Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja žena ne hodi v službo

Moja žena ne hodi v službo

Znajti se v danasnjem svetu ni nikakrsno merilo. Ker to, kar poimenujes danasnji svet je zgolj zluzenje sistemu za drobtinice. Medtem, ko starejsim ni treba prosjacit za drobtinice, saj so v stanju vzgojiti psenico, jo zmlatiti, zmleti, zamesiti moko in speci kruh. Eno je udobje danasnjega sveta (ki ubija) in drugo je sposobnost zivljenja in prezivetja (kar pa ni vedno najbolj udobno). 🙂
[/quote]

Ta starejša generacija žensk, ki niso hodile v službo, in so doma garale na polno. Danes vegeetira. So prestare, preslabotne, da bi si same pridelale pšenico. Na milost in nemilost so prepuščene moževi penziji, če bo on seveda kako drobtinico dal. Zraven pa bo še zabelil, da žre ona na njegov račun.
Ja, te ženske so garale, garale, ampak na stara leta pa vegetirajo. Ker nimajo svojega denarja. Bolj so garale kot mož, ampak vedno so dobile od njega le to, da je on nekaj vreden, ker je hodil v službo, ona pa je zanj pijavka. Čeprav je ona tista, ki je bistveno bolj garala.

Znajti se v danasnjem svetu ni nikakrsno merilo. Ker to, kar poimenujes danasnji svet je zgolj zluzenje sistemu za drobtinice. Medtem, ko starejsim ni treba prosjacit za drobtinice, saj so v stanju vzgojiti psenico, jo zmlatiti, zmleti, zamesiti moko in speci kruh. Eno je udobje danasnjega sveta (ki ubija) in drugo je sposobnost zivljenja in prezivetja (kar pa ni vedno najbolj udobno). 🙂
[/quote]
Zgubil si se vedno filozofiranju. Ali pa kar življenju?
Kakorkoli že, nobena normalna ženska si ne želi življenja kot nekoč – tistega realnega, ne romanticiranega. Moški pa – jah, marsikdo si želi, da bi imel tisto moč nad žensko, ki jo je imel včasih samo zato, ker je bil moški. Ampak že takrat so bili luzerji, ravno tako, kot danes. Normalen moški pa vseeno nima težav z današnjo družbo, ker vidi, da je pravzaprav tudi moškim bolje. Niso edini skrbniki družine, kar je vsekakor veliko olajšanje. Lahko se komot posvetijo družini, pa jih družba ne bo izbočila, ker ostanejo doma pri bolnem otoku npr. Skratka za večino je danes bolje in lažje, kot pa nekoč. Ne, družba še vedno ni propadla, čeprav to napovedujejo že zadnje par stoletij. In tudi ne bo zaradi nas. Se pa spreminja in vedno se bo. Tako kot tudi narava. Neprilagojeni bodo pa izviseli, izumrli.


Zgubil si se vedno filozofiranju. Ali pa kar življenju?
Kakorkoli že, nobena normalna ženska si ne želi življenja kot nekoč – tistega realnega, ne romanticiranega. Moški pa – jah, marsikdo si želi, da bi imel tisto moč nad žensko, ki jo je imel včasih samo zato, ker je bil moški. Ampak že takrat so bili luzerji, ravno tako, kot danes. Normalen moški pa vseeno nima težav z današnjo družbo, ker vidi, da je pravzaprav tudi moškim bolje. Niso edini skrbniki družine, kar je vsekakor veliko olajšanje. Lahko se komot posvetijo družini, pa jih družba ne bo izbočila, ker ostanejo doma pri bolnem otoku npr. Skratka za večino je danes bolje in lažje, kot pa nekoč. Ne, družba še vedno ni propadla, čeprav to napovedujejo že zadnje par stoletij. In tudi ne bo zaradi nas. Se pa spreminja in vedno se bo. Tako kot tudi narava. Neprilagojeni bodo pa izviseli, izumrli.
[/quote]

V bistvu ze propada. Če štejemo Negativmodell prirastek v demografskih slikah za napredek, je to sicer povsem dopustno. Ne pomeni pa, da je vzdrzno.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Zgubil si se vedno filozofiranju. Ali pa kar življenju?
Kakorkoli že, nobena normalna ženska si ne želi življenja kot nekoč – tistega realnega, ne romanticiranega. Moški pa – jah, marsikdo si želi, da bi imel tisto moč nad žensko, ki jo je imel včasih samo zato, ker je bil moški. Ampak že takrat so bili luzerji, ravno tako, kot danes. Normalen moški pa vseeno nima težav z današnjo družbo, ker vidi, da je pravzaprav tudi moškim bolje. Niso edini skrbniki družine, kar je vsekakor veliko olajšanje. Lahko se komot posvetijo družini, pa jih družba ne bo izbočila, ker ostanejo doma pri bolnem otoku npr. Skratka za večino je danes bolje in lažje, kot pa nekoč. Ne, družba še vedno ni propadla, čeprav to napovedujejo že zadnje par stoletij. In tudi ne bo zaradi nas. Se pa spreminja in vedno se bo. Tako kot tudi narava. Neprilagojeni bodo pa izviseli, izumrli.
[/quote]

Ja, točno tako.
Sposobni moški so dojeli,d a je danes bolje tudi moškim, ne samo ženskam.
Nesposobni pa sanjajo o starih časih, ko je bila ženska služkinja moškega.
Sposobni, samozavestni moški so zadovoljni, če imajo ob sebi enakovredno žensko, sposobno, samostojno, samozavestno. Oba sta na boljšem.

Ja, točno tako.
Sposobni moški so dojeli,d a je danes bolje tudi moškim, ne samo ženskam.
Nesposobni pa sanjajo o starih časih, ko je bila ženska služkinja moškega.
Sposobni, samozavestni moški so zadovoljni, če imajo ob sebi enakovredno žensko, sposobno, samostojno, samozavestno. Oba sta na boljšem.
[/quote]

Obema je bolj udobno. Kvalitativna razlika pa je vprašljiva.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Obema je bolj udobno. Kvalitativna razlika pa je vprašljiva.
[/quote]

Niti malo ni vprašljiva.
Neprimerno bolj kvalitetno življenje imam kot moje prednice. Pa hodim v službo, one pa niso hodile.

S cim mores (poleg vecjega udobja) to utemeljiti?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

V bistvu ze propada. Če štejemo Negativmodell prirastek v demografskih slikah za napredek, je to sicer povsem dopustno. Ne pomeni pa, da je vzdrzno.
[/quote]

Tale tvoja trditev je kontradiktorna. 🙂 Pa niti ni bistveno to. Dejstvo je, da je danes večini žensk (itak) in tudi moških boljše, lažje kot pa nekoč. Pa še se vedno najdejo/te nekateri, ki vzdihujete za preteklostjo, ki je v bistvu nikoli ni bilo v takšni obliki. Ne bi raje delali kaj v smeri, da bi vam danes bilo bolje? 😉

S cim mores (poleg vecjega udobja) to utemeljiti?
[/quote]

Joj, Desi, no. Pa ja ne boš spet začel flancat o tem, da v bistvu ona globoko v sebi ni srečna, ni izpolnjena, samo da se tega ne zaveda? 🙂 Get a life, predvsem pa spravi svoje nezadovoljivo življenje v red! Niso drugi krivi, ni družba kriva, da si ti nesrečen. Imaš pri tem sam precej precej pri tem.

S cim mores (poleg vecjega udobja) to utemeljiti?
[/quote]
Desiguzius, a si to na tej sliki ti?

Niti najmanj. Marsikaj je “moderno” in “se prime” v druzbi, na kar pa se zakoni narave (zivljenja) pozvizgajo. Izumrlo je ze na milijone vrst. Zaradi neprilagojenosti na zivljenjske pogoje – v sirsem smislu, ne zgolj v druzbenem kontekstu. In clovek ni pri tem nobena izjema. Sistem, ki ga castimo danes je orientiran k cascenju udobja. To udobje se dosega preko stanja vojne (onemogocanju drugim dostop do virov – na prvem mestu hrane). Vojna pa po definiciji tezi k iztrebljanju in ne k izboljsanju zivljenja.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

S cim mores (poleg vecjega udobja) to utemeljiti?
[/quote]

A se delaš neumnega ali pa se mogoče ne delaš?
Ok, verjetno se ne delaš.
Še enkrat, da bo mogoče tudi tebi razumljivo. Moje prednice so garale cele dneve (meni ni treba), moje prednice niso imele časa za hobije (jaz ga imam), moje prednice za može niso bile drugega kot služkinje (jaz takoj steream moškega, ki bi me smatral za služkinjo), moje prednice so bile večkrat tepene pa niso mogle stran od moža, ker niso imele financ (jaz takoj steram moškega, ki bi me enkrat samkrat udaril)… še kaj?
Še vedno ne štekaš?
Aja, še najbolj ppomembno: moje prednice niso mogle odločat ali želijo seksat ali ne ali želijo imet kup otrok ali ne, moški je pač odločil. Zdaj imamo pa ženske pravico se odločat kdaj in s kom bomo seksale in koliko, če sploh, bomo imele otrok. Lahko se odločimo in jih nimamo. Lahko smo samske, lahko se ločimo…

1. ☺☻

Niti najmanj. Marsikaj je “moderno” in “se prime” v druzbi, na kar pa se zakoni narave (zivljenja) pozvizgajo. Izumrlo je ze na milijone vrst. Zaradi neprilagojenosti na zivljenjske pogoje – v sirsem smislu, ne zgolj v druzbenem kontekstu. In clovek ni pri tem nobena izjema. Sistem, ki ga castimo danes je orientiran k cascenju udobja. To udobje se dosega preko stanja vojne (onemogocanju drugim dostop do virov – na prvem mestu hrane). Vojna pa po definiciji tezi k iztrebljanju in ne k izboljsanju zivljenja.
[/quote]

Hja, na račun človeka vsak mesec izgubimo številne vrste živali in rastlin. Človeška vrsta pa se skokovito širi in razmnožuje in uničuje ostale vrste.

Zgolj njen kvalitativno boljsi del. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zgolj njen kvalitativno boljsi del. 😉
[/quote]

Seveda, ta boljši se razmnožujejo na polno ja, to bo ja.

Primerjajmo primerljivo s primerljivim. Tvoje prednice so na leto delale ca. 800 efektivnih delovnih ur. Kaksno je tvoje urno stanje?

So tvoje prednice potrebovale hobije? Ti torej pocnes nekaj kar moras, nakar se posvetis svojim hobijem. One so svoje hobije zivele.

Si pa sluzkinja delodajalcu. Princip je isti, le navzven zgleda morda res malo drugace. Ce ne verjames, poskusi dobiti tri mesece dopusta, da gres preizkusit, kako je pri drugem delodajalcu in porocaj, koliko se bo odgovor ralikoval od tistega, ki ga dobi soproga, ki kaj takega predlaga soprogu.

Smo spet pri primeri z delodajalcem… isti princip, le drug “celofan”.

res je. To ni bila stvar odlocitve. Bolj stvar ocutka, zdrave pameti,..

Ja. Od same kakovosti tako prekipeva, da clovek nima vec niti veselja spocenjat otrok v taksno realnost. Tako smo srecni, da cesa takega ne privoscimo nasim potomcem, ne?

:-))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Seveda, ta boljši se razmnožujejo na polno ja, to bo ja.
[/quote]

Da. “Mi” (zahodna civilizacija) pa se naglo staramo, brez podmladka, ki bi mogel vzdrzevati raven udobja, ki smo je vajeni…

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Da. “Mi” (zahodna civilizacija) pa se naglo staramo, brez podmladka, ki bi mogel vzdrzevati raven udobja, ki smo je vajeni…
[/quote]

Blodiš. 🙂 Si pač star, neprilagojen, z mentaliteto izpred par stoletij, zato ni čudno, da si nesrečen. Večina drugih ni, mladi pa še toliko manj.

A se delaš neumnega ali pa se mogoče ne delaš?
Ok, verjetno se ne delaš.
Še enkrat, da bo mogoče tudi tebi razumljivo. Moje prednice so garale cele dneve (meni ni treba), moje prednice niso imele časa za hobije (jaz ga imam), moje prednice za može niso bile drugega kot služkinje (jaz takoj steream moškega, ki bi me smatral za služkinjo), moje prednice so bile večkrat tepene pa niso mogle stran od moža, ker niso imele financ (jaz takoj steram moškega, ki bi me enkrat samkrat udaril)… še kaj?
Še vedno ne štekaš?
Aja, še najbolj ppomembno: moje prednice niso mogle odločat ali želijo seksat ali ne ali želijo imet kup otrok ali ne, moški je pač odločil. Zdaj imamo pa ženske pravico se odločat kdaj in s kom bomo seksale in koliko, če sploh, bomo imele otrok. Lahko se odločimo in jih nimamo. Lahko smo samske, lahko se ločimo…
[/quote]

Kljub vsemu neštetemu je okoli mene čedalje več zagrenjenih in siromašnih ločenk, ki same preživljajo svoje otroke in nimajo ne časa ne denarja za karkoli drugega. Psihično in fizično so izčrpane, čeprav na roke jim pa ni treba prat, to pa res.

Blodiš. 🙂 Si pač star, neprilagojen, z mentaliteto izpred par stoletij, zato ni čudno, da si nesrečen. Večina drugih ni, mladi pa še toliko manj.
[/quote]

https://www.businessinsider.com/5-demographic-trends-shaping-the-world-2014-4?IR=T

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

https://www.businessinsider.com/5-demographic-trends-shaping-the-world-2014-4?IR=T
[/quote]

In? Populacija globalno gledano narašča. Še vedno velja, da višja nataliteta pomeni revnejšo državo. Torej kaj bi pravzaprav rad povedal? Da se svet spreminja? Ja, vemo. Nič več življenju ni zacementiranega. Edina stalnica v življenju so spremembe. So deal with it. Ne pa jamrat tukaj po forumu.

Kljub vsemu neštetemu je okoli mene čedalje več zagrenjenih in siromašnih ločenk, ki same preživljajo svoje otroke in nimajo ne časa ne denarja za karkoli drugega. Psihično in fizično so izčrpane, čeprav na roke jim pa ni treba prat, to pa res.
[/quote]
Ja, ker tistih Desiderijevih opevanih časih pa ločenk res ni bilo. Vse ostalo je bilo isto, plus še pijanc od dedca zraven (skupaj z nasiljem, posilstvi(ups, tega ni bilo, saj je to dedcu jasno da pripadalo)). Rožnato, da glava peče. Kje živite, da vas ne ukradejo, take briljantne ume?

In? Populacija globalno gledano narašča. Še vedno velja, da višja nataliteta pomeni revnejšo državo. Torej kaj bi pravzaprav rad povedal? Da se svet spreminja? Ja, vemo. Nič več življenju ni zacementiranega. Edina stalnica v življenju so spremembe. So deal with it. Ne pa jamrat tukaj po forumu.
[/quote]

Globalno gledano imava midva mesečno ca. 12 cukov razpolozljivih netto dohodkov. Do the math.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Primerjajmo primerljivo s primerljivim. Tvoje prednice so na leto delale ca. 800 efektivnih delovnih ur. Kaksno je tvoje urno stanje?

So tvoje prednice potrebovale hobije? Ti torej pocnes nekaj kar moras, nakar se posvetis svojim hobijem. One so svoje hobije zivele.

Si pa sluzkinja delodajalcu. Princip je isti, le navzven zgleda morda res malo drugace. Ce ne verjames, poskusi dobiti tri mesece dopusta, da gres preizkusit, kako je pri drugem delodajalcu in porocaj, koliko se bo odgovor ralikoval od tistega, ki ga dobi soproga, ki kaj takega predlaga soprogu.

Smo spet pri primeri z delodajalcem… isti princip, le drug “celofan”.

res je. To ni bila stvar odlocitve. Bolj stvar ocutka, zdrave pameti,..

Ja. Od same kakovosti tako prekipeva, da clovek nima vec niti veselja spocenjat otrok v taksno realnost. Tako smo srecni, da cesa takega ne privoscimo nasim potomcem, ne?

:-))
[/quote]

Ti pa resnično nimaš pojma.
Ti resno misliš, da so moje prednice samo lenarile ali kaj? Namreč trdiš, da so imele samo 800 ur na leto dela. Kar pomeni, da niti ne 3 ure na dan.
A ti sploh veš kako zgleda delo na kmetiji? Ne, ne veš, kar drugače ne bi takih bedarij kvasil. Pa 3 ure ni dovolj niti za skidat gnoj, nakrmit živali, pomolzti krave. Kaj še vse drugo. IN krepko več kot 8 ur na dan so garale. jaz imam pa 8 urni delonivk, imam dopust, imam bolniško, imam praznike. One so bolne morale vseeno garat, nobenih dopustov, nobenih nedeljskih izletov, ker živali so lačne tudi v nedeljo.
One bi še kako rabile hobije. One so hobije izživele? Pa ti si res zaplankan do kraja. A tebi je garanje hobi? A tebi je hobi, da je morala rojevat otroke, čeprav jih ni hotela. Je tebi hobi, da je morala prenašat zmerjanje moža? Pa vsa skrivljena prenašat težke koše krme za živali pa težke koše robe na trg pa tako naprej? Zakaj pa so bile potem vse zgarane in uboge, če so v tem garanju tako uživale?
Praviš, da sem služkinja delodajalcu. Hja, na nek način je res. AMpak če mi ni kaj všeč, grem lahko stran, dam odpoved. One tega niso mogle. Imam bolniško po potrebi, imam dopust, vse to imam. One tega niso imele. Aja pa vikende tudi imam, one jih niso imele.
Zdrave pameti je bila odločitev o otrocih in seksu? Spet pojma nimaš. Če bi bila to odločitev zdrave pameti, ne bi ibilo toliko otrko, ki jih niso mogle preživeti. Pa seksalo se je takrat, ko je on hotel, ni bilo ravno vprašanje, če ona hoče. Predlagam, da male prebereš recimo od Milene Miklavčič, je zbrala kup izpovedi na to temo. Rojevat so morale, mož jih je poseksal pa, če je bilo njej prav ali pa ne.
Res, toliko budalščin kot si pa ti sposoben ven spravit pa ne prebereš vsak dan.
Kot sem rekla: sposobni moški se sedaj bolje počutijo, ker se ok počutijo, če imajo ob sebi enakovredno žensko, samostojno. Luzerji pa jokajo za starimi časi, ko je bila ženska služkinja moškemu.

New Report

Close