za 200-300 €, in ojačevalcih za slušalke, ki so skoraj obvezni…..al pa vsaj zunanja zvočna kartica za DAC-om za minimalno 100-150 €.
Višji rangi slušalk od 200 € , se zelo razlikujejo po kvaliteti…je treba imet že zelo dobro uho in vrhunsko ostalo tehnično opremo…poleg tega so bistveni tudi formati posnetkov- WAV, FLAC, 24-bit…da ne govorim o DSD…

Slušalke za 200 EUR sploh niso ne vem kako drage.[/quote]

Zakaj pa rabiš slušalke?
Če si samski, lahko poslušaš glasbo ali karkoli pač imaš brez slušalk. Nikogar ne motiš. Pa še sluha si ne poškoduješ tako kot s slušalkami.[/quote]

filme rad poslušam naglas, to pa ni mogoče ob psu, ki se zdrzne ob vsakem glasnejšeem šundru…

V postavko s ceno avtomobila torej ni vključeno “varčevanje” za nov avtomobil? Enako za dopust, opremo, itn…

V postavko s ceno avtomobila torej ni vključeno “varčevanje” za nov avtomobil? Enako za dopust, opremo, itn…[/quote]

Vzamem vprašanje nazaj, sem šele zdaj res pregledala tabelo 🙂

Ze v redu. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ampak… Ce gldam temo NETTO place v Sloveniji, pa moram reci, da sem nekaj pomesal. Sodec po navedbah v tisti temi, so pa netto prihodki v Sloveniji vsaj dvakrat visji in omogocajo ze kar dostojen luksuz. Zdaj tudi razumem, zakaj me je @moj pogled prepricevala, da se v Sloveniji v bistvu zelo dobro zivi.

Mislim, da je cas, da zacnem razmisljati o vrnitvi v Slovenijo. Mislite, da bi se naslo kje kako delovno mesto zame, ki bi mi omogocilo ustvarjati resitve in prejemati zasluzke nekje v okvirih tega, kar sem zapisal zgoraj (recimo 50.000 bruto na leto bi mi povsem zadostovalo)?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Do jaht smo že prišli?

Ne, tu govorimo o zlati sredini. Za jahte pojdite po hodniku naravnost, na koncu levo, nato drugi hodnik spet levo in ko pridete v sprejemnico vprasajte na salterju, ce je forum ze odprt. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Če nimaš barkače, si pi.čkin dim. ne pa ko s etu neki hvalijo s slušalkami in mislijo, da so fensi, looool. To je nivo mulcev iz ameriških filmov, superge za 200 dolarjev, iphone, slušalke za tolk..Folk, ki dejansko ima, se ne pogovarja o denarju.

Brodero… Waaj tolk about mooni? Lets duu biiznis. 😉
(to je renicen stavek, ki mi ga je nekoc nekdo postregel)

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

To niso cene življenja, ki ne vsebuje luksuza in preseravanja – kar nekaj zneskov v tabeli je luksuznih!! Potrjuje mojo tezo, da veliko ljudi misli, da so upravičeni do luksuza s povprečno plačo, in ker ga nimajo, potem jamrajo.

tako je, povprečna plača je namenjena preživetju.

Kaj je luksuz je relativno – nekaj mojih kolegov ima zasidrane jadrnice v Portorožu – povprečno plačajo na leto 6.000 eur. Večina jih ima podjetja z nekaj zaposlenimi in dobičkom med 100.000 eur letno in 1 mio/leto. Za slovenske razmere precej – če bi šli v Monaco bi bili reveži. Tako, da ima Glanzkopf prav.

Desi pa še vedno ni izvedel, kar ga zanima: koliko potrebuje povprečen Slovenec, da lagodno živi. In tudi ne bo, ker ima vsak svoj prav – jaz recimo porabim za moje življenje na mesec okoli 2 jurja. Pa ne kadim, friziram se v LJ za 6 eur v salonu, avto vozim 16 let star. Mečem pa denar v doživetja, izobrazbo, wellnese in razvajanja v dvoje. Bi pa preživel tudi z 800 euri in bil enako srečen. Dokler sem zdrav, nabit z energijo, miren v sebi – mi denar ne pomeni nič. Oz. mi je bolj pomemben prosti čas.

Imam pa nekaj kolegov IT-jevcev – kar mislim, da je tvoja smer – in vsi imajo plače od 3.000-5.000 eur. Netto. Malo slabše kot v Nemčiji, ampak tudi delajo manj. Tako da – mislim, da ti ne bo težkega tu, če se vrneš:)

Kaj pa je zate luksus? Topli čevlji pozimi in topla jakna in ogrevanje, ki ni poceni, kvalitetna hrana? A ti sploh veš koliko stane kvalitetna hrana, ne pa tisto kar dobiš v trgovini, jabolka brez pešk, sadje po katerem dobiš drisko, te boli trebuh, če ga preveč poješ,… da o umetnem “vosku”, ki se ob obdelavi izcedi ne govorim… Česa takega ni, če ješ domače sadje in zelenjavo ampak za to rabiš vrt in spet so tu stroški.

Vse to je za nas luksuz. Jemo pomije od hrane, kupujemo krpe, cunje, ki jim rečemo oblačila,… vse ostalo je za slovenske hlapčke luksuz….

Če hočeš srednje kvalitetno dobro hrano in srednje kvalitetne cunje – pozimi, ker rabiš pulovarje, škornje, čevlje za sneg,…. že samo zato rabiš 1.500, €…

Sami hlapčki…. da lahko elita hodi po rajskih vročih otokih, se tam slika in slike objavlja na Facebooku, dimantni uhančni pa to, vse davkoplačevalski denar…. Tle pa hlapci pametujejo, da bi lahko živeli z manj…. pa to taki, ki imajo vse in ki se jim ne sanja, kako je samski ženski, delavki pri 50 letih, ki se je ločila in živi v najemniškem stanovanju.

Ne, takih se ne vidi…. za mlade, ki so 40 je pa še slabše, ker tudi ustvariti niso nič mogli, ker jim nikoli nihče nič ni dal… razen starešev podstrešenga stanovanja, pa še to ne vsem.. Tem bo še veliko huje, samo tega neki polnoritneži, ki so vse dobili v jugi zastonj ali na kredit, ki ga nikoli ni bilo treba odplačati, NIKOLI NE BODO RAZUMELI. Da mladi ne morejo ustvariti, ker vse sproti porabijo…. ne morejo varčevati…. ne brez pomoči staršev itd.

Seveda. Ce uporabim pisanje dopoldanske kolegice kot izhodisce… Kaj pa si predstavljajo ti frizerji? Da bodo z enim moskim in enim zenskim strizenjem (barvanjem, itd) za niti ne polni dve uri dela pokasirali 100 evrov?!? Oderuhi! Sram naj jih bo. Drugic pa naj se ne preseravajo z nakupom opreme za salon in preparatov. Naokoli naj hodijo s kufrckom, barvo pa naj pustijo, da si stranka kupi po zelji, pa bodo stroski prec nizji. :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Seveda. Ce uporabim pisanje dopoldanske kolegice kot izhodisce… Kaj pa si predstavljajo ti frizerji? Da bodo z enim moskim in enim zenskim strizenjem (barvanjem, itd) za niti ne polni dve uri dela pokasirali 100 evrov?!? Oderuhi! Sram naj jih bo. Drugic pa naj se ne preseravajo z nakupom opreme za salon in preparatov. Naokoli naj hodijo s kufrckom, barvo pa naj pustijo, da si stranka kupi po zelji, pa bodo stroski prec nizji. :-)))[/quote]

Se mi zdi, da se tema izrodila. Dokler bo nekdo nekomu drugemu očital uporabo in koriščenje kvalitetnih storitev, bomo tam, kjer smo. V p******.

Bodi vesel, da lahko delaš tisto, kar znaš in za svoje delo dobiš spodobno plačilo….
Da nisi tak, kot so nekateri poteptani, prevzgojeni, ponižni reveži pri nas, ki ob vsej bedi, odrekanjih, ki jih doživljajo, še otresajo po forumih in se s svojo ponižnostjo hvalijo.

Prešeren je imel prav…..

New Report

Close