Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

Taki primitivni prostak kot si ti, pa da bi pomagal ljudem? Ni šans, da ti verjamem.

Ravno kokeršpanjel otroka takoj ugrizne v glavo, odtrga lice.
Pred gospodarjem.
Nič ne veš o psih![/quote]
Lahko tko visoko skoci?

Kokeršpanjeli so res duševno zmedeni, živčni in popadljivi psi.[/quote]

Zakaj se sploh moraš približevat neznanemu psu?[/quote]
Ja matr no, če grem po pločniku in nasproti prihaja pes, kaj pa naj – zbežim?[/quote]

Odloči se ali govoriš o pristopanju k psu ali ti ta nasproti prihaja :p
Sploh pa tema ni o tem, kdo je bil kriv in kdo ne, pač pa, da se psa išče zaradi ugriza in vsega, kar iz tega sledi. Približno tako, kot se po prometni nesreči pomaga vsem, tudi ta krivim.

Kokeršpanjel? Ni šans
Vse ki sem jih imela in poznam, so zelo prijazni in se z otrokom dobro razumejo.
Sem pa mnenja, da pes ponori – ne glede kateri je bolj v nori družini ali z norim lastnikom, to pa ja!!! – ima možnost, to pa ne pomeni, da je res tako.

Lahko, če ga pač ne cepiš in ne voziš k veterinarju.
Pa ja ne misliš, da so vsi psi cepljeni?[/quote]

Mislim, da prav dolgo psa tako ne moreš skrivati, prej ko slej zboli in potrebuje veterinarja. Ali ga pa takrat preprosto ustreliš?[/quote]

Verjemi, da je kar dosti psov necepljenih.

No, en tak približen podatek:
http://www.deloindom.si/psi/v-sloveniji-se-vedno-neregistriranih-kar-cetrtina-psov
Dejstva se pokažejo, ko pes pride v zavetišče in lej, čudež, ni čipa…

pes ob lastniku, ni bil na povodcu, srne ležijo na travniku, ko se pes zažene, lastnik se dere, poskuša odpoklicati, srnjad v dir proti cesti, pes za njimi, srna pred avto…….pa baje ta pes vedno dela na odpoklic, samo takrat pač ne ve kaj je bilo! Pa vedno ga ima na povodcu, samo takrat ga ni imel…..ja srna je ležala v smrtnih mukah kako uro in pol, da je prišel exekutor in opravil, bila je breja!
Sigurno je kriva srna mar ne?

Kokri so od nekdaj precej visoko po ugrizih, to ni nobena skrivnost.

O tem ne more razsojati lastnica “kužija”! Pravno gledano je odgovorna, ker se mora zavedati, da so otroci nerazumni in počno ravno to. Zato je treba imet zverino na povodcu, česar pa itak skor nihče ne počne. Tud js ne morem it niti teč, ne da me napade pet cuckov. Vse jih prijavim! Pol ko parkrat plačajo globo za prekršek, pa začnejo počas pripenjat mrcine.[/quote]

A bejz no? Pravno gledano je potemtakem odgovoren tudi stars otroka, ki rine v psa, saj so psi prav tako nerazumni. In ce dobro premislim, tudi tvoji starsi, ker s svojim pisanjem izpades tudi precej nerazumna.[/quote]

Po obligacijskem pravu je cucek nevarna stvar in za skodo, ki jo povzroci nevarna stvar, je njen imetnik objektivno odgovoren. Otrok pa pac ni nevarna stvar! Ampak ti seveda ves vec kot pravniki.

Taki primitivni prostak kot si ti, pa da bi pomagal ljudem? Ni šans, da ti verjamem.[/quote]

Primitivci ste kvecjemu tisti, ki posiljujete druge ljudi s temi svojimi sceneti na vsakem koraku.


O psih veš bolj malo. Ravno koker španjel je zelo ljubezniv in skrben do lastnika.
Nasprotno zelo sovražen do otrok.
Koliko primerov osebno poznamo, ko se je otrok na povabilo nagnil h koker španjelu, ta pa mu je odtrgal lice. Nor pes. Hudoben do otrok. Popolnoma druga slika kot do gospodarja, tudi do odraslih tujih ljudi, do otrok pa živ hudič.
No, tudi do malih živali. Morilec.
Videno na lastne oči.
Kdor to zanika, je pač lažnivec.


O psih veš bolj malo. Ravno koker španjel je zelo ljubezniv in skrben do lastnika.
Nasprotno zelo sovražen do otrok.
Koliko primerov osebno poznamo, ko se je otrok na povabilo nagnil h koker španjelu, ta pa mu je odtrgal lice. Nor pes. Hudoben do otrok. Popolnoma druga slika kot do gospodarja, tudi do odraslih tujih ljudi, do otrok pa živ hudič.
No, tudi do malih živali. Morilec.
Videno na lastne oči.
Kdor to zanika, je pač lažnivec.[/quote]

Očitno sem imela srečo, zelo ljubezniva psička, do majhnega otroka in otrok nasploh.
Meni super pes, me je presenetil.
Takih primerov ne poznam, kot jih ti navajaš.
Pa sem bila že 3x lastnica tega psa.

Ce mojmu otroku kdo tole nardi, bo v naslednjem trenutku v pasjih nebesih.

Pa saj imate napisano tam na Facebooku (vsaj to stran zgodbe s strani matere otroka): otrok je tekel po pobočju. Proti njemu se je zapodil ta pes (kako oz. zakaj, ni napisano). Otrok je padel in medtem, ko se je pobiral, ga je pes dohitel in se zagnal vanj. Lastnica je rekla, da se je otrok udaril, ko je padel in odšla. Mati pa je v tistem šoku bila preveč raztresena, da bi se spomnila in lastnico/psa vsaj fotografirala, če že ni hotela počakati in dati podatkov. Kasneje so pri zdravniku ugotovili, da tisto ni od padca, temveč brez dvoma od pasjih čekanov.

Če je to res, potem je nedvomno kriva lastnica, ker odgovarja za svojega psa. In če ga ni sposobna kontrolirati, bi ga morala imeti na povodcu. Bi pa bilo fajn, da se javi in še ona pove svojo stran zgodbe. Če se potuhne in skriva, potem je zelo verjetno, da je mamina stran zgodbe resnična.


Sedaj pa je vse jasno, pes je želel otroka ustaviti, da se ne bi kotalil naprej po hribu!
Samo pomagati mu je želel!

Človek ima vedno rad tisto kar mu je blizu. Torej je normalno, da ljudje nimajo simpatije ne do tega psa ne do poškodovanega otroka. Kdaj vam bo to jasno. Kajti drugače se bi človeku dobesedno zmešalo kajti toliko posiljenih otrok in živali, lačnih, brezdomih. To je varovalo. In prav je tako. Drugi pa se prcajte ali imate raje svojega psa ali ima rad en svojega otroka. Tisti, ki pa sovražijo pse, otroke, odrasle ljudi so pa itak mentalne sirote. Ne rečem, da bi človek pretepel človeka, ki posiljuje otroka, psa, žensko ampak sovraži ne. Je samo nemočen in ranjen. Kdor sovraži je pa v vojnah dobesedno z vsemi ljudmi in vse sovraži. To so najhujša vrsta na zemlji. Sovražniki vseh. Strah je približek sovraštvu.

Pes je pravno gledano lastnina. Za vso škodo, ki jo lastnina povzroči, je odgovoren lastnik. In pika.

problemov ne bi imel, če otroci ne bi rinili v kužije na vsak način…[/quote]

Gunnar,
butec butasti, kdo pa je rekel, da je petletnik rinil v psa!???
Ženska je pobegnila s kraja nesreče, ne glede kdo je bil kriv.

Ko so bili naši otroci majhni, je bila situacija ravno obratna, kot ti praviš…. ljudje so svoje male ščenete in tudi velike zverine prav puščali na otroke, se ustavili, celo pustili, zverini, da je dal tace na voziček in gledal dojenčka v vozičku… svašta, kaj nisem doživel v tistih časih… za enletnika je tudi malo ščene zverina, ko se gledata iz oči v oči, kaj šele večji pes.
Pol pa poslušam lastnike, ko jih dam vedet, da mi ni prav, da njihove zverine ali ljubljenčki ližejo in vohajo mojega otroka…. saj ne bo nič naredil, samo igral bi se…..
Ko sem enkrat eno deklino opozoril, naj umakne svojega psa, ki je skakal na mojega otroka, me je naslednji dan oče od te deklice skoraj fizično napadel, če en bi ostali ga prijeli… no čez uro je dobil policijo na domu, da so se z njim mal pogovorili in pol je bil mir naslednja leta….

Vsakega lastnika, ki nima psa na povodcu ob sebi, bi mogli redarji in inšpektorjui najstrožje kaznovat… pa tudi tiste, ki imajo ščenete na tistem 5 metrskem povodcu čez celo širino ceste ali pločnika, da ne moreš mimo it.

Gunnar pojdi mal na naš konc, pa boš videl, cel kup nevzgojenih lastnikov psov, ne pa otrok, ki rinejo v neznane kužije :)))

O tem ne more razsojati lastnica “kužija”! Pravno gledano je odgovorna, ker se mora zavedati, da so otroci nerazumni in počno ravno to. Zato je treba imet zverino na povodcu, česar pa itak skor nihče ne počne. Tud js ne morem it niti teč, ne da me napade pet cuckov. Vse jih prijavim! Pol ko parkrat plačajo globo za prekršek, pa začnejo počas pripenjat mrcine.[/quote]

A bejz no? Pravno gledano je potemtakem odgovoren tudi stars otroka, ki rine v psa, saj so psi prav tako nerazumni. In ce dobro premislim, tudi tvoji starsi, ker s svojim pisanjem izpades tudi precej nerazumna.[/quote]

Ja, če moj otrok ugrizne psa, sem jaz odgovorna. Ker sem odgovorna za škoda, ki jo povzroči moj otrok. Če pa moj pes ugrizne otroka, sem pa odgovorna za škoda, ki jo povzroči moj pes. Še kaj ni jasno?


O psih veš bolj malo. Ravno koker španjel je zelo ljubezniv in skrben do lastnika.
Nasprotno zelo sovražen do otrok.
Koliko primerov osebno poznamo, ko se je otrok na povabilo nagnil h koker španjelu, ta pa mu je odtrgal lice. Nor pes. Hudoben do otrok. Popolnoma druga slika kot do gospodarja, tudi do odraslih tujih ljudi, do otrok pa živ hudič.
No, tudi do malih živali. Morilec.
Videno na lastne oči.
Kdor to zanika, je pač lažnivec.[/quote]

Očitno sem imela srečo, zelo ljubezniva psička, do majhnega otroka in otrok nasploh.
Meni super pes, me je presenetil.
Takih primerov ne poznam, kot jih ti navajaš.
Pa sem bila že 3x lastnica tega psa.[/quote]
V 20 letni študiji je koker španjel prvi po številu napadov in ugrizov, za njim “prijazne pasme”, npr. pitbul tretji od konca.

Vaši kokri pač niso imeli priložnosti, prave situacije za prikaz svoje “ljubeznivosti”. Podzavestno ste jih onemogočali, kar je tudi prav.

Je zelo neprijetno gledati tega psa, kako je histeričen in ne odneha, npr., ko ne more do druge živali, ker smo mu onemogočili napad.

Veš, jaz pa imam drugačno izkušnjo. Meni ba bebavi lastniki psa v otroka rinejo. Sem šla prejšnji teden z mojim dvoletnim v vrtec. Za rokico sem ga držala. Pa mi gre po pločniku en stric s kužkom naproti. Ga je imel na povodcu, a ga ni potegnil k sebi, ko je le ta zarnili v mojega otroka. Saj kuža ni lajal, res ni bil napadalen, a moj otrok se ga je vseeno ustrašil in zajokal, ker se boji vseh psov.

Sprehajala sem prijateljičinega psa mimo šole, je zdraven tudi šolsko igrišče. Seveda sem imela psa na povodcu. Od nekje priče spuščen pitbul. Se zažene v prijateljičinega psa. Jaz psa obrnem, da se ne bi gledala iz gobca v gobec. Pride pitbul na drugo stran, spet direktno v psa. Grozljivi ksihti, renčanje, je kar nekaj časa trajalo, par minut, da sem ju dajala narazen. In potem od nekje pričete lastnik tega pitbula in začne, da sploh ne ve, kaj mu je bilo, da ponavadi je priden. Prav ziher, ja. Otrok tam cela četa. Če bi se v otroka zagnal, bi koliko časa trajalo, da bi lastnik priletel? Naj omenim še to, da ko je lastnik priletel, svojega psa ni obvladal z ukazi, ampak ga je začel brcati, da ga je spravil stran. Dovolj zgovorno?

jaz se psov bojim in se jih tudi moji otroci. Nikoli nismo v nobenega rinili in se jim prav izogibamo. Se pa skoraj na vsakem sprehodu okoli nas vrtijo peseti, lastniki pa 50 m stran kričijo – saj ni nevaren, samo radoveden je, samo igral bi se rad, ima rad otroke… In potem, ko prosim, da naj ga spravijo stran, ker se psov bojimo, me nahrulijo, da slabo vzgajam otroke. In da je v takih primerih najboljša šok terapija, ki se jo čutijo takoj dolžni izvajat. Marš[/quote]

Podpis.[/quote]
PODPIS

Mislim, da prav dolgo psa tako ne moreš skrivati, prej ko slej zboli in potrebuje veterinarja. Ali ga pa takrat preprosto ustreliš?[/quote]

Verjemi, da je kar dosti psov necepljenih.[/quote]
Ogromno jih ni cepljenih. Jaz vem da jih na našem koncu več kot pol ni.

imamo že veliko let. Smo pač pasjeljubci in rešimo kakšno žival s ceste , ali iz zavetišča. Ljubke, manj ljubke, vedno smo jih imeli na vrvicah. Včasih sem videla, ko je kakšen otrok racal proti meni in sem hitro opozorila starše, da kužek ne mara bližine otrok, največkrat pa so me starši vprašali, če otrok lahko poboža kužka. To se mi je zdelo najbolj prav.
Nikoli nismo imeli sitnosti.
Lahko pa povem, da so tudi proti meni že dirkali kakšni odvezani psi. Jaz kužku zavpijem s strogim, umirjenim glasom:
priden, priden! Ne boste verjeli. deluje. Kužek obstane kot vkopan, se obrne in gre..

New Report

Close