Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

Luksuz ali razkosje zivljenja v Sloveniji

Seveda. Ce uporabim pisanje dopoldanske kolegice kot izhodisce… Kaj pa si predstavljajo ti frizerji? Da bodo z enim moskim in enim zenskim strizenjem (barvanjem, itd) za niti ne polni dve uri dela pokasirali 100 evrov?!? Oderuhi! Sram naj jih bo. Drugic pa naj se ne preseravajo z nakupom opreme za salon in preparatov. Naokoli naj hodijo s kufrckom, barvo pa naj pustijo, da si stranka kupi po zelji, pa bodo stroski prec nizji. :-)))[/quote]

P.S.: Ker se pogosto zgodi, da mnogi ne znajo “brati med vrsticami”… Ta odgovor je seveda ironicen. Hotel sem nakazati, da se “delo drugega” pogosto premalo ceni (zastonjkarstvo).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kaj ste se zdej vsi v te jebene slušalke upičli? Samo primer sem dal, da pri nadpovprečni plači ni treba vsakomesečno šparat da si z lahkoto privoščiš neko dražjo zadevo…in da če človeka marsikaj zanima, je taka plača prešvoh. Slušalke so samo en izmed primerov..

Saj pridejo, jih čakajo brezplačna stanovanja, na novo opremljena.
Za začetek jim rihtajo tule:
Stanovanja so: Brežice (2-sobno na Bizeljski cesti 18 in 1-sobno na Vodnikovi ulici 1), Celje (2-sobno na Kajuhovi ulici 2 in 2-sobno na Oblakovi ulici 2), Dravograd (3-sobno na Meži 154b in 2-sobno na Mariborski cesti 39), Gornja Radgona (2-sobno na Mladinski ulici 16), Ilirska Bistrica (2-sobno na Tavčarjevi ulici 15 in 2-sobno na Gubčevi ulici 15), Maribor (1-sobno na Turnerjevi ulici 7, 2-sobno na Koroški cesti 105b, garsonjera na Mladinski ulici 48, garsonjera na Regentovi ulici 6 in 2-sobno na Bevkovi ulici 4), Murska Sobota (3-sobno na Lendavski ulici 17b), Nova Gorica (1-sobno na Bazoviški ulici 17b), Postojna (garsonjera na Ulici Prekomorskih brigad 10) in Trbovlje (2,5-sobno na Sallaumines 10a).

Azilanti bodo dobili novo opremo. Večina bo za kuhanje dobila steklokeramične plošče, pralni stroji morajo biti za pranje do 5 kilogramov, robovi omar in postelj morajo biti »oplemeniteni«, vzmetnice morajo biti medicinske, kakšen naj bo televizor, je zahteva denimo naslednja: barvni TV sprejemnik z diagonalo minimalno 81 centimetrov ter stenski nosilec z roko za LED/LCD TV do 99 centimetrov), ki je dvojno vrtljiv (do 180 stopinj in nagiben do 15 stopinj).

Javni razpis je pa že bil, si ga lahko ogledaš tu:
http://www.djn.mju.gov.si/javna-narocila/arhiv-javnih-narocil#narocilo_392_392

Ne, ne rabimo še enega zabušanta, ki vse dneve visi na netu.
Kar ostani tam, kjer si.

Zakaj pa rabiš slušalke?
Če si samski, lahko poslušaš glasbo ali karkoli pač imaš brez slušalk. Nikogar ne motiš. Pa še sluha si ne poškoduješ tako kot s slušalkami.[/quote]

Nosiš ti s seboj Hi-Fi?! #brihta[/quote]

HI FI, kaj pa je to? Radio ali kaj? Ne, zakaj bi ga nosila s sabo?

:))
Kdor se ukvarja z “musko” ne more brez slušalk.
Lahko živim brez frizerja, brez novih cunjic, brez čeveljčkov, sam slušalke pa … NE DIRAJ :)))))[/quote]

Večina nima pojma o tem, da je kvaliteta zvoka iz 200 € vrednih slušalk enakovredna ferštu za 500€ in zvočnikom za 800 €….poleg tega noben nima pojma o DAC pretvornikih za 200-300 €, in ojačevalcih za slušalke, ki so skoraj obvezni…..al pa vsaj zunanja zvočna kartica za DAC-om za minimalno 100-150 €.
Višji rangi slušalk od 200 € , se zelo razlikujejo po kvaliteti…je treba imet že zelo dobro uho in vrhunsko ostalo tehnično opremo…poleg tega so bistveni tudi formati posnetkov- WAV, FLAC, 24-bit…da ne govorim o DSD…[/quote]

Kaj si totalno naglušen ali kaj?
Da rabiš tako hudo ozvočenje?

General, kot vedno, zadaneš žebljico na glavico.
Drugi pa vsake dve lete zamenjajo računalo pa pohištvo pa opremo.
Kako malo eni rabijo, da se počutijo, da so fensi :). Nabavljajo in nabavljajo, čeprav ni potrebno in potem mislijo, da so oh in sploh :).
Samo jahta je pa luksuz, vsake dve leti novo pohištvo pa ni luksuz :).

O.K.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

DP, kaj si brezposeln?
Glede na vsa tvoja pisanja tu gor, sklepam, da si brezposeln. Pa malo sanjariš tu gor.
Menda naj bi živel v tujini, visiš pa skoz na slovenskem portalu.

Pameten človek ima čimmanj, ne čimveč. materialne dobrine so, kakorkoli obrnem, samo sranje, ki mi požira denar.

Z jahto sem se malo hecal. Am,pak vsak, ki ima preveč ačsa in denarja, naj si omisli barkačo. barkača samo požira denar, vsako leto je treba kaj popravljat.

Sem sanjac brez primere. Zakaj?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

nič te nisem prepričevala, povedala sem kako je in kako živim jaz s svojo družino in praktično vsi ljudje, ki jih poznam in s katerimi se družim.

če ti baje iz tujine gledaš v slo in si na podlagi ne vem česa ustvarjaš mnenje o naših življenjih, ne da bi se prepričal o realnem stanju, pa ti ne morem pomagat.

Na podlagi izkusenj, ki sem si jih nabral v Sloveniji. Saj sem tam vendar prezivel vecino zivljenja. Glede na to, da sem ze od samih zacetkov vzljubil proizvodno informatiko, sem imel ze zaradi narave dela moznost spoznati res vse sloje prebivalstva. Pa tudi precej potovati in tako spoznati razlicne pristope in kulture. Tako da mi tako stanje samo, kakor tudi primerjave, niso povsem tuje, bi lahko rekel. Zato se mi vasi zapisi zdijo malo podobni nojevskemu tiscanju glave v pesek. Oz. kot je pred dnevi opisal kolega iz ZDA v intervjuju… na stanje na Titanicu… Ladja se potaplja, orkester igra, gostje/potniki visjega sloja plesejeo in vsi se pretvarjajo, da je vse v najlepsem redu. Na resilne colne v led in mraz pa se poda zgolj pescica onih, ki so ze tako v zivljenju izkusili tudi manj prijazne plati.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Sem sanjac brez primere. Zakaj?[/quote]

Ker je očitno, da ni nič od tebe, da samo malo sanjaš in veliko bluziš.
Stika z realnostjo pa nimaš.

Res je. Veliko sanjam in bluzim. Uporabnega je precej malo. Zgolj za nekih 100 tisocakov na leto. Vse ostalo je bolj ali manj sanjarjenje brez prave vrednosti. Ampak… je vseeno lustno.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Na podlagi izkusenj, ki sem si jih nabral v Sloveniji. Saj sem tam vendar prezivel vecino zivljenja. Glede na to, da sem ze od samih zacetkov vzljubil proizvodno informatiko, sem imel ze zaradi narave dela moznost spoznati res vse sloje prebivalstva. Pa tudi precej potovati in tako spoznati razlicne pristope in kulture. Tako da mi tako stanje samo, kakor tudi primerjave, niso povsem tuje, bi lahko rekel. Zato se mi vasi zapisi zdijo malo podobni nojevskemu tiscanju glave v pesek. Oz. kot je pred dnevi opisal kolega iz ZDA v intervjuju… na stanje na Titanicu… Ladja se potaplja, orkester igra, gostje/potniki visjega sloja plesejeo in vsi se pretvarjajo, da je vse v najlepsem redu. Na resilne colne v led in mraz pa se poda zgolj pescica onih, ki so ze tako v zivljenju izkusili tudi manj prijazne plati.[/quote]

že včeraj sem ti napisala, da si temo odprl z namenom, da se pohvališ in da nam poveš, da smo v resnici revčki.

pa še 1x .. mi živimo zelo ok in še izboljšuje se, tudi na splošno v sloveniji. še celo tistih nekaj daljše obdobje brezposelnih, ki sem jih poznala, že imajo službe, kar mi tudi pove, da gre navzgor.

če se ti dobro počutiš kjer si in če si dosegel kar si imel namen doseči, super zate. Ni mi pa čist jasno zakaj želiš mene prepričat, da je moj življenjski standard le plod nojevske drže, v resnici pa mi gre veliko slabše?

torej kaj točno želiš s tem svojim pisanjem povedat?

Ali nismo reveži?

Res je. Veliko sanjam in bluzim. Uporabnega je precej malo. Zgolj za nekih 100 tisocakov na leto. Vse ostalo je bolj ali manj sanjarjenje brez prave vrednosti. Ampak… je vseeno lustno.[/quote]

Uf, si pa skormen, sanjaj raje o milijonu na leto. A ne bodo lepše sanje, če že sanjariš vse dni tu gor na monu.

Na podlagi izkusenj, ki sem si jih nabral v Sloveniji. Saj sem tam vendar prezivel vecino zivljenja. Glede na to, da sem ze od samih zacetkov vzljubil proizvodno informatiko, sem imel ze zaradi narave dela moznost spoznati res vse sloje prebivalstva. Pa tudi precej potovati in tako spoznati razlicne pristope in kulture. Tako da mi tako stanje samo, kakor tudi primerjave, niso povsem tuje, bi lahko rekel. Zato se mi vasi zapisi zdijo malo podobni nojevskemu tiscanju glave v pesek. Oz. kot je pred dnevi opisal kolega iz ZDA v intervjuju… na stanje na Titanicu… Ladja se potaplja, orkester igra, gostje/potniki visjega sloja plesejeo in vsi se pretvarjajo, da je vse v najlepsem redu. Na resilne colne v led in mraz pa se poda zgolj pescica onih, ki so ze tako v zivljenju izkusili tudi manj prijazne plati.[/quote]

že včeraj sem ti napisala, da si temo odprl z namenom, da se pohvališ in da nam poveš, da smo v resnici revčki.

pa še 1x .. mi živimo zelo ok in še izboljšuje se, tudi na splošno v sloveniji. še celo tistih nekaj daljše obdobje brezposelnih, ki sem jih poznala, že imajo službe, kar mi tudi pove, da gre navzgor.

če se ti dobro počutiš kjer si in če si dosegel kar si imel namen doseči, super zate. Ni mi pa čist jasno zakaj želiš mene prepričat, da je moj življenjski standard le plod nojevske drže, v resnici pa mi gre veliko slabše?

torej kaj točno želiš s tem svojim pisanjem povedat?[/quote]

Hoče ti povedat, da bodi tako kot on in boš blažena. Torej tako kot on sanjari o 100.000 jurjih na leto. Lahko si pa še boljša. Sanjari raje o milijonih.
Veš kako je tako fajn sanjarit.
On si celo tabelce naredi in jih objavi, kako potem živiš in zapravljaš.

Hm. Najprej naj opozorim na napacno uporabo 2. os. ednine. Pa nimam v mislih zgolj slovnice, pac pa predvsem vsebinsko. Lahko da vi zivite povsem zadovoljivo zivljenje. Hvala bogu, da je tako. Da pa se stanje v Sloveniji izboljsuje? Res? Se je odprl kak nov prizvodni obrat? Vec njih? Je dobilo zaposlitev v le-teh vec deset tisoc ljudi? Si je lesna industrija opomogla, ali se les se vedno izvaza v Avstrijo in od tam uvaza (pol-)izdelke nazaj v Slovenijo (pri cemer je cena dela v Avstriji visja, kakor v Sloveniji)? Kaj pa prehrambeno-predelovalna veriga? So propadle tovarne prevzeli v roke podjetni posamezniki in zaposlili nazaj na tisoce ljudi? Ali ste preprosto prenehali jesti klobase, piscanca, jabolka, breskve? Ali jih morda pretezno uvazate, medtem ko slovenski kmet diha na skrge? Si je Istrabenz opomogel po bankrotu? Saj veste… v Sloveniji lahko celo firma, ki prodaja naftne derivate in nima konkurence (na trgu sta dva – z zakoni izenacena – ponudnika) lahko bankrotira. Je bila sanirana preko podjetniskih prijemov, preko davkoplacevalcev ali pa morda se vedno hira? Je drugi tir ze v gradnji? Morda celo zgrajen? Ali pa papriko iz Izraela se vedno uvazate preko Nizozemskih pristanisc in Hamburga?

Vas vprasam se kaj? Ali raje ne… ker Vam gre dobro. Ostalo pa tako ali tako ne steje. Ali pac?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Res je lepo sanjarit. Evo. Vizualiziraj:

[img]http://www.pjdatasoft.de/wp-content/uploads/2017/01/placa.png[/img]

Jaz pa si res zelim milijoncka svicarjev. In to v gotovini. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hm. Najprej naj opozorim na napacno uporabo 2. os. ednine. Pa nimam v mislih zgolj slovnice, pac pa predvsem vsebinsko. Lahko da vi zivite povsem zadovoljivo zivljenje. Hvala bogu, da je tako. Da pa se stanje v Sloveniji izboljsuje? Res? Se je odprl kak nov prizvodni obrat? Vec njih? Je dobilo zaposlitev v le-teh vec deset tisoc ljudi? Si je lesna industrija opomogla, ali se les se vedno izvaza v Avstrijo in od tam uvaza (pol-)izdelke nazaj v Slovenijo (pri cemer je cena dela v Avstriji visja, kakor v Sloveniji)? Kaj pa prehrambeno-predelovalna veriga? So propadle tovarne prevzeli v roke podjetni posamezniki in zaposlili nazaj na tisoce ljudi? Ali ste preprosto prenehali jesti klobase, piscanca, jabolka, breskve? Ali jih morda pretezno uvazate, medtem ko slovenski kmet diha na skrge? Si je Istrabenz opomogel po bankrotu? Saj veste… v Sloveniji lahko celo firma, ki prodaja naftne derivate in nima konkurence (na trgu sta dva – z zakoni izenacena – ponudnika) lahko bankrotira. Je bila sanirana preko podjetniskih prijemov, preko davkoplacevalcev ali pa morda se vedno hira? Je drugi tir ze v gradnji? Morda celo zgrajen? Ali pa papriko iz Izraela se vedno uvazate preko Nizozemskih pristanisc in Hamburga?

Vas vprasam se kaj? Ali raje ne… ker Vam gre dobro. Ostalo pa tako ali tako ne steje. Ali pac?[/quote]

v pojem “mi” sem zajela vse “moje” … zelo širšo familijo, prijatelje, celo znance … ne poznam družine, ki bi životarila. zakaj? o tem sem pisala že včeraj.

težave, ki jih naštevaš ti so in niso aktualne. marsikaj v državi kot taki ne štima, tudi to sem napisala že včeraj, ampak povej mi eno samo državo, kjer vse štima? kjer prebivalci nimajo nikakršnih težav in imajo občutek, da država dela samo dobro za svoje ljudi.

kar se delovnih mest tiče, sem ti napisala pa že v prejšnjem odgovoru.

Joj no, pa kako ne razumete pointa cele teme? Evo, na DESETI strani je končno razodetje. Vsi ostali smo luzerji, samo on, ki mu je uspel tak met v tujini, je car. Občudovanja vreden. Drugi, pa četudi imamo več od njega, smo nule. Ker smo v zaplankani Sloveniji. On, gastarbajterček, auslender, on je car. Pa čeprav samo na kopici sena. Za Nemce je še vedno samo en južnjak. Kruto dejstvo, ampak resnično.
Desiderius, namesto da vsakodnevno onaniraš tukaj na monu, predelaj že enkrat te tvoje travme in kompleks manjvrednosti, ki kar sije iz tvojih postov. Namesto filozofiranja resnično naredi že enkrat nekaj na sebi. Da ne boš več imel takšne bolestne potrebe po pozornosti in potrjevanju s strani popolnih neznancev. Priznanje si pridobi tam, kjer živiš, ne v virtualnem svetu. Ampak resnično priznanje, ki bo prišlo takrat, ko si boš to resnično zaslužil.

Hm. Najprej naj opozorim na napacno uporabo 2. os. ednine. Pa nimam v mislih zgolj slovnice, pac pa predvsem vsebinsko. Lahko da vi zivite povsem zadovoljivo zivljenje. Hvala bogu, da je tako. Da pa se stanje v Sloveniji izboljsuje? Res? Se je odprl kak nov prizvodni obrat? Vec njih? Je dobilo zaposlitev v le-teh vec deset tisoc ljudi? Si je lesna industrija opomogla, ali se les se vedno izvaza v Avstrijo in od tam uvaza (pol-)izdelke nazaj v Slovenijo (pri cemer je cena dela v Avstriji visja, kakor v Sloveniji)? Kaj pa prehrambeno-predelovalna veriga? So propadle tovarne prevzeli v roke podjetni posamezniki in zaposlili nazaj na tisoce ljudi? Ali ste preprosto prenehali jesti klobase, piscanca, jabolka, breskve? Ali jih morda pretezno uvazate, medtem ko slovenski kmet diha na skrge? Si je Istrabenz opomogel po bankrotu? Saj veste… v Sloveniji lahko celo firma, ki prodaja naftne derivate in nima konkurence (na trgu sta dva – z zakoni izenacena – ponudnika) lahko bankrotira. Je bila sanirana preko podjetniskih prijemov, preko davkoplacevalcev ali pa morda se vedno hira? Je drugi tir ze v gradnji? Morda celo zgrajen? Ali pa papriko iz Izraela se vedno uvazate preko Nizozemskih pristanisc in Hamburga?

Vas vprasam se kaj? Ali raje ne… ker Vam gre dobro. Ostalo pa tako ali tako ne steje. Ali pac?[/quote]
Zanimivo stanje pri vas na severu:
http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/armut-in-deutschland-das-risiko-steigt-wieder-obwohl-die-wirtschaft-laeuft-a-1112646.html

Ne pozabi, da on samo sanjari.
Bi ti verjel, da en gastarbajter v Nemčiji cele dneve visi na MONu?

New Report

Close