Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

Poagajte najti lastnico psa, ki je včeraj na Golovcu ugriznil otroka v glavo

Ljudje so različni. Verjetno se je pa veliko ljudem lastna vrsta zagnusila. Tako je.[/quote]

Pol pa takim predlagam, da se fentajo, ker se tolk ne prenesejo…

Tukaj sploh ni problem v tem pes ali otrok.
Problem je v neodgovornih lastnikih psa, ki so po dogodku enostavno pobegnili, brez da bi dali podatke.
Sicer pa kdor se ne zaveda, da je pes še vedno žival, ki v družbi neznancev lahko reagira povsem nepričakovano, čeprav morda svojega psa tretira kot družinskega člana in misli, da svojega psa pozna v dušo je zrel za psihiatrični pregled.

Poglejte drugače… ljudje se celo bojimo eden drugega, neznancev, malce čudnih (po naši lastni oceni)… nekateri lastniki psov pa pričakujejo, da bo njihov kuža vedno in pred vsakim le veselo mahal z repkom in izvajal trike.
Zato le dajte svoje ljubljenčke… od tistih na baterije pa vse do teletov na povodec, kadar obstaja verjetnost, da se bodo gibali v bližini ljudi.

Preden me kakšni zreli za psihiatrični pregled začne žvečiti povem še samo to, da sem ponosni lastnik 45 kg mrcine. Meni tudi moj deluje povsem mirno, umirjeno, ubogljivo… med tem cigoti tudi ko privezanega zagledajo si niti v naselje ne upajo. :-))

Vaš link

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Ja kakšen problem je pa zadržati dva penzionerja? Ni bilo nikogar poleg?

Ugibam pomoje je bilo tako, da je bil pes na povodcu, pa je otrok silil vanj, (otrok kriv) pa ga je pes malce šavsnil. Rana ni bila nevemkakšna, pa so lepo rekli adijo in šli vsak na svojo stran.
Doma pa so jih kakšni frendi napumpali, kaj če ima pes steklino, pa saj niste vi krivi, bi morali tožit….pa so potem naslednji dan peljali otroka k zdravniku, ta je obvestil še policijo, sedaj pa bi policija rada zaslužila s kaznijo, starši pa z odškodnino, ampak za to pa oboji rabijo ime in priimek lastnika. In to sedaj iščejo.

No pa saj se iz slike vidi, da je rana minimalna. Js za tako nebi hodil k zdravniku.
V zgodbi pa samo to še manjka, kakšno srečo je imel otrok, da ni izkrvavel do obiska pri zdravniku…….

A je zdaj že kaj več jasno, kaj TOČNO se je zgodilo? Je bil na povodcu? Se je našla lastnica psa?

Piše, da je otrok tekel po hribu dol in padel. Potem pa ga je popadel pes.

1. Postopek je sprožil dežurni zdravnik, po tem, ko so tam ugotovili, da rana ni od padca pač pa od ugriza.
2. Otrok je padel po klancu, nato se je neprivezan pes zakadil vanj
3. Kaj hudiča mora biti narobe z ljudmi, da si ne dajo dopovedati, da pes v javnosti mora biti na povodcu.

Komot je lahko otrok kriv oz starši ker ga niso naučili ravnanja s psi. Uf kolikokrat sem doživela da se mi je v pra od zadaj nalašč zaletel otrok in planil napsa češ da ga bo ustrašil. In pes se ustraši in reagira. Ampak je pa odgovornost lastnika psa da reagira in psa zadrži! Če tega ni sposoben psa ne more imet. Pika. Torej je v primeri Golovec odgovorna lastnica psa ker ni dovolj hitro in primerno odreagirala.

Bi bil pa seveda svet lepši in varnejši če bi starši svoje sončke nadzorovali in jih naučili primernega ravnanja z drugimi živimi bitji.

Otrok je tekel po pobočju in ko je padel, se je pes zakadil vanj in ga ugriznil. Kako je lahko kriv otrok? Kakšno ravnanje s psi je tukaj vprašljivo? Otrok se sploh ni ukvarjal s psom niti se je imel namen ukvarjati s psom.

Otrok je tekel po pobočju in ko je padel, se je pes zakadil vanj in ga ugriznil. Kako je lahko kriv otrok? Kakšno ravnanje s psi je tukaj vprašljivo? Otrok se sploh ni ukvarjal s psom niti se je imel namen ukvarjati s psom.[/quote]

če zže citiraš citiraj celotni moj komentar. Sem napisala da je lastnica odgovorna ker ga ni primerno odreagirala.. oz niti ni imela šanse kej zanjo povodec očitno ne obstaja. Živali so pač živali in imajo svojo kosmato pamet.

Imama pa pač sama take izkušnje z otroki ki jih starši niso naučili kaj lahko in kaj ne. Pa če bi moj pes ugriznil otroka ki psa provocira in dejansko je otrok kriv bi bila še vedno odgovorna jaz!

Kaj se je pa dejansko dogajalo na Golovcu pa nimam pojma, nisem šla brat in me nitri ne zanimajo napisane besede. Napiše se lahko marsikaj. Tam pa nisem bila da bi videla. V končni fazi če se gre za pasji ugriz je odgovoren lastnik psa.

Otrok je tekel po pobočju in ko je padel, se je pes zakadil vanj in ga ugriznil. Kako je lahko kriv otrok? Kakšno ravnanje s psi je tukaj vprašljivo? Otrok se sploh ni ukvarjal s psom niti se je imel namen ukvarjati s psom.[/quote]

če zže citiraš citiraj celotni moj komentar. Sem napisala da je lastnica odgovorna ker ga ni primerno odreagirala.. oz niti ni imela šanse kej zanjo povodec očitno ne obstaja. Živali so pač živali in imajo svojo kosmato pamet.

Imama pa pač sama take izkušnje z otroki ki jih starši niso naučili kaj lahko in kaj ne. Pa če bi moj pes ugriznil otroka ki psa provocira in dejansko je otrok kriv bi bila še vedno odgovorna jaz!

Kaj se je pa dejansko dogajalo na Golovcu pa nimam pojma, nisem šla brat in me nitri ne zanimajo napisane besede. Napiše se lahko marsikaj. Tam pa nisem bila da bi videla. V končni fazi če se gre za pasji ugriz je odgovoren lastnik psa.[/quote]

Če te zadeva ne zanima niti toliko, da bi prebrala tri stavke, zakaj komentiraš? Napiše marsikaj? Se pravi, da mama laže? Ja, odgovoren je lastnik psa. In tudi če njegov pas po njegovo ni bil kriv nič, je normalno, da počaka in mogoče celo pomaga, ne pa zbeži.

sramota babja se ne upa predstaviti kdo sploh je

Taki primitivni prostak kot si ti, pa da bi pomagal ljudem? Ni šans, da ti verjamem.[/quote]

Primitivci ste kvecjemu tisti, ki posiljujete druge ljudi s temi svojimi sceneti na vsakem koraku.[/quote]

Primitivec si ti, samo poglej kako se izražaš. S čim te pa posiljujejo psi, ki gredo mimo tebe?? Nič bolj in nič manj, kot ti njih.

Če bo kak sonček nadlegoval mojega psa, bo v naslednjem trenutku v sončkovih nebesih.

Kakšna je zgodba matere, tako vsi vemo, ne da sploh beremo. Mene zanima kaj bi povedala lastnica psa!

A bejz no? Pravno gledano je potemtakem odgovoren tudi stars otroka, ki rine v psa, saj so psi prav tako nerazumni. In ce dobro premislim, tudi tvoji starsi, ker s svojim pisanjem izpades tudi precej nerazumna.[/quote]

Ja, če moj otrok ugrizne psa, sem jaz odgovorna. Ker sem odgovorna za škoda, ki jo povzroči moj otrok. Če pa moj pes ugrizne otroka, sem pa odgovorna za škoda, ki jo povzroči moj pes. Še kaj ni jasno?[/quote]

Ni treba, da tvoj otrok ugrizne psa, čisto dovolj bo, da ga pocuka za dlako, čisto dovolj bo, da se ga dotakne… odgovorna si TI!

Citiram:

(nedelja, 9.4.) OKOLI 11h PES NAPADEL IN UGRIZNIL 5-LETNIKA NA VRHU GOLOVCA – Mazovnik. OTROK JE V PONEDELJEK (10.4.) SPREJET V BOLNICO ZARADI ZAPLETOV!

Lastnica ni želela dati nobenega podatka, zato se ne ve, ali je pes cepljen proti steklini. Lastnica je stara med 50 in 60 let, skodranih blond las, spetih v čop, dolžine nekje do ramen, dioptrijska očala, oblečena v športni komplet črno-vijolične barve, visoka cca. 165 cm, srednje postave. Spremljevalec približno istih let, brez las, s kozjo bradico. Pes je bil srednje velik, z gosto dolgo dlako, rumeno oranžne barve. Mogoče, ne zagotovo, mu je ime Kimi. Če bi se komu zdelo, da ve, za katerega psa oziroma lastnico gre, naj to sporoči na ZS ali policijsko postajo Vič, kamor je mama prijavila dogodek. Otroka so morali oskrbeti na urgenci, saj je dobil dva ugriza v glavo. Lastnica psa pa je nesramno odklonila vsakršno pomoč in zapustila kraj dogodka.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208781065831338&set=a.10200281185299637.1073741829.1453627858&type=3&theater%5B/quote%5D

zakaj pa niste poklicali policijo,slikali z telefonom,joj kako bi jo tožila,da naredi to mojemu otroku.

Če bo kak sonček nadlegoval mojega psa, bo v naslednjem trenutku v sončkovih nebesih.[/quote]

In ti plačevala lepo rento!!!

Če bo kak sonček nadlegoval mojega psa, bo v naslednjem trenutku v sončkovih nebesih.[/quote]

In ti plačevala lepo rento!!![/quote]

Hvala enako !!!

Če bo kak sonček nadlegoval mojega psa, bo v naslednjem trenutku v sončkovih nebesih.[/quote]

In ti plačevala lepo rento!!![/quote]

Takšnega primera ne poznam, poznam pa primer, ko bo gospod odplačal 10.000 evrov odškodnine. Eni od sosed, ki je bila napadena s strani njegovega psa. Pa že prej je bil pes nevaren in smo ga svarili. Je gospod stokal na sodišču, da nima, čeprav ima hišo, vredno najmanj 400.000 evrov in dva nova avta pred njo. Je bila sodnica odločna. In zdaj plačuje vsak mesec.

V MB SE PSI PROSTO SPREHAJAJO BREZ POVODCEV, V MAGDALENI JE ŽE TAKO. OBIČAJNO JE ODVEZAN PES, KI JE VEČJI, TEŽJI (NE MAJHNI), POGOSTO PRAV NEVARNE PASME.

NI DRUGE KOT DA SVOJEMU OTROKU POGOSTO OMENIM NAJ GRE STRAN OD TAKEGA PSA, NAJ GA NE GLEDA, KAJ ŠELE DA BI SE GA DOTIKAL. POČOHA PA NEKAJ UDOMAČENIH MEŠANCEV MANJŠE SORTE, SAMO TISTE KI JIH POZNAMO.

Ne drži. Kot nevarne se tretira tiste, ki so zavedeni v registru nevarnih psov.

Pes je pravno gledano lastnina. Za vso škodo, ki jo lastnina povzroči, je odgovoren lastnik. In pika.[/quote]

Ne v vseh primerih, kar se npr. ugrizov psov tiče.

Poznam človeka, ki je šel namenoma k psu, ki je bil privezan, čeprav mu je bilo jasno naročeno naj počaka pri vratih. Pes je šavsnil, lastnik je ugriznjenega peljal k zdravniku, vse je bilo ok, čez nekaj mesecev tožba. Ki je bila za lastnika neugodna. Kljub tabli pozor hud pes, kljub privezanemu psu, kljub besedam počakaj, je ugriznjeni potegnil lep kupček. In to finto je uporabil še pri drugih.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

New Report

Close